W Ameryce będzie jak w Polsce, a w Polsce jak w Ameryce!

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Idee

Bez względu kto będzie prezydentem Stanów Zjednoczonych to czeka go totalny bardak, jaki obecnie mamy w naszym kraju. Nowy prezydent przede wszystkim powinien więc odwiedzić Polskę, aby zapoznać się sytuacją, która go czeka, ze szczególnym naciskiem jak sobie z totalnymi radzić, aby dotrzymać do końca kadencji, gdyż na następne wybory żaden z kandydatów raczej nie liczy. Pan D. Trump nie może, a Pan Biden sam zapowiada, że nie za długo przestanie „korzystać z komórki”.

O tym, że w USA zobaczymy to co u nas nie potrzeba więc nikogo przekonywać, oczywista oczywistość, ale że u nas zapowiada się „druga Ameryka”, w to chyba nikt nie uwierzy, a jednak.

Mamy szansę stać się wreszcie krajem mlekiem i miodem płynącym, a niezbędną przesłanką ku temu jest przekroczenie przez UE czyli Niemcy tak zwanej „granicy dopuszczalnego ataku”. Otóż polski rząd przekonał się, iż nie ma się gdzie cofnąć, że sukcesy negocjacyjne są sukcesem ale dla drugiej strony i nic tu nie pomogą zaklęcia i straszenie Pani Kanclerz, której po prostu nie starcza wyobraźni, aby ogarnąć ostrzeżenia Pana Premiera  i Pana JarKacz-ego, gdyż kojarzą się jej z „ostatnim guzikiem” Ministra Becka. A to niestety nie to samo.

Dwa słowa o owej „granicy dopuszczalnego ataku”. Każdy z nas posiada taką granicę, po przekroczeniu jej atakujemy instynktownie (np. w ciemnej ulicy podchodzi „typ” sam, ale nie ulega wątpliwości po co), gdy nie ma gdzie się cofnąć, więc jedyną drogą jest przebić się na przód. I taką sytuacje obserwujemy obecnie. Rząd nie może pozwolić sobie na oddanie naszej, polskiej suwerenności i polski rząd to wie. Ten rząd nie rządzi Holendrami, czy Francuzami, czy Niemcami wreszcie, którym wsio ryba - lecz Polakami. Niestety. Polakami robiącymi powstania co 20 lat, albo bijącymi się za wolność waszą i naszą po całym świecie, Polakami co zdrajców i sprzedawczyków powywieszali na latarniach i do dzisiaj plujemy na ich groby. Ten rząd to wie, ten akurat rząd nie przyjechał na ruskich czołgach.

I my wiemy.

Truizmem jest powtarzanie sentencji, iż do prowadzenia wojny potrzebne są tylko i wyłącznie pieniądze. Nie talenty Bóg wie jakie tylko pieniądze, a wówczas każdy głupi wygra każdy konflikt. Czy Polska ma pieniądze, aby wybić się na niepodległość ? Na niezależność od UE czytaj Niemcy, od Ameryki i od „Eskimosów” nawet?

Otóż, Polska wbrew powszechnej opinii zakorzenionej w naszych umysłach, ma pieniądze, ma także swoje bogactwa naturalne tylko musi - po pierwsze - przestać się bać, a właśnie dzięki bezkompromisowości, bucie i lekceważeniu Polaków nie mając nic do stracenia, przestajemy się bać, a to jest właśnie ten pierwszy krok, który może być zrobiony tylko do przodu.

Stąd prosty wniosek, że w Polsce będzie jak w Ameryce, i to niebawem.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

i pozostawanie na klęczkach zawsze kończy się kopniakami w zadek.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1655969

ludzkie życia ,ale i również gospodarkę i nie tylko w Polsce ale na świecie też

  i na pewno to wszystko odbije się  na przyszłych losach Polski i Swiata.

Ten trudny czas jest jednak dodatkowym egzaminem na człowieczenstwo i na zwykłą ludzką przyzwoitość a niestety oPOzycja kolejny raz oblewa ten egzamin i  szkoda ,

szczególnie,

że   w tle jest wciąż koszmarna walka z naszą tożsamością ,religią 

i kulturę.

To kolejna rewolucja ,kolejny bolszewicki zamach na naszą wolność,tak duchową  jak i polityczną,

i na dodatek ta kolejna wersja targowicy ,która za kąsek czegoś tam.,sprzedaje Polskę wrogom ,

smutne,ale 

nie beznadziejne,bo jak zawsze w takich chwilach nie zapominajmy,ze naszą Królową jest Maryja ,która zawsze nas wspierała w trudnym czasie 

a jak będzie w Ameryce ? kto to wie ? pożyjemy, zobaczymy

serdeczne pozdrowienia 

z Ziemi Śląsko-Dąbrowskiej :)

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

gość z drogi

#1656000

która ma za cel zniszczenie Polski, (i nie tylko) jest to wojna, co prawda różniąca się od tych, którą Polacy stoczyli z szatanem takim jak Hitler i Stalin, ale jest to niemniej wojna z szatanem, a jemu policzka nie nadstawia się. Powinniśmy się bronić ponieważ jest to wojna sprawiedliwa, o takich mówi św. Tomasz z Akwinu. Chrystus też używał siły wyrzucając kupców ze świątyni.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1656016

od naszego Kraju swych oczu? Żremy się jak dzicy, pod tęczowymi sztandarami, o to czy mordować dzieciątka czy jeszcze się wstrzymać, aż zadecyduje referendum. Może za jednym razem (po taniości) przepchnąć, aby starym, niedołężnym, chorym i cherlawym aplikowano "zastrzyk nasen", jak w Holandii czy inszej postępackiej krainie. Jak myślisz?

Czy my dożyjemy tych czasów, czy to tuż za zakrętem, ... Matko?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1656251

to wstyd, że mieniący się arcykatolikami nie wiedzą nawet, czym jest nadstawianie drugiego policzka i to jeszcze wyśmiewają. ale nie tylko to. chrześcijańskie wybaczanie, pojednanie czy wszelki kompromis. oczywiście to prymitywna krytyka rządu za to, że zajmuje się dobrem wspólnym zamiast drzeć japę i bić żyda, wtedy pewnie byłoby koszer i cymes.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1656009

To gdzie te polskie pieniądze i zasoby, które pozwolą uniezależnić się od UE? Jak rozumiem, są starannie ukrywane tak, że tylko Autor wie? Starczą same cła po wykopaniu nas i stracie rynków, byśmy spadli niżej Białorusi i Ukrainy. Bylibyśmy dyżurnym chłopcem do bicia całej Europy. A tu mamy odwrotną wizję, że bez UE będzie kraina mlekiem i miodem płynąca. Akurat. Nawet kopalnia złota to za mało. Oczywiście konkretów się nie doczekam ani jasnego wyznania, że trzeba "zmienić sojusze". No i przede wszystkim- kto normalny chciałby, by Polska była druga Ameryką (zresztą- jaki tam dobrobyt u przeciętnego białego a często white trasha)? Poza sektą Chojeckiego.

A gdzie ci Polacy, co robili powstania i wywieszali zdrajców? Przecież nie ma czegoś takiego, już za komuny nie było, gdy zdławiono powstanie antykomunistyczne. Solidarność też nie była antykomunistycznym zrywem tylko różowymi robotnikami. Do dziś po forach patriotów prezentowany jest narodowy komunizm, jak nie ideowo to pośrednio, starczy porównać choćby z programem partii komunistycznych. Np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Komunist%C3%B3w_Polskich_%E2%80%9EProletariat%E2%80%9D Jeśli rząd wie o nastrojach społecznych, to tym bardziej wie to doskonale, z kim ma do czynienia oraz to znaczy, że pewne rzeczy ugrywa na maxa i tak. Stąd zresztą cały kwik. Ten opisany polski bardak, czyli użeranie się z totalnymi, nie byłby niczym wielkim bez zaplecza politycznego i głosów w sejmie. Trump miał opozycję, więc co nowego w tym, że i Biden będzie miał? Czego może ich nauczyć kazus totalnych, skoro w USA to strzelają, podpalają i rabują sklepy a kwestie skrobania i lgbt dawno mieli a wojnę informacyjną w mediach mają też na codzień.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1656007

Bo zajuma, jak to kacap.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1656011

Skoro Kontrik wie wszystko, to co mam Mu się narażać i Go oświecać. Kontriku, nie rób kwadratowych oczu tylko pomyśl skąd ma rząd piniendze wziąć!

A może Kontrik też wie tylko mnie sprawdza. Jeśli przyznasz się, że istotnie nic Ci do głowy nie przychodzi, to oczywiście Ci wyjawię, ale dopiero wówczas i to nie od razu.

A przy okazji, Kontriku ani przez mgnienie (Twego) oka nie pomyślałem, aby z Eurokołchozu się ewakuować, bo po co. Ja tylko napisałem i podtrzymuję, że nie możemy stracić suwerenności. Wszak można pogodzić póki co obie zależności, a oni mogą nam skoczyć co najwyżej, bo wykopać nas nie mogą. Kontriku, wiem co piszę i nie uchlałem się.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1656024

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656025

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Smycz i kaganiec.

Każde kundełe tylko o tym marzy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1656027

Piszesz o sobie ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1656028

Sam pan prezes Związku Pożyteczych Patriotów interweniuje we własnej osobie.

Niczym Wanda Wasilewska.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1656029

płynie strumień haseł
od morza wiatrem gnany

dzwonisz, ciągle dzwonisz
nasz dzwoneczku gliniany

dzyń, dzyń...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1656209

Cenić wypada optymizm Autora co do przyszłości Polski, ale...no właśnie, Biden jako prezydent będzie Polsce niechętny i wróci z mocą szatański duet - Angela i Putin...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1656268

Sądy, które choć nie w całości jeszcze przywrócone Polsce, ale jesteśmy na dobrej drodze i media, które Polska również odzyskuje. Przełamanie muru kłamstwa przywróci nam jedność i siłę.

Pomagają niezamierzenie #Totalni w odzyskaniu niezbędnej do dalszego rozwoju siły, którzy notorycznie przeginają, licząc przy każdym kolejnym wzmożeniu, że wywrócą nasz kraj i utrącą odzyskaną przez Polaków w 2015 władzę, totalnie swoim ekstremizmem kompromitując się.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JW

#1656270

... śmierć musi nam zajrzeć w oczy. Wówczas się połączymy jak to bywało w historii nieraz, czego najlepszym dowodem jest to, że w dalszym ciągu jesteśmy Polakami.

Obecnie kraj jest spolaryzowany (jak w Stanach, są demokraci i republikanie), są lewacy i nie lewacy. Na lewaków nie ma co liczyć, ale niedojdy muszą się wziąć w garść. To proste.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1656322