Może zamiast Parlera zrobić polski portal!

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Idee

Skrzyknijmy się, zróbmy akcję aby stworzyć polski portal społecznościowy. Zamiast kombinować z Parlerem czy jakimś innym zamiennikiem do twitera, czy FB zwróćmy się do rządu, czy do np Prezesa Orlenu p. Obajtka, który ostatnio zakupił jakąś witrynę, aby podjął się stworzenia polskiego portalu społecznościowego.

Przecież, w sumie to jest dochodowy interes. A gdyby coś takiego powstało w Polsce, to wówczas można by łączyć w sieć z innymi, krajowymi portalami.

Podejmuję, się napisać coś w rodzaju "listu otwartego" do rządu, lecz potrzebuję, od Was - Blogerów wsparcia, oraz informacji merytorycznej.

Gra jest warta świeczki, po tym co się dzieje w Stanach Zjednoczonych, wszak takie postępowanie może w każdej chwili dotknąć dla przykładu obecny rząd, tuż przed wyborami do parlamentu. Może taki argument przemówi do rządzących. Oczywiście powinny powstać zabezpieczania prawne, aby nie było możliwości kogokolwiek blokować, nawet jeśli wpisuje treści, które komuś innemu się nie podobają (wówczas takie przypadki rozstrzygałby sąd w oparciu o dostosowane prawo).

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

To nie jest takie proste i tanie, problemem jest skalowalność i wydajność. O ile Niepoprawni mogą sobie chodzić na jednym serwerze, to taki facebook potrzebuje ich tysiące. Dodatkowo facebooka wspiera masa technologii backendowych, w tym wiele napisanych przez samego facebooka (np. haystack) w celu wyciśnięcia maksymalnej wydajności z maszyn. Musisz mieć najlepszych specjalistów od kodowania.

Zerknij z czym to się je.

Z parlera korzystam kilkadziesiąt godzin? I w tym momencie już widzę głupie niedoróbki i błędy w samym działaniu js czy logice. 

Oczywiście nie chcę demotywować, ale trzeba mieć świadomość, że przy dużej skali może pojawić się problem.
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1658162

ale FB jest portalem ogólnoświatowym, więc wchodzą miliony ludzi (być może jednocześnie), natomiast polski odpowiednik byłby wieleset razy mniejszy, stąd domniemywam i zaangażowanie sprzętu byłoby odpowiednio mniejsze.

Nie demotywujesz mnie, ja tyko próbuję poddać myśl, a nóż - widelec coś da się zrobić. Doceniam Twoją wiedzę, lecz mam prośbę spróbuj pomyśleć pozytywnie. Co by było, gdyby!

Obyśmy się jako kraj, nie obudzili z ręką... i wówczas może się okazać, że takie działania, jednak okażą się niezbędne.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658163

I te serwery muszą gdzieś stać. Dlatego groźby Apple stanowią realne zagrożenie. Parler mógłby przestać istnieć w jednej chwili, gdyby Apple zdecydował się na "wymówienie" mu współpracy. Na razie powstrzymuje ich... kasa i "wolność słowa"(?). Na jak długo ich to powstrzyma? Wystarczy, że ktoś zapłaci więcej.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658175

Tyle, że na takie projekty to najłatwiej pozyskać kasę w ustawce, niżby to miało cokolwiek pomóc.

Po pierwsze, byłoby to getto. Sami swoi a reszta gdzie indziej. Przekonywać przekonanych, zamykać się w bańce i radykalizować, dyskryminować innych?

Po drugie, już samo podleganie polskiemu prawu wielu się nie spodoba. W Polsce i Europie nie ma bezwarunkowej wolności słowa a to właśnie typowe polskie bydło jest stale oburzone, że nie można swobodnie wyzywać.

Po trzecie- a po co to? W jakim konkretnym celu? Każdy może sobie sam założyć stronkę i docierać do ludzi na dowolnych platformach. Sama platforma to tylko narzędzie. Społeczność tworzą ludzie. Dziś prym wiodą komunikatory internetowe, twitter- szybka wymiana informacji na bieżąco, reszta to pisanie sobie a muzom.

 

Najważniejsze są własne standardy a przede wszystkim prawda. Kłamstwo i szuryzm są nagminne. Tolerować, bo to nasi- tylko jacy to nasi, co stale kłamią? To sprzeczne z jakąkolwiek misją a kończy się sprowadzaniem wszystkiego do niewybrednej rozrywki obserwowania wariatów i nawalanek.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1658167

Przyzwyczailiśmy się do tego, że ruskie komputery nas atakują, że chińskie, że niemieckie, że ... itd., ale zapomnieliśmy lub nie chcemy wiedzieć, że amerykańskie komputery atakują i to niezwykle skutecznie. Co by nie mówić, w istocie to amerykańska technologia przewyższa niestety inne pod każdym względem. Ogarnęli i zawłaszczyli - co jest zrozumiałe - cały świat. Mają te nieszczęsne platformy społeczne, ale ich jest i google, i jutub, i zapewne reszta innych narzędzi. Darmowych narzędzi, którymi cały świat przyzwyczaił się posługiwać. Dlatego, że darmocha każdy "wziął" i ma. Nic, niestety nie jest za darmo, za każdy obiad trzeba zapłacić. Truizmem jest twierdzenie, że bez tych "narzędzi" nie można istnieć we współczesnym świecie.

Chiny jako pierwszy kraj odpuściły sobie to powszechne dobrodziejstwo wprowadzając własny internet, własny czyli dla 1/4 ludzkości, a dlaczego, a dlatego, iż dojrzały niebezpieczeństwo "darmochy". Na ale Chiny to komunistyczny reżym, można dojść do wniosku. Tak, ale załatwiono (po części) niezależność.

Reszta świata się obudzi albo i nie obudzi, ale na pewno któregoś dnia znajdziemy swoja rękę w nocniku.

Mi Kontriku nie chodzi o budowanie czegokolwiek dla "naszych" bo to nasi. Chodzi mi o zasadę. Wszystko wskazuje na to, że casus Trumpa się powtórzy, to nie koniec, to wojna. Jak sobie wyobrażasz, że prowadzimy wojnę i zakupujemy amunicję u przeciwnika?

Jak widać pojęcie dobry - zły , albo przyjaciel - wróg jest płynne. Nie jestem premierem, ani ministrem cyfryzacji. Jestem nikim (i dobrze mi z tym), ale gdybym był, to po takim jasnym sygnale jak ocenzurowanie prezydenta USA (czyli każdego) budowałbym własne platformy społeczne, na każdych warunkach i włożyłbym w to przedsięwzięcie każde pieniądze, gdyż od tego zależy los tego rządu. Powtórzę: to jest wojna. Czy mamy zdolności techniczne aby wykonać nasz FB i nasz, polski twiter? Okazuje się, że mamy , że możemy, tylko nie ma woli i nie chcemy.

Obym był złym prorokiem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658194

"Jak sobie wyobrażasz, że prowadzimy wojnę i zakupujemy amunicję u przeciwnika?" - koniec cytatu - to zapytanie jest znane i ma duży sens - właśnie i w tym przypadku.

Oczywiscie nie chodzi o wojnę z Ameryką bo to nasz największy przyjaciel :) tylko o wojnę z wrogami wolności i Ameryki takimi jak Facebook.

Spokałem się tu wczoraj na forum z określeniem że budując własny portal typu Facebook - cytat: "zrobimy sobie getto"

Nic bardziej błędnego bo powtarzam i zapytami się tak myślącego człowieka:

- co robisz na przykładowym Facebook-u ? - określ swoje działanie na tym portalu i zainteresowanie i co i kogo masz na swoim profilu dodane do: "grona znajomych" ?

- jakie zagraniczne "nowe" wiadomości tam czytasz i jaki masz wpływ na te wydarzenia zagraniczne ?

- bo w Polsce, na polskim portalu będziesz miał wpływ którego żaden żydo-boloszewik typu Zuckeberg od Facebook-a nie będzie w stanie zablokować ani żadnego patriotycznego profilu Polaka co dzieje się teraz nagminnie u tego międzynarodowego bandyty - kumpla Sorosa.

Doprowadzenie go do bankructwa będzie też dla nich bardzo wychowaczą karą bo kurczenie się ich rynku będzie odebrane jako oznaka ich upadku i spowoduje lawinowy odpływ kapitału - to pewne (nie takie cesarstwa upadały na twarz w historii).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1658213

... nie jest naszym wrogiem. Międzynarodowa komuna doszła do wniosku: po co bić się 200 krajami, skoro jeśli podbijemy najsilniejszy, to reszta nie podskoczy i wybijemy  po kolei. Czarno widzę przyszłość Amerykanów, tych, którzy pracują na tę resztę nierobów, nigdy tam nie byłem i nie zamierzam (zwłaszcza teraz gdy za moment pobudują dla nich gułagi), ale znam wielu ludzi.

Jestem dziwnie spokojny, że niebawem będziemy tworzyć niezależne od kogoś tam portale. Sami albo w Eurokołchozie, ale to jest nieuniknione.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658218

- niewiedza (ignorancja) i strach.

Strach opanował bolszewicką UE a niewiedza USA. Amerykanie są totalnie zdezorientowni co się u nich dzieje i dlatego taka reakcja żydo-bolszewików z Facebooka, Twitera.

Około 60 % Kongresmenów w Stanach Zjednoczonych to Żydzi lub ich sympatycy. Znowu Izrael wykorzysta potegę USA do destabilizacji Bliskiego Wschodu - nie wykluczona wojna z Iranem.

W interesie całego świata leży odsunąć Żydów od władzy w USA - nawet za cenę wojny domowej. Zresztą ich tam dużo nie ma ale mają w rękach kluczowe ośrodki decyzyjne i władzy.

W Polsce robią to samo. Uznali że po zamachu w Smoleńsku uda się im przejąć władzę w Polsce ale błędnie ocenili swoje siły (przedwcześnie) - bo wiele lat utykali swoich zakonspirowanych agentów wszędzie gdzie tylko się dało (H.G. Waltz, Rafał Trzaskowski, Szczerba, Jachira i wielu, wielu innych).

To tu jest ukryta "tajemnica Mundialu".

Sami widzicie tą ich agresję w Sejmie i na ulicy. To nie nasi atakują Kościoły choć część ogłupionych kobiet i młodzieży lubiącej rozróby dołączyła do tej bandy sku*synów która dąży do rozbioru Polski aby na naszych gruzach zbudować Polin.

To dlatego nie liczą się z nami i z prawdą historyczną i tak poniewierają nami na arenie międzynarodowej ku uciesze Putina i Merkel którzy patrzą się na to z uśmiechem i pobłażaniem bo mają swoje na sumieniu i jest im to na rękę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1658223

Parler na ta chwile odcięty jest od serwerów.Pewnie Prezydent Trump założył konto

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1658232

- zaraz sprawdzę czy jest ich strona (nasz założony profil).

PS - tak doradzę że jeśli tam zakładacie konto to robić to na nowej tożsamości a jeśli już to wprowadzać jak najmniej prawdziwych danych (dosłownie niezbędne minimum).

- Gogle Chrome nie odnajduje strony założonej przez > niepoprawni.pl < - inną przegladarką też nie więc serwer jest wyłączony.

Tu link do strony niepoprawni.pl założonej na Parler:

https://parler.com/profile/Niepoprawnipl/posts

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1658233

Używacie TOR-a i opcji/trybów Firefoxa.Ja właśnie instaluję. Zobaczymy

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1658239

- nie ma serwera DNS który kieruje i łączy się z serwerem Parler i dyskami twardymi z programem z danymi na nim - (wyłączyli tam prąd :) lub odłączyli kable.

Trzeba czekać.......około tydzień.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1658242

listo otwarty do Premiera Rzeczypospolitej w/s stworzenia platformy typu FB i Twiter, to co powinienem Premierowi podpowiedzieć, co zasugerować aby to miało sens, aby było odczytane, że my " Niepoprawnie wiemy o czym piszemy?

Możesz mi coś podpowiedzieć?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658265

- zawodowcem - najlepiej z programistami którzy są czołówką świata w grach komputerowych (tak,tak to Polacy) - i ich zapytać jaki to stopień trudności, czy damy radę sami, czy trzeba zaprosić i zapłacić ludziom z zagranicy, ile ludzi i czasu na to potrzeba.

Potrzeba profesjonalnej informacji na ten temat. Dopiero potem trzeba podjąć dalsze czynności. Ja nie mam cienia wątpliwości że Polacy konta poprzenosili by na Polski portal - najlepiej podobny graficznie i kolorystycznie do facebooka aby było "przyjemne i miękkie lądowanie".

Na sterownik programowalny PLC napisać program na zaawamsowaną maszynę (kilkadziesiąt, czujników i zespołów wykonawczych, w tym serwo silniki krokowe - potrzeba około tygodnia dla średniego informatyka) - za to bierze od 10 tys. zł wzwyż.
Tyle wiem bo współpracowałem z takim informatykiem (nie mam z nim kontaktu) - a ja pracowałem wtedy jako atomatyk-przemysłowy.

Właśnie w TV toczą się rozmowy na ten temat - co dalej z terrorystami z pejsbooka i hitlera (nowa nazwa Twittera).
Szum sie zrobił na całym świecie i nawet Merkel uponiała sie za Panem Prezydentem D.Trump.

Przepraszam na chwilę bo jest w TVP-info o zastępcy Generała Policji M.Papały - Kurnik czy jakoś tak - to on prawdopodobnie wystawił szefa do odstrzału.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1658267

... aby się odezwali i podpowiedzieli jak to zacząć robić, aby zrobić.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658269