Czy Prezydent Donald Trump zdecyduje się na podjęcie kroków ostatecznych?

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Ciężko wyczuć, ale rozważcie sami:

Dwa lata wstecz (12 września 2018 roku!)  prezydent USA wydał :

Rozporządzenie wykonawcze w sprawie nałożenia określonych sankcji w przypadku ingerencji zagranicznej w wyborach w Stanach Zjednoczonych

W wolnym tłumaczeniu (Gogle tłumacz) jest napisane co następuje:

Z upoważnienia powierzonego mi jako Prezydentowi przez Konstytucję i prawa Stanów Zjednoczonych Ameryki, w tym ustawę o międzynarodowych uprawnieniach ekonomicznych w sytuacjach nadzwyczajnych (50 USC 1701 i nast.) (IEEPA), ustawę National Emergency Act (50 USC 1601 i nast. .) (NEA), sekcja 212 (f) Immigration and Nationality Act of 1952 (8 USC 1182 (f)) oraz sekcja 301 tytułu 3, United States Code,

 

Ja, DONALD J. TRUMP, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, stwierdzam, że osoby przebywające w całości lub w znacznej części poza Stanami Zjednoczonymi mogą ingerować w publiczne zaufanie do wyborów w Stanach Zjednoczonych lub podważać je, w tym poprzez niedozwolone Dostęp do infrastruktury wyborczej i kampanii wyborczej czy potajemne rozpowszechnianie propagandy i dezinformacji stanowi niezwykłe i nadzwyczajne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Chociaż nie ma dowodów na to, że obce mocarstwo zmieniło wynik lub zestawienie głosów w jakichkolwiek wyborach w Stanach Zjednoczonych, zagraniczne mocarstwa historycznie próbowały wykorzystać wolny i otwarty system polityczny Ameryki. W ostatnich latach rozprzestrzenianie się urządzeń cyfrowych i komunikacji internetowej stworzyło znaczące luki w zabezpieczeniach oraz zwiększyło zakres i intensywność zagrożenia obcymi ingerencjami, jak pokazano w ocenie społeczności wywiadowczej z 2017 r. Niniejszym ogłaszam stan wyjątkowy w kraju, aby stawić czoła temu zagrożeniu.

link w załączeniu(https://www.whitehouse.gov/…/executive-order-imposing-cert…/

Kto będzie miał chęci to sobie przeczyta, a chodzi ni mniej ni więcej o to, iż jeśli prezydent USA otrzyma informację od agencji wywiadowczych, iż w sfałszowanie wyborów były zaangażowane obce państwa, wówczas po upływie 45 dni może ogłosić stan wyjątkowy, jeśli zachodziłaby konieczność podjąć takie działania wcześniej, to wówczas Prezydent USA musiałby otrzymać zgodę Parlamentu. Owe 45dni upływa właśnie w najbliższą sobotę 18 grudnia …

Kilka dni temu Prezydent Stanów Zjednoczonych odwołał Prokuratora Generalnego którym dotychczas był William Barr, a wczoraj na to stanowisko został powołany dotychczasowy V-ce Prokurator Generalny Jeff Rosen, natomiast obecnie jego zastępcą został nominowany Richard Donoghue  (były żołnierz 82 Dywizji Powietrznodesantowej, którą osobiście odwiedził niedawno Prezydent Trump. Warto wyjaśnić, iż 82nd Airborne Division to jest ta jednostka, która rzekomo maiła zdobyć serwery we Frankfurcie (Niemcy) jakoby fałszujące wybory w USA.  

Te informacje i szereg innych, które ja zapożyczyłem, można znaleźć na stronach Fb Pana Artura Kalbarczyka. Link znajdziecie tu: https://www.facebook.com/KalbarczykArtur/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1655041

Tym bardziej będąc w Kraju nad Wisłą nie powinno się komentować sytuacji w Stanach Zjednoczonych, choć sytuacja tam, ma swoje przełożenie na sytuację tu, w Polsce, gdyż wbrew pozorom jest wiele podobieństw.

Prezydent Donald Tramp, jak się okazuje przewidział możliwość „ukradzenia” mu wyborów, co stanowi, że jest politykiem. To czy skorzysta z przysługujących mu praw to zupełnie inna sprawa zależna nie tylko od desperacji Prezydenta, ale także od możliwości czytaj: lojalności poszczególnych organów państwa. Jak widać z tą lojalnością nie jest najlepiej. Gdy czytam opinie zawodowych komentatorów, nierzadko z „tytułami”, tzw., amerykanistów określających szanse na reelekcję Prezydenta Trampa, raz szybujące innym razem pikujące w dół, to nie mogę się powstrzymać od refleksji, iż jeśli prawdą jest „ukradzenie wyborów” to Donald Tramp nie miał żadnej szansy postępując uczciwie, ale czy to znaczy, ze Pan Donald Tramp nie powinien stawać w wyborcze szranki? Pozostało w istocie około miesiąca czasu i sytuacja się wyklaruje. Należy dodać, sytuacja bez precedensu.

I tu ośmielam się wskazać na podobieństwa sytuacji w naszym kraju, w Polsce. Choć jesteśmy 10 razy mniejszym krajem to obecne władze w Polsce nie mają większego komfortu niż ubiegający się o reelekcję Prezydent USA.

Rządzący w Warszawie mają przez cały czas nieprzerwany bardak w parlamencie i „na ulicy” , przeciwko sobie większość mediów, większość rządów w UE i samą UE grającą od samego początku nieuczciwie, na „ukradzenie wyborów” obecnemu rządowi i zastąpienie rządem lewicowym. A w dodatku to że polski Premier - nie tłucze demonstrantów, nie zamyka stacji telewizyjnych, nie posługuje się „dyżurnym samobójcą” - jest nazywany „miękiszonem”.

 Czy gdyby polski Premier zastosował siłę (którą niewątpliwie dysponuje) zasługiwałby na tytuł „ Człowieka Honoru” ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1655074

- o czym wczoraj i w wielu innych programach telewizyjnych monitują i przypominają cały czas działacze Solidarności na rzecz wolnej i niepodległej Polski.

Usiedli z PiS-u dupami w wygodnych fotelach zarządu spólek (patrz wołomiński PiS który cały czas gra w jednej drużynie z lokalnymi komunistami) - i to wszystko co mieli do powiedzenia w tej sprawie.

Wcześniej zablokowali dochodzenie w sprawie SKOK Wołomin a teraz aferę gruntową w Starostwie robioną na styl warszawskiej "reprywatyzacji".

CBA zakończyło tam śledztwo. Upie*dolili w zarodku kolejną aferę na ogromną skalę.

Nigdzie reformy nie zostały przeprowadzone tak jak należy - w Policji akurat potrzeba na to maksimum tydzień czasu (rozkazem) - ale nawet na to lamusy się nie zdobyli i co i raz wybucha afera współpracy Policji z przestępcami - ostanio szef policji w Warszawie do walki z mafią samochodową okazał się i szefem tej bandy złodziei samochodowych.

Zero kar więc i zero odpowiedzialności w Policji.

To przez esbeckich komendantów i ich bękartów w komisariatach jest nadal wiele afer ukrywanych i to jest fakt bezporny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1655092

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Anu nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

bo PIS to skrajne komuchy, co nie wiedzieli do jakiej organizacji wchodzą? lepiej niż przecietny Kowalski, podpisali Traktat lizboński? podpisali porozumienia w Marakeszu? PIS sprzedał Polskę niezgorzej niż Jaruzelski i PO, jedna banda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5
#1655119

Ciekawie być może -bo fałszerstwa są ordynarne...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1655075

Witam

 

Odpowiedź na tytuł: - nie zdecyduje się.

Natomiast mogą nastąpić potężne rozruchy, jak prawicowi Amerykanie zdołają się zorganizować.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1655085

- tam prawicowych ludzi jest więcej i wytłuką komunistów ale czerwoni mają dobrze rozbudowane struktury i są lepiej zorganizowani.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1655094

... może być różnie. Dzisiaj od rana senatorowie różnych stanów protestują przeciw ogłoszeniu listy elektorów (nawet słuchałem jakiejś pani senator od demokratów, która także domagała się wstrzymania przesłuchania elektorów ze względu na podejrzenia "czarów" nad urnami wyborczymi). DT prawdopodobnie liczy na to, iż 6 stycznia (gdy formalnie będą przesłuchiwać elektorów) jeden senator i jeden kongresmen zgłosi protest i wówczas prowadzący obrady może ogłosić (po całym korowodzie proceduralnym). że należy głosować poprzez pojedynczego elektora z każdego stanu. W tym wypadku republikanie mieliby przewagę i prawdopodobnie DT zostałby wybrany na drugą kadencję.

Wariant "siłowy" jest możliwy, gdyż jak widać DT przygotowuje się do akcji użycia armii. Agencje podały, że syn Bidena Hanter Biden został wezwany na przesłuchanie w sprawie karnej o korupcję  (toczą się 4 postępowania), w komentarzach można usłyszeć, iż w istocie za owymi wziątkami stoi tatuś, więc może być taka sytuacja, że tatuś ....  i sprawa nabierze rumieńców. Oczywiście nasze media nic nie wiedzą więc nic nie przekazują, szarówka jak w czeskim filmie. Podobnie jak tu u nas na Np, jest wszak wielu Polonusów ze Stanów, ale nikt się nie ujawnia, a może dowiedzielibyśmy się ciekawych rzeczy na bieżąco. Polonusi natomiast bardzo często komentują wydarzenia z Polski, co świadczy o ich szerokiej wiedzy, niewątpliwie.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1655099

Sprawa tego rozporządzenia wykonawczego wydanego przez prezydenta D.Trumpa w 2018 roku, jest równie niebezpieczna dla amerykańskiego  "deep state" jak Executive Order No 11110 wydany przez J.F.Kennedy'ego  4 czerwca 1963 roku i w wyniku którego 22 listopada 1963 został zastrzelony.

D.Trump doskonale zdaje sobie z tego sprawę i jeśli zamierza użyć tego narzędzia, to musi się zabezpieczyć, by nie podzielić losu JFK.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1655089

... z takim obrotem sprawy, zwłaszcza, że jak dotychczas to odpowiednie służby "dały plamę" i w zasadzie grają po drugiej stronie boiska.

Nie jestem ani krewnym, ani znajomym DT, lecz śledzę rozwój wydarzeń z dużym zainteresowaniem, gdyż jestem przekonany, że od wyniku "wyborów" zależy nie tylko przyszły los USA, ale także naszego kraju, a jeśli tak to i mój i twój czyli nasz los.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1655102

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1655167

President Trump has many options on the table as to how to fix this fraudulent election! It’s obvious this was a planned election steal/coup by several people! Biden & Kamala HAD to know about it & approve! Dominion flipped votes;fraudulent votes!

https://www.newsmax.com/t/newsmax/article/1002139/1

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1655198