Aktualna konfrontacja z UE to tragedia czy Palec Boży?

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Sympatyczny  pan poseł z unijnego parlamentu stwierdził był cyt.: „Z oszustami nie siada się do stołu” – czyżby?  Toć to my przy tym stole już od 16 lat siedzimy…a tu taka siurpryza.  

Tak do końca nie wiem czy miała to być przestroga, czy raczej stwierdzenie faktu na zasadzie musztardy po obiedzie, gdyż jak wygląda kóń każdy widzi.

No właśnie, widać, że do stołu w tej rozgrywce obie strony siadają grając każda w co inszego. Nasza, polska strona uczepiwszy się „groźby veta” domaga się praworządności, domaga się stosowania zapisów traktatowych, gwarancji, które już dawno zostały zapisane, potwierdzenia że Polska może spać spokojnie, że nie będzie okradziona.

A w co gra druga strona? Druga strona (patrząc na las a nie na drzewa) buduje państwo Europa lub jak kto woli IV Rzeszę, więc przy tak „szczytnym” celu przyrzeknie naszym władzom wszystko co tylko sobie zażyczą, po to aby następnego dnia zrobić swoje, czyli tych wyimaginowanych pieniędzy pisowskiemu rządowi nie dać. A co, że niby nie mogą, gdyż wówczas przysługuje nam skarga. No właśnie do TSUE… czyli na Berdyczów. Znacie ? Znamy!

Jeśli ktokolwiek w naszym kraju sądzi, że wszystko będzie fajnie gdy tylko przestaniemy „fikać” to się bardzo myli. Fajnie to już było.

Ale ja nie o tym, czy Pan Premier podpisze veto, czy „wynegocjuje zwycięstwo” kolejne zresztą. To nie ma żadnego znaczenia powtórzę za Panem Saryusz – Wolskim: „Z oszustami nie siada się do stołu”.

Wbrew pozorom zastosowanie veta jest dla Polski korzystne i to nie dlatego, iż zablokuje całą Unię, że pokrzyżuje szyki, nie, bo nie zablokuje i nie pokrzyżuje, Niemcy zrobią co zamierzają - ale dlatego gdyż, jednym ruchem ręki pozbywamy się owego topora wiszącego nad Polską: „jeśli nie przyjmiecie uchodźców, to będą sankcje; jeśli nie wprowadzicie zapisów o chomozwiązkach - będą sankcje, jeśli będziecie usprawniać sądownictwo – to będą sankcje; jeśli, jeśli, jeśliile razy można umierać?

Więc może warto już teraz się postawić (piniendzy i tak i tak nie będzie) i załatwić to co należy załatwić: wyleczyć nadzwyczajną kastę aż do fundamentów, pogonić tęczowych, ale co najważniejsze opodatkować sklepy wielkoformatowe, spolonizować media, a może nawet (czy wreszcie) wystawić naszym najlepszym przyjaciołom rachunek za II Wojnę Światową! A później, kiedy nam w Unii pokażą figę z makiem możemy przestać płacić unijne składki. Poza wszystkim jest jeszcze jeden plus dodatni: nie będziemy żyrować dodruku pieniędzy dla eurokołchozowych bankrutów (nasz weksel byłby kilka razy większy niż pyskujących na Polskę Holendrów).

Reasumując można z dużą dozą prawdopodobieństwa obstawić, iż to czy Pan Premier Morawiecki „ułoży” się czy nie, to konsekwencje będą dwojakie: albo postawi naród za sobą, albo przeciwko i tu zgadzam się całkowicie z twierdzeniem Pana dr Rafała Brzeskiego, że obecne, gwałtowne ruchy ze strony Niemiec mają na celu obalenie rządu PIS-u. To dla Pis-u w istocie być albo paść. Tylko tyle, ale po raz pierwszy w nowożytnej historii mamy szansę z Niemcami wygrać, choćbyśmy jedli kit z okien. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:10)

Komentarze

Świetne podsumowanie. Gratuluję. Krótko i węzłowato - jak powiedziałaby moja babka. W związku z tym czuję się zwolniony od komentowania bieżących spraw i wracam do wierszydeł :)

PS za chwilę jakiś troll lub inny padalec (czyli miłośnik konia lub walenia) zapyta, dlaczego tu tylu "miłosników" rządu. Bo jak widać ten rząd rozumie (na razie dobrze), co jest Polską racją stanu. Dopóki się to nie zmieni, pewnie dość często będą pojawiać się takie teksty. I nie zmieni tego spałowanie nawet 1000 tekstów. Paniali, zawiiszaki?

PPS nie mylić z wieszakami firmy Klempa Art.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1653855

... tu się urodziłem i tu zemrę, i nie jest mi obojętne czy zemrę będąc Polakiem czy obywatelem Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. Jestem dziwnie spokojny, iż takich ludzi jak ja jest w Polsce większość.

Czekam, aby ktoś wreszcie ogłosił referendum w sprawie:

"Czy jesteś za Polską niepodległą"     Tak -  Nie

I wówczas albo nas wywiozą, albo ich połączymy z przyjaciółmi.

Pozdrawiam

PS.

Dzisiaj we Warszawie wywiesili flagi z żałobą, iż nie dostaną jałmużny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1653893

Mnie też nie jest to obojętne. Ale kiedy słucham, co wygadują niektórzy ludzie, to mam wątpliwości, czy to referendum wypadłoby dziś na TAK. I to jest smutne. Ludzie walczyli w powstaniu, a dziś POpierają totalitarną oPOzycję. Tu nie chodzi o to, kto jest za jaką partię, tylko co jest naszym interesem narodowym w danej chwili. W obecnej na pewno nie jest nią to, co proponuje TOTALITARNA oPOzycja.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1653911

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653922

a bo to pierwszy raz? a skoro nie pierwszy a postawy oczywiste i prognozowane wcześniej, to oznacza, że to tylko taka gra, gdzie wynik określono już wcześniej a chodzi o coś innego, najwyraźniej pretekst do obrzydzania Polski. jesteśmy w prawie i nic nam nie mogą, tyle że zapewne liczą na zmianę rządu w przyszłości- tym bardziej więc powinnością obecnego jest zabezpieczyć polskie interesy, na jak najdłużej, póki jest u włądzy

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653953

a tym razem jesteś optymistą. Moim zdaniem to robią z nami Niemcy mało ma wspólnego z żartami i gra zaczyna nabierać rumieńców. Jestem naprawdę ciekaw ile sznureczków muszelek czy szklanych koralików poświęcą, aby nasz premier ponownie ogłosił sukces.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1653961

Aż tak nie jestem w temacie, co z dumą obwieszczam, ponieważ może to świadczyć na korzyść zdrowego rozsądku a nawet obiektywizmu ;-)

Wydaje mi się, że to wszystko cyrki dla mas, gdzie zaspokaja się oczekiwania środowisk postępowców, coś jak w przypadku Junckera czy podobnych. Bo taka Merkel była w stanie się dogadać pragmatycznie, nasi tym bardziej, gdy było po co i jak. Może i głupia pipa grochowa (nie zniesławiam, tylko z sympatią dobrotliwie ją tłumaczę) ale reprezentuje jakąś linię i konkretne interesy swojego państwa, które można pragmatycznie omawiać. Nie chcieli z nami wcześniej, choć wiedzieli co będzie, to będą musieli później i tak- pytanie, kto się złamie i będzie w gorszym położeniu negocjacyjnym. Niby mają być nasi i po to cała nagonka (choć prawidłowo, to ichnie delegacje powinny prosić nasz rząd). Tak więc trza patrzeć zimno, kto kogo prosi i jak można załatwić sprawę. My błagać nie musimy, więc Morawiecki może naszprechać i wytargować trochę perkalu, choćby kasę na wirusa czy coś z innej puli, cokolwiek ugrać- bo tego ja osobiście oczekuję.

Z naszej strony też były populistyczne, propagandowe kontr-akcje pod publiczkę- Szydło, Jaki czy podobni, które nie miały wielkiego merytorycznego znaczenia dla sprawy ale ładnie wyglądają dla elektoratu patriotów. Tak więc to się dzieje stale, teatrzyk znaczy i opium dla ludu w postaci mediów- a merytoryczność i sposoby załatwienia spraw to inna kwestia. Ja jestem na tyle świnią, że miałem nawet czelność powiedzieć głośno, tj. napisać niedawno, że argument typu ''wytykają nam praworządność a sami zabijali podczas wojny'', jest do kitu. To coś jak to wypisywanie, jak to dzisiejsi Żydzi powinni być wdzięczni Polsce, to tylko brzmi jakoś dla niektórych. Po mojemu UE nam nic nie może, Niemcy sporo ale tego nie zrobią, bo my ich też trzymamy za jajka gospodarczo przez powiązanie naszych gospodarek a jakieś konflikty, wojenka (handlowa?) nikomu się nie opłaci. No to są tylko głupie przepychanki, w których nie wypada przywalić, coś jak w podstawówce.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653975

Właśnie o tym jest mój wpis, iż w naszym interesie jest wetowanie do u...j śmierci. Mam takie swoje przemyślenia, że Niemcy nie popełnili błędu, wiedzieli co z tego wyjdzie, a mimo to zawistowali. Swoją drogą zapowiada się kolejny, ciekawy mecz, no może nie tej rangi co w Stanach, a może się mylę, może stawka jest o wiele, wiele wyższa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1653983

Musowo było oczywiste zawetowanie czyli i wymuszanie kompromisu ale czy stawką jest warunkowość środków albo jakiś nadzór unijny nad polityką wewnętrzną i ustawodawstwem nawet. Rząd też głupi nie jest i sam się nie podłoży, oby. Wszelkie kompromisy mi podejrzanie śmierdzą, bo w myśl prawa międzynarodowego jeśli raz coś sami uznamy, to później nie da się skutecznie powoływać na stan poprzedni, jakieś traktaty chociażby w danym temacie. Chyba się nie mylę, że to kwestia umowy międzynarodowej, wobec której traktat o UE nie jest przecież nadrzędny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653993

przeczytał któryś, zakapował, a Premieru na złość mi, podpisał. Gdybym wiedział, że tak to się obróci to bym sobie rękę odgryzł, albo się klawiaturą po tej pustej głowie nawalił ile tylko wlezie. Podpisali, to już lepiej było prezesowego kota wysłać, jestem spokojny, że by nie podpisał.

Przepraszam wszystkich!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1654024

widziałem newsy że pracują nad kompromisem ale wziąłem za domniemania. media liberalne za często udają że znają przecieki z PiS-u, media zagraniczne częśto puszczają przecieki jako środek nacisku ideolo, ale z drugiej strony Targalski i inni już wcześniej mówili, co jest grane. chyba nawet nie chcę wiedzieć. to już wolę przegrane powstania, bo przynajmniej można mówić o moralnej racji i moralnym zwycięstwie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1654028

... "tysiącletnia" rzesza niemiecka za wieczyste obligacje G. Sorosa pod fałszywą flagą centralizacji a'la Spinelli i OpenLGBTSociety ? Jedyny "praworządny" model rozwoju UE według TSUE . Niewykluczone . No ale to pachnie ,że podstępnym i zdradliwym ostatnią myślą przez anihilacją do termojądrowego holo-gramu zostanie ,że ... "zbytnia przebiegłość  nie popłaca" . Sklerotyczny Joe Biden zanim się zorientuje "o co biega" ,to hipersoniczne pociski może będą już za ... point of no return . Wirtualne gry i zabawy przy stolikach oszustów ... to zazwyczaj mają takie przełożenie na "realność" . Zaufanie nawet jakby było z gumy ,to też ten materiał ma ograniczoną odporność na rozciąganie . A miejsce na porozumienie i czas na negocjacje to nieubłaganie się kurczy .

"Inter arma silent leges" To chyba się teraz wykłada ,że gdy lecą pociski z głowicami to nie czas żałować praworzadności . No a odsetki od wietrznych obligacji to będzie regulował radioactive "Wind of Change"

:-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1653976

Zrzucić Lempartową z bombowca na Berlin. Dwa problemy zostaną rozwiązane

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653986

Na razie to ją zrzucono na kamienicę w Breslau

https://solidaryzm.eu/2020/10/29/spolka-marty-lempart-kupila-za-bezcen-kamienice-w-centrum-wroclawia-odslaniamy-kulisy-sprawy/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1654048