Rozgrzany, marcujący Władek zawstydza nagrzane Julki

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Istny dom wariatów, nawet nie trzeba zrobić oblotu nad ...kukułczym gniazdem, aby tego dowieść.

Mimo to zacznę od piękna, od normalności.

Fotka z ogłoszenia IPN, zdjęcie bardzo młodej, młodziutkiej kobiety, dziewczyny w mundurze formacji lotniczej, żołnierza ( żadnej żołnierki) PSZ na zachodzie.

Dzisiaj już wiadomo, kim jest ( a może raczej była(?), wszak, dziś miałaby ze 100 lat!) ta śliczna, dziewczyna o subtelnej, delikatnej urodzie, o zafrasowanym, zamyślonym mądrym spojrzeniu.
Cyt. za Fronda: " Teraz Jan Pawlicki informuje na Twitterze:
„Kim jest ta dziewczyna? Wspólnymi siłami wielu poszukiwaczy udało się to ustalić. Maria Barr, córka polskiego pułkownika, wdowa po brytyjskim pilocie polskiego pochodzenia. Na zdjęciu ma 22 lat. Odbiera odznaczenie dla swojego poległego męża z rąk króla Jerzego VI”

niezależna pl ;" Maria Barr, Polka z Grodna, która w momencie wykonywania zdjęcia miała zaledwie 22 lata.
Dziewczyna ze zdjęcia to Polka, Maria Barr, żona Squadron Leadera Philipa Rexa Barra, dowódcy 107. Dywizjonu RAF
Maria pochodziła z Grodna, jej ojciec był pułkownikiem Wojska Polskiego (mam pewne podejrzenia, że mógł to być Benedykt Chłusewicz)
Philip Barr zaginął w 1942 roku nad Holandią i pośmiertnie odznaczono go DFC. Odznaczenie odebrała jego żona Maria. Zdjęcie wykonano 8 czerwca 1943 roku po wręczeniu orderów przez króla Jerzego VI rodzinom poległych. W momencie wykonania tego zdjęcia miała 22 lata. ( na marginesie nasza, moja Krajanka z Kresów ( moja rodzina spod Indury, ONA z Grodna).

Teraz przechodzę niestety do brzydoty.
Jakże kontrastują z nią, tą piękną, młodziutką o subtelnej urodzie polską kobietą w furażerce z polskim orłem w koronie, te wulgarnie wrzeszczące, durnowate Julki-ulicznice z zaciągu Lempart, obnoszące się z symbolem hitlerjugend.

Piękno, normalność, rodzina; mama, tata, dzieci!
I totalne tego zaprzeczenie z czterema literami mnożącymi niemal codziennie rzekomą kolejną ... płeć.

Piękno, życie i cywilizacja śmierci.

Mąż, zona, dzieci, rodzina i jej zaprzeczenie, sodomici.

Jakiż obłędny zgrzyt!, wynaturzeńcy, sodomici zwący siebie geyami- wesołkami.
A cóż to za wesołość może się brać z grzebania w ...odbycie?

Wszak przez dziesiątki lat żadnemu proktologowi, chirurgom proctologom, badającym pacjentów nawet do głowy nie przyszło, aby się z tego powodu nazwać wesołkiem-geyem!
Proctolog...wesołek?!
Byłaby niezła jazda!, koledzy nie tylko z interny, by ich śmiechem zabili.

Skoro o zbitce, to bez Władka, tramwajarza ani rusz.
To największy geniusz! jeden z tych nielicznych, którzy po dekadzie Jaruzela masakrującego "S" wyjechali z podziemia kawalkadą tirów.

Piszący te słowa nie może się nadziwić.
Cud byyznesu!

Dziwy nad dziwy! ( nie mylić ze zlemparciałymi bluzgajacymi ulicznicami z hitlerowską runą na gębach), gdyż nie tylko ja ( co nieco, też się zrobiło dla wolności, sorry za nieskromność ) po niemal dekadzie wyszedłem mocno poobijany, na grzbiecie z 10 letnią, wytartą kurciną wzór M 65 (z kolekcji hoff, zakupiona po kilkugodzinnym odstaniu w 1980 w domach centrum), a Władek motorniczy tramwaju wyjechał z podziemia tirami.
A gdzież on je parkował przez lata?

I jak tu nie wpaść w kompleksy; skoro nie tylko tacy jak ja, Torunianin po studiach, wyższych, podyplomowych i po 10 latach aktywności w podziemnej "S" w tej samej nędznej kurcinie, a wrocławski motorniczy zamiast wajchy, za kierownicą Manów, Scanii, etc.

Nie żalę się!, tylko nadziwić się nie mogę!

Tak więc!, spoko!, nie mogę mieć pretensji do wajchy, lecz tylko do siebie i uznać wyższość wajchy nad swoim nieudacznictwem.

Taka sama wajcha pomyślności towarzyszyła dziadkom wdowie po zamordowanym prezydencie Gdańska.
Albowiem historia przecudownego wzbogacenia się teściów śp Adamowicza jest niemalże tożsama z efektowną karierą biznesową Frasyniuka Władysława.
Otóż dziadkowie ojrodeputowanej pani wdowy, są jedynym nie tylko mi znanym przypadkiem cudownego wzbogacenia się robotników przymusowych III Rzeszy, wracających po wojnie z pokonanych Niemiec.
Zaryzykuję stwierdzenie, że byli oni jedynymi szczęśliwcami, którzy wywiezieni, dorobili się na robotach przymusowych w III Rzeszy i dlatego tak hojnie obdarowali wnuki, a dzieci Adamowiczów.

Można?

Można!

Przypadek Władka tramwajarza z Wrocławia może i należy!, rozpatrywać w tej samej kategorii co wyjątkowy fart dziadków Adamowiczów; niesamowity fart!

Mieć farta, to jest coś, co wyróżnia te dwa opisane przypadki.

Dlatego też nie powinna nikogo ani dziwić, ani zaskakiwać to, że tak wdowa, jak dzielny byyznesmen z taką pogardą wyrzucają z siebie te ośmiogwiazdkowe wulgaryzmy w stronę rzeszy!, ba nawet milionów Polaków.

Albowiem oni, to ludzie sukcesu!
A my, te miliony, to nieudacznicy!, ciemniaki.

Paniska z wajchą, całą gębą
A gęba pełna bluzgów, wyzwisk.
Rzygowisko.

Mimo to, żadna łachudra, a tak zachowuje się Frasyniuk i Michnik, nie jest w stanie mnie obrazić, nawet najgorszymi, najbardziej plugawymi wyzwiskami ( w tym mniej lub bardziej ugwiazdkowanymi!).

Albowiem, to oni Michnik, Frasyniuk, takim jak ja coś są winni w przeciwieństwie do mnie!
To oni są moimi dłużnikami.
Także tysiącom takich jak ja, z okresu stanu wojennego, członkom "S", tak w Toruniu jak w całej Polsce, którzy nie tylko zbierali dla nich, dla ich rodzin ten przysłowiowy i dosłowny wdowi grosz, gdy byli aresztowani, a potem w więzieniu. ( i co istotne, jak mi wiadomo, w tamtych czasach nigdy nic nam się do palców nie przylepiało z tego co było własnością "S").

Łachudra Władek po prostu pokazuje co rusz swoją właściwą twarz.
Panisko!
Prymityw poczuł się paniskiem!

Jakże jego zachowanie konweniuje z tą lemparcianą wulgarną, plugawą czernią.
Frasyniuk znalazł się we właściwym towarzystwie.
Jest wśród swoich.
W rzygowisku.

pzdr

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:23)

Komentarze

...to wygrywać w Toto-Lotka, kiedy człowiek potrzebuje pieniędzy. Mieć fart... to wygrywać w kasynie (najlepiej kilka razy z rzedu), kiedy się jest "gołodupcem" i człowiek potrzebuje kasy na duży interes. Mieć fart... to zarobić na giełdzie, kupując akcje jakiejś firmy, kiedy inni jeszcze nie wiedzą, że ich cena wzrośnie i sprzedać je, gdy ogłaszają, że firma podpisała gigantyczny kontrakt i to wpłynie na wynik finansowy. Władek niewątpliwie zalicza się do tej grupy "farciarzy".

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1665213

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A może przyznany naszemu Kryspinkowi bo taki elokwentny biedaczek, laur "dziwaka roku" słowo " dziw...ak", nie odmieniamy bo się znowu biedaczek obrazi na wszystkich jak Zawisza nasz Niebieściutki. Takie cuda ludziska takie cudeńka na Niepoprawnych nam się pojawiły.

Dzięki  serdeńko ty moje za darmową reklamę. Tobie z wykrzyknikiem po drodze, i już chyba więcej nie potrzebna, został już tobie tylko co do twojej kondycji "znak zapytania" i niech tak pozostanie.
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Tezeusz

#1665240

8x(*)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1665255

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1665325

A czemuż to "przypiąłeś się" do Tyzeusza? ... Może tekstu nie zrozumiałeś? Albo przynależysz do tych " farciaży "?.. Mógłbyś to wyjaśnić?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Stasiek

#1665344

...cnót, to żadne tłumaczenia nie pomogą. Ja się nie czepiam, ja wymagam. A to co innego. Wymagam, żeby ktoś, kto chce być uważany za prawicowca, był prawy, nie mijał się z prawdą, nie pomawiał, nie mówił fałszywego świadectwa przecie bliźniemu, miał odwagę przyznać się do błędu... i inne takie "drobiazgi". Rozumiesz coś z tego? Chwytasz choć odrobinę? Coś gdzieś dzwoni? Jakiś dzwon w jakimś kościele?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1665358

Pani Maria Barr.

Żona Squadron Leadera Philipa Rexa Barra ze 107 Dywizjonu RAF

To zdjęcie było już opisane i rozpoznane w 2003 roku przez historyka, który szukał materiałów do swojej pracy o stosunku rządu londyńskiego do zagłady Żydów.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1665280

Jedna rzecz mnie zadziwia. Jeli były pracownik IPN, później zwolniony czy też przeniesiony, pan dr hab. Adam Puławski zidentyfikował tę osobę jeszcze podczas swojej pracy w IPN, to dlaczego nie zaksięgował tych informacji w katalogu tej pani?

Nie wiem, nie osądzam, ale nie rozumię. Całe życie przepracowałem w Stanach i wiem że za takie coś beknął bym tam mocno. Jak to jest możliwe że teraz cytuje on te informacje a nie są one złożone w IPN? Wciąż "zabieramy z sobą teczki"?

Na tyle mnie to frapuje że chciałbym usłyszeć jak wyjaśnił by to dr. Puławski.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1665284

zasłużyła sobie na takie porównanie:

"Jakże kontrastują z nią, tą piękną, młodziutką o subtelnej urodzie polską kobietą w furażerce z polskim orłem w koronie, te wulgarnie wrzeszczące, durnowate Julki-ulicznice z zaciągu Lempart, obnoszące się z symbolem hitlerjugend.".

Czy naprawdę powinna być tłem dla "wulgarnie wrzeszczącyc, durnowate Julki-ulicznice z zaciągu Lempart, obnoszące się z symbolem hitlerjugend.".

Wątpię że to był szczęśliwy pomysł.
 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1665281

Istotnie, piękno versus ohyda.
pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1665285

Piękno zawsze należy przeciwstawiać brzydocie...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Stasiek

#1665346

Opozycja i jej ego:
- Budka mówi, że będzie premierem
- Leszczyna chce byc "ministerką" finansów
- Ten co pisze ***** kaczyzm chce być Prezydentem Rzeszowa
- Bolek mówi, że niedługo będzie świętym
Brakuje tylko Szczerby jako prezesa Orlenu, a Jońskiego jako prezesa Lotosu

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1665289

w tej rozpisce co wyżej, brak mi tylko nowoczesnego yntelekta Rubikonia - tego od sześciu kruli. Z niego byłby dobry cysorz nad tymi lemparcimi odchodami

gdzie się toto zaPOdziało? Może znów gdzieś wyskoczy jak krulik z kapelusza, by nas zadziwiać Himalajami swego yntelektu....

https://www.google.com/search?q=ryszard+petru+memy&oq=Ryszard+Petru&aqs=chrome.5.0i355j46j0l7j0i22i30.34898j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

A "policja" POzostanie ta sama!

:

https://www.facebook.com/grzegorz.michal.braun/videos/1162959384154059

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1665395

Według koszerno-wyborczej,TVN-u,Der Onet i "dziennikarza" Cezarego D. ostatnie lata w Polsce
- 34 razy Kaczyński wyłączył internet
- zjada się murzynów i gejów
- 529 razy upadła demokracja
- 790 razy wyprowadzono nas z Unii Europejskiej
- 39 razy wprowadzono stan wojenny

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1665333

Sama prawda. Martwi mnie tylko ilość głupców, którzy tego nie widzą, którzy to popierają....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Stasiek

#1665345

Artykuł czyste złoto, a komentarz Robika piękny choć niepełny, bo Lempart winna objąć tekę ministra kultury. Niestety tak nisko upadł nasz naród, jak piękna jest wdowa po pilocie bohaterze. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1665348

Że zapłaci za wykład Frasyniuka, by Frasyniuk opowiedział Polakom jak z gołodupca wyjść na milionera jak w przypadku Frasyniuka.

Dawni działacze z żydowskiej antypolskiej partii UW, UD i KLD, po złodziejskiej prywatyzacji Polski, dzisiaj wszyscy są milionerami, a Frasyniuk jest jednym z nich.

A co boli? To że nikt nie chce się podjąć ich rozliczenia!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1665359

TO

jedyny sposób by POLSKA Nasza Stała się Potężna, i by w NIEJ 

PRAWO ZNACZYŁO PRAWO, A SPRAWIEDLIWOŚĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ!

TYM

:

- https://www.pb.pl/rozstrzelanie-za-lapowke-795686

Rozliczyć nam trzeba

Władków, Aaronów Bucholtzów, i wszystkie inne, POdobne im ścierwa.

zasłużyli po tysiąckroć!

by ich wzięła jasna ch......a

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1665411

Cud byyznesu!

czyli franek,który podobno miał sztuczna szczękę  a nie wybite zęby ale podbił przed laty nasze serca  wybitymi zębami podobno przez ZOMO  ,pamietasz  ?

pozdr od starej Solidarności

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665418

czy ...zęby"! na rzecz tego, co potem, kilka dniu póżniej zrobił TW Bolek ze swym gaciowym Mietkiem, gdy obaj ugotowali nas, Solidarność, deklarując Rakowskiemu, że strajku generalnego "S" nie będzie!
Odwołanie tego strajku, gdy doprawdy cała niemal Polska była na to zdecydowana, to był dopiero esbecki myk! w wykonaniu duo Bolek-Miecio!
Tak więc przy tej zdradzie, sztuczna szczęka czy prawdziwe zęby, to doprawdy pikuś.

pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1665467

przypomniałeś ten FAKT z naszej Historii,pamietam jak przygowaliśmy zapasy na czas Strajku a TU  ????

serdeczne pozdrowienia z lat dawnej starej Solidarności  i mimo,ze "biurowej" to super przygotowanej do AKCJI

Zofia

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665468

przypomniałeś ten FAKT z naszej Historii,pamietam jak przygowaliśmy zapasy na czas Strajku a TU  ????

serdeczne pozdrowienia z lat dawnej starej Solidarności  i mimo,ze "biurowej" to super przygotowanej do AKCJI

Zofia

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665469

wtedy czuwał, czuwa pewnie teraz.

bolki już taką mają naturę.

Zanim ich weźmie jasna ch.....a,

 spełniać muszą zadania zlecone im

przez agenturę..........

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1665504

Maria Barr - vel Barczyńska (Barcińska?)...

https://wpolityce.pl/historia/543340-wstrzasajace-slowa-mlodej-polki-ze-slynnego-zdjecia 

"Mąż mój jest z pochodzenia Polakiem a pradziad jego nazywał się Barciński, lecz później rodzina dla łatwiejszej wymowy poczyniła zmiany w nazwisku na Barr. Niestety nie mogłam się dowiedzieć z których stron pochodzą jego przodkowie. Prawdopodobnie z ziemi krakowskiej. Obecnie pracuję w Polskim Czerwonym Krzyżu w Edinburgu przy przetaczaniu krwi. Praca ta daje mi zapomnienie po stracie męża, lecz jeszcze ciągle wierzę, że mąż mój wróci, że pozna Polskę, z której wywodzi się— kończy mowę pani Marja Barr."

Dzięki za wspaniały tekst!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1665648

W naszym domu, tam " ...daleko stąd , gdzie pola i las.., była też i rzeczka, która oddzielała własność naszych rodziców na kolonii od reszty wioski, mówiło; czysto po polsku ( w szkole po kacapsku). Bardzo tego strzegła nasza mama, dlatego po przyjeżdzie do Polski, przełom kwietnia/maj 1958 , od razu poszliśmy do szkoły bez potrzeby powtarzania klasy.
W domu mówiło się dialektem mickiewiczowsko/słowackim!, my tez używaliśmy poprawnie języka polskiego, co nie przeszkadzało innym, kaleczącym język polski, gdy przyjechaliśmy do Polski, przezywać nas ruskami. Było to przyczyną bójek z rówieśnikami w Giżycku ( szkoła, podwórko), którzy po kilku fangach, siniakach oraz mocnych kuksańcach musieli uznać bezwarunkowo nasz ...polonizm!.
Niemniej nasza babcia ( ze strony ojca, rocznik ur. kilka lat po powstaniu styczniowym, dożyła niemal 100 lat) czasem potrafiła ...zasadzić! po chachłacku czyli " po prostu", językiem pogranicza tzw ...sobaczym; mieszaniną polskiego, rosyjskiego, białoruskiego.
I w mojej pamięci do dziś pozostaje jej, babciny zwrot używany w kontekście mocno ironicznym, złośliwy termin "razpanieł", czyli jak z chama, prostaka na siłę zrobił się pan.
Otóż jak ulał, pasuje to do takiego jak Frasyniuk; prostak, chamisko, wręcz chamidło udający pana!

pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1665656