Czyją Rączką, kasta chce myć nadal ...nóżkę (lewą) sędziemu Iwulskiemu?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Frazeologiczny kabaret, szaleństwo w pałacu sprawiedliwości nawet coronusa chce przyćmić!

Rączka, lewa nóżka Iwulskiego, służby, sędzina w kabaretkach, co to swoje lata już ...ma!
Kuperek Topyły, lody Sawickiej...

Budka, 2% Małgosia,...

Czy pani sędzia jeszcze....może?

Blogerzy w moim wieku zapewne pamiętają skecze kabaretu Tey.

W jednym z tych już dzisiaj kultowych, Zenon Laskowik w rozmowie z Genowefą Pigwą ( doskonała jak zawsze rola śp Bohdana Smolenią ) pracownicą fabryki bombek ( od A do ...N!), zadał jej podchwytliwe pytanie- " pani Genowefo! czy pani jeszcze ...może? , a ona oburzona z lekkością motyla odpowiedziała ... "no pewno!, że mogę!"

Genowefa Pigwa z lekkością motyla, a sędzina, co to swoje lata ma!, dająca czadu w kabaretkach... ołowianych!

I po latach, jakby ten sam kabaretowy nastrój, tyle, że w miejscu zdawałoby się mocno odległokabaretowym, usiłują narzucić niektórzy sędziowie w trakcie zgromadzenia Sądu Najwyższego.

Sędziowie SN i kabaret!, nie byle jaki!, na dodatek w dziurze ozonowej!; w maseczkach, przyłbicach, rękawiczkach, naspray'owani!

Pani wysoka!, ba....najwyższa sędzina SN w kabaretkach oraz nastroju bardzo kabaretowym! nie tylko oświadcza, że ma już swoje lata.
W tym zgoda!, pesel jest bezwzględny!

Ale brak mojej zgody, podatnika utrzymującego m.in. kastę na jej oraz jej kolegów głupawkowate odzywki!

Nie ma mojej zgody, aby sędzina, szczególnie leciwa, kabaretki sobie za moje podatki upodobała na rozprawę w SN!

Co ona ma zrobić pyta, mająca swoje lata i mocno osłabiona wirusem kastowości zapytowuje sędzina!

Ileż dylematów nie tylko na zgromadzeniu SN?

Kółko czy krzyżyk?
Rączka? czy nóżka ...Iwulskiego?
Śmiszek? czy Budka?
Skrzydełko? czy nóżka?
Kabaretki czy żylaki?
Czad? czy ozon?

Koperta czy Grodzki?

A czemuż nie mądry czy głupi?

Jak widać nie tylko marszałek Grodzki chciałby uciec od tych śmiertelnych-raczej śmierdzących... kopert!
Zaś sędzina SN od prostego oznaczenia przy nazwisku!

Nie uchodzi!, nie uchodzi!
Pani sędzio, sędzino najwyższa!! dalej trwać i co gorsza brnąć w pomroczne orzecznictwo, w wykładnię odgromnika, bronić kuperka Topyły oraz lodów Sawickiej!

Aby leciwa, mająca swoje lata zakłopotana sędzina SN uciekała od kółko/krzyżyka, a tym bardziej, aby paradowała w pałacu sprawiedliwości w kabaretkach ołowianych! ( chyba, że zalecenie dra grodzkiego na ....żylaki!).
Peło zaś od przewidywanego wyniku, wyborczego lania.

Sędzina swoje lata ma!
W takim razie.
Czy pani z SN jeszcze ....może?
Genowefa Pigwa miała w tej sprawie swoje zdanie, ...mogła!
A pani sędzia? dająca ostro czadu! pomimo ...ozonu!

Kpiny z pogrzebu!, tak onegdaj kwitowano mocno durnowate odzywki!

Kto kpi?, a kto o drogę pyta?

A mnie, to skłania do zadania zasadniczego pytania.

Jak długo jeszcze ta kastowa Rączka chce myć lewą nogę sędziemu Iwulskiemu? ( Zawistowskiemu też).

Ręka rękę myje, a Rączka nogę!

I dlaczego tylko lewą?

Cóż za frazeologiczne szaleństwo w pałacu sprawiedliwości! gdzie równolegle z ozonowaniem pomieszczeń sędziowie kastowi co rusz dają czadu!

Co zadecyduje o wyłonieniu pięciu kandydatów na I prezesa SN?

Czad czy ozon?
Kuperek i lody!

Kabaret czy powaga?

Ile Rączek w SN, chce myć dalej nóżkę (lewą oczywiście!) sędziemu Iwulskiemu?
pzdr

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)

Komentarze

przenieść to całe towarzystwo do fabryki bombek, w której pracowała ( psst-tajne!) Genowefa Pigwa. Jest tylko jeden problem. Czy zgodziłaby się kierować takim zespołem? Bo to ryzykowne byłoby technicznie dla osobników w kabaretkach. A oni nauczeni pomiatać innymi systemowo. Ale czasy nastały, a serce swej pociechy darmo upatruje. Rozum już dawno zrezygnował.

Pozdrowienia

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1630169

Ja występuję otwarcie przeciwko rządowi, który jest przybudówką korporacji Rockefellera. Ma za zadanie uwiarygodnić, że ta żydowska korporacja, to jeszcze Polska naszych przodków. Polska to Polin o czym wiedzą już wszyscy. Wracając do 5G to nie sianie propagandy, ale wściekłość Polaka, na sprzedawczyków z PiS. Normy promieniowania podniesiono stukrotnie, bez konsultacji medycznych i odrzuceniu opinii fachowców z instytutu naukowego. Podniesienie normy dało jeden skutek. Operatorzy zamiast płacić za poszerzenie pasma przesyłu danych, oszukują prawo zwiększając moc dopuszczalnych dawek. Jak pokazał rajd po Warszawiwie, Mateusza Jarosiewicza wyposażonego w miernik promieniowania, normy są zbrodniczo przekraczane nie dopuszczone sto razy, ale tysiąc do kilkanaście tysięcy razy. W przyrządzie pomiarowym promieniowania elektromagnetycznego, brakowało skali. Rząd ma jedno zmartwienie. Utrzymać matrix, złudzenie polskości w kraju będącym już żydowską kolonią. Nazywanie przez Dudę Polin, zamiast Polska, ma też swój ciąg dalszy. Niebawem drugim językiem urzędowym w tym biednym kraju będzie jidysz. To są fakty nad którymi pracuje rząd, a nie teorie spiskowe. A co ma do koronawirusa? Ano ma!. Wirus powstał w Wuhan w laboratorium Sorosa. Dziwnym trafem właśnie tam, gdzie wojsko chińskie, przeprowadzało próby broni biologicznej i kontroli umysłu 5G na własnych, zbyt już licznych obywatelach. Zauważono ścisłą korelację pomiędzy jodowitością i zarażeniami wirusem w konkretnych sekwencjach natężenia wiązki 5g. Dawid Robert Steel....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1630180

Fundacja Rockefellera, czyli także fundacja Sorosa, Open Society Foundation to najzaciętsi wrogowie Polski, to Fundacja Batorego, to ugrupowania Leszka Balcerowicza, Gazety Wyborczej i amerykańskich Dremokratów, czerwieńszych od wszelkich żydowskich malin, którzy robią wszystko by utopić i obciążyć obelgami polską historię. Jan Grabowski, Barbara Engelking i setki takich uczonych mężów, którzy wrabiają Polską historię w sojusz z Adolfem Hitlerem, i państwowy udział w mordowaniu Żydów, Bronisław Komorowski, który przepraszał Żydów za morderstwo popełnione przez Hermanna Schappera w Jedwabnem, Jan Gross, żydowski oszczerca i cała Gazeta Wyborcza z antypolską legendą Dawida Warszawskiego i jego polakożerczego Taty, który w komunistycznej partii USA piał z zachwytu z powodu paktu Ribbentrop-Mołotow, to jedna ferajna zażartych wrogów wszystkiego co polskie, przyjaciele idei Polin i przede wszystkim wrogowie aktualnego polskiego rządu.

Jeśli widzę niejakiego pana Budkę, drącego gębę w nieprzytomnej nienawiści do polskiego rządu, to widzę uśmiech radości żydowskiego lobby, tych Żydów, którzy jeszcze niedawno mieszkali w Rosji, a teraz obracają zrabowanymi w Rosji dolarami, by znowu złapać Polskę w świat bezkarnej grabieży pod ochroną polskiego i międzynarodowego prawa. Tak wygląda antypolska agentura w praktyce.

Oczywiście, wróg mojego wroga jest moim sojusznikiem.

Czyli ten polski rząd jest sojusznikiem uczciwych Polaków, którzy chcą utrzymania polskiej suwerenności.

A pan Włodeusz jak widzę, trzyma sztamę z panem Czuchnowskim i z michnikową ferajną, dla której pan Jaruzelski był człowiekiem honoru.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1630189

Nie trzymam sztamy z żadnymi gudłajami. Ani z Glińskim okradającym Polaków na żydowską hucpę, ani Morawieckim, którego dzieci uczęszczają do szkoły z językiem jidysz. To przyszłe kadry ,o której tyle mówi wasz kandydat na urząd Prezydenta. Ani Kaczyńscy najwięksi filosemici i gorliwi wykonawcy poleceń Sanhedrynu. Profanujący pałac prezydencki chanukowymi świecami, Hańbienie pamięci ofiar żydowskich zbrodniarzy, przez przywrócenie do łask polakożerczej loży masońskiej B`nai B`rith. Przez spiskowanie z rebe Schudrichem i Joony Danielsem, w sprawie zaciemniania sprawy ekshumacji w Jedwabnym. Sztama z komuchami? Kogoś czyją rodzinę zrujnowała reforma rolna i lata biedy w socjalizmie realnym? Konfabulujesz człeku, na temat własnej frustracji, tym gównem, co nas otacza...PiS, PO, Sodomici, Chłopki z miasteczek, żydki z Konfederacji i te z SLD. Barachło! Polski już nie ma, został tylko szarzejący obraz, w naszej pamięci. Niereformowalnej i oszukującej samych siebie. To iluzja onanisty, na widok zdjęcia sowieckiej traktorzystki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1630218

przynajmniej czesci problemow z SN. Nalezy ograniczyc zarobki Sedziow.

Dzisiaj zarabiaja oni w SN grubo ponad 20 tys na miesiac. Praktycznie zaden z sedziow nie ogranicza swojej pracy do "wystepow" w SN. Dorabiaja co najmniej drugie tyle na uczelniach, a jeszcze wiecej - poprzez publikacje.

Dlatego praca w SN jest "ukoronowaniem" pracy sedziego - nigdzie tyle nie zarobi, za tak maly wklad pracy - bo przeciez sprawy w SN ciagna sie latami.

Moim skromnym zdaniem - jau sama praca w SN daje ogromny splendor i powoduje mozliwosci pracy na uczelniach - wiec niekoniecznie musi byc wynagradzana przez panstwo tak wysoko. Wystarczy sedziom dac np. trzykrotna srednia krajowa (maksymalnie) oraz pozwolic zarabiac na uczelniach tylko w wypadku braku zaleglosci w SN.

Na marginesie: w USA sad najwyzszy (Supreme Court) liczy 9 sedziow - i zalatwiaja oni sprawy, ktore w Polsce zalatwia kilka roznych sadow (TK, SN, NSA). W USA wystarczy 9 sedziow , w Polsce okolo 200 (razem w sadach "najwyzszych".

Koszty? 200 (liczba sedziow) x 20 tys (srednie wynagrodzenie) daje 4 mln zl miesiecznie (milion USD).

W USA 9 x 25000USD = 225 tys USD.

Sady Najwyzsze w Polsce kosztuja (tylko place sedziow - a gdzie obsluga, biura, wyjazdy?) 4 razy wiecej niz w USA!!!!!!

Czy Polske stac na taki luksus?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630181

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1630222

za odebrane złudzenia, za zepsuty humor i spokojny sen? Powiesić winnych, zamiast na nich głosować....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1630225

Konstytucyjny (?) CZEK, a nie - pokoleniowe CZEKANIE - na sądowe realizowanie teorEtycznej  SPRAWiedliwości...

"Sądowe wyroki" - sądowe widziMISIE - są CZEKAMI (?) - z  konstytucyjnym (?) POkryciem wartości kapitaŁów CZEKania - na "ustanie przyczyn politycznych" - funkcjonowania  czekowego "sądownictwa" - POlegającego -> na nie ściganiu przestępstw ( antypolskich )  funkcjonariuszy publicznych ...

PracOw(y)ników Instytucji - wystawiających CZEKanie - uparcie "oparte" (od 1997 r.) - na "konstytucyjnym" (kulejącym) artykule 44  < walidującym ? >  - POkrycie "sądOwych" czeków - czek​​​czekania -> "na ustanie przyczyn politycznych"... - "sądowego" czek​​​ania = "umarzania" - ( inwalidztwa) immunitetowego nie realiowania elementarnych praw Polaków -> z Ojczyzny znających przeSZKODY - zadawane Polakom -> zawodami pra(co)wników instytucji (o)sądów (SUMmień) wartości < zaufania publicznego >... (wystawiających Polaków "do wiatru" - zaraz - bez czek​​​ania, na "ustanie POlitycznych przyczyn zarazy stajni "koni trojańskich" - 3mających władze samosądów - kopytami  z PO​​​​​dkowami, przybitymi "sądowymi" hakami...)

Pozdrawiam J. K.

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1630270