Katyń 1940. Pamiętamy!!! Ludobójstwo sowietów na POLSKICH OFICERACH i LUDNOŚCI CYWILNEJ!!!

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Dnia 17 września 1939 roku sowiecka Rosja bez wypowiedzenia wojny napadła Polskę, zajmując jej wschodnie tereny. Sowieci w porozumieniu z Niemcami poprzez zawarcie paktu pomiędzy Ribbentropem i Mołotowem doprowadzili do czwartego rozbioru Polski. Tysiące żołnierzy i oficerów dostało się do sowieckiej niewoli, a tysiące cywilnych obywateli Polski wywieziono do Kazachstanu i na Sybir. Tamże zmuszeni, pod lufami NKWD do nadludzkiej pracy - umierali z głodu i wycieńczenia.

 

Wstęp do wydarzeń – polscy jeńcy w ZSRR

 

Polscy jeńcy wojenni wzięci do niewoli we wrześniu 1939 roku przez Armię Czerwoną zostali następnie wbrew konwencjom międzynarodowym przekazani NKWD, które skupiło ich w specjalnie utworzonym systemie obozów dla jeńców polskich, podlegającym Zarządowi ds. Jeńców Wojennych NKWD. Nastąpiło to po oddzieleniu oficerów od szeregowych i podoficerów, których przekazano stronie niemieckiej do pracy przymusowej w obozach gułagach. NKWD aresztowało również funkcjonariuszy Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza i innych formacji mundurowych, a także osadników wojskowych, ziemian, fabrykantów i urzędników instytucji państwowych.

 

Decyzja Politbiura o wymordowaniu polskich jeńców

 

W dniu 2 marca 1940 roku Ławrientij Beria – Ludowy Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSRR (szef NKWD) – skierował do Józefa Stalina tajną notatkę nr 794/B (794/Б), w której meldował Stalinowi, że Polscy jeńcy wojenni nie rokują nadziei poprawy i nadal przejawiają wrogość do władzy sowieckiej. W związku z tym, "naczalstwo" NKWD uważa za uzasadnione zlikwidować oficerów polskich.

Józef Stalin wyraził zgodę na ten akt ludobójstwa, a los polskich oficerów został przypieczętowany. To ludobójstwo miało nigdy nie wyjść na światło dzienne.

Tutaj jeszcze trzeba nadmienić, że Beria z pochodzenia żyd zaplanował, iż do tego ludobójstwa na Polakach, pójdą najlepsi ludzie z NKWD, także pochodzenia żydowskiego. Oni, - zdaniem Berii mieli nie mieć oporów w mordowaniu bezbronnych oficerów polskich. Także wybrał ich dlatego, że mógł liczyć na ich ślepe posłuszeństwo i  strach przed Berią. 

Tej zbrodni Berii było jeszcze mało. Dlatego też w roku 1944 te same komanda żydowskie z NKWD wkroczyły po raz drugi do Polski i znów zaczął się mord na żołnierzach z Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Wolność  i Niezawisłość i pomniejszych oddziałów i oraz ludności cywilnej, które nie chciały sowieckiej demokracji, przywiezionej na czołgach kacapskich.

 

 

Zbrodnia katyńska – to zbrodnia kwalifikowana jako zbrodnia wojenna, zbrodnia przeciwko ludzkości, zbrodnia przeciwko pokojowi, zbrodnia komunistyczna i zbrodnia ludobójstwa, dokonana przez NKWD przez rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli polskich. Tę masową zbrodnię dokonano na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR zawartej w tajnej uchwale Biura Politycznego KC WKP z dnia 5 marca 1940 roku (tzw. „decyzja katyńska”). Egzekucji ofiar uznanych za wrogów władzy sowieckiej, NKWD dokonywało przez strzał w tył głowy z broni krótkiej.

Nigdzie na świecie nie było w takiej skali barbarzyńskiego mordowania oficerów, jak to zrobili sowieci na polskich oficerach. Tylko banderowskie ścierwa przewyższały kacapów w okrucieństwach przeciw Polakom.

Przypomnę Polakom, że ten akt ludobójstwa sowietów na Polakach w Katyniu, Miednoje, Kozielsku, Katugach, Ostaszkowie, Starobielsku, Bykowni i innych miejscach na terenach sowieckich,... posłowie z: PO, PSL, SLD, Ruch Palikota - nie uznali jako ludobójstwo. Potraktowali te bestialskie mordy jako zbrodnie wojenne i w sejmie za tą opcją głosowali i wygrali głosowanie. Także "ludkowie" z tych partii pomniejszyli ohydne zbrodnie wołyńskie, - nazywając je czystkami etnicznymi.

W kwietniu 2010 roku po zamachu Smoleńskim widzieliśmy, jak dwóch przyjaciół: Tusk i Putin "przybijali sobie żółwika". Teraz wiemy, po co obydwaj nie chcieli uznać tych mordów jako ludobójstwo.

Pamiętamy dobrze uśmieszki i żarty Komorowskiego i Tuska na lotnisku, gdy lądował samolot z zwłokami prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i innymi ofiarami zamachu smoleńskiego.

PO, PSL, SLD, RP uznali jako ludobójstwo mordy na żydach, a na Polakach już nie. Więc powstaje pytanie: - komu ta sprzedajna swołocz służy??? Wiemy wszyscy, że za srebrniki judaszowe sprzedadzą nawet ojca i matkę.

Dzisiaj widzimy, że młodzież szkolna mało wie o Katyniu czy Wołyniu i innych miejscach kaźni Polaków, bo tego nie uczyli w Polskich szkołach. Zaplanowano dokładnie wymazywanie Polskiej historii z młodych umysłów uczniów już od 1944 roku przez żydokomunę i trwa ono do dzisiaj.

Będąc już starszym panem, dobrze pamiętam samo słowo "Katyń", za które powiedziane głośno w miejscach publicznych można było trafić do więzienia lub mieć ciężkie represje od PRL-owskiej żydokomuny.

Jeżeli nie ma historii, nie ma pamięci, to nie ma Państwa Polskiego!!! 
Najpierw byliśmy 17 republiką sowiecką, a dziś chcą zrobić z Polski republikę euro-burdelową, bez Boga, bez wiary, bez historii, bez tradycji i obyczajów. Po prostu pustynia bezideowa.

'Martyrologia Narodu Polskiego jest największa na świecie, a żydowska może się chować, w porównaniu do polskiej. Ale świat tego nie uznaje dzięki żydom, którzy nie pozwalają, by mówiono o ludobójstwie na Polakach, a mówiono tylko o ich Holokauście. Ta domena pod tytułem "Holokaust" zarezerwowana jest wyłącznie dla żydów.

Za zniszczone i ukradzione mienie Polaków i Państwa Polskiego, nikt nawet nie chce kiwnąć palcem, a za żydowskie - Europa płaci bajońskie sumy, a teraz chcą jeszcze od Polski kasę za to, co już Niemcy im zapłacili.

 

"Naród, który nie pamięta o przeszłości, 
- nie ma przyszłości"
.


Jan Paweł II

 

 

Dedykuję ten tekst pamięci moich wujków: Janowi i Stanisławowi - Rotmistrzom Wojska Polskiego, zamordowanych w Katyniu przez sowiecką swołocz tylko za to, że byli Polakami.

 

P

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Wieczna chwała polskim bohaterom
Wieczna hańba rosyjskim zbrodniarzom

 

W lesie świadkami drzewa okaleczone
innych świadków ścięto
katem był człowiek zatruty przez czas 
który w kwietniowy dzień
nad ranem
zrodził potwory
ptaki śpiewały requiem
a ziemia drżała
na zbiorowych mogiłach
dziś drzewa milczą
a ludzie krzyczą przebici gwoździami pamięci

 

polecam ten wpis

zobaczcie komentarze "polakow inaczej"

http://antykomunista.neon24.pl/post/143250,dzien-pamieci-ofiar-zbrodni-katynskiej

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1584883

Bo to BYDŁO nie ludzie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1584887

To krwiożercze bestie z piekła rodem i do piekła powróciły.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1584890

Słowa nie wypowiedzą tego bólu, co ci sowieccy bandyci zrobili Polakom.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1584889

Tam nie zaglądam, bo z góry można przewidzieć co ta - nienawidząca Polaków i polskich patriotów - ruska agenturalna swołocz napisze...

Komunistycznym bandziorem jest jeden z synów zbolszewizowanej posłanki Wandy Nowickiej - oskarżanej o nielegalny lobbing i płatną protekcję... A wszyscy trzej lewackimi degeneratami...

Michał Nowicki – przywódca komunistycznej organizacji Lewica bez Cenzury im. Feliksa Dzierżyńskiego, który wsławił się m.in. wychwalaniem  komunistycznego zbrodniarza Józefa Stalina oraz ludobójstwa dokonanego na Polakach podczas II wojny światowej. „Dla uszczęśliwienia milionów ludzi pracy, uzasadnione były mordy w Katyniu” – głosiły artykuły publikowane na stronach Lewicy bez Cenzury. Zapowiadal także mordy Polaków przez komunistów z jego organizacji. Prokuratura PO umożyłe oskarżenie przeciwko temu bandziorowi.

Więcej o nim w mojej notce: Nowicki: "Poleje się krew, ale tego nie trzeba się bać".

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1584895

Tutaj też na naszym portalu masz zawodowych opluwaczy Polaków i wszystkiego co polskie

Niczym się nie różnią od tych z Katynia

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1584928

Nie możemy zatrzeć w pamięci tej zbrodni
 

sowieckie kłamstwo prawdy nie zagłuszy

gdy las katyński szumem przypomina

podłość bolszewii zwyrodniałej

i mordercę - Wissarionowicza Stalina 

Satyr

 

Źródło foto: https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/03/nkwd.jpg?w=300&h=225 

 

P.S.
Marku, tę smutną prawdę opisałeś zwięźle i rzeczowo. Właśnie taki skondensowany tekst ma szansę poszerzyć wiedzę przez młode pokolenie, które w większości posiada bardzo mierną wiedzę historyczną.

Widzę, że robisz postępy w swej twórczości blogerskiej. Tak trzymaj.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1584894

Jasiek, upiory z przeszłości powracają i się odkryły.

Bo nawet barwy biało czerwone i święty różaniec już im przeszkadzają, tym potomkom żydokomuny.

Przedtem chcieli być sowiecką republiką, a dziś ich potomkowie, chcą być euro-burdelową republiką lewacką, bez Boga, bez wiary, bez historii i bez pamięci o Polsce.

A szkoły mają produkować człowieka bez zasad i moralności, oddanych całkowicie lewactwu, tak samo jak było za kultury sowieckiej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1584899

- kazali by lizać podeszwy butów temu czarciemu bękartowi stalionowi i by lizał bo to był tchórz jakich mało !!!

- jak Niemcy ich zaatakowali w 1941 roku to ze trzy dni srał pod siebie ze strachu, a taki miał szacunek u swoich że go wreszcie otruli i zdechł w szczynach i rzygowinach jak zatruty szczur bo nawet lekarza nie dopuścili aby go czasem przypadkiem nie uratował - i to jest dziś ich idol !!! - komuniści nie mają za grosz honoru a strzał w plecy jak tchórze to u nich naczelna zasada.

Oni idą do ataku jak mają ogromną przewagę a jak się przestraszą myszy to spier...ją szybciej od sprintera Usaina Bolta jak w 1920 roku i rzucają po drodze swoich "lwu na pożarcie" aby samemu skórę ocalić.

U nich dominuje taka pokraczna "solidarność" tak jak i ten ich socjalistyczno - ludobójczo - zbrodniczy sytem - "żeby nie było niczego".
Tylko wygrana za wszelką cenę się liczy dlatego to postkomunistyczne ścierwo z PZPR i TW-u tak tarmosi nam Ojczyzną. Aż im cieknie piana z tych zbrodniczych pysków i zdradzieckich mord.

Pamietajcie s...syny że jak UE się rozpadnie to Rząd odpowiednio wcześniej zamknie granicę abyście nie pouciekali i wszyscy pójdziecie na szubienicę za zdradę Ojczyzny.

Ten dzień się zbliża bo jak USA tu zagości na stałe i zainwestuje w Polsce co leży i w ich interesie to Polska może już jako potęga gospodarcza sama UE opuścić a wtedy wy przeklęci czerwoni bandyci z platformy i nowoczesny-ubek.pl koniec was będzie bliski.

Apel do polskiego Rządu - najwyższy czas na potajemną budowę kilku bomb termojądrowych o największej w historii sile rażenia.

Polska potrzebuje około 20 do 30 lat aby być prawdziwą potęgą militarną w Europie.
Dziś technika wygrywa a nie ilość wrogich czołgów które połączona Koalicja w Iraku zniszczyła wszystkie w dwa dni !!! - takie jest znaczenie sowieckich czołgów którymi straszą. To samo dotyczy rakiet i samolotów.
Nie ma lepszego Woja na świecie od polskiego (przykł. Monte Casino) - tylko jak zwykle broni nam brakuje.
Nawet jako cywile jesteśmy najbardziej rozzbrojonym Narodem w Europie - czyli tak samo jak zwykle.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1584898

lepszego od nazizmu. Był nieomal krytokomunisstą. Jego żona była lewaczką...

A na wiceprezydenta dobrał sobie komunistę, który później startował w wyborach na prezydenta jako kandydat komunistów.

Roosevelt miał też w swoim najbliższym otoczeniu kilku zaufanych doradców, którzy byli sowieckimi szpiegami.

Reakcja tego politycznego gangstera marzącego o dożzywotniej prezydenturze - na doniesienia o zbrodni NKWD w Katyniu: "Nie dbam o to, czy kraje sąsiadujące z Rosją zostaną skomunizowane."

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1584900

Angole też wiedzieli o Katyniu, bo złamali niemiecki szyfr i też dzięki Polakom, ale to zataili przed Polakami, bo mieli Polaków jako swoje mięso armatnie, a z kacapami mieli olbrzymi interes.

Zamach na Sikorskiego, to ich robota, bo się im przeciwstawiał.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1584903

- ale był też upośledzony umysłowo.

W taki sposób wychodował sowieckiego potwora z którym dziś ma problem cała ludzkość.

Okupowane kraje Europy środkowo-wschodniej żywiły tego wschodniego potwora i pasożyta a oni mogli się zbroić aby jeszcze mocniej trzymać w ryzach zniewolone kraje.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1584906

Każda władza od 1944 do dziś, boi się Polakom pozwolić na posiadanie broni, co jest łamaniem wolności obywatelskiej.

A tak krzyczą o wolności dla ludzi, to tylko fikcja.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1584901

Gdyby jakikolwiek rzad po 89´ pozwolil Polakom na posiadanie i wykorzystywanie broni palnej, to natychmiast przestaliby byc wladza :-))))

O PRL-u nie wspominamy, bo przeciez wiadomo, ze nie tylko, ze byl zakaz posiadania broni prze Narod, ale i mordowali tych, ktorzy bronia chcieli ich wygonic z powrotem do Zwiazku Radzieckiego...

Przykrym jest, ze nadal mamy rzady tych, ktorzy posrednio lub wlasciwie bezposrednio holduja tym, ktorzy strzelali Polakom w Katyniu i nie tylko tam  w tyl glowy, a byli to w wiekszosci zydowscy komunisci.

pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1584945

....większość Polaków wiedziała kto wróg... i co złe ...a dziś Naród się zagubił wśród nadmiaru informacji i dezinformacji, schizofrenii religijnej i moralnej, miota się raz na lewo, raz na prawo ...i ląduje w porozumieniu Centrum.

 Rozum wyłączony, Kieruje się wyłącznie uczuciami i emocjami...i stąd tyle agresji, złości i nożowników.

Jak to się wszystko skończy?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1584947

Nie jestem w zadnym razie pesymista, wrecz przeciwnie, jestem niepoprawnym optymista z duzo doza realnosci.

Wiec co do Twojego pytania, to odpowiem tak : to juz sie skonczylo, tyle ze Polacy jeszcze tego  nie widza...

Miara tego jest obecny Marszalek Polskiego Sejmu z ramienia PiS-u i jego blokada w temacie wiadomej amerykanskiej ustawy... To jest papierkiem lakmusowym stanu naszego Panstwa. Kuchcinski nie dziala przy tym w pojedynke...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1584950

"Ten dzień się zbliża bo jak USA tu zagości na stałe i zainwestuje w Polsce co leży i w ich interesie to Polska może już jako potęga gospodarcza sama UE opuścić...".

A jak już żydzi z Ameryki , bo tak to trzeba nazwać , zagoszczą w Polsce na dobre, to pozostawią nam tylko ulice... oczywiście wyłącznie do sprzątania.
To ewenement na skale światową, żeby obywatel (niby) wolnego państwa, na własne życzenie wzywał wojska okupacyjne...

To właśnie przez takie pojmowanie wolności przez wielu Polaków, mamy niestety tak krwawą historię...
Przykre...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1584938

anm,

nie bój żaby, nic nie dostaną z tego tytułu, to tylko straszak na.. strachliwych. wygodny pretekst, by po cichu finansować Żydów i dawać im stołki i by dostali coś w ustawie reprywatyzacyjnej- ci jako cudzoziemcy, hurtem, bez sprawdzania, co i komu się należy. każdy rząd, ktory się ugnie przed roszczeniami, będzie zdradziecki i może upaść- więc znacznie bardziej prawdopodobne i zagrażające są wszelkie tajne umowy czy przywileje albo choć nawet przepłacanie za ich sprzęt wojskowy, którym nas mamią.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1585108

- to da że Polacy wtedy mogą siłą poprzez fizyczną likwidację w zrywie patriotycznym wybić czerwone, zdradzieckie ścierwo (lepsza gilotyna nad Wisłą).
Komuniści będą panicznie się bali zadrażniać Polaków bo odwet dla nich może być błyskawiczny i tragiczny dla nich w skutkach.

Druga nie mniej ważna sprawa to że w przypadku agresji wroga i wjechanie w głąb kraju agresor musi pozostawiać za sobą ogromne siły wojska do utrzymania terenu i zaplecza bo lada chwila dla nich może się zakończyć odcięciem drogi odwrotu i śmiercią.
Czołg bez paliwa i amunicji jest tylko kupą złomu. Nawet rozpalone ognisko pod nim załatwia wtedy sprawę.

Jeden partyzant z bronią jest w stanie zabić wartownika/ów i przejąć lub zniszczyć magazyny z zapasem paliwa czy amunicji wroga.
Bez broni palnej (nawet tylko pistoletu) - nie podejdzie nawet na 50 metrów.

W przypadku zrzucenia wrogiego desantu ludność cywilna jest w stanie ich zlikwidować zanim się zorganizują i zanim dotrze zawodowe wojsko.

Dziś skupiska armii w jednym miejscu to największa głupota generałów jaką tylko można sobie wyobrazić bo jeden pocisk atomowy taktyczny jest w stanie zniszczyć zgrupowany batalion wojska czy nawet kilkudziesięcio tysięczne siły w sekundę.
Najgorzej przestawić stare, sztabowe generalskie umysły na nowe rozwiązania - "bo un sie tak nauczył".

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1584905

Ty tak na poważnie, czy dla jaj ?.

Pewnie siedzisz w wygodnym fotelu i chciałbyś popatrzeć jak walczą i giną młodzi chłopcy , synowie swoich rodziców, wnukowie dziadków, mężowie kochanych żon i ojcowie swoich dopiero co narodzonych dzieci ???.
Nie wymachuj szabelką cudzymi rękoma i nie szafuj cudzą krwią i cudzym życiem.
Tak się zacietrzewiłeś, że to zacietrzewienie przesłania Ci dzisiejszą rzeczywistość. Dziś nie tak walczy się o suwerenność. No ale skąd Ty możesz to wiedzieć...?.

ps. Zgadzam się tylko w jednym, jestem za prawem posiadania broni, na terenie naszego kraju, przez każdego, zdrowego psychicznie obywatela Polski.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1584955

Widzisz szanowny kolego, - jak dany kraj nie chce utrzymywać własnego wojska to będzie utrzymywać wojska okupacyjne.

Uważasz że jak odłoży się  broń i nie będzie się mówiło o możliwej kolejnej napaści na Polskę to zapewni to neutralność i spokój ? - 

W razie potrzeby pójdę z patriotyzmu i nawet  z "egoizmu" na ochotnika do wojska bo dadzą broń i żywność :) o co bardzo trudno podczas zawieruchy. Było by mi wstyd nie angażować się bo o wiele młodsi ode mnie walczyli za Ojczyznę.

Mężczyzn cywilów dziś i tak nikt nie honoruje i jako pierwszych okupant bierze na "rozwałkę" więc szanse na przeżycie mają znikome.

Cieszę się że podchodzisz rozsądnie do posiadania broni palnej bo mam identyczne zdanie. Nie jesteśmy w niczym gorsi od innych obywateli Europy czy Świata. Jeśli wróg będzie wiedział że podczas ataku dostanie w nos lub straci oko to bardzo często rezygnuje z ataku - tak mówią wszystkie badania psychologiczne.

Jak narazie ruskie w Kaliningradzie (i nie tylko) gromadzą siły i rozbudowywują swój arsenał militarny i nie można tego lekceważyć. Łamią wszystkie podpisane wcześniej międzynarodowe porozumienia co akurat u nich jest normą. Ukrainie też "zagwarantowali" nienaruszalność terytorialną :)

PS. Ja staram się nie dawać minusów oponentom (tylko w wyjątkowych przypadkach) i teraz też nie dam bo nie o to mi chodzi

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1584984

Widzisz, w przeciwieństwie do Ciebie, ja bardzo boję się wojny, bardzo. Nie wynika to z obawy o własne życie, bo nie taki strach mnie ogarnia. Paraliżuje mnie strach z obawy o życie moich córek, ojca, którego chcę jeszcze widzieć mimo jego ponad 90 lat, kobiety którą kocham nad życie, wszystkich krewnych i wszystkich znajomych i przyjaciół do których sięgam pamięcią... Bo to jest całe moje życie. Rozumiesz ?.
Nie tak zdobywa się dziś wolność i niezawisłość. Nie tak. Uczmy się od innych i pamiętajmy o własnych błędach. Inaczej faktycznie wyginiemy jak dinozaury...
Zabijać i ginąć jest najłatwiej. Nie dajmy się prowokować. Róbmy swoje mądrze i z rozwagą, a przetrwamy i wzmocnimy się. Nie mam zaufania do każdego, kto na słowo wolność , nawołuje do wojny. Budujmy własną armię, produkujmy miliony ton broni... i jak tylko się da, unikajmy wojny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1584988

"Nie dajmy się prowokować. Róbmy swoje mądrze i z rozwagą, a przetrwamy i wzmocnimy się."

Pełna zgoda.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1584992

-Tak naprawdę nikt nie chce wojny - ja też nie. Dla uzupełnienia chcę dodać że miałem na myśli komunistów wewnętrznych (w Polsce) którzy cały czas destabilizują nam Ojczyznę intrygami, prowokacjami i innymi przestępczymi działaniami.
To straszne że Bolek dał im przez 25 lat możliwość przejęcia ogromnego majątku narodowego a czego czerwoni bandyci nie mogli ukraść to niszczyli lub sprzedawali za grosze swoim kolegom komunistom za granicą.
Te s...syny poprzebierali się w drogie garnitury i udawali demokratycznych europejczyków co zmyliło Polaków w ich ocenie. Mnie nie - tylko na bolka się nabrałem tak jak wielu.
Ta spasiona, antypolska świnia Bolek zrobił to celowo.
Jego tłusty ryj był zawsze nażarty - kapował za pieniadze kiedyś a potem za dworek. On nigdy nie był i nie będzie po naszej, Polaków stronie bo: "kto się ch**em urodził kanarkiem nie zdechnie".
Ten bolkowy bydlak jest największym szkodnikiem w naszej historii bo nikt tak Polsce nie zaszkodził jak on.
Tu chcę przypomnieć skarbnika związkowego Solidarności Jacka Merkel który powinien wiedzieć gdzie zginęły zwiazkowe pieniądze.
On sam stał sie bankierem po przemianach na pocz. lat 90-tych.

Powracając do głównego wątku - przed wybuchem II W.Św. w wielu gazetach pisano że nic się nie wydarzy bo ludzie za dobrze pamietają pierwszą wojnę a stało się inaczej.

A tu temat warty wysłuchania w którym Pan Leszek Żebrowski opowiada o naszej niedawnej historii, bardzo polecam bo to pomoże wielu zainteresowanym zrozumieć genezę dzisiejszych wydarzeń-proszę kliknąć w ten link niżej i spokojnie wysłuchać:

https://www.youtube.com/watch?v=qBKtLcYJ2rQ

Wielu wspaniałych i dobrych ludzi myśli o swoim domu, szczęściu, rodzinie o swojej Ojczyźnie a w tym samym czasie inne bandyckie, czarcie bękarty myślą o tym jak im to wszystko odebrać lub zniszczyć i ich zniewolić.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1585007

"PS. Ja staram się nie dawać minusów oponentom (tylko w wyjątkowych przypadkach) i teraz też nie dam bo nie o to mi chodzi".

Mi "demokratyczna" władza tego portalu nie dała prawa do oceny tekstów innych "Niepoprawnych", ani do kontaktowania się z innymi na priv...
Jestem tu jak kilkoro innych, obywatelem drugiej kategorii, bezbronny i narażony na bezkarne ataki portalowych oszołomów. Portal, który z założenia miał być demokratyczny i patriotyczny, w rzeczywistości knebluje usta niezależnym "Niepoprawny", oddając "władzę" na portalu w łapy wrogich Polsce, wulgarnych, prymitywnych osobników.

Aż trudno uwierzyć , że polityka portalowych "właścicieli" nie jest celowa...
Chciałbym się mylić...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1585002

uff
odetchnąłem z ulgą
przynajmniej jeden czub niemowa broni do ręki nie dostanie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1584995

W twoim przypadku pocieszające jest to, że w czasie działań wojennych, idioci z bronią w ręku giną najwcześniej, zanim sami się postrzelą, lub zrobią krzywdę niewinny ludziom.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1585009

Kilka słów o obronności państwa.

Proszę zajrzeć tu:

http://www.akademia.mil.pl/wwoj-instytut-sztuki-operacyjnej-taktyki

Najlepiej byłoby, panie zwykły polak, jako wolny słuchacz zapoznać się z teorią w Rembertowie.

Przypomnę tylko, że Wojsko Polskie obowiązują normy i standardy NATO.

- Czy pan, zwyczajny polak, wyobraża sobie dopuszczenie polskiego pułkownika z nawykami "bo un sie nauczył" do pełnienia obowiązków Szefa Wydziału w S. H. A. P. E. z budżetem... pół miliarda dolarów? Czy pan taką ilość dolców potrafi sobie wyobrazić? I taki "kiep" wg pan potrafi planować, realizować, kierować oficerami różnych narodowości i regularnie referować w Brukseli na Colegium Szefów Sztabów? A to przecież wcale nie najwyższe stanowisko jakie posiadamy w NATO!

- Czy pan, zwyczajny polak, wie ile szkoleń poza granicami kraju i w ilu państwach NATO o rekonesansach bojowych (przelot to tylko 18 godzin sic.!!!) nie wspomnę musi zrealizować oficer wyznaczony na stanowisko np. doradcy w Afganistanie?

Proszę szanownego zwyczajnego polaka!

Ja doskonale wiem, że pan tak napisał (i to nie raz) z poczucia prawdziwego patriotyzmu i w szczytnych celach. Nie można jednak obecnej kadry traktować jak imbecyli!! Zapewniam pana, że współcześni polscy Żołnierze to doskonale wyszkolony kwiat naszej młodzieży.

A taktyka, sztuka operacyjna, strategia to trzy części składowe SZTUKI WOJENNEJ! Panta rhej - wszystko jest płynne, nietrwałe, zmienne! Zmienia się też Sztuka Wojenna. Oby tylko wyposażenie zmieniało się jakościowo i ilościowo w odpowiednim czasie na tyle by skutecznie odstraszać potencjalnego agresora.

Jestem jak najbardziej za prawem umożliwiającym powszechny dostęp do broni palnej. Przypomnę. Z danych niemieckich wynika, że od sierpnia 1942 do lipca 1944 r. z rąk podziemia polskiego, a dominowała w nim AK, zginęło 9671 Niemców oraz 11481 Polaków i Ukraińców podejrzewanych o kolaborację z aparatem okupanta*.

* Andrzej Leon Sowa „Kto wydał wyrok na miasto. Plany operacyjne ZWZ-AK (1940 – 1944) i sposoby ich realizacji.“ Wydawnictwo Literackie 2016, ​ISBN 978-83-08-06095-7​, str.6741

Samo posiadanie broni przez społeczeństwo to tylko jeden element w skomplikowanej mozaice, która nazywa się Bezpieczeństwo Narodowe!

PS

Obronność i bezpieczeństwo dwie dziedziny, które panu Ministrowi Obrony Narodowej Antoniemu Macierewiczowi nie było dane realizować do końca…

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

casium

#1585107

Józef Mackiewicz – Droga donikąd

“Otóż bolszewicy doszli na podstawie studiów bardziej praktycznych niż teoretycznych, że skoncentrowane kłamstwo ludzkie posiada siłę, której granic na razie nie znamy, że można dokonać przewrotu gruntownego w takich dziedzinach, jak mowa ludzka, znaczenie słów itd. – Tadeusz zatrzymał się pośrodku pokoju, uniósł głowę i wskazał palcem sufit:
- Jeżeli ty albo ja, albo ktoś z normalnych ludzi w normalnych warunkach zechce na przykład zełgać, że sufit jest nie biały, a czarny, to rzecz wyda się nam zrazu bardzo trudną. Zaczniemy od kołowania, chrząkania, wskazywania na cienie po jego rogach, będziemy tłumaczyć, że w istocie swej nie jest on już tak zupełnie czysto biały… Jednym słowem, będziemy się posługiwać skomplikowaną metodą, która zresztą nie doprowadzi w końcu
do celu, bo nikogo nie przekona my, że sufit jest czarny. Co robią natomiast bolszewicy? Wskazują sufit i mówią od razu: “Widzicie ten sufit… On jest czarny jak smoła”. Punkt, dowiedli od razu. Ty myślisz, że to jest ważne dla ludzi, że prawda jest odwrotna? Zapewne tak myślisz. A oni się przekonali na podstawie praktyki, że to wcale nie ważne. Że wszystko można twierdzić i że twierdzenie zależy nic od jego treści, a od sposobu jego wyrażenia. I oto widzimy jak dochodzą do następnego etapu, powiadając do ludzi tak: “A teraz wyobraźcie sobie, że istnieją podli kłamcy, wrogowie wszelkiej prawdy naukowej, postępu i wiedzy, którzy tak nisko upadli w swym nikczemnym zakłamaniu za pieniądze kapitalistów, że ośmielają się łgać w żywe oczy, że sufit jest biały!” I zebrany tłum wyrazi swe oburzenie, wzgardę, a nawet śmiać się będzie i wykpiwać tak oczywiste kłamstwa tych wrogów prawdy… My sądzimy dotychczas, że oni mogą wyczyniać takie seanse zbiorowej hipnozy tylko u siebie po uprzednim zmaltretowaniu swoich obywateli. Nic podobnego. Oto przychodzą do nas i wydają na przykład broszurkę o tym, co u nas się działo. Dla nas o nas samych. Ja tobie zaraz pokażę. – Wyjął z podręcznej teczki małą, szarą książeczkę.
- Co to jest? – spytał Paweł, który wpółleżąc na kanapie i słuchając Tadeusza zabawiał się gładzeniem kota, a teraz wyciągnął rękę po broszurę. Dziełko wydane zaraz po wkroczeniu armii czerwonej w granice wschodniej Polski w r. 1939, nosiło tytuł “Zapadnaja Biełaruś”. Na odwrocie okładki: “Państwowe wydawnictwo literatury politycznej. 18 drukarnia moskiewskiego trestu politgrafiki. Nakład 100 tysięcy”. – Widziałem to – rzekł Paweł zwracając.
- Czytałeś?
- Nie.
- To posłuchaj: “W Polsce istniało takie prawo, że gdy zaskrzypi koło u wozu chłopskiego, niepokojąc sen obszarnika, chłop musiał płacić 7 złotych sztrafu. Obszarnik miał prawo bić chłopa aż do utraty przytomności, zabrać odeń ziemię i cały inwentarz za długi – zupełnie bezkarnie i bez żadnego sądu… Robotnik pracował więcej niż 20 godzin na dobę… W armii panował system kar cielesnych, bito pałka mi… żydzi mogli chodzić tylko po niektórych ulicach, po innych nie mieli prawa…” Paweł roześmiał się szczerze.
- Ty się śmiejesz? Śmieje się może jeszcze kilku, do słownie. Ci, którzy jeszcze rozumują starymi kategoriami, kiedy to twierdziliśmy, że podobna lektura byłaby lekturą humorystyczną. W tym tkwił właśnie nasz błąd. To nie jest literatura humorystyczna. Oni to kolportują u nas masowo i… ludzie się nie śmieją. Nie do pomyślenia? – mówisz. – Owszem, to jakby na przykład wydać w Londynie książkę, że przechodnie nie mieli prawa mijać pałacu królewskiego inaczej, jak na przykład na klęczkach albo coś w tym rodzaju. Zaręczam lobie, że też nie będą się śmiali, gdy zostaną zagarnięci przez bolszewików. Zaręczam. “Nie do pomyślenia” może być coś jedynie póty, póki istnieje możliwość wytknięcia tego kłamstwa palcem. Z chwilą Jednak gdy palec zostanie sparaliżowany, wszystko staje się do pomyślenia. Oni o tym właśnie wiedzą.
- No, ale poza granicami…
- Co poza granicami? Zaprzeczenie każde stwarza jedynie sporność sprawy. I wiele milionów powie sobie: “Ostatecznie, nie ma dymu bez ognia”… Otóż bolszewicy stworzyli: dym bez ognia. To są rzeczy genialne, mój drogi! Sto tysięcy nakładu dla rozpowszechnienia w naszym kraju, który jeszcze pół roku temu wiedział, jak było naprawdę!
-Schował broszurę i wyjął inną książeczkę, w czerwonej, płóciennej okładce.
- Co ty za bibliotekę wozisz ze sobą? – zażartował Paweł.
- A to, dla pewnych celów… misyjnych – odpowiedział Tadeusz tym samym tonem. – Ty może myślisz, że oni tak piszą tylko na najniższym szczeblu propagandy? – Ciągnął dalej. – Więc posłuchaj wielkiego pisarza Maksyma Gorkiego, jak on pisze o świecie niesowieckim: “…I cóżbyście robili, gdybyście nie umieli łgać?!… Ogromną zasługą władzy sowieckiej jest stworzenie takiej prasy, która szeroko zaznajamia ludność z życiem całego
świata i demaskuje kłamstwa tego życia… Fakt znamienny tego świata, to wrogi stosunek do myśli…”
- Oj, dosyć – Paweł zrobił ruch ręką.
- Ty możesz sobie na to pozwolić, żeby przerwać, ale miliony i miliony muszą słuchać podobnych rzeczy, muszą. W głowie zaczyna się kręcić. Jakaż może być dyskusja, gdy wszystko postawione jest właśnie do góry nogami. Słowa mają tu znaczenie odwrotne albo nie mają żadnego. Odbierz ludziom pierwotny sens słów, a otrzymasz właśnie ten stopień paraliżu psychicznego, którego dziś jesteśmy świadkami. To jest w swej prostocie tak genialne, jak to zrobił Pan Bóg, gdy chciał sparaliżować akcję zbuntowanych ludzi, budujących wieżę Babel: pomieszał im języki.
- Więc jakiż jest, twoim zdaniem, sposób przełamania tego zbiorowego paraliżu, wywołanego hipnozą kłamstwa?
- W każdym razie nie można go szukać na drodze polemiki. Sam fakt bowiem polemiki wciąga w orbitę i prze nosi nas w płaszczyznę bolszewickiego absurdu.
- Więc jaki? Powiedz.
- Należy go szukać na drodze równie prostych odruchów psychicznych: strzelać!
Paweł usiadł i oderwał rękę od kota:
- Jak to, strzelać? Do kogo?
- Zwyczajnie. Po prostu. Do bolszewików.”
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1585162

zwykły polak, 

pistolecik spasionego obywatela nie powstrzyma ataku lotniczo-rakietowego, następnie masowych desantów i blitzkriegu pancernego. nikt się nie będzie pierniczył ze zdobywaniem jakiegoś pagórka indiańskiego czy wioski, tylko rozbijał nasze wojska i wjeżdżał na ostro w kolejny rejon. na postoju nawet nie podejdziesz z bronią w zasięg a jeśli nawet to już mają czym odpowiedzieć. a jak się komuś zachce, to szybkie żądanie i lotnictwo lub artyleria dosłownie wypali bądź przeora spory teren. jeśli w pobliżu będzie wioska, też oberwie. przypominam, że grubo po wojnie, w latach 70-tych ale nie tylko, Niemców uniewinniano z zarzutu zabijania cywilów w odwecie. a czy ruscy są bardziej cywilizowani? pokazali w Afganistanie i Czeczenii. W czas zimnej wojny obie strony miały gotowe tajne rozkazy o rozwalaniu jeńców, z cywilami też sie nikt nie będzie pieścił zwł. że w myśl prawa międzynarodowego uzbrojonych bez oznaczeń traktuje się jak terrorystów. w realnym świecie nie będzie zabawy, będzie jak w Iraku, gdzie jakoś kałachy w rękach cywilów nic nie pomogły. a technika poszła do przodu, lotnictwo, drony, podczerwień- to już powszechne rzeczy. nikt też nie potrzebuje zostawiac sil na jakąś okupację, zwyczajne bazy i posterunki starczą, zaopatrzenie dojedzie konwojami, żaden cywil nie da rady a straty są wkalkulowane.

nikt też nie wybije żadnych czerwonych, skończono z tym po upadku powstania antykomunistycznego, ci spokojni staruszkowie spokojnie przeżywają ostanie dni wokół nas, kapusie też. to zresztą nic nie zmieni.

nie ma tez sensu atakowac Polski atomem, bo zwyczajnie nie trzeba za to będzie to świetny sposób na wymuszenie rozejmu. kluczowi dla Polscy są sojusznicy a zwł. lotnictwo zachodnie. na szczęscie mobilizacja zajmuje miesiące a nowoczesny wywiad potrafi ją łatwo wykryć, zaś samym desantem i zgrupowaniem wojsk z ćwiczeń trudno pokonać cały kraj. trzeba szkolić wojskowo obywateli zamiast ulegac populistycznym bajkom o dostępie do broni. kto naprawde zechce, ten dostanie zezwolenie ale to tylko szur-prawica ględzi populistycznie o tym.

przyjrzyj się im- ustawieni, mlodzi próżniacy, maja czas by nawijać kucypaly do kamerki ale nawet jednego weekendu w miesiącu na szkolenie wojskowe nie poświęcą. tacy to męscy patrioci w koszulkach NSZ i PW'44. taki to antysystem, że obsrali by sie wędrować wieczorami po mieście jeszcze dekadę i dwie temu.

przyjrzyjcie się im dokładnie, jak to namawiają na szkolenie wojskowe i jak sami pokazują swoim przykładem. nie widać? no to jaka jest wiarygodność takich patriotów? jak można na nich polegać w byle bojce a co dopiero w prawdziwej walce? a może chociaż są lekarzami? a może choć w wolnym czasie nic innego nie robią, tylko cichcem pomagają innym w akcjach charytatywnych? czy tylko pitolą do kamerki o swoich wizjach, by inni im klaskali. czyny, nie słowa! jest masa konkretnych rzeczy, potrzebnych społecznie i narodowo, którymi można się zająć.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1585109

- czytam "od dechy do dechy".

Kiedyś uczyłem się historii dla ocen w szkole ale w wieku dorosłym przyszedł czas na głębszą analizę bez indoktrynacji podręcznikami szkolnymi z lat 70-tych.
O Katyniu wiedziałem od ojca i było pewne zamieszanie jak zapytałem w szkole nauczyciela historii o to "wydarzenie".

Myślami przeszedłem drogę polskiego, zwykłego, szeregowego woja od kampani wrześniowej do lasu katyńskiego i zadałem sobie pytanie:

co ja bym wtedy zrobił podczas walki o Ojczyznę i o czym bym myślał na dołem śmierci ?

- do głowy przyszły mi dwie myśli - pierwsza to pożegnanie bliskich i troska o ich los a druga to ogromny żal że trzeba oddać życie bez walki i ogromny zawód w sercu z powodu oddania broni (w prawdzie na rozkaz dowództwa).
Dziś wiem że nie można nigdy, przenigdy oddać broni bo to jedyna nadzieja na przetrwanie woja.

Nie chcę teraz dalej rozwijać tematu ale dać broń palną Polakom to najświętszy obowiązek polskich władz.
Mam też głęboką nadzieję że zaczniemy nawet potajemną budowę bomb termojądrowych o największej w historii ludzkości sile rażenia.

Zapraszam na teledysk:

https://www.youtube.com/watch?v=ivgCD31iKyg

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1585132

Boli zbrodnia na bezbronnych Polakach

Także rządzenie  zbrodniarzy po wojnie

Walczący chodzili po leśnych szlakach

Bo coraz mniej było w Kraju spokojnie

 

Brak porządnych Filmów o bohaterach

I o tych strzałem w tył głowy zabitych

Za to wiele jest o ciągłych orderach

Dla koryta samowolnie przybitych

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1584934

w PRL-u domena prawdy i wolnosci. Stawiano go w calej Polsce, nie tylko na Powazkach...

Byl czerwona plachta na byka dla komunistwo. W latach szescdziesiatych za przybicie gwozdziem dwoch brzuzek i ozdobienie tego krzyza wypalona tabliczka Katyn dostawalo sie niezle po wlanym krzyzu..., a czasami mozna bylo za to stracic zycie...

Zbrodnia Katynska byla w czasach PRL-u krzykiem wolnosci Narodu Polskiego. Bezpieka bala sie tego krzyku jak ognia... i gdy juz kogos zlapali nawet za wypisywanie na murze slowa KATYN, to meczyli go dosyc dlugo... Brzozowy krzyz mial w tej ich gradacji stopien o wiele wyzszy, poniewaz dochodzil do tego aspekt religijny.

Dlatego jeszcze do poznych lat siedemdziesiatych drukowali rozne broszury o posadzeniu Niemcow za ta zbrodnie.

Moze nalezy w tym miejscu wspomniec zasluzonego sp.Wiktora Wegrzyna , ktory poprzez Rajdy Katynskie bardzo sie przyczynil , do utozsamenia mlodej generacji Polakow coz to byl, ten Katyn...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1584948

Jacku, TVP-Kurski miała być Narodowa, a jaka jest to widzimy, cały dzień bzdety, a tylko króciutkie wstawki o takich bohaterach jak z Katynia, Monte Casino, Tobruku żołnierzy Niezłomnych, z Wołynia.

Jeden film o Katyniu i Wołyniu to za mało. Obiecali kanał tematyczny o tych sprawach, ale na obiecankach się skończyło.

Widać bliżej mu do brata z GW

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1584991

Porażające jest to, jak prymitywna jest ta telewizja.
Ktoś chce nas zniszczyć moralnie i intelektualnie.
Czy aż tak trudno zauważyć w jakim kierunku to idzie ?.
Nowa władza zafundowała nam "Taniec z gwiazdami" i wysłała w "Kabaretowy rejs"...
Dno dna...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1585004

A to dobra zmiana się kłania.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1585008

Ruscy w Katyniu zrobili to co robią najlepiej i na czym dobrze się znają - zabili naszą inteligencję (wcześniej wziętą do niewoli, a żołnierze wcześniej poddali się i z nimi nie walczyli dalej, co wg Konwencji Genewskiej powinno gwarantować im życie) związaną drutem kolczastym strzałem w tył głowy. I trzeba pamiętać co zrobili, trzeba pamiętać o naszych Polakach tam zamordowanych. To morderstwo było tak perfidne i perfidnie zaplanowane, że mogło się narodzić w głowach tylko największych zwyrodnialców i bydlaków.

Niestety ruscy bydlacy nie byli jedyni w tej wojnie. Ukraińscy na Wołyniu jeszcze ich przebili... - pamietajmy o tym wszystkim, czcijmy pamięć o naszych rodakach i wyciągajmy wnioski na przyszłość.

Ps. ktoś wspomniał, że mamy tylko 2 filmy jak Katyń czy Wołyń o tych mordach. Ja twierdzę, że tak na prawdę nie mamy żadnego filmu, bo Katyń jest dobrze zrobiony ale tylko przez ostatnie 15 minut, a jak wiem przez jakiego drania został zrobiony i jakie niektóre parszywe dziadostwa tam grają, to odechciewa się oglądania. Co do Wołynia, to to jest wręcz antypolski film, który próbuje zrównać katów z ofiarami - skur...two!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1585014

Na moim wpisie w moim blogu gdzie umieściłeś swój komentarz, wszystko opisałem to co piszesz, przeczytaj uważnie.

I to ja pisałem że mamy dwa filmy o Katyniu i Wołyniu.

Jesteś jednym z paru tu u mnie na moim blogu, co piszą na temat o Katyniu, a dużo komentarzy jest nie na temat i nie związane o Katyniu i sowieckim ludobójstwem na Polakach.

A właśnie po to napisałem o Katyniu, by to młodzieży uświadomić ten ogrom sowieckich zbrodni na Polakach i żeby powstała dyskusja. 

Dyskusja powstała, ale większości nie na ten temat, o którym ja napisałem.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1585020

79 lat temu w Katyniu sowieci zaczęli robić miejsce dla nowych "elit" Polski.

Dla takich jak ten od leśniczówki 

I jeszcze tego od "choroby filipińskiej"

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1585057

Ojcowie tego od leśniczówki i tego od choroby filipińskiej, mordowali Polaków, więc mają to we krwi, taka nacja bolszewicka

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1585061

Warto zwrócić wszystkim uwagę że ludobójstwa w Katyniu dokonali ROSJANIE
Nie jacyś bolszewicy,jacyś żydzi,czy inne nacje, tylko ROSJANIE
I nikt tego nie zakrzyczy
To Rosjanie są odpowiedzialni za tą tragedie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1585063

Rosjanie pochodzenia żydowskiego, to nie mój wymysł, to fakty.

Stalin, Beria, to Gruzini, Mikojan Azer i tak dalej, ale co ich łączy to korzenie żydowskie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1585069

No tak
A Hitler był Austriakiem, a nie Niemcem
Powtarzam
To Rosjanie dokonywali ludobójstwa na Polakach
To Niemcy dokonywali ludobójstwa na Polakach
Nie naziści, nie faszyści ale Niemcy

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1585071

Tak to Rosjanie mordowali Polaków, tak jak Niemcy czy Ukraińcy i piszę o tym.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1585074

Genów żyda w nim nikt nie znajdzie

A kto to był poczytaj

 

Wasilij Błochin - kat Stalina. Człowiek straszniejszy niż postacie z horrorów

Był prawdziwym demonem śmierci, zaufanym mordercą Stalina. Bez skrupułów wykonywał dla sowieckiego tyrana każdą „czarną robotę”.

Brał udział we wszystkich najważniejszych egzekucjach czasów Wielkiego Terroru. Stał się najbardziej przerażającym mordercą w dziejach ludzkości: własnoręcznie zabił około 50 tysięcy ludzi. W swym katowskim stroju – skórzanym fartuchu, czapce i rękawicach za łokcie – wyglądał jak wysłannik piekieł. Wasilij Błochin, ponury czekista o zaciętej twarzy i czarnych, zaczesanych do tyłu włosach, stał się symbolem nieludzkich okrucieństw sowieckiego systemu. Jak pisze brytyjski historyk Simon Sebag Montefiore, w teatrze stalinowskich procesów Błochin czai się w tle, rzadko jednak pozostaje poza sceną.

https://www.focus.pl/artykul/wasilij-blochin-kat-stalina-czlowiek-straszniejszy-niz-postacie-z-horrorow

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1585077

Wiadomo że nie wszyscy byli żydami, ale w Katyniu było komando żydowskie NKWD i ci co w 1944 po oraz drugi weszli do Polski.

Generał Czarnienko kacap, kat AK z Wilna i Augustowa. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1585085

I on akurat ten przypadek wyszukal w sieci i nawet zeby to podkreslic, to wyszukal zdjecie... coz za trud i troska...

mozna sie rozplakac... rowniez nie zydzi mordowali.... no patrz jaki troskliwy o prawde...jaki skrupulatny... ciekawe intencje nie sadzisz ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1585098

Właśnie zbieram materiał o partyzantce żydowskiej, która mordowała Polaków na wsiach i kradnąc ich dobytek.

To żydzi którzy unikneli szwabskiej zagładzie i uciekli do lasu, a potem zrobili odział partyzancki.

Nawet jest zagraniczny film, oczywiste że wybielony.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1585102

No jest tego troche. Sa ksiazki i dokumenty na temat zydowskiej partyzantki na terenie dawnej II RP , a dzisiejszej Litwy, Bialorusi i polnocno wschodniej Polski po 45`. Squrwysyny mordowali ludzi na wsiach, dokonywali napadow i pomagali Niemcom rozwalac polska partyzantke, a po wojnie pomagali NKWD, zeby nawet do nich dolaczyc i mordowac Zolnierzy Wykletych. Materialow jest nie malo..., ale duzo zerezerwowanych jedynie dla historykow... wiec moze bedziesz mial problem...

 

I ich dzieci i wnuki rzadza Polska po dzien dzisiejszy... po spolu z innymi smieciami naszego Narodu.

pozdrawiam

Szczesc Boze

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1585106

Nalezy przy tym dodac, ze owi Rosjanie byli narodowosci zydowskiej podobnie jak Polacy w PRL-u byli narodowosci zydowskiej i jedni i drudzy zajmowali wysokie czy tez kluczowe stanowiska w bezpiece i rzadzie. I sytuacja ta utrzymuje sie do dnia dzisiejszego i to w obu tych krajach.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

chris

#1585070

Widac wielu chce tutaj uchronic zydow od odpowiedzialnosci w szeregach NKWD.... no cos takiego ?

Kto by sie tego spodziewal po takich wielkich PiS-owskich patrYjotach...

Dla niedouczonych :-))) Hitler rowniez mial zydowskie korzenie, zreszta podobnie jak Himler i reszta tego nazistowskiego socjalistycznego towarzystwa...

Zreszta podobnie jak towarzystwo z kierownictwa PiS-u i ich tutajsi jak widac lokalni piewcy...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1585088

Jedź, ty chłopku roztropku, na urlop, zanurz sobie głowę do jakiegoś jeziora, rzeki albo morza (byleby zimna woda była), potrzymaj chwilkę, wynurz ją i tak jeszcze 10-15 razy, a zobaczysz po tej operacji zupełnie inny świat. Albo i nie zobaczysz, ale to nie będzie moja ani wody wina, tylko twojej zabetonowanej "głowy".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1585181

"Należy przy tym dodac, ze owi Rosjanie byli narodowosci żydowskiej..."

Rosjanie byli narodowości rosyjskiej. Natomiast mogli reprezentować mniejszość etniczną żydowską. Ostatnimi czasy Rosjanie obwiniają za swoje haniebne czyny Żydów. A i w Polsce i Niemczech istnieje ogólna tendencja, że za wszelkie zło czasów minionych ponoszą winę Żydzi, a jak nie Żydzi to naziści, ale nie Niemcy. "Patrioci" bezkrytycznie oczerniający PiS doszukują się wszędzie żydowskich korzeni i żydowskich spisków. Trudno im się dziwić. Muszą jakoś uzasadnić swój przyjazny stosunek do odwiecznych nieprzyjaciół Polski  - Niemców i Rosjan. Czy to jest tylko ślepota, czy może świadoma manipulacja? Perspektywy rozwoju Polski w objęciach Niemiec i Rosji są doprawdy nikłe. O agenturalność pewnych osobników nie oskarżam, a więc to musi być tylko i wyłącznie pospolite odmóżdżenie. 

Jeśli o Katyń chodzi, to ważne jest czyim to było pomysłem i kto wydał rozkazy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1585189

Szwaby, kacapy, banderowcy to ludobójcy Polaków i nikt tego nie neguje, a gdy ktoś chce opisać zbrodnie ludzi z pochodzenia żydowskiego, to zaraz krzyki i aj waj, a przecież to prawda historyczna udokumentowana, ale szybko chowana pod dywan, tak jak tutaj na NP, tak i wyżej.

Widzę że i pani tak myśli jak inni tutaj na NP, jak ktoś nie zgadza się PiS-owskim kierunkiem myślenia to agent kacapski i kacapska onuca.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1585194

Jak ten komentarz ma się do tego, co napisałam? Czy niektóre osoby całkowicie wyzbyły się już obiektywizmu i niczego poza PiS-em i Żydami nie widzą. Sto lat temu sytuacja przedstawiała się podobnie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1585203

To czemu mamy być zadowoleni postawą PiS-u, który wydaje miliardy dla żydów i banderowców, a gdyby te pieniądze skierował na potrzeby Polskie, to stopa życiowa Polaków już dawno była by o wiele większa. Więc pytam się pani, dla czego PiS dalej wydaje kasę, zebraną od podatnika Polskiego dla tych nacji???

Tak samo z brakiem ustawy przeciwko aborcji, bo słupki poparcia ważniejsze jak Prawo Boskie.

I jako Polak Narodowiec, a nie ruski czy szwabski agent, się z taką polityką PiS-u, mam prawo się nie zgadzać 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1585205

Odmozdzona czy zadaniowa ? i to z Muzeum P. ?

czy ja musze na tym portalu tak czesto mowic ...mazel tov ! ?

chociaz od piatku wieczorem bedzie troche spokoju... miejmy taka nadzieje..., ze to nie marksistowscy szydki :-)))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1585221

Ja nie, bo w moim wieku to trochę za wcześnie. Jednak "zdecydowany amator" chyba tak, gdyż jak sam wspominał, pamięta czasy bolszewickiej rewolucji. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1585230

Eee, chyba nie. Tam pracuja tez mlode agentki :-))) Niektore , to nawet  " siusmajtki umyslowe "... lub Yntelektualne wydmuszki, w kazdym razie wszyscy o koszernym kregoslupie :-)))

Najwazniejsze , to wlasciwe urodzenie ..., no i ta narracja..., ktora jak czytamy pasuje :-)))

Napisalem , ze pamietamy kto ta rewolucje przeprowadzal i kto nia kierowal. A to jest duza roznica. Czyzby rebe z dyni nam sie kolejny raz sklonowal ? I do tego w osobie AS-a wywiadu :-)))) ?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1585282

trudny jest do ukrycia. Szczególnie jeśli jest dziełem pewnego amatora, czyli niefachowca, nieprofesjonalisty, debiutanta, obskuranta, master-klepki, fuszera i profana.*

* https://synonim.net/synonim/amator 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1585310

Cięta ,szybka,dosadna riposta to domena profesjonalisty
Stosowanie wyzwisk,  obraźliwych, pełnych nienawiści komentarzy, to zdecydowanie amatorszczyzna

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1585312

3 kwietnia mija 79 lat od rozpoczęcia przez Rosjan likwidacji obozów dla polskich oficerów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie.

W ciągu sześciu tygodni rozstrzelano 14 587 jeńców.

Zamordowano również ok. 7 300 Polaków przetrzymywanych w więzieniach.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1585092

Ale nasza pamiec jest o wiele glebsza, bo my to pamietamy nawet  kto zrobil rewolucje w Rosji. Pamietamy rowniez , kto w szeregach bolszewi z ochota "rozwalal " Polakow.

Wiec MY chyba pamietamy to troche inaczej...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1585097

Oczywiście że twoją pamięć jest bardzo głęboka
Przez lata ci twoi bracia (i cała twoją familia) wybielali własne zbrodnie twierdząc że to zrobili Eskimosci z Wysp Kanaryjskich
Czego się jednak można spodziewać po ofierze przemarszu rosyjskich żołdaków przez Polskę w te i nazad.

Ty pewnie znów napiszesz wraz z Wrzodakiem i Kosiurem list do Wolodi z przeprosinami za takich Rusofobów którzy bezczelnie pomawiają Rosjan o to ludobójstwo.
Ale ja się tobie (portalowy Pawko Morozow) nie dziwię
Bronisz swoją prawdziwa ojczyznę Matuszke Rasije jak na patridiote przystało

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1585115

Ale jak to sie ma do ciebie? Ja nie popisywalem na NEOnie , a ty to przeciez popisywales banialuki :-)))))

wiec kto tu ma bolszewickie konotacje ?

och ty koltunie, ty nawet myslec logicznie nie potrafisz :-)))))

glupis Wania, oj glupis :-)))))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

chris

#1585125

Co do wpisu i paru komentarzy o zbrodniach żydowskich.

Beria nie był Żydem, tylko Gruzinem.

(W systemie sowieckim to mało istotne ale w przypadku Berii akurat miało znaczenia dla jego intryg).

To nie żadne geny żydowskie kazały mu zabijać.

Nie było też żadnego spisku, że wybrał sobie komando żydowskie itp., by mordowało w Katyniu a potem w Polsce.

Istnieje za to domniemanie, że nie bez powodu nasycano władzę ludową Żydami, choć działo sie to zwyczajnie z braku kadr- przecież pod koniec wojny brakowało już i etnicznych Rosjan, stąd powszechny widok Azjatów w Armii Czerwonej, chocby i na egzotycznie wyglądających fotkach ze zdobywania Berlina. Tych Żydów odsuwano od władzy po paru latach a wielu zwiało z tego sowieckiego raju znacznie wcześniej, niż w '68. Ruscy maja długą tradycję szczucia na siebie narodowości oraz obwiniania Żydów- przecież czarnosiecinne idee były nawet jednym ze źródeł inspiracji antysemickich Niemiec.

Zwalanie na Żydów jest oczywistym wybielaniem sowietów, zwł. Rosjan i pochodzi wprost z ich inspiracji.

Nie było i nie mogło być żadnego żydowskiego spisku ani ukrytej żydowskiej władzy w systemie sowieckim, gdzie za byle podejrzenie rozwalano ludzi a często urządzano czystki na niewinnych. Sami komuniści nie uznawają zaś burżuazyjnego pojęcia narodu! Dla nich nie ma narodów ani ras, są tylko klasy i dyktatura proletariatu! Komunista to inaczej internacjonalista, chcący rewolucji światowej zaś jego ojczyzną jest komunizm i Rosja sowiecka! W praktyce zaś, w wypaczeniach to Rosjanie byli wyższą kastą zaś parę ludów, skazanych na czystki- najniższą, wśród nich Żydzi (pomijając potrzeby chwili). Kto nie słyszał o antysemityzmie stalinowskim, czystkach, czasie pogardy, Birobidżanie. Żydzi mieli tak wspaniale, że nie dawano im emigrować, powstała cała kategoria ludzi, których nie uważano za swoich ale nie chciano i uznać za obcych.

Polaków bardziej razić powinni rodzimi zdrajcy. Zaczęło się od agentury sowieckiej, komunistów, bandyterki, chłopów z awansu aż wreszcie szersza kolaboracja stała się faktem. Dziś zaś takie stare czerwone pierdoły będą się tłumaczyc, że "takie czasy były". Paru z nich nawet nawet jest miło wspominanych przez tzw. prawicowców- dobre sobie, wiem doskonale, co by na to powiedzieli Wyklęci. Nie każdy musiać się wysługiwać komunistom, niektórych właśnie tępiono za odmowę wejścia w taki system.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1585111

Zebys Ty jeszcze mogl widziec .... zebys mogl widziec...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

chris

#1585123

A kto rządził w Polsce od 1944, krasnoludki czy żydzi, więc nie pierdziel takich głupot.

Radkiewicz, Różański, Ochab, Bierut, to według ciebie to kto jest???

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1585126

Jjj,

gratulacje, dajesz się łatwo poszczuć na innych.

Niektóre środowiska żydowskie oczerniają, więc na złość im będziesz wypominać zbrodnie, wyciągać naciągane spiski i ogólnie szerzyć antysemityzm. A czy czasem nie o to im chodzi? Samo to, że nawijasz o tym, znaczy ze wciągnęli Cię w swoją grę. Już pokazują polskie reakcje jako dowód wiecznego antysemityzmu. Każdy głupi słyszał, że w dzisiejszych czasach podsycanie antysemityzmu służy przede wszystkim Żydom i Izraelowi.

Tłumaczyłem jak dziecku, powyżej, że w systemie sowieckim nie liczyła się narodowość a ruskie od wieków szczują narodowości, zwł. na Żydów. Pokaż mi tych żydowskich komunistów, u których to żydowskość była motorem im działań, potrafisz? Uciekli z wymagań judaizmu, ze sztetlów, gett i przed wymordowaniem, by zrobić karierę u sowietów, czasem nawet z przekonania. Nie chodzili w mycce, nie chwalili Jahwe, nie świętowali szabatu w bożnicy- tacy to żydzi. Komunizm jakoś jest antyreligijny, sam będąc nowym rodzajem wiary. No to może ich geny kazały zabijać a inni czerwoni to niewinni? Żydy kazały Stalinowi mordować? No weź. Zanim Żydzi obsadzali stanowiska w Polsce komunistycznej, prześladowano ich w kolejnych czystkach sowieckich w Sojuzie. Na Polszę brakowało kadr, to wie każdy a i nie każdy był chętny zarobić kulkę lub być potem wyrżnięty w czystce. Żydzi rządzili Polską? w 1920, 1939, 1944 to Żydzi podbijali Polskę? A jakie były początki władzy ludowej- nie byli to czasem wyszkoleni agenci sowieccy? Czy może żydowscy z tajnego sanhedrynu, tylko NKWD ze Smierszem jakoś to przegapiło. A nie, bo to też Żydy pewnie, co?

Zadam prostą zagadkę

- skoro w Katyniu itp. mordowały Żydy, to kto mordował w pogromie kieleckim w 1946.?

Polacy, komuniści czy Żydy?

I co?

Nagle się okazuje, że jak mordowali sowieciarze, to zwalasz na Żydów ale jak mordowali Polacy, to na kogo zwalisz? Na komunistow? Czy nazistów? A jakiej narodowości?

A jak to ma świadczyć o wszystkich Polakach tamtej epoki?

 

Mordują konkretne osoby i taka jest jest ich konkretna odpowiedzialność a nie nazistowska i komunistyczna odpowiedzialność zbiorowa. Jesli ich działanie wynikało ze służby komunie, to komunizm jest też winny a nie ich pochodzenie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1585223

manipulujesz. Napisales morduja konkretne osoby. I owszem, ale...jeden plus jeden plus jeden , to jest juz grupa i jezeli sa zydami, to mowimy o zydach... liczba mnoga, zydzi !

Wyobraz sobie , ze w Kielcach wielu z ubecji byli zydami, wiec tak ! zydzi mordowali zydow... czy sobie taka sytuacje wyobrazasz ? czy trzeba Ci to narysowac ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

chris

#1585228

aha, czyli pochodzenie żydowskie kazało im mordować a nie system sowiecki.

a w Kielcach żydzi mordowali żydów. to w Katyniu pewnie też a w Birkenau sami się wymordowali.

Komuniści mordują Polaków- winni żydzi.

Polacy mordują Żydów- winni żydzi.

Komendant UB, Sobczyński, to pewnie rabbim był a zamiast kursu wywiadowczego NKWD studiował Torę i Talmud. Nic to, że w bandyckim AL też miał mordować Żydów, bo "zydzi mordowali zydow".

Jakie to proste. No to trzeba zrehabilitować komunistów, byle nie-żydów. Stalina też.

gratuluję

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1585229

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"to Stefan Kisielewski miał bardzo prosty program polityczny" mówi p. Stanisław Michalkiewicz a ja zacytuję jakie jeszcze programy miał ten członek komunistycznego Sejmu PRL, cyt. ze strony 115 – Listy do i od redakcji „Kultury” – Józef Mackiewicz, Barbara Toporska:
Kultura 1957 nr 7/8 (117/118)
Szanowny Panie Redaktorze,
W czerwcowym numerze Kultury, w wywiadzie udzielonym Panu przez St. Kisielewskiego, posła obecnego sejmu w Warszawie, uważał Pan za stosowne powtórzyć w druku jego następujące słowa:
„Mam do was zarzut personalny: że drukujecie Józefa Mackiewicza, który zarówno ze względu na swą okupacyjną przeszłość jak i na swe sprzeczne z polską racją stanu poglądy, moim zdaniem, drukowany u was być nie powinien".
Nie od dziś się zdarza, że znajomi zapytują mnie, dlaczego nie zabiorę głosu, aby raz wreszcie odeprzeć powtarzane wciąż na nowo pod moim adresem „zarzuty". Odpowiem: Oszczercza nagonka zainaugurowana została gdzieś w okresie „roku katyńskiego" 1943, notatką zamieszczoną w podziemnej wileńskiej Niepodległości, a napisaną przez niejakiego Wrońskiego, eks-prowokatora sanacyjnego ZZZ, agenta bolszewickiego, współpracownika sowieckiej Prawdy Wileńskiej w latach 1940-1941, a w dobie okupacji niemieckiej - sekretarza redakcji Niepodległość... I od tego czasu po-szło i poooszło! Roztrąbiane przez wszystkich komu na tym zależało, a wobec mego nieprzejednanego stanowiska do komunizmu w ogóle, a taktycznego bratania się z nim w szczególe - zależało bardzo wielu. Józef Mackiewicz
(cyt. ze strony 115 – Listy do i od redakcji „Kultury” – Józef Mackiewicz, Barbara Toporska)
Dodam, że w tym czasie - co wynika z ich listów - Mackiewiczowie żyli w skrajnej nędzy jak na warunki niemiecki a ta kanalia Kisielewski, żrąc z komunistycznej okrwawionej łapy, podpowiadał Giedroyciowi jak zagłodzić Józefa Mackiewicza i Barbarę Toporską. Wyjątkowa kreatura była jak widać - ten żydziak Kisielewski.

Tak jak Kisielewski przekreślił Mackiewicza - tak i ja go przekreślam za następujące słowa z A.D. 1957:
„Mam do was zarzut personalny: że drukujecie Józefa Mackiewicza, który zarówno ze względu na swą okupacyjną przeszłość jak i na swe sprzeczne z polską racją stanu poglądy, moim zdaniem, drukowany u was być nie powinien".
P.S. Józef Mackiewicz był prześladowany przez Bolszewię od 1943 za Katyń. Za to, że tam był, widział to i jeszcze opisał i rozniósł po całym świecie. 
Każdy, kto przyłączał się do ujadaczy na Mackiewicza po 1943 roku, był albo sowieckim agentem albo idiotą. Miejsce dla "Kisiela" wybierzcie sami.
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

panMarek

#1585161

Dzięki za komentarz.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1585164

http://niepoprawni.pl/blog/1644/calun-katynski-elegia

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1585344

Adam dzięki za ten wpis.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1585352