We Francji skazany były prezydent, w Polsce czas na nasze „orły”

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Jak podały media  były prezydent Francji  Sarkozy został skazany na 3 lata więzienia, tym samym prezydent Sarkozy dołączył do elitarnego grona skazanych prezydentów:  Korei  Południowej i Brazylii oczywiście mówię o prezydentach krajów rozwiniętych, nie III świata.

Ponadto to nie koniec kłopotów byłego prezydenta Francji, grozi mu następny proces, za nielegalne finansowanie swojej kampanii.

W tym kontekście rodzi się pytanie, co z polskimi politykami?  Czy polski wymiar sprawiedliwości zainteresował się z jakich środków była finansowana kampania „Wiosny” Biedronia, polityka, który ze swoich preferencji seksualnych zrobił manifest polityczny, a po dostaniu się do PE postępuje niczym zdrajca donosząc non stop na swoją Ojczyznę.

W polityce polskiej jest cała grupa polityków, którzy mimo ewidentnego szkodzenia Polsce nie ponieśli żadnych konsekwencji.

Na czoło wysuwa się kilka postaci z Lewandowskim i Balcerowiczem na czele, do których  dodałbym jeszcze Pawlaka.

Lewandowski, sprzedał najcenniejsze polskie zakłady przemysłowe,  niekiedy likwidując całe gałęzie przemysłu, że wspomnę przemysł farmaceutyczny, które za śmieszne pieniądze zostały sprywatyzowane,  a w polskich rękach pozostała tylko Polfa Tarchomin. W tych trudnych czasach pandemii widać jak na dłoni, jakim błędem było sprywatyzowanie prawie całego przemysłu farmaceutycznego.

Należy dodać, że sprzedawano zakłady, które wytwarzały produkty o wysokim poziomie technologicznym jak np., Diora czy Tonsil, a sprzedanie bardzo nowoczesnej  celulozowni Kwidzyn za 25% wartości woła o pomstę do nieba, a takich „kwiatków” było bez liku.

Guru transformacji  były pezetpeerowiec Balcerowicz, doprowadził przez swoje decyzje do ponad 20% bezrobocia, doprowadził do nędzy dziesiątki tysięcy osób, czego likwidacja z dnia na dzień PGR-ów jest dobitnym przykładem

Innym „orłem” był były premier Pawlak, który tak „wynegocjował” umowę z Gazpromem, że Polska musiała płacić prawie najwyższą cenę za dostarczonyropę, a Polskę musiała przywołać do porządku UE, bo kontrakt z Gazpromem w pierwszej wersji obowiązywał do 2037 r. żeby po interwencji UE  zmniejszyć go do 2023 r.

Te trzy nazwiska, to czubek góry lodowej, takich nazwisk jest więcej, a bezkarność polityków powoduje ich dobre samopoczucie.  

 

https://wpolityce.pl/swiat/541253-nicolas-sarkozy-skazany-na-3-lata-wiezienia-za-korupcje

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Nicolas-Sarkozy-byly-prezydent-Francji-skazany-na-3-lata-wiezienia-za-korupcjehttps://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Polityka/Nicolas-Sarkozy-byly-prezydent-Francji-skazany-na-3-lata-wiezienia-za-korupcje

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Jedyną karą dla niego będzie/jest fakt samego wyroku,bo kara to żadna. Trzy lata więzienia, w tym dwa w zawieszeniu, czyli jeden rok do odsiadki... gdzie? W domu z elektroniczną bransoletką. Dlaczego nie w celi z innymi? Żarcie z metalowej miski i herbatę z plastikowego kubka? Odpowiedź jest oczywista, ale pytam, tak dla zasady.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1663860

Masz rację, ale chciałbym żeby tak wydarzyło się w Polsce.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1663861

Masz rację, ale chciałbym żeby tak wydarzyło się w Polsce.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1663862

Niestety ani Balcerowicz, Pawlak, Lewandowski, Bielecki czy inni "giganci transformacji" nie odpowiedzą za swe zbrodnicze działania...od 30 lat istnienia III RP nigdy żaden polityk za nic nie odpowiedział karnie...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1663931

- abyśmy ukarali złodziei ale do PiS-u nic nie dociera !! - "jak grochem o ścianę" !

To był by dobry punkt zwrotny ale jak narazie PiS zakazał wszystkim mediom informacji na ten temat.

Podczas programu "na żywo" w TV Trwam zadzwonił Grzegorz Bierecki - senator PiS (podwójny agent ?) i zrugał Rydzyka że wpuszcza do studia TV poszkodowanych ze Stowarzyszenia im. Św. Michała.

Gdyby chcieli pociągnąć do odpowiedzialności złodziei za aferę SKOK Wołomin to natychmist Rząd upada.
Wiem że minister Ziobro chciał tą aferę rozliczyć ale go spacyfikowali - kto ma takie wpływy i możliwości ?

Tak FSB i WSI zaszachowało Rząd Kaczńskiego, de facto Polskę i cały Naród - mam nadzieje że to największe złodziejstwo odbyło się za jego plecami bo jeśli brał w tym udział to jest dla mnie nikim.

Te wszystkie dziwne zdarzenia w Policji, Prokuraturze, Sądach, palenie akt - mają swoje źródło w SKOK Wołomin bo to zalążek upadku Państwa Polskiego.

Szumne inwestycje ostatnio pokazywane w TVP są bez znaczenia bo jeszcze nie wiadomo - czyja ta Polska będze ?

Apel do PiS-u

TYLKO PRAWDA WAS I NAS WYZWOLI !!!

Bez rozliczenia afery SKOK Wołomin zapomnijcie na dziesięciolecia o sprawiedliwości w Polsce.

Trzeba będzie poczekać aż obecne złodziejskie łajzy wyzdychają bo nie ma innego wyjścia z tego impasu.
Na dziś nikt nikogo nie ruszy i nie rozliczy bo się wytworzył jeden wielki złodziejski kołtun.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1663946