SN ostatni bastion postkomuny.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Sędziowie w SN bronią ostatniego bastionu postkomuny tak jak Żydzi bronili twierdze Masada przed Rzymianami. Trwało to długo, obrońcy Masady aby nie poddać się Rzymianom, popełnili zbiorowe samobójstwo.

Oczywiście nie podpowiadam sędziom takiego rozwiązania, przypominam tylko , że niektórzy sędziowie zostali mianowani do SN jeszcze przez  Radę Państwa PRL , inni przez małojców Jaruzelskiego, przypuszczam, że sędziowie SN będą robili obstrukcje, do granic możliwości.

Jeżeli  niektórzy stetryczali sędziowie nie wiedzą co znaczy kółko przy nazwisku kandydata na I Prezesa SN, to Boże uchowaj od takich sędziów.

Starzy sędziowie dokonują obstrukcji tych obrad, formułując absurdalne wnioski formalne – oceniał w poniedziałek wiceszef MS Sebastian Kaleta. - Jednocześnie mamy obraz swoistego, bym powiedział wręcz, przedszkola, bo jeśli sędziowie, którzy mienią się "elitą", w ten sposób lekceważą prawo, w ten sposób lekceważą bardzo jasne procedury i pokazują, że wszystkie działania, które podejmują, służą temu, by nie wykonać obowiązkowych przepisów ustawy, to mamy bardzo niebezpieczny precedens.

W SN „starzy sędziowie” chcą w myśl zasady wypowiedzianej przez  panią Holland   „żeby było tak jak było” , żeby było tak, że sędziowie SN uniewinniają sędziego oskarżonego o kradzież 50 zł a orzeczeń w tym stylu była cała masa.

Starsi stażem sędziowie boją się zmian jak diabeł święconej wody, a ci sędziowie, którzy mają być elitą wśród sędziów, okazują się nie sędziami, ale partaczami w tym szacownym zawodzie.

Oczywiście sędziowie, którzy byli ”pod skrzydłami ” radczyni prawnej TVN, która z nominacji Komorowskiego została I Prezesem SN, a która przypomnę donosiła na Polskę, nazywała się I Prezesem SN na uchodźctwie nie są zadowoleni z próby zmiany w SN i robią wszystko , żeby do tego nie dopuścić, a jeżeli nastąpi zmiana, żeby kandydatem na I Prezesa SN był ktoś z ich grona, a nie daj Boże ktoś z nowych sędziów SN.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-12/wybor-i-prezesa-sadu-najwyzszego-dzis-kolejne-glosowanie/ 

https://wpolityce.pl/polityka/499801-sad-najwyzszy-wraca-do-proby-wyboru-nowego-i-prezesa

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:10)

Komentarze

- brak przedawnienia dla urzędników państwowych łapówkarzy i przestępców w togach.

W przypadku udowodnienia przestępstwa zbójowi w todze będącemu już na emeryturze cofnięcie uprawnień do resortowych śiadczeń z powodu nie spełnienia wymogów (dokonanie przestępstwa) podczas nabywania uprawnień.
Czyli obniżka emerytury do przeciętnej krajowej.

Znajdzie sie choć jeden zbój w todze który w trakcie nabywania praw emerytalnych (czynny zawodowo)- zaryzykuje utratę swojej sowitej resortowej emerytury ???

Wszystko można naprawić tylko k.... mać trzeba chcieć a nie "uganiać się za króliczkiem" aby nie złapać go.

Ciekawe czy znajdą sie przciwnicy takiego zapisu w prawie w TSUE ? - prawdopodobnie wykolejeńcy w togach powiedzą że to skrajna niesprawiedliwość społeczna która jest sprzeczna z KONSTYTUCJĄ ! :) ale to pokaże wtedy ich prawdziwe bandyckie mordy przed narodami świata.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1630274

Generalnie zgadzam się z twoimi tezami.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1630330

"Starzy" sedziowie SN sa tak "zapakowani" w dobra, ze nawet sedziowska emerytura - to dla nich niewielka strata

Przecietny sedzia SN zarabia dzisiaj ponad 20 tys zl ( w SN), do tego ma etat na uczelni ( za zgoda I Prezesa) - 25-30 tys zl ( za jeden - dwa wyklady w miesiacu...), za prace "naukowe" kolejnych kilka, kikadziesiat tysiecy.

To oficjalnie - a nieoficjalnie za "zalatwienie" spraw majatkowych, mafijnych, prywatyzacyjnych?

SN wymaga reform - to absolutna prawda. Trzeba wziasc pod uwage, ze w polskim SN zasiada ... blisko 100 sedziow (i jeszcze jest kolo 20... wakatow), do tego w TK kilkunastu i w NSA grubo ponad 100. Razem kolo 250 sedziow zarabiajacych srednio po 25 tys zl miesiecznie. Do tego po pare osob na jednego sedziego obslugi, sale sadowe, materialy, sprzet, budowle...

W USA Sad Najwyzszy liczy 9 sedziow - i robia cala ta robote w panstwie wielokrotnie wiekszym (gospodarczo, terytorialnie, ludnosciowo).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630746