PO wydutkało PSL z Kamyszem, Lewice z Biedroniem i Hołownie

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Są takie słowa piosenki „nic dwa razy się nie zdarza ” i w tym przypadku wątpię, żeby kiedykolwiek się zdarzyło,  PSL, Lewica i Hołownia już drugi raz takiej okazji nie będą mieli.

W czasie gdy „ Prawdziwa Prezydent” miała 2-5% poparcia i lokowała się na 4-5 miejscu w sondażach a do wejścia do II rundy miał zarówno szanse  Kosiniak, jak i Hołownia i Biedroń,  to przy takim układzie raczej na pewno albo PSL albo Lewica stałyby się drugą siłą w opozycji a Hołownia z dobrym wynikiem miałby szanse na założenie własnej partii, „geniusze” z opozycji dali się rozegrać jak dzieci.

Zarówno Tygrysek jak i postkomuch Czarzasty, nie zwietrzyli szansy dla swoich ugrupowań i dali się wydudkać na strychu przez PO.

Nie zgodzili się na wybory korespondencyjne, a marszałek Kopertnik bez wsparcia PSL i Lewicy nie mógłby przetrzymywać 30 dni ustawy , która trafiła z Sejmu do Senatu.

Nie odbycie się wyborów prezydenckich 10 maja, spowodowała możliwość wystawienia dublera, na kandydata na prezydenta Polski , człowieka awarii , prezydenta Warszawy Trzaskowskiego.

Jeżeli macherzy z Lewicy i PSL patrzą na obecne sondaże, to mogą po fakcie pukać się w głowę i post factum biadolić , że przespali szanse.

Sondaże z dwucyfrowych  zarówno w przypadku Tygryska, Biedronia jak i Hołowni popikowały w dół i są jednocyfrowe.

Cała opozycja dała sobie wmówić narrację o morderczych kopertach, za co odpokutują w głosowaniu prezydenckim, atypisizm wygrał z chłodną politologiczną kalkulacją, za co odpowiedzą ugrupowania opozycyjne, gdyż na opozycji zwycięzca jest tylko jeden, a jest nim PO.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Mam takie samo wrażenie. R. Trzaskowski miał startować za pięć lat, ale okoliczności sprawiły, że wysunięto go teraz. A PSL, Lewica, Hołownia? No cóż... zostali faktycznie wydudkani przez PO jak dzieci polityczne. Hołowni się nie dziwię (choć ma ciekawy sztab wyborczy), ale stare wygi z Lewicy czy PSL'-u tego nie widzieli? To ich osobista katastrofa. Sądzę, że w wyborach dostaną po kilka procent głosów i tyle. Trzaskowski jest "idealnym" zastępcą w lewicowości R. Biedronia, który tym samym może zakończyć dziś kampanię wyborczą. Duda stawia też na wieś i wieś mu się odwdzięczy a na Kosiniaka-Kamysza zagłosują tylko ci, którzy na prowincji do dzisiaj czerpią władzę z wyborów samorządowych.  To też kilka procent. Więc i Kosiniak - Kamysz mógłby dziś zakończyć swoją kampanię. Hołownia zaś to nuworysz w Polityce, ale miał też szanse na przejęcie elektoratu PO-KO wtedy, gdy kandydowała Kidawa-Błońska. Dziś już na ten elektorat nie ma co liczyć, bo w całości przerzucił swoje głosy na Trazskowskiego. I też Hołownia może z powodzeniem zakończyć kampanię wyborczą. Wszyscy oni nie mają żadnych szans na drugą turę. Pozostaje Bosak, który z pewnością otrzyma powyżej 5-8%, ale on na więcej nie liczył.

Totalni z PO-KO mogą sobie pluć w brodę, że nie chcieli wyborów 10 maja i tyle. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1632653

Już odpowiedziałem Panu na NB, mamy wspólne wnioski.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1632665

tak czy siak  totalni się wzmocnili, z mojej perspektywy czy jeden czy drugi  przedstawiciel totalnych  to jeden kit - ulica i zagranica. Jakoś nie cieszy mnie to, że Biedroń  czy Hołownia traci- per saldo totalni zyskują...mało tego, zyskuje  najgroźniejszy z nich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1632747

dub dub

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1632748

Bez względu na wszystko.
Jedyną rzeczą jaką trzeba spełnić to iść na wybory, nie deklarować, tylko IŚĆ!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1632711

Sejm szybko przegłosował ustawę o wyborach, nad którą Senat dwukrotnie przedłużał prace. Teraz trafi ona na biurko prezydenta.

Prawdopodobny termin wyborów prezydenckich to dwudziesty ósmy czerwca.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1632712

że skoro dali się wydudkać, to nie nadają się do pełnienia urzędu prezydenta. Nie potrafią bowiem mieć własnego zdania a swoje decyzje uzależniali by od pomysłów innych byle tylko im się to opłaciło. A Polakom prezydent bez własnego zdania jest niepotrzebny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1632826

Przepraszam, ale ktory z tych wszystkich kandydatow "na urzad", posiada wlasne zdanie na jakikolwiek temat?

Ja zauwazylem jednego, ale on nie ma najmniejszych szans - bo przeszkadza wszystkim.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1633103