Jeżeli „kasa” to tylko w spółkach samorządowych, w Gdańsku ale nie tylko

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Najpierw wajcha była nastawiona na Daniela Obajtka, GW zagrała pobudkę i media głównego nurtu rzucili się na prezesa, skąd on ma tyle nieruchomości? Daniel Obajtek położył karty na stół, przedstawił  zarobki z ca. 20 lat pracy zawodowej  (chociaż nie miał takiego obowiązku), ponadto złożył pozwy przeciwko osobom i podmiotom go oczerniającym i sprawa ucichła.

Potem harcownicy rzucili się na PMM skąd on ma tyle nieruchomości, jakby nie zauważając, że PMM był bodajże przez 8 lat prezesem dużego banku, gdzie zarabiał ca. 300 tys. zł.

Tyle się mówi o zarobkach osób  pełniących odpowiedzialne i kierownicze stanowiska w instytucjach bankowych, spółkach giełdowych, itd. ale jakaś cisza panuje nad zarobkami i majątkami osób , które są dyrektorami w samorządowych spółkach komunalnych, gdzie   w myśl zasady „hulaj dusza piekła nie”czerpie się frukty pełnymi garściami.

Proszę sprawdzić ile mieszkań miał śp. Adamowicz, z pensji prezydenta miasta, proszę zobaczyć ile mieszkań ma poseł Kropiwnicki (9) , których dorobił się będąc samorządowcem w Legnicy, czy dziwnie tanio kupione nieruchomości przez posła Sowę, nie wspominając posła Budkę. Poseł Lubnauer też nie można nazwać biedną.

Moim zdaniem posłowie i senatorowie  zarabiają za mało, ale gdy w sejmie zaistniał consensus o podwyżce uposażeń dla posłów i senatorów, to Budce nagle się coś odwidziało i główny zarządzający Senatem Borysław je zablokował.

Posłowie i senatorowie mogą z zazdrością spoglądać na zarobki dyrektorów spółek komunalnych, powiem więcej, z zazdrością na te zarobki mogą spoglądać PAD i PMM.

Oto kilka przykładów  z Małej Sycylii ale w linku są podane również z W-wy, tak że  samorządowcy łupiąc kasę miasta, sobie nie żałują.

Prezesi gdańskich spółek komunalnych, sądząc po zarobkach, można zaliczyć do menadżerów z najwyższej półki. Prezes Wod-Kan w 2020 r. zarobił 354 tys zł, ZKM-346 tys zł., a MTG-343 tys zł. (rocznie)Tak wygląda samorządowa redystrybucja społecznych pieniędzy. Sycylia. Dzień dobry.

TYLKO U NAS. Tam to się żyje! W Gdańsku rok 2020 na bogato (wpolityce.pl)

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8173154,dyrektorzy-warszawski-ratusz-zarobki-premier-prezydent.html

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Przecież wiadomo, że źli to tylko ci z PIS. oni mają byc święci jak pustelnicy.

Cała reszta ma prawo kraść.

Jednej, która przejęta była zarobkami Morawieckiego zapytałem o Żurka i jego cudowne rozmnożenie pensji, skutkujące kupnem kamienicy w Krakowie. No i nagle jej się odmieniło i nazwała mnie zawistnikiem..

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1673258