Jak długo jeszcze kasta będzie terroryzowała państwo polskie?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

W tym roku nastąpiła jakaś kumulacja łajdactwa sędziów,  mam wątpliwości czy oni są polskimi sędziami, przynajmniej ta część sędziów, która ostatnimi czasy pojechała „po bandzie”

W Polsce jest ca. 10 tys. sędziów, jest to druga największa grupa zawodowa sędziów po Niemczech. Sędziowie polscy po przejściu na emeryturę dostają 100% uposażenia, nie płacą podatków od swoich wynagrodzeń,  mają immunitet, a nakłady na sądownictwo są jedne z najwyższych w Europie i wynoszą ca. 1 7% PKB

Wg CEPE Polsce na 100 tys. mieszkańców przypadało 26 sędziów zawodowych (w tym konkretnym badaniu nie są uwzględnieni ławnicy). W Niemczech jest to 24 sędziów, we Francji 10, a w Zjednoczonym Królestwie (Anglii i Walii) – 3.

Co w zamian otrzymujemy od sędziów i sądów każdy widzi? sprawy ciągnące się latami, angażowanie się quasi politycznie części sędziów, wśród sędziów panuje zasada: ręka rękę myje, noga nogę wspiera.

Donoszenie części posłów ze stowarzyszeń Iustitia i Themes na Polskę do swoich lewicowych kolegów w różnych europejskich trybunałach, które w zamian „za zaufanie”, ochoczo zajmują się Polską, mając poparcie sędziowskich kłamliwych donosicieli, w myśl zasady widzą drzazgę w czyimś oku nie widząc belki w swoim, gdzie łamie się praworządność vide Francja, ale tam żadnemu sędziemu nie przyszło by na myśl, żeby donosić na swój kraj. 

Ale ad rem: od końca, RPO, który ma z założenia bronić sprawy obywateli, zaskarża umowę handlową pomiędzy Orlenem a Polska Press nie pytając o zdanie Niemców, umowę, która została już sfinalizowana i zostały nabyte udziały Polska Press, Bodnar występuje w obronie obywateli niemieckich a sędzia Małgorzata Perdion-Kalicka wstrzymuje zakup mimo tego, że transakcja odbyła się 1,5 miesiąca temu, ale  pani sędzia znana jest z obrony sędziego Tuley i jej podpis figuruje na donosie na polskie władze w związku z reformą sądów więc orzeczenie nie dziwi, na dodatek jednoosobowo stwierdziła, ze jest to wyrok niezaskarżalny.

Tak w między czasie  został skazany za łapownictwo pan Pinior, niegdyś niezłomny bojownik w walce z komuną,  ale po przystąpieniu do PO całkowicie się zeszmacił. Ale od czego jest doktryna Neumanna, która brzmi, dopóki jesteś z nami będziemy cię bronić jak niepodległości i właśnie obrońca Piniora złożył wniosek do sądu o odbywanie kary z tzw. bransoletą na nodze. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że sąd przychyli się do wniosku obrońcy.

Innym przykładem walki części sędziów z polskim rządem jest wyrok sędzi Domańskiej, a jakże członka upolitycznionego stowarzyszenia Iustitia,  nie dość, że skróciła areszt dla Nowaka, nie uwzględniając wniosku prokuratury, że śledztwo jest wielowątkowe gdzie pomoc prawną trzeba uzyskać z Estonii, Czech, Gruzji,  co jest jednoznaczne z  nieprzedłużaniem aresztu dla niego

Można to postanowienie  uznać za kuriozum gdyż trochę więcej niż miesiąc temu , t.j. 4 marca 2021 roku Sąd Apelacyjny rozpatrywał zażalenie obrońcy Sławomira Nowaka na przedłużenie aresztu tymczasowego, jednak SA podtrzymał decyzję sądu niższej instancji.

Kilka dni wcześniej  ta sędzia wypuściła na wolność także byłego doradcę Ewy Kopacz, zamieszanego w tę samą aferę, a kilka lat temu sędzia Domańska publicznie krytykowała zmiany w sądownictwie, wprowadzane przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Dziwie się ministerstwu sprawiedliwości, że wiedząc, że pani sędzia jest upolityczniona, nie żądała wyłączenia jej ze sprawy.

Jeżeli dodamy do tego inny „kwiatek” z Gdańska , gdzie sędzia SA w Gdańsku nakazuje pracownicy przeproszenie Niemca, który mówił, ze jest hitlerowcem i by strzelał do Polaków.(sic)! To mamy ogląd części sędziów

Gdy do tego dodamy skandaliczne niskie wyroki dla morderców, czy np. pedofila który zgwałcił i zamordował dziecko a „ludzki” są zmniejszył wyrok dla mordercy o 10 lat, to mamy obraz niewypowiedzianej wojny części sędziów państwu polskiemu i „rozjeżdżaniu” się sądów z poczuciem sprawiedliwości społecznej i odpowiedzialności za obrzydliwe czyny sprawców.

https://www.tvp.info/53268943/afera-slawomira-nowaka-kim-jest-sedzia-agnieszka-domanska-ktora-nie-przedluzyla-aresztu-jest-zwiazana-ze-stowarzyszeniem-iustitia

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Jeżeli PiS nie wyeliminuje tej antypolskiej kasty w togach, to możemy zapomnieć o naprawie Państwa Polskiego, w zakresie prawa i praworządności. A kryminaliści z PO będą wypuszczani na wolność i uniewinnieni od zarzutów. Mimo bezspornych dowodów ich winy.

A towarzysze w togach dalej będą dyspozycyjni na telefon, od takich ludzi jak Tusk czy Bodnar.

Dzisiaj widzimy, jak antypolska mafia w togach, wypowiedziała jawną wojnę Rządowi Polskiemu ZP i mają to głęboko w tyłku, co powie PiS. Mając ochronę w UE  i totalnej opozycji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1668784

Zgadzam się z Tobą.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1668813

- tak długo aż PiS-owskie prostytutki i hipokryci nie rozliczą afery SKOK.

Ja wiem że w imię elementarnej sprawiedliwości ciężko by im było oddać te wille i Mercedesy kupione z tej afery i co nieco po kilka milionów na lewych kontach ale tego wymaga sprawiedliwość dziejowa.

Podzielili się kasą z postkomunistycznym układem w bankowości który nie był wymieniony od afery FOZZ, ArtBe, AmberGold i dziesiątek mniejszych.

Mało tego - te złodziejskie łajzy nawet po tych aferach nie zmieniają prawa bankowego aby dalej można było doić Fundusz Gwarancji Bankowych !!!!! a ostanio razem z PO palili akta w Krakowie.

Po tym "pożarze" cisza jak makiem zasiał.

Układy mafijno korupcyjne tak się przeniknęły i zwarły szeregi że promieniuje to na cały wymiar (nie)sprawiedliwości.

Kaczyński stracił u mnie cały szacunek jakim go darzyłem. To dlatego kryją tą aferę SKOK bo jak Polacy się dowiedzą to PiS na 100% upadnie.

Kilkudziesięciu łajdaków w PiS-ie swoją zachłannością doprowadzi do upadku Polski. Już to kiedyś przerabialiśmy w historii.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1668789

"- tak długo aż PiS-owskie prostytutki i hipokryci nie rozliczą afery SKOK...:

 

---> Won, zakłamany esbecki złogu! Do budy ruskiej, kremlowski piesku!

https://www.salon24.pl/u/tomek-laskus/637729,jak-to-robi-wsi-skok-wolomin

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1668933

- 3,5 miliarda ukradli z samego Wołomina a całość to ponad 10 miliardów złotych ignorancie. Nawet nie warto z tobą duskutować bo nie masz zielonego pojęcia o czym napisałeś.

Czytaj uważnie temat w linku niżej. Cały czas piszę że złodzieje są ze wszystkich parti politycznych ale teraz rządzi PiS i dalej blokują śledztwo - czy to jest normalne ???

Jeśli sprawa ruszy to super ale boję się że to znowu "zasłona dymna". Ta afera sparaliżowała całą Polskę i wszystkie instytucje państwowe :

https://wiesci.com.pl/2021/04/nik-skontroluje-skok/?fbclid=IwAR2xlcwYY3d3tNNa83PMbZ6H3LTby4GYCLq-qOZBIUgEM8OSZJbwW4sZrv8

Data publikacji 7 kwietnia 2021 rok.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1668943

Może niedługo. Pod warunkiem, że wybierzemy sobie takich ludzi do rządów w Polsce, którzy będą mieli w programie wyborczym zupełną zmianę schematu władzy sądowniczej. Podstawową sprawą jest przywrócenie władzy sądowniczej Suwerenowi, czyli nam wszystkim.

Ostateczne wyroki w procesach karnych powinny wydawać tylko sędziowie przysięgli wyłonieni ze społeczeństwa. Ja jestem za opcją, żeby sędziami mogli być tylko ludzie doświadczeni, minimum 50 letni, niekaralni, o dobrej opinii, wylosowani z chętnych, którzy się zgłosili do tej funkcji. Każdy powinien mieć prawo wniesienia zastrzeżenia co do sędziego przysięgłego (i świadomość odpowiedzialności karnej za poświadczenie nieprawdy), każdy kandydat powinien być sprawdzony przez policję/sekretariat sądu w rejestrze skazanych. Prawnicy, którzy teraz pełnią funkcję sędziów mogą zostać w systemie jako fachowcy od prowadzenia procesu, przygotowania dokumentów, ale bez prawa wydawania wyroków w procesach karnych.

Jeśli wybierzemy sobie ludzi, którzy będą wiedzieć jak uprzątnąć prawniczą stajnię Augiasza i skonstruują nowy system sprawiedliwości w Polsce, to zmieni się wszystko. Tylko czy komuś na tym zależy? Prawnikom chyba nie bardzo, dokładnie na tej samej zasadzie co medykom nie zależy na zlikwidowaniu covida-19!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Alina

#1668800

- i bezkarne łajzy które tolerują i przyzwalają na zło.

Trzeba zacząć od samej góry - od tego fafluna Ministra Ziobry który aby mafiom reprywatyzacyjnym ułatwić proceder kradzieży nieruchomości poprzez fikcyjne zasiedzenie dalej podtrzymuje artykuł 46 paragraf 6 k.p.a. który mówi że:

- "drugie pismo urzędowe wysłane nawet nieboszczykowi uznaje się za doręczone" - bez względu na stan faktyczny.

Fikcyjny proces sądowy może się toczyć dalej.

Życzenia dla ministra sprawiedliwości - żebyś zgnił w lochu ty hipokryto. Miał ten cham szanse naprawiać Polskę ale nie skorzystał.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1668803

"Trzeba zacząć od samej góry - od tego fafluna Ministra Ziobry..."

 

---> Won esbecki złogu, kremlowski piesku! Do budy ruskiej!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

1normalnyczlowiek

#1668934

- sam jesteś esbecki złóg i być może złodziej ze SKOK-ów a tam faktycznie kradli kremlowskie pieski i nie tylko.

Faflun odmówił wszczęcia dochodzenia a 10 miliardów złotych zniknęło z BFG. Jesteś zbyt ograniczony umysłowo aby pojąć o czym napisałem. Jeszcze będziesz się wstydził za te słowa - zapamiętam cie i ci przypomnę w odpowiednim momencie.

Trzymasz ze złodziejami to idź do nich - bez odzewu nienormalny człowieku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1668938

Zgadzam się z Tobą, że sędziami powinni zostawiać prawnicy doświadczeni z kilkuletnim stażem prawniczym a nie za przeproszeniem gówniażeria, czy lalunie takie siusiu majtki w wieku lekko ponad 30 lat. I tacy mają decydować  o więzieniu lub nie człowieka.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1668819

Zgadzam się z Tobą, że sędziami powinni zostawiać prawnicy doświadczeni z kilkuletnim stażem prawniczym a nie za przeproszeniem gówniażeria, czy lalunie takie siusiu majtki w wieku lekko ponad 30 lat. I tacy mają decydować  o więzieniu lub nie człowieka.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1668820

Andy51! Niczego takiego nie napisałam!!!!!!

Napisałam o sędziach przysięgłych, którymi może zostać każdy bez względu na wykształcenie! Zawodowi prawnicy - tylko do prowadzenia procesu sądowego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1668846

Tym gorzej dla Ciebie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1668857

?????!!!!!!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1668859

W Polsce jest praworządność? Sędziowie jeżdżą po pijaku, 100 km/h po mieście, wydaja wyroki za grube koperty (program Kasta). Sędziowie również legalizują przejęcie kamienicy przez 120 latków, a notariusze to potwierdzają. Wstyd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1668969