Empatia polskich sędziów i sądów do morderców. Wolne sądy, wolne sądy

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Co prawda w tej konkretnej sprawie ten skandaliczny wyrok zapadł w ubiegłym roku, ale całe szczęście Prokurator Generalny  nie dawno zapowiedział kasację w sprawie .

Sąd Okręgowy w Sieradzu skazał tego pedofila i mordercę 3 letniego chłopca na 25 lat więzienia, ale od czego jest Sąd Apelacyjny, przecież to nie uchodzi, żeby morderca i pedofil „siedział” 25 lat, to za długo, jak uzasadniał przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt, wymierzona wcześniej kara 25 lat więzienia była karą o charakterze szczególnym i rażąco niewspółmiernie surową.

No słysząc takie słowa, to się krew gotuje i to mówi sędziego Sądu Apelacyjnego. Całe szczęście, że jest Prokurator Generalny i że została zapowiedziana kasacja.

Inny skandaliczny wyrok tym razem wymierzony przez SO w Zamościu, gdzie dwóch bandziorów zatłukło na śmierć człowieka na oczach rodziny za to, ze ich ochlapał.  Mam nadzieje, że  Prokurator Generalny również w tej sprawie będzie kasacja.

Dla porównania, jakiś zwyrodnialec za celowe przejechanie psa dostał dwa lata, odwołał się i dostał 4 lata.

Jeżeli porównamy cztery lata za zabójstwo człowieka i cztery lata za celowe przejechane psa, to się krew burzy, na myśl przychodzi Zemsta Fredry i słowa „znaj proporcje mocium panie”.

Takich przypadków łagodnego traktowani bandytów jest dużo, dużo więcej, te dwa , które podałem są tylko czubkiem góry lodowej.

Co innego jeżeli chodzi o emerytkę i sprawę skarbową o 5 gr, która trwała 11 lat, całe szczęście, że sprawa została umorzona i emerytka została uniewinniona, przypominają mi się sprawy o zjedzenie cukierka przez emeryta, czy podrobienie legitymacji, gdzie młoda dziewczyna poszła na 3 miesiące do aresztu.

Sentencja łacińska mówi, dura lex set lex, ale w wykonaniu niektórych sędziów, dotyczy to cukierków i innych mało znaczących spraw nie bandytów.

Część sędziów jest zaangażowana politycznie i masowo uniewinnia np. uczestników marszów wściekłych macic, na których zgodnie z obowiązującym prawem policja nakłada mandaty, ale co tam, to jest dla niektórych sędziów walka klas a część sędziów staje po stronie łamania prawa i to jest dramat.

  

 

https://www.tvp.info/46528672/minister-ziobro-zapowiada-kasacje-od-lagodnego-wyroku-dla-mezczyzny-ktory-zgwalcil-i-smiertelnie-pobil-trzylatka-wieszwiecej

https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2429380,5-lat-za-smiertelne-pobicie-Ziobro-sprzeczne-z-poczuciem-sprawiedliwosci

https://wroclaw.wp.pl/olesnica-otrzymal-wyzszy-wyrok-za-celowe-przejechanie-psa-teraz-zapowiada-zemste-i-grozi-organizacji-6601084066249600a

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

"POwolne sądy" można dowolnie interpretować. Zachęcam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1660205

POwolne i Bóg raczy wiedzieć jakie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660211

Kasty POwolne ... - SĄ ->  bezwolne i POtulne - wobec tajnych zdrad Polski i zbrodni antypoloniZmów.

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1660227

od PO wolne? Nie bardzo. Po wolne? Tylko po czym?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1660258