Dlaczego Kościół milczy w sprawie ataków LGBT na kościoły?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Czasy kiedy na czele kościoła polskiego stali tacy hierarchowie  jak kardynał Hlond, Sapieha, Wyszyński, którzy bronili  wiary, Polski katolickiej i w ogóle Polski, minęły.

Niestety dzisiejszy kardynał  Polski nomen omen abp. Polak, jest, a jakoby by go nie było. Cała seria ataków na kościoły, na pomniki związane z wiarą w tym najbardziej bulwersująca  i prowokacyjna jak powieszenie flagi LGBT na pomniku Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu powinna spowodować reakcję kardynała, episkopatu, kleru, może i taka reakcja była, ale była jakoś mało słyszalna.

Zdaje sobie sprawę, że Kościół nie ma takiej możliwości, żeby kłamać na forum PE i mówić o strefach wolnych od LGBT, jak to zrobił zadeklarowany gej Biedroń, a proszony o podanie jakiś przykładów, wił się jak piskorz by w końcu pokazał jakąś naklejkę, na restauracji, ale mówiąca o strefie wolnej od ideologii LGBT a nie od ludzi o tej orientacji.

To samo zrobił pewien działacz LGBT, który nielegalnie przykręcał tabliczki o strefach wolnych od LGBT, robił zdjęcia i wysyłał do swoich kolegów na Zachodzie, na ten ” numer” dał się nawet nabrać kandydat na prezydenta USA Biden, mówiąc o strefach wolnych od LGBT.

Ostatnio takim przykładem ataku na kościół był  atak lewactwa na kościół w Szczecinie, gdzie oprócz kolorów tęczy na murach kościoła były wulgarne napisy.

Jeżeli do tego dodamy, że w woj. zachodniopomorskim, pełnomocnikiem  Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego z Platformy Obywatelskiej,  w Szczecinie jest  skrajnie lewicowa działaczka Bogna Czałczyńska, której zachowanie działaczy LGBT skojarzyło się z malowaniem na murach znaku Polski Walczącej. Należy dodać że Geblewicz zatrudnił ją na stanowisku pełnomocnika ds. kobiet i równego traktowania. Dostaje za to 5 tys. zł z publicznych podatków.

Zachowanie działaczy LGBT skojarzyło się Czałczyńskiej z malowaniem na murach znaku Polski Walczącej
 
Akt wandalizmu spodobał się szczecińskiej również radnej Dominice Jackowskiej z Koalicji Obywatelskiej”, która na swoim profilu na Facebooku napisała: Tam gdzie nierówność jest prawem, opór jest obowiązkiem.

Reasumując, Kościół Polski, nie może milczeć, nie może puszczać mimo uszu tych wszystkich profanacji, a sam abp. Jędraszewszki walczący z tęczową zarazą to za mało.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/tylko-lgbt-kolejna-profanacja-kosciola-w-szczecinie-foto/

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/521536-pelnomocnik-marszalka-z-po-chwali-dewastacje-kosciola?fbclid=IwAR2spi5_o_8J0r8_zvpxndDMGPcgDoWedbN4QuiUvuRFrM5WAfRqEswxkW4
https://www.tvp.info/49181045/lewicowe-bojowki-i-flaga-lgbt-zbezczeszczona-figura-jezusa-w-warszawie
https://www.tvp.info/50257817/atak-lgbt-na-swiatynie-proboszcz-opowiada-co-poprzedzilo-napad-wideo

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:7)

Komentarze

Jak się okazuje ...może, wszystko może!
Nadeszły takie czasy, że to my wierni, musimy ratować kościół.
My też jesteśmy kościołem, wojującym a nie śpiącym.

Polecam http://www.radiochrystusakrola.pl/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1647911

Tak powinno być.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1647931

...że należy żyć przede wszystkim  PRAWDĄ ( "Prawda was wyzwoli"), a nie schlebiać oczekiwaniom tego świata.To wymaga rzecz jasna WIARY w Boga i wiary Bogu ponad wszystko i oczywiście ODWAGI. Rzecz jasna koszty takiej postawy bywają niekiedy ogromne. Zawsze prawda kosztuje i tylko plewi są darmowe. To dotyczy każdego człowieka' który przyznaje się do Chrystusa ale nade wszystko kapłanów, a szczególnie hierarchów.Purpura nie jest po to aby odbierać hołdy i uznania, ale aby służyć prawdzie i ją głosić.  Niestety takich postaw u większości  naszych hierarchów  nie dostrzegam. Może jestem ślepy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1647934

Wspaniały polski poeta Herbert, powiedział, tylko śmieci płyną z prądem, a kościół powinien głosić prawdę , nie płynąć z prądem poprawności politycznej. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1647942

pewnie coś tam po raz n-ty było powiedziane pod nosem.

a może to i lepiej? z takimi hierarchami, to jeszcze któryś zaraz znów by chciał przepraszać, co może i katolickie ale dla lewaków jest triumfem a nie krokiem do pojednania.

na pewno trzeba zwalczyć falę napaści. jeśli gównażeria będzie rozzuchwalona, to im zostanie, potrzebują lekcji pokory i to dla własnego dobra

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1647951