Czy „Strajk Kobiet” za krzewienie menelskiego i knajackiego języka też dostanie kasę?

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Ostatnio premier Gliński chciał pomóc artystom przez Fundacje Wspierania Artystów, chciał ich zasilić kwotą 400 mln zł. To, że lista artystów, którzy w planach premiera Glińskiego mieli być zasileni pieniędzmi z naszych podatków, jest kontrowersyjna, to tak jakby nic nie powiedzieć.

Całe szczęście, że chyba ktoś premierowi Glińskiemu zwrócił uwagę, bo wstrzymał wypłaty z Fundacji, a delikatnie mówiąc , lista ponad 2 tys.  podmiotów, które miały dostać nasze pieniądze, jest do wywrócenia do góry nogami.

Jestem w stanie zrozumieć pomoc, dla teatrów, filharmonii, tzw. podmiotom o kulturze wyższej, to niektóre podmioty i artyści nie powinni się na niej w ogóle znaleźć.

Jestem ciekaw czy teatr „Kamienica” Emiliana Kamińskiego dostała dotacje, jeżeli tak to jaką? Niektórzy artyści krytykujący bez żadnych oporów rząd, wyciągają rękę po pomoc, do znienawidzonego przez  nich rządu.

Pani artystka, która czuła się jakby rząd jej nasrał na głowę, dalej jest nie kontent, mimo tego, że według pierwszej wersji miała dostać, aż 1,9 mln zł, a bidula chciała „tylko” ponad 5 mln zł, stąd poczuła się jakby znowu ktoś nafajdał jej na głowę.

„Artyści”, którzy występowali w koszulkach z napisem Konstytucja, jak pani Steczkowska, czy jej podobni bardzo chętnie wyciągają rączki po pieniążki.

Moim zdaniem, przyznawanie pieniędzy fundacjom jest nieporozumieniem, fundacje same powinny dbać  o finansowanie i dopływ środków dla swoich fundacji.

Jak napisałem instytucje kultury takie jak teatry, filharmonie, ludowe zespoły muzyczne, tak, ale zespoły typu dysko polo czy artyści typu Bednarek uważam, że nie.

Idąc tym tropem rozumowania, to wiedźmy z kierownictwa ze „Strajku Kobiet”, powinny również dostać nagrodę, za promowanie menelsko – knajackiego języka bo to jest wg. tych pań promowanie kultury, rodem panów z czerwonymi nosami spod budki z piwem.

Jak wspomniałem, dobrze, że wypłata została wstrzymana i będzie dogłębnie zweryfikowana.

  

https://dorzeczy.pl/kraj/41158/Janda-wsciekla-na-PiS-Czuje-jakby-ktos-na-mnie-sl-caly-czas.html

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Nie po raz pierwszy pan Gliński się wygłupił i pogubił...szkoda, że nie za własne tylko publiczne pieniądze...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1652206

Całe szczęście , że się zreflektował i się wycofał, nie popełnia błędu ten kto się potrafi z tego błędu wycofać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1652219

Wpierdol w dyby i do lochu lewackie bydło!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652238

Przychodzi Lempart do lekarza

Panie doktorze chyba mam Covida
A była pani na strajku kobiet ?
Tak
To proszę Wypierdalać!!!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652252

Brawo Husky, dowcip przedni!!! Te idiotki 28 listopada chcąc dać kolejnego czadu: ogłoszą tego dnia "święto niepodległości"...Żałosne - odczłowieczenie, bandziorstwo...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1652326