Chcieli samorządnych województw, teraz chcą interwencji rządu.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Jedna z buntowniczek i głównych inspiratorek buntu prezydentów miast z PO takich jak,  Jaśkowiak z Poznania, Surdyk z Wrocławia, Dulkiewicz z Gdańska i kilku innych, teraz ta sama pani Dulkiewicz  odpowiedzialnych za walkę z epidemią uważa rząd i wojewodę, A jeszcze niedawno krzyczała, że rząd powinien przekazać swoje kompetencje samorządom, a urzędy wojewódzkie należy zlikwidować.

PO w pełnej krasie, pełna obłuda i brak pomysłu na cokolwiek oprócz antypisu.

Samorządy rządzone przez PO, miały być udzielnymi księstwami, urzędy wojewódzkie miały być zlikwidowane, także CBA, IPN, itd. teraz wrzask, że walka z epidemią to sprawa rządu, a samorządy ustawiają się w roli klienta.

Kilka przykładów z radosnej ubiegłorocznej  twórczości samorządowców PO:

Wśród 21 postulatów samorządowych zaprezentowanych oficjalnie w sobotę znalazły się m.in. decentralizacja służby zdrowia, zwiększenie nakładów na edukację, obowiązek konsultowania z przedstawicielami samorządu i społeczności lokalnej wszystkich projektów ustaw, rozwój budownictwa komunalnego i społecznego, decentralizacja rozdziału funduszy unijnych, a także przekazywanie społecznościom lokalnym mienia publicznego, swoboda tworzenia związków metropolitalnych i obszarów funkcjonalnych, przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu i odpolitycznienie mediów publicznych.

Samorządowcom nie w smak rola państwa, głównie zależy im na  decentralizacji funduszy unijnych, czyli (kasa misiu kasa) a wyobraźmy sobie jakby funkcjonowało państwo w dobie pandemii gdyby służba zdrowia była zdecentralizowana.

Obecnie i tak większość placówek służby zdrowia podlega samorządom a umie w Trójmieście szpitale przekształcane zostały w spółki prawa handlowego, czyli szpitale nie mają leczyć a zarabiać.

Tylko centralne zarządzanie w dobie pandemii może spowodować przerwanie łańcucha zakażeń i to państwo swoim rozporządzeniem stworzyło 19 szpitali zakaźnych.

Jest takie powiedzenie, „jak trwoga to do Boga ”,  teraz w chwili kryzysu ta pani, która nie chciała oddać państwu polskiemu Westerplatte, woła to nie nasza sprawa tylko rządu.

 

]]>https://samorzad.pap.pl/kategoria/archiwum/21-postulatow-dulkiewicz-realizacja-21-postulatow-samorzadowych-zalezy-od-nas-i]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

 

 

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1621971

Jeżeli na moim profilu pojawi się jakiś idiota z SilnychRazem, z miejsca ban.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1622008

Jeżeli na moim profilu pojawi się jakiś idiota z SilnychRazem, z miejsca ban.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1622009

Gdyby przyjąć retorykę buntowników samorządowych, to pakowanie im pieniędzy z kasy państwowej szybko doprowadziłoby do kolejnego rozbioru Polski. W  mojej ocenie niepotrzebnie w ogóle utworzono województwa samorządowe stwarzając u przeciętnego Polaka zwykłe zamieszanie w głowach. Spotykam się często z kompletnym niezrozumieniem zakresu zadań tych dwóch wojewódzkich urzędów: marszałkowskiego i wojewody. Ostatecznie przecież do rad miejscowych ludzie wybierają w demokratycznym głosowaniu kandydatów różnych ugrupowań czy partii i oni rządzą na swoim podwórku. Urząd marszałkowski generuje w zasadzie tylko wielkie koszty utrzymania administracji i ciągle im mało. Nawet w opłacie za wywóz śmieci jest w kalkulacji kosztów opłata marszałkowa jakby to marszałek śmieci wywoził. To jest zwykła dwuwładza szczebla wojewódzkiego nie pracująca z rządem w wielu kwestiach ogólnopaństwowych.

Vote up!
8
Vote down!
0

Szpilka

#1621977

Ostatnie zdanie jest kwint esencją Twojego komentarza.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1622010

Czaskoski nie udostępnił w czasach zarazy parkingu bezpłatnego, ale za to można za pół ceny posiedzieć na palecie i obiecał 30% taniej wstęp do klubu gejowskiego.
Wielki człowiek.
Popieram.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1622040

Czaskoski to jeden sort. Dziwi tylko ,że takie coś ma poparcie w społeczeństwie. Sam mieszkam w Gdańsku i gdy rozmawiam z mieszkańcami to włosy czasami stają dęba . Ich rozumowanie na poziomie wynika z oglądania tvn i nie przekonasz żadnymi argumentami. Zresztą mam nawet w rodzinie tak dziwnie biorących rzeczywistość ,że zastanawiam się w jakim świecie oni żyją.

Vote up!
2
Vote down!
0

lupo

#1622087