17 grudnia w Gdyni, 50 lecie nierozliczonej zbrodni komunistycznej.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

17 grudnia w Gdyni, 50 lecie nierozliczonej zbrodni komunistycznej.

Godz. 5:00 wstaje, pije herbatę, robię kanapkę do pracy, wychodzę na tramwaj nr 13 jadę z Brzeźna, (w którym mieszkam od dwóch lat z rodzicami po przeprowadzeniu się z Orłowa) jadę na SKM.

Kolejka jest o 5:32, przepełniona ludźmi jadącymi do pracy, w Gdyni -Stocznia jest o 6:02, ale po wyjściu kolejki ja i dziesiątki ludzi przyjeżdżających również ze strony Wejherowa, orientują się, że jest coś nie tak.

Na moście gromadzą się pracownicy w tym i ja, jako nastoletni pracownik SKP ( Stoczni Komuny Paryskiej, mój nr pracownicy 8132) widzimy, że w poprzek ul. ówczesnej Marchlewskiego( dzisiaj Janka Wiśniewskiego) i Polskiej stoi wojsko i czołgi zagradzając drogę do pracy pracownikom stoczni i portu oraz innych zakładów.

Pamiętam ten poranek dokładnie, najpierw wystrzał z czołgu, później strzały z broni maszynowej do ludzi, ucieczka robotników przez tory w kierunku ul. Czerwonych Kosynierów (obecnie Morskiej) .

Gdzieś między ul. Marchlewskiego a Czerwonych Kosynierów został zabity Zbyszek Godlewski (Janek Wiśniewski), najpierw niesiony na ramionach, później na drzwiach.

Przeszedłem z konduktem całą trasę, od  ul. Czerwonych Kosynierów, przez dworzec, ul. 10 Lutego, Świętojańską, do mniej więcej ówczesnego baru Quick  gdzie czoło pochodu z niesionym na drzwiach  Zbyszkiem Godlewskim, położyła go na ulicy ,  na skutek strzałów milicji w kierunku ludzi z pochodu, ludzie się rozpierzchli.  

Nie będę opisywał wszystkiego po kolei, gdyż w okolicach ul. Czołgistów (dzisiaj Piłsudskiego), Władysława IV byłem do godz. 14:00, później poszedłem pieszo wzdłuż torów kolejki SKM, gdyż gruchnęła wiadomość, że tajniacy wyłapują  w kolejce SKM, stoczniowców.  

Minęło 50 lat, ten dzień nazwany. „Czarnym Czwartkiem” , który powinien być dla Gdyni i Gdynian, tym czym dla Greków Termopile lub dla Francuzów Verdum , został barbarzyńsko sprofanowany, przez ludzi z lewicy, gdzie na marszu tzw. „Wściekłych Macic” zrobiono parodie tego strasznego wydarzenia, niosąc na drzwiach jakąś kukłę.

Nie słyszałem słów oburzenia i potępienia tego skandalicznego czynu przez prezydenta Gdyni Szczurka, a w czasie tej profanacji , która odbywała się w centrum Gdyni, nie interweniowała Straż Miejska, która ma podgląd z monitoringu miejskiego, by przerwać to żenujące widowisko.

To, że tzw. III RP, była zblatowana  w czasie obrad tzw. „okrągłego stołu” z opozycjonistami, których sami wybrali, świadczy fakt, że nikt z winnych tej masakry a więc Jaruzelski, Kociołek, dowódcy wojskowi i ci, którzy dowodzili Milicją i ZOMO, nie zostali ukarani.

Małe tego Grzegorz Schetyna ponoć syn akowców, sam były działacz NZS i Solidarności Walczącej, wysłał spadkobierców tych którzy mordowali Polaków, czyli Millera, Belkę, Cimoszewicza, Hubner, na jedynki do PE i tym sposobem zarabiają ejro u tych, z którymi walczyli ideologicznie, nazywając zgniłym Zachodem, a postkomuniści mogą się śmiać z frajerów, do rozpuku.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)

Komentarze

Zbigniew Godlewski (Janek Wiśniewski), 18 lat, pracownik fizyczny ZP Gdynia, poległ postrzelony w głowę i klatkę piersiowej 17 XII 1970 r.

Nie płaczcie matki,to nie na darmo,

Nad stocznią sztandar z czarną kokardą.

Za chleb i wolność i nową Polskę

Janek Wiśniewski padł

Chwała!

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1655116

była warunkiem tzw. "bezkrwawego oddania władzy". Na straży bezpieczeństwa zbrodniarzy pozostawiono nietknięte sadownictwo (rdzeń aparatu komunistycznych represji). Nieoceniony Marcin Święcicki przypadkowo to ujawnił występując przeciw reformie sadownictwa, że to "wbrew ustaleniom okrągłego stołu". Sądownictwo miało "oczyścić się samo". Na wszelki wypadek jednak wprowadzono w 1988 roku bezprawnie (rząd nie miał takiej kompetencji odnośnie prawomocnych wyroków) "moratorium na wykonywanie kary śmierci", które zostało przedłużone w 1995 r. Wówczas UPR wniósł interpelację do min. sprawiedliwości Jaskierni z pytaniem kto i w jakich okolicznościach wprowadził to moratorium. Jaskiernia w pisemnej odpowiedzi poinformował, że "nie da się ustalić autora tej decyzji".
Co do pochodzenia Schetyny ("ojciec w AK") - jest to równie prawdopodobne, jak opowiadanie R. Sikorskiego, że jest krewnym gen. Wł. Sikorskiego, czy Br. Komorowskiego że ma krewnych "wśród koronowanych głów Europy". 
To po prostu część tzw. "zalegendowania".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1655162

Do kompletu "Jak przygotowywano się do grabienia Polski"

http://zaprasza.net/a.php?article_id=36384

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1655183

- (może prowokacje łapówek ?) - ale w kraju aby uzyskać dużą, nie zagrażającą fałszerstwem komunistów wynikom wyborów przewagę już tak.

Jeśli sami nie możemy się na tyle wzmocnić aby wygrać z dużą przewagą (to jest ten t.zw. "szklany sufit") - to należy osłabić przeciwnika co komuchy cały czas robią za instrukcją sowieckiego FSB.

Czerwoni tworzą partyjkę dla byłych SB-ków, Zielonych, LGBT, Partia Babć klozetowych, Konfederację którą "ogolili" PiS z radykałów, i dziesiątki innych.

Pytanie - po co to robią ?

- po to aby zagarnąć niezdecydowanych i nie uczestniczących w wyborach, nijako bez reprezentacji w Sejmie i aktywizować ich i trzymać ich "pod parą" do wyborów aby w ten sposób ich głosy zagospodarować dla siebie.

Część oczywiście nie pójdzie na wybory ale ta część 2% pójdzie i może zadecydować o wygranej.

Co powinny robić PiS-o wołowe d**y ? - odp. walczyć bronią przeciwnika tylko lepiej a to w 100% zagwarantuje każdą wygraną.

Jak to zrobić ? - sprawa naczelna i bezdyskusyjna to zaufani ludzie !!!! (Lepper i Giertych to skrajnie zły przykład i tego PiS się właśnie nabardziej boi jak "diabeł święconej wody")- uważają że to co mamy (PiS) powinno wystarczyć.

Jeśli już mamy zaufanych ludzi to tworzymy (potrzebna tradycyjnie kasa na organizację, opłacenie ludzi i reklamy w TV) - nowe partie o np. nazwach: "Polskie PSL" - albo "Nowi Komuniści" - i wiele innych, nazwy ładne i chwytliwe i podobne tak jak dwaj odwieczni wrogowie - > CocaCola i Pepsi Cola < - czy ktoś z Was je odróżni ? :)

I teraz najważniejsze - te nowe partie wcale nie muszą mieć dobrego wyniku wyborczego, nie to jest ważne ale ich cel jest taki aby odciągnąć ludzi od partii komuchów już istniejących i aby ich głosy się rozproszyły co spowoduje że mogą nie przekroczyć progu wyborczego. Lepiej niech te ich głosy wyborcze idą "do kosza" niż dla wrogów Polski - to chyba oczywiste.

Warunek sukcesu to - nowe partie muszą tworzyć nowi ludzie i Polacy nie mogą ich kojarzyć z partiami prawicowymi. Te działania przerastają możliwości pojedynczego człowieka ale obóz rządzących jest w stanie coś takiego zorganizaować. Oferuję swoją bezpłatną i dożywotnią pomoc w rozbijaniu band komunistów w Polsce.

Walka z komuną (już trzecie pokolenie) - nadal trwa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1655169

Mieli (i mają) żelazną zasadę sprawdzania do trzeciego pokolenia przed powierzeniem istotnego stanowiska. Rozbijanie partii to też ich specjalność (np. w PSL Mikołajczyka wytworzono "frakcję patriotyczną). Pamiętamy rozbicie KPN. Ale największym ich osiągnięciem obecnie jest rozbicie środowiska niepodległościowego przez wygenerowanie Konfederacji. Już nie ma szans na zmianę konstytucji (Schetyna:"nie będzie Budapesztu w Warszawie").

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1655188

- "powinniśmy wygrać, chyba nie jest źle, dobrze nam idzie bo dajemy 500+, Polacy nas lubią więc musimy wygrać" - to stanowczo za mało.

Tak PiS ciągle balansuje w wyborach na krawędzi przegranej (Senat przegrali, Prezydent ledwo,ledwo) i nie ma na co czekać aż "łódź nabierze wody i pójdzie na dno".

Szczęściu trzeba trochę dopomóc. Praca operacyjna we wszystkich sektorach i szczeblach, wciąganie samorządowców z PeO i PSL w korupcyjne zasadzki (oni są szczególnie pazerni na kasę), dekomunizacja, pozwolenie na broń dla Polaków (jest szansa że w przypadku wygranej czerwonych dojdzie do rewolty i masowych samosądów na komunistach, odebrać SB-ekom i sędziom broń palną (dziś tylko oni mają ją legalnie)- trochę stracą rezonu i dziesiątki, steki innych inicjatyw w tym super tajne służby do neutralizacji szczególnie groźnych komunistów.

Przypomnę pewne zdarzenie z lat międzywojennych kiedy przewożonych do Sądu komunistów którzy wysadzili w powietrze zbrojownię na Cytadeli Warszawskiej wartownik zastrzelił profilaktycznie w więźniarce aby nie uniknęli kary.

Czekanie "aż coś na łeb spadnie" to najgorsza z możliwych opcji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1655192

To potrafią tylko komuniści

ZAWOŁAJMY JE PO IMIENIU !

Kobiety antykomunistycznego podziemia:

Nauczycielka, harcerka, referentka Wojskowej Służby Kobiet w Sztabie Inspektoratu Rejonowego AK „Lublin” i obwodu Lublin.

Pani Zofia Pelczarska, pierwsza kobieta skazana na śmierć i stracona z wyroku komunistycznego sądu wojskowego, zatwierdzonego przez gen. Świerczewskiego. Stracona 18.12.1944 r. na Zamku w Lublinie

https://twitter.com/Jan34733995/status/1339998153391681537

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1655199

Elyta III RP bez względu na aktualne polityczne barwy to zblatowani kolesie..."walka" polityczna to tylko parawan dla osiągania własnych korzyści....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1655173