Petycja - Żądamy zwolnienia z Polskiego Zw. Piłki Siatkowej Eugeniusza Andrejuka, który publicznie pochwalił ukraińskie ludobójstwo!!!

Obrazek użytkownika Andrzej Łukawski
Historia

Adresatem tej petycji jest Prezes PZPS Jacek Kasprzyk a że Kresowianie, ich potomkowie i patrioci-miłośnicy Kresów mają już serdecznie dość gloryfikowania na terenie najjaśniejszej Rzeczypospolitej banderyzmu zamieszczam link do petycji w naszym serwisie z prośbą o masowe podpisywanie się. Linkiem do petycji jest zakolorowany tekst który właśnie czytasz.

Treść petycji:

Żądamy usunięcia z szeregów Polskiego Związku Piłki Siatkowej Państwa pracownika Eugeniusza Andrejuka (specjalista ds. mediów) za jego PUBLICZNĄ wypowiedź pochwalającą ukraińskie ludobójstwo na polskim narodzie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Nie satysfakcjonuje nas zawieszenie w obowiązkach pana Eugeniusza! Proszę nie pisać w swoim oświadczeniu, że jego komentarz był komentarzem prywatnym, gdyż był on napisany pod postem ogólnodostępnej strony (Nowej Konfederacji) na facebooku. Nie satysfakcjonuje nas Państwa oświadczenie, że zawieszenie będzie trwać do czasu wyjaśnienia okoliczności i AUTORSTWA wskazanego komentarza! W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że komentarz był publiczny i był napisany przez Eugeniusza Andrejuka!!!

Eugeniusz Andrejuk pod postem Nowej Konfederacji, publicznie stwierdził:

„Ukraińcy słusznie wystawili rachunek w 1943 roku. Polak niczego nie nauczy i nie zrozumie. Jerzy Giedrojć pisał, że Polska nie potrafiła zostać mocarstwem i nie umie być Czechami. Idąc tym tokiem rozumowania to można powiedzieć, że Polska to takie nie wiadomo co”.

„Ukraińcy mieli rację wystawiając rachunek Polakom i nie tylko w 1943 ale również w Humaniu w 1780. Obcy element należało usuwać”

Pomimo tego, że Eugeniusz Andrejuk już usunął swój publiczny profil na Facebooku twierdząc, że ktoś włamał mu się na konto to wiemy, że jest to KŁAMSTWO, ponieważ dysponujemy skanami rozmowy przeprowadzonej w dniu 18 marca b.r Pana Eugeniusza z Panem Marcinem Skalskim w której Eugeniusz pisze:

„za takie imperialne gadanie Ukraińcy wystawili rachunek . rachunek jak najbardziej uzasadniony”.

Nadmienię, że w dniu 13.04.2021 Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zgłosił sprawę Pana Andrejuka do prokuratury! Proszę pamiętać, że my nie odpuścimy tej sprawy i będziemy się upominać o ukaranie człowieka, który publicznie pochwalił ukraińskie barbarzyńskie ludobójstwo na polskim narodzie! Jeżeli zarząd PZPS nie orientuje się czy było to ludobójstwo to czuje się w obowiązku aby Was w tym uświadomić!

Ukraińscy sąsiedzi Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947 wymordowali ponad 250 tysięcy polskich dzieci, kobiet i starców. Prowadzeni byli przez swoich „księży” grecko-katolickich, którzy przed rzeziami polskich wsi świecili narzędzie zbrodni w cerkwiach czy w kościołach! Ukraińcy mordowali swoich polskich sąsiadów na 362 sposoby, które miały spowodować jak najwięcej cierpienia przed nastąpieniem śmierci! Mordowali przede wszystkim z chęci wzbogacenia się!

Nie zgadzamy się na to aby w POLSKIM Związku Piłki Siatkowej pracował człowiek, który pochwalił bestialskie ludobójstwo na naszych Rodakach!!!

Cały „światek” sportowy musi się dowiedzieć, że pomimo takich dowodów Państwo nie wyciągnęliście należytych konsekwencji wobec tak ANTYPOLSKO nastawionego człowieka. Nie zgadzamy się aby w POLSKIM związku pracował taki człowiek i żądamy jego USUNIĘCIA z szeregów związku!!

Raz jeszcze proszę o szerokie udostępnianie tego artykuły bo w dniu dzisiejszym jest to być albo nie być dla Polski.

W przygotowaniu są kolejne artykuły ukazujące ukrainizację i banderyzyzację Polski, bo stowarzyszenia i organizacje kresowe mówią dość tolerancji dla mniejszości które nie mają zamiaru uszanować polskiej historii i za pomocą prokuratury i sądów wnoszą do Polski nowe "ubogacenie kulturowe".

Upublicznimy też Twój głos w tej sprawie ale napisz na redakcjaksi@btx.pl  

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:16)

Komentarze

Natychmiast zwolnić i sprawę przekazać do prokuratury, za promowanie banderyzmu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie będzie zwolennik banderyzmu pluł nam Polakom w twarz.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1668928

Tylko potwierdziłeś banderowskie sympatie i antypolskie działanie tu na portalu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1668935

A pachołek banderowców i jewrejów zareaguje.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1668941

W przygotowaniu są kolejne artykuły ukazujące ukrainizację i banderyzyzację Polski, bo stowarzyszenia i organizacje kresowe mówią dość tolerancji dla mniejszości które nie mają zamiaru uszanować polskiej historii i za pomocą prokuratury i sądów wnoszą do Polski nowe "ubogacenie kulturowe".

Pan by wolał być ubogaconym uchodźcami z Afryki? Istnieje taka możliwość. Polacy ubogacili swoją kulturą Ukrainę w przeszłości (polska kolonia), tereny dzisiejszej Białorusi, Litwę, Estonię. Tym krajom też to się nie podoba.

Aby ocenić tą prywatną wypowiedź należałoby przeczytać komentarze ją  poprzedzające. Takie wymiany poglądów bywają czasem bardzo emocjonalne. Przypomnę tutaj, że Putin powiedział, że Polska wywołała II Wojnę Światową, a Żydzi nie zgodzili się na ustawę IPN prawem zakazującej używania określenia "polskie obozy". 

Nam jest potrzebny dialog z Ukraińcami, z ukraińskimi historykami, a ten jest tylko możliwy,  jeśli wszyscy ci naukowcy i badacze swobodnie wyrażą swój punkt widzenia. Ciągły konflikt między Polakami a Ukraińcami jest dobrze widziany przez Putina, a ruska propaganda umiejętnie go podsyca - szczególnie teraz.

Polak bez winy nich pierwszy rzuci kamieniem, niech zamknie usta całemu światu. A pełno nas, prawie w każdym kraju, na Wschodzi i na Zachodzie. My też ubogacamy, zdarza się, i to bardzo często, że w nie najlepszy sposób.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1668939

Proszę uwierzyć Pani Agnieszko, że do wspólnego stołu siadają po jednej stronie gloryfikatorzy banderyzmu w Polsce po drugiej ci z ukrajni. W tych rozmowach nigdy nie brali udziału tacy historycy z Polski jak dr. Ewa Siemaszko i Lucyna Kulińska, prof. Czesław Partacz, prof. Jerzy Filar (dziś już ś.p.), Szczepan Siekierka (też nie żyje) prof Bogusław Paź......i inni. Zresztą hmmmm,  proszę poczytać sobie https://ksi.btx.pl/  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1668940

Szanowny Panie,

Pisząc "ci z ukrajni" - pogardliwie małą literą- wskazuje Pan na to, że ze strony polskiej, którą Pan reprezentuje, o dialogu nie może być mowy.

Proszę przytoczyć komentarze na które Eugeniusz Andrejuk tak nieprzemyślanie i emocjonalnie odpowiedział. 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1668942

Dokładnie tak jest jak Pani pisze ,że bez dialogu nigdy nasze relacje z Ukraińcami się nie poprawią.A mówienie,że wszyscy na Ukrainie to banderowcy to czysty populizm i aberracja.
Gdy UPA była najbardziej liczna, liczyła 35 tysięcy osób. Załóżmy, że ta liczba jest niedoszacowana, że przez organizację przewinęło się więcej ludzi, że pomagali im ludzie niebędący członkami UPA. Pomnóżmy tę liczbę razy 10. Wyjdzie 350 tysięcy ludzi. W 1939 roku w Galicji Wschodniej mieszkało trochę ponad trzy miliony Ukraińców.
Nawet konkretnie wtedy i w tamtych czasach nacjonaliści stanowili więc mniejszość narodu ukraińskiego. Tak, oni byli odpowiedzialni za straszne zbrodnie, ale oni konkretnie, a nie cały naród.

Dziś jakaś część Ukraińców traktuje Banderę jako symbol, owszem, to przykre dla Polaków. Czy mi się to osobiście podoba? No oczywiście ze nie!. Rozwiązaniem jednak nie jest ciskanie w drugą stronę oskarżeń i uznawanie, że skoro np. we Lwowie stoi pomnik Bandery, to wszyscy mieszkańcy Lwowa są wrogami Polaków. Rozwiązaniem jest rozmowa, próba zrozumienia drugiej strony. Jeśli spokojnie wysłuchamy ich argumentów, to potem mamy większą szansę na wysłuchanie naszych.
Zawsze w historii najgorszą rolę odgrywali fanatycy. Ci, którzy rozmawiać nie chcieli i głosili, że wszyscy ludzie danej narodowości, czy wyznania są źli z natury. Nie bądźmy fanatykami i walczmy w dyskusjach z fanatykami, a nie z całym narodem.
Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Roxas from Palawan

#1668944

Zawsze w historii najgorszą rolę odgrywali fanatycy. Ci, którzy rozmawiać nie chcieli i głosili, że wszyscy ludzie danej narodowości, czy wyznania są źli z natury. Nie bądźmy fanatykami i walczmy w dyskusjach z fanatykami, a nie z całym narodem. /Roxas from Palawan/

Doskonale Pan to ujął, ale fanatykom to się na pewno nie spodoba. Niektórzy dzięki tej destruktywnej energii fanatyzmu żyją - rozdmuchują jej płomień, kiedy tylko się nadarza ku temu okazja. A są przy tym jednostronni, bezwzględni i zażarci w sądach nad innymi, a w ocenie samych siebie i własnych uczynków ślepi. 

 

Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

AgnieszkaS

#1668945

Proszę wybaczyć...ale mam odmienne zdanie na ten temat.

Pisze Pan o kimś „ANTYPOLSKO nastawiony człowiek”.
Znam historię rzezi Polaków, świadkowie twierdzili wręcz, że Ukraińcy byli gorsi niż Niemcy.
Nie zamierzam więc nikogo wybielać ani potępiać bo tu nie czas i miejsce.

Jednak nie możemy wymagać od innych aby nas ,Polaków szanowano i lubiano.
To tak jak pewna nacja zarzuca nam antysemityzm...też chcieliby aby ich szanowano i lubiano.
Tego nie można wymagać od nikogo.

Nie od tego zależy być albo nie być dla Polski, jak Pan pisze.
Róbmy swoje, żyjmy po ludzku...bez względu na to co o nas mówią i myślą inni.
Organizacje kresowe mogą sobie mówić...dość tolerancji ale szanować naszą historię możemy tylko my sami.
Tego nie możemy wymagać od innych....bo na jakiej podstawie?
Możemy ich ignorować, zamknąć granice...ale nie możemy ich zmuszać do szacunku...bo to absurd.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1668946

Przed chwilą wstawiłem komentarz pl. Kresowianie w którym przynajmniej częściowo wyjaśniam problem bo że jest, to nie ma dwóch zdań. Dodam tylko, że "być albo nie być" nie musi się spełnić ale to co dzieje się z Kresowianami, ich potomkami zwiastute to ca nastąpić. Pani Verito, nie może być dobrze, kiedy uratowanego przed banderowską siekierą dzisiaj już dziadka, mniejszość ukrajska  ciąga na przesłuchania po prokuraturach za to tylko, że ów dziadek broni prawdy o Wołyniu. Ta mniejszość najpierw prowokuje a następnie denuncjuje do prokuratury. Ten dokonuje setek a może nawet i tysięcy przesłuchań i każdemu antybanderowcowi wystawia -jakby to działao się w Kijowie- akt oskarżenia a sądy na zasadzie kopiuj wklej orzekają. W aktach oskarżenia stawia się znak równości między banderowcami a Ukraińcami czyli prokurator udowadnia, że ilekroć piszę się nizebyr dobrze o baderowcach obraża się ukraińską mniejszość. To już jest upadek wymiaru sprawiedliwość a początek tworzenia państwa ukropol lub jak kto woli ukropolin :-(       

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1668971

O ukraińskich emigrantach ciekawe info: 

https://dzienniknarodowy.pl/juz-55-proc-imigrantow-z-ukrainy-chce-kupic-nieruchomosc-w-polsce-coraz-wiecej-planuje-tez-otwarcie-wlasnego-biznesu-wideo/ 

Mnie ciekawi przy okazji, czy ci emigranci są zdrowi, a jeśli zachorują (np. na covid-19), to się leczą, czy jak w przypadku mojej znajomej, zarażają w miejscu pracy, bo każdy dzień bez zarobku, to dla Ukraińca, Ukrainki wielka strata?

Co do "bohatera" wpisu jestem za usunięciem go natychmiast, jeśli takie ma poglądy. Jest wielu obywateli polskich o narodowości ukraińskiej, którzy ukrywają swoją narodowość, bo po 1990 roku ktoś, kto nie wiem, usunął przepis, który zobowiązywał do podawania narodowości w dokumentach do dowodów osobistych. Można się tylko domyślać komu taki przepis wadził w nowych okolicznościach politycznych.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1668955

Kresowianie? Moja rodzina pochodzi i stamtąd ale nigdy się tak nie określali. Byli Polakami i obywatelami Polski, nie żyli na żadnych kresach. Albo uznajmy zgodnie, że te kresy wschodnie to tam, gdzie kończyła się Polska z Polakami, więc najczęściej byli mniejszością- to od razu ustawi sprawy w obiektywnym świetle ;-)  Skoro nie dało się utrzymać Kresów a ruscy zrobili swoje, to faktycznie stały się Kresami. Żal niczym jednego płuca ale czy ktoś tęskni do wielokulturowego tygla, kultury pogranicza, świata walki i kolonizacji. Obawiam się, że tzw. działacze kresowi nie zatęsknią za Ukraińcami, Żydami, dawną kulturą a w niej losami zwykłych Polaków wpisujących się w polską misję dziejową i raczej typowo nie chcą widzieć w niej winy ruskich, tylko stale w kółko o jednym. Tak jakby to całe "upamiętnianie" sprowadzało się do nienawiści w ruskim interesie.

Dlaczego wypowiada się Pan w imieniu Kresowian i ich potomków? I to dorabiając im gębę z obsesją gloryfikacji banderyzmu w Polsce. Jest to wielka manipulacja, w której samozwańcy chcą narzucić swoją narrację i pokazać swoją propagandę światu. Nie starczy mówić czy podpisać za siebie? Sprowadzanie polskiej historii i części tożsamości do poziomu gonienia Ukraińca jest bardzo słabe. Dzisiejszy nacjonalizm ukraiński jest inny, niż chwalenie zbrodni na Polakach. I znów- co tam, że to ruscy umożliwili wojnę, podsycali waśnie, napadli i ukradli ziemie, mordowali znacznie więcej i przepędzili resztę, "kresowianom" wszystko się kojarzy z Ukraińcami- zbrodniczym pobocznym epizodzie w całej historii Kresów.

Walka o wpis na fejsie, od razu wywalać z roboty i do prokuratora? A jak tzw. działacze kresowi mieli sprawy, to dopiero było aj waj. Przecież to sztuczne rozdmuchiwanie "problemu" w celu propagandowym. Wyraźny dowód na to, czym się karmią "działacze" i jak starają się podsycać animozje. Przecież to nie dyskusja, tłumaczenie w dialogu, próba porozumienia. A w czyim interesie? I odkąd to mniejszości muszą podzielać lokalny punkt widzenia? To normalne, że inne narodowości rosły w opozycji do naszej, polecam się zastanowić, co myślą o historii regionu również Białorusini i Litwini ale i inni. Podejrzewam też, że i to nie będzie działać w obie strony- Polak za granicą ma być wierny swojej wizji, to tylko innym nie wolno naruszyć dobrego samopoczucia. Istnieje możliwość harmonijnego współżycia społecznego i moim zdaniem musianoby poważnie zagrozić Polsce, by warto walczyć z wolnością słowa. To zwykle walka poważniejszych ośrodków i środowisk niż jakaś gadka na profilu fejsa. Ustawianie się w głośnej konfrontacji jest naprawdę słabą dydaktyką, no chyba że to właśnie gra w konflikt, znana anarchistyczna i marksistowska taktyka niczym lewackich mniejszości. Aby coś osiągnąć poza waśnią, potrzebne jest inne podejście.

Przy okazji mam pytanie, czy wielu ruskich ci działacze kresowi podali do prokuratury? Zgodnie z ruską wizją historii, byłoby znacznie więcej powodów. A jakby gonić wszystkich za pochwalanie usuwania "obcego elementu"?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1668957

Tu poruszony jest temat wpisu Białorusina o mordach na Polakach.Dokonane przez ludność Ukrainy (upa i nie tylko ).To jest straszne .Nie chodzi o odczucia mniejszości ,skoro są we władzach i robią kariery to chyba nie jest u nas tak źle.Też mam rodzinę z Tarnopolskiego ,nigdy nie słyszałem żeby ktokolwiek obarczał winą cały naród.Ale mówienie że to nam Polakom się należało ,tu w Polsce to nie tylko skandal.Dzisiaj ,kiedy tak dużo o Wołyniu wiemy  może  tak napisać największy wróg Polaków.Mam znajomych (od dziecka) Ukraińców ,nigdy takich słów nie mówili.A morze cho..tzn gorzałki wypiliśmy.

Acha -to nie utrzymanie Kresów to tylko dlatego  że zdradzili nas w Jałcie.Taki nasz los.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Aman

#1668997

Ale z czym dokładnie się nie zgadzasz? Sam piszesz, że się nei spotkałeś z takimi słowami no więc masz moje wytłumaczenie, dlaczego pewne osoby z lubością wynajdują i nagłaśniają coś takiego. Mają wówczas swój pretekst do hejtu, tak nakręcają swoją spiralę nienawiści. Celowo jest wyolbrzymiane i przedstawione propagandowo w narracji o gloryfikacji banderyzmu w Polsce. To jawny fałsz, to tylko wymiana słów na fejsie, z której wyciągnięto to, co chciano i ukazano bardzo jednostronnie. Nie spotkałeś się nigdy z poniewieraniem innymi przez Polaków? Z tekstami wypisujacymi, jak to trzeba przegonić innych, jak to ataki i rządy twardą ręką się należały, na co to zasługują inni, jak to należy z nimi walczyć czy wręcz się ich pozbyć. Są i roszczenia terytorialne, jest pochwała zbrodni odwetowych, jest nawet pochwała komunistycznych zbrodni- od wymordowania podziemia z sympatykami po akcję "Wisła". W porównaniu z innymi krajami, to polskie fora są pełne rewanżystowskich hejterów i to jeszcze mających się za kryterium prawdy.

Doskonale wiesz, że masa ludzi obarcza winą cały naród. Niektórzy z nienawiśći chcą ich tak poniżyć, że nawet nie uznają za naród do dziś, wymyślają nowe słowa "ukrajskie"- czy to upamiętnianie dawnej kultury pogranicza wschodniej RP, czy tylko sianie nienawiści. Oburzają się, jak wreszcie któryś trafi do prokuratora ale sami to zajmują się właśnie podpieprzaniem i nagonkami, oto ich chwalebna działalnośc chrześcijańsko- patriotyczna, Myślisz, że sam pan Jezus tak nakazał? Myślisz, że to dobre i rodzi dobre owoce czy może raczej odwrotnie, to jeden wielki fałsz z zakłamaniem i podszywaniem się dla sianai nienawiści w obcym interesie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669027

O  granicę do wyrażania własnego poglądu .Dla mnie nie do przyjęcia   są stwierdzenia jakoby zwykli Polacy sobie zasłużyli na te mordy.Tu jest granica której nikt nie ma prawa przekraczać.Jestem pierwszy do rozmowy na te tematy z Ukraińcami .Warunek jest jeden ,mówimy prawdę .Minęło tyle lat że kłamstwa na temat ludobójstwa od razu dyskredytują rozmówcę .Nie wspominając o pomnikach tym którzy mordami kierowali lub inspirowali.

Oczywiście że są i Polacy którzy wykorzystują tragedię do atakowania wszystkich Ukraińców ,może to sposób na traumę  a może karmienie nienawiści.Nie wiem .Wiem natomiast że to tak trudne sytuacje że nie istnieje proste lekarstwo .Wielką winę ponosi władza tzw.ludowa ,zakłamanie historii ,wychowanie całych pokoleń w nienawiści do innych nacji to fakty.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Aman

#1669034

Kresowianie to obywatele II RP zamieszkujący przed wojną odebrane Polsce województwa II RP a po wojnie w ramach ekspatriacji zamienili -a raczej zamieniono im- małe ojczyzna swoich przodków na nowe, już w granicach PRL to po pierwsze.

Po drugie, to wyraz Kresowianie stanowi cześć składową stowarzyszeń jakie tworzyli ekspatrianci próbujący odbudować przynajmniej namiastkę społeczności z którą od wieków egzystowali. Nazwa Kresowianie pojawia się w wielu publikacjach IPN oraz kresowych mediów i nigdy - do dzisiaj- nie spotkałem się z protestem by komuś zarzucono występowanie w imieniu Kresowian czyli społeczności równej wobec wysiedlenia.

Komentujących malkontentów proszę przed napisaniem komentarza przynajmniej rzucić okiem na opracowanie

W KRĘGU TZW. UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW

i zapoznać się z genezą postępującej destrukcji stosunków - natabene -stosunków których nigdy nie było z powodu braku woli ukraińskiej społeczności. Jestem potomkiem Wołyniaków i doskonale wiem o czym piszę. Od trzydziestu lat tzw. demokracji w Polsce  mamy do czynienia (proszę uważnie przeczytać dołączony artykuł) z postępującą ukroindoktrynacją  za którą stoją bezimienni górale spod Jerozolimy i USA a ich płatne trollowstwo pęta się po portalach społecznościowych jak pokazano to w petycji i zmieniają historię Polski, Polski Kresowej czyli Polski II RP. Widzę, że niektórzy niepoprawni też mają zadatki na rasowych trolli. .      

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1668970

Ta sprawa musi być b. dogłębnie sprawdzona! Nie ma miejsca w Polsce na gloryfikowanie ludobójców z OUN-UPA. Wielkie dzięki Panie Andrzeju za ten wpis i nagłośnienie całej sprawy. Nieustannie z mocą powtarzam: precz z gloryfikowaniem odrażających zbrodniarzy z OUN-UPA na współczesnej Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacją śmierci. To demoniczna podłość! To obrzydliwe zakłamanie historii! To działanie przeciwko polskiej Racji Stanu. Wiem że musimy wzrastać w Bożym miłosierdziu, które zasiada na tronie sprawiedliwości. Jednakowoż pobłażnie dla grzechu to nie miłość miłosierna, to poważne zaniechanie, tym bardziej ciężkie im większy jest grzech czyniącego. Nota naturalnie najwyższa! Tak trzymać! Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1668972

Fundacja "Wołyń Pamiętamy"

 

Sprawa Kresowa - Sprawa Narodowa

18 Kwietnia w ramach akcji odwetowych zlikwidowano siedzibę UPA we wsi Piskorowice. dziękujemy Józefie wieczna pamięć tobie .

 

 

 

`````````````````````````````

Dla niekumatych bez wiedzy i obsługi wyszukiwarki:

 Zbrodnia w Piskorowicach – zbrodnia na ukraińskiej ludności wsi Piskorowice przeprowadzona 18 kwietnia 1945 r. przez oddział Narodowego Zjednoczenia Wojskowego pod dowództwem Józefa Zadzierskiego „Wołyniaka”. Była to zbrodnia odwetowa za dokonaną dzień wcześniej masakrę w Wiązownicy[1].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Piskorowicach

 

 

To zupełnie przypadkowy przykład, sam się nawinął. Ładnie jednak ukazuje zakłamaną moralność. Jak Ukraińcy zabijali, to źle, jak Polacy to dochodzi do tego, że co wypłynęło to się usprawiedliwia i jeszcze dziękuje sprawcom za wymordowanie cywilów. Czstka, zbrodnia? Wolne żarty, zawsze skrywane za eufemizmami, jak to pacyfikacje. Powstają całe kuriozalne narracje, np. że narodowość ofiar nie miała znaczenia, nie była to więc czystka etniczna tylko... zemsta. Naturalnie jak ja pisałem o atakach i zbrodniach, i to wcale ich nie wytykając negatywnie, to było źle ale gdy się wypisuje tak urocze podziękowania na profilach "kresowych", to już jest wspaniale. Co za wspaniałe upamiętnianie Kresów i ofiar- tylko czy czasem nie jest to granie trumnami jako pretekstu do wyrażania chorej nienawiści w ruskim interesie? Czy Polacy są gotowi na prawdę, czy też prawdę chce zmonopolizować garstka oszołomów a wszystko zależy nawet nie od treści tylko tego, kto mówi. Jak 'kresowiak" chwali zbrodnie, to dobrze, jak lewak przypomina, no to szkaluje, jak Ukrainiec wspomni, no to niewdzięczny banderowiec i pogonić z hukiem.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1669064