Rumuńska lekarz Groșan mówi, że leczy „100 procent” pacjentów z COVID

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa
Świat

Podaję od razu tłumaczenie (automatyczne), żeby nikt nie musiał się fatygować i ponownie tłumaczyć artykułu http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30808&Itemid=53  Przy okazji uprzedzam niektórych komentatorów cierpiących na swego rodzaju wściekliznę, że TO NIE JEST MÓJ TEKST!

 

Rumuńska lekarz Groșan mówi, że leczy „100 procent” pacjentów z COVID

Flavia Groșan zdecydowała się nie stosować oficjalnych protokołów do leczenia pacjentów z COVID-19 na wszystkich etapach choroby, zamiast tego traktować chorobę jako „atypowe zapalenie płuc”. 24 marca 2021 r. Https://www.lifesitenews.com/blogs/romanian-doctor-says-she-cures-100-percent-of-covid-patients LifeSiteNews zostało trwale zablokowane w YouTube. 

Pneumolog została oczyszczona z podejrzeń o „nadużycia” przez Kolegium Medyczne Bihor w Rumunii po wezwaniu w poniedziałek w celu przedstawienia jej osobistej metody leczenia pacjentów z COVID-19, na co, jak twierdzi, już pozwoliła jej wyleczyć do 1000 pacjentów. Flavia Groșan z Oradei w pobliżu granicy z Węgrami głośno wypowiadała się w rumuńskich mediach, że zdecydowała się nie stosować oficjalnych protokołów leczenia pacjentów z COVID-19 na wszystkich etapach choroby, zamiast tego traktować chorobę jako „nietypowe zapalenie płuc”.

Posunęła się nawet do stwierdzenia, że ​​w szpitalach popełniane są ogromne błędy z nadmierną tlenoterapią, a w najgorszych przypadkach z intubacją, która, jak twierdzi, w rzeczywistości „zabija” chorych. Za dużo tlenu przez zbyt długi okres czasu, mówi Groșan, może prowadzić do obrzęku mózgu, który z kolei może spowodować śmierć. Według broncho-pneumologa intubacja jest jeszcze bardziej niebezpieczna. Opierając się na swoim dwudziestoletnim doświadczeniu, wybiera mniej tlenu, aby nie wykraczać poza potrzeby pacjenta, a także podaje antybiotyki i kilka innych tanich leków, wbrew zaleceniom w wielu krajach. Ta opcja, mówi, pozwoliła jej wyleczyć „100 procent” około 1000 pacjentów, którzy przeszli przez jej ręce, a tylko niewielka garstka trafiła później do szpitala bez jej wiedzy.

„Moim celem od początku pandemii było, aby żaden pacjent nie zakładał maski tlenowej ani nie był intubowany. I tak się nie stało ”- powiedziała poczytnemu dziennikowi National. „Stosuję moje klasyczne, tanie leki, które zawierają również klarytromycynę, antybiotyk należący do grupy antybiotyków makrolidowych. Jest to jedyny antybiotyk wykazujący tropizm wirusowy (właściwość znajdująca się w niektórych narządach). ” „W klasie makrolidów są tylko trzy antybiotyki, znana wszystkim erytromycyna, azytromycyna i klarytromycyna. Nie lubię azytromycyny, ponieważ jest słabszą kopią klarytromycyny. Pracowałam w kilku bardzo interesujących badaniach klinicznych nad zapaleniem płuc i tam dowiedziałam się o wirusowym tropizmie klarytromycyny, a także o przeciwzapalnej roli klarytromycyny, której nie ma żaden antybiotyk. Od 10 lat pracuję z tym antybiotykiem w wirusowych i nietypowych zapaleniach płuc. Kiedy wybuchła pandemia, poszłam na leczenie etiologiczne - klarytromycynę. Oczywiście oprócz tego antybiotyku istnieje kilka terapii uzupełniających, ponieważ sam nie radzi sobie. To mój własny schemat leczenia ”.

Jej sensacyjne wypowiedzi sprawiły, że niektórzy pacjenci z niedoborem tlenu w wyniku zakażenia COVID-19 odmówili leczenia w szpitalu. Jest to prawdopodobnie jeden z powodów, dla których została poproszona o stawienie się w poniedziałek przed komisją lekarską, która miała prawo ją ukarać. Ale nawet to nie spowodowało oficjalnego potępienia jej traktowania; Zamiast tego Kolegium Medyczne Bihor powiedział w poniedziałek mediom, że przesłuchanie dr Flavii Groșan nie było „śledztwem”, a jedynie „dyskusją” na temat jej wypowiedzi.

Carmen Pantiș, prezes Medical College, stwierdziła po spotkaniu, że Groșan wyraziła „miłość” do swoich pacjentów i wyjaśniła, że ​​„nie ma elementów nieufności” z jej strony w odniesieniu do działalności medycznej w szpitalu. Komisja Etyki postanowiła nie karać jej, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, ponieważ sposób traktowania przez Groșan „ma swoją rolę i swoje miejsce”. Pantiș dodała, że „ogromna fala współczucia”, która otoczyła niezależnego lekarza, odegrała rolę w tym, co wydarzyło się w poniedziałek rano: „potwierdza, że ​​leczenie lekarza jest dobre”. Flavia Groșan przybyła na rozprawę w towarzystwie prawnika i spotkała się z tłumem wiwatujących kibiców w każdym wieku oraz licznymi dziennikarzami. Dostała kwiaty i oklaskiwała; prasa skomentowała, że ​​została „usprawiedliwiona” przez Komisję Etyki szpitala, w którym poddała się leczeniu.

Groșan, która jest obecnie zatrudniona w prywatnym szpitalu, powiedziała, że ​​oficjalny, obowiązkowy protokół COVID-19 jest dla niej „niezwykle trudny” - polega na czekaniu, aż pacjenci zakażeni SARS-CoV-2 wykażą niebezpieczne objawy, takie jak duszność i mało tlenu, dając im w międzyczasie tylko paracetamol.

Grosano wyjaśniła, że ​​odwołała się do swoich osobistych doświadczeń z wieloma pacjentami z poprzedniego roku: „Znalazłam tańszą opcję z lekami z nomenklatury Ministerstwa Zdrowia. To tanie i niesamowicie piękne połączenie. Mam 20-letnie doświadczenie w pneumologii ”- powiedziała. To tradycyjne podejście, zgodnie z którym lekarze stosują analogiczne rozumowanie i ufają własnej wiedzy medycznej i indywidualnym reakcjom na leczenie, pozwoliło jej wyleczyć wszystkich z prawie 1000 pacjentów, którym udzieliła jej „pięknego” leczenia, niezależnie od stadium choroby. Twierdziła, że ​​są w środku.

Zamiast podawać ogromne dawki tlenu, gdy poziom nasycenia pacjenta osiąga niebezpiecznie niski poziom, grosano unikać „przedawkowania”, takiego jak stosowane w szpitalach, które mogą prowadzić do obrzęku mózgu. „Gdy ich wysycenie przekracza 80 proc., Tylko 1 podaje swoim pacjentom bardzo małe dawki tlenu, rzędu 2-3 litrów na minutę, w formie krótkich dziennych dawek wynoszących maksymalnie 4 do 5 godzin. Ważne jest, aby wiedzieć, że zbyt dużo tlenu hamuje mózg, ponieważ generalnie to mózg kontroluje nasze ciało, a nie maszyna. W tej kwestii całkowicie nie zgadzam się z obecnym protokołem COVID: wysokie dawki tlenu, które przepisuje, rzędu 20 litrów, prowadzą do kwasicy, powodując obrzęk mózgu u pacjentów ... co z kolei prowadzi oczywiście do ich śmierć - wyjaśniła.

Ostrzegła również przed podawaniem Kaletry (leki przeciw HIV, lopinawir) i kodeiny, które najwyraźniej są przepisywane pacjentom w Rumunii COVID-19. Powiedziała, że ​​mogą tylko pogorszyć objawy. „Na szczęście było kilka pielęgniarek - tych, które uważam za prawdziwe bohaterki - które obserwowały pacjentów i ostrzegały ich, aby nie połykali Kaletry i nie wyrzucali lekarstw. Później lekarze, którzy przyszli ich zbadać, byli zdumieni, że nie mieli biegunki i że czuli się dobrze. Powodem tego było to, że nie zażyli leków przepisanych w protokole. W ten sposób opiekunowie naprawdę ratowali życie swoich pacjentów”.

„Kiedy stosuje się kodeinę, ponieważ kaszel jest zablokowany, pacjent nie może odkaszlnąć wydzielin, które tworzą się w płucach i to właśnie te wydzieliny je dławiły - nie skrzepy, ale gromadzenie się wydzielin” - wyjaśniła. „W tym momencie pacjenci, jak można się było spodziewać, wpadają w stan paniki, ponieważ nie mogą już oddychać, więc otrzymują środki przeciwbólowe i zakładają respirator - od tego momentu jest tylko jedno Boże miłosierdzie, które ich uratuje!” Flavia Grosano stała się bardzo popularną postacią w Rumunii i chociaż dziennikarze używają wobec niej wrogiego tonu, przesłanie Grosano jest słyszalne.

W niedawnym wywiadzie wyjaśniła, że ​​uzdrowiła pięciu członków jednej rodziny w wieku od 37 do 97 lat, dzięki czemu wszyscy mogli razem świętować Boże Narodzenie, w pełni wyzdrowieli. W wywiadzie przetłumaczonym później przez Wyszehrad, ubolewała, że ​​chorzy bardzo się boją i chcą iść do szpitala, „chociaż można zostać w domu i leczyć przyjmując leki”. Ona sama oferuje konsultacje online, a gdy podejrzewa, że ​​występuje „nietypowe zapalenie płuc” związane z COVID-19, natychmiast przepisuje klarytromycynę, nawet jeśli pacjent ma niewielką temperaturę lub nie ma jej wcale. Nadal stosuje niezalecany protokół, mimo że kolega zgłosił ją władzom za nieprzestrzeganie zasad. 

Grosano jest prawie jednogłośnie odrzucana przez innych pneumologów, ale udało jej się przekonać hierarchię medyczną Rumunów, że jej twierdzeń nie należy odrzucać z ręki. Piosenka Pants z Bihor Medical College jasno dała do zrozumienia, że ​​Grosano może nadal pracować tak, jak zawsze: „Lekarz będzie nadal leczył swoich pacjentów dokładnie tak, jak robiła to do tej pory. Wszystkie poważne przypadki będą kierowane do szpitala, gdzie będą wykonywane bardziej złożone testy i leczenie wspomagające ”- stwierdziła.

Ale jeśli twierdzenia Grosano są słuszne, nie ma takiej potrzeby, gdy stosujesz się do jej zaleceń terapeutycznych.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:14)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Piosenka Pants z Bihor Medical College jasno dała do zrozumienia, że ​​Grosano może nadal pracować tak, jak zawsze: „Lekarz będzie nadal leczył swoich pacjentów dokładnie tak, jak robiła to do tej pory. Wszystkie poważne przypadki będą kierowane do szpitala, gdzie będą wykonywane bardziej złożone testy i leczenie wspomagające ”- stwierdziła".

Kolejny raz coś wklejasz nie czytając.

Wnioski są jednoznaczne.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1666759

Gdzie powiadam? Natychmiast wskaż, albo przyznaj się do kłamstwa!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1666767

Świetnie, że są lekarze, którzy krytycznie przyglądają się państwowym protokołom leczenia (gdy są one nieskuteczne) i stosują najlepsze, znane im metody pomocy pacjentom.

Smutne, że powszechne (w różnych krajach) są próby pacyfikowania takich lekarzy przez różne kolegia, izby, etc.

W jakim kierunku zmierzają służby zdrowia, skoro chcą uczynić z lekarzy bezmyślne roboty nie wykorzystujące własnych obserwacji i własnego doświadczenia zawodowego?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1666761

ciekawe, czym się kierowały osoby, które negatywnie oceniły zalinkowany przez Ciebie materiał?

Nie podoba im się, że wnikliwa lekarka znalazła skuteczny sposób leczenia?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1666764

A czym kieruje się idiota, że jest idiotą?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1666768

Z nieocenionej strony: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30809&Itemid=47  

Wkrótce perswazja zamieni się w przymus, a z przymusu w jawną siłę

"(...)  Czy zauważyłeś, jak powstrzymano krytyków szczepionek mRNA przed wyrażeniem swoich poglądów w mediach? Czy zauważyłeś, jak lekarze, naukowcy, wirusolodzy, epidemiolodzy i eksperci ds. zdrowia publicznego zostali zablokowani przed pojawieniem się w telewizji lub wykluczeni z czołowych gazet w kraju? Czy zauważyłeś, jak ci krytycy zostali zaatakowani w mediach społecznościowych, ocenzurowani na Facebooku i usunięci z Twittera? Czy zauważyłeś, jak daleko posunęły się media, aby wyeliminować jakiekolwiek wyzwanie dla „oficjalnej narracji” i potępić, wyśmiać lub umieścić na czarnej liście każdego, kto odważy się przedstawić sprzeczną opinię?

Dlaczego media uniemożliwiają tym ekspertom bezpośrednie wyartykułowanie zastrzeżeń do narodu amerykańskiego?

To oczywiste, prawda? Dzieje się tak, ponieważ ludzie zarządzający tą kampanią nie chcą niczego, co odbiega od „oficjalnej narracji”. Nie chcą, aby obywatele myśleli samodzielnie, nie chcą, aby ludzie przeszukiwali alternatywne strony internetowe, które kwestionują nową dominującą doktrynę dotyczącą szczepionek, nie chcą ludzi, którzy czytają szczegóły dotyczące badań, czasopisma medyczne lub artykuły naukowych. (...)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1666787

A co na to rumuński hrabia Vlad III Tepes?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1666791