PROTEST

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj
PANDEMIA

OSOBOM SZCZEPIĄCYM  SIĘ POZA KOLEJNOŚCIĄ "GŁOWY POLECĄ" POWIEDZIAŁ 3 STYCZNIA W TVP INFO MINISTER

Pandemia wirusa zagraża życiu każdego obywatela Polski. Ustalono kolejność rządową szczepień od grupy zero do grupy....Tak żąda prawo. życie natomiast ma inne wymagania, chce żyć!!! Wymiganie się z tej dyscypliny prawnej może spowodować skutki prawne, ale jest to ingerencja prawna w ludzkie życie, a każdy ma prawo życia!!!

Wystąpienie telewizyjne ministra o "pozbawieniu głów" bezprawnych szczepieńców jest nad - nad skandalem!!! Publicznie grozić "pozbawieniem głów" - czyli śmiercią, pewnej części żyjących jeszcze  obywateli dyskwalifikuje takie wystąpienie.

Jaka osoba uratowana przed śmiercią przez Matkę Bożą w czasie pobytu w getcie przemyskim w czasie trwania II Wojny Światowej jestem taką samą ofiarą jak ci którym mają obciąć głowy z decyzji rządowej.

Protestuję przeciwko takim wypowiedziom w sposób ostry i bezwzględny.

Żądam natychmiastowej dymisji tego ministra i postawienie go przed sądem za

grożenie ludziom publicznie śmiercią.

 

Natomiast sprzeciwiam się skandalicznej wypowiedzi, o której niżej"

 

Nie milkną echa skandalu, który wybuchł po tym, gdy wyszło na jaw, że władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozdysponowały dodatkowe szczepionki na koronawirusa pomiędzy rodziny medyków oraz celebrytów. - Sprawa wcześniejszego zaszczepienia osób spoza grupy "0", artystów i polityków, jest bulwersująca i kompromitująca - ocenił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Błażej Spychalski

- Kompromituje tych, którzy podjęli taką decyzję, tutaj mówię o władzach spółki, która podjęła taką decyzję - Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Myślę, że dla każdego jest to jasne i oczywiste - dodał Spychalski, który w niedzielę był jednym z gości TVP Info.

Zdaniem rzecznika prezydenta sprawę początkowo mogłoby "zamknąć" przyznanie się do zaszczepienia poza kolejką i przeproszenie za to. - Wiele osób przyjęłoby to ze zrozumieniem - stwierdził Spychalski. Jak dodał, mamy teraz sytuację, która będzie się napędzała, która nie powinna mieć miejsca. Zaznaczył też, że przeprowadzenie Narodowej Strategii Szczepień jest w interesie wszystkich Polaków. Ocenił również, że prawo jest w kwestii szczepień jasne.

 

Aleksander Szumański

Kombatant – osoba represjonowana – zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621.

 

Aleksander Szumański

Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej - legitymacja członkowska nr 122 - pieczątka Stowarzyszenia.

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:5)

Komentarze

To oczywiste, każdy chce żyć.Szczepienie poza kolejnością jest bezprawne, ale nie może grozić śmiercią.

Popieram protest kombatanta.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bozena Lukawska

#1657452

Może zabrzmi to okrutnie, ale z drugiej strony w obecnej sytuacji trzeba  na kimś testować.

Pierwszy powinien zaszczepić dyrektor generalny firmy produkującej (np A. Bourla z Pfizer'a -jak przedwojenni inżynierowie stojący pod nowo wybudowanymi mostami), potem ludzie znani - właśnie gwiazdy telewizji. W razie jakiś komplikacji, sprawy będą w łatwy sposób wyłapywane i nagłaśniane.

Oczywiście wpychanie do kolejki jest nawykiem z PRL. Oby te szczepionki okazały się warte co najmniej tyle co papier toaletowy w latach 80', do tego czyste, nie dziurawe i starczały na dłużej niż jeden sezon.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1657475

wszem i wobec. Niestety zabrakło przestrzegania ZASAD MORALNYCH. Przyzwyczajeni i bezkarni od lat do nadstawiania swego tyłka, gdy smarują miodem, ożyli i zadziałali wg ugruntowanych przez lata zasad echa punktów za pochodzenie. I co im zrobią aktualni, cisi pomagierzy? Śmiech pusty ogarnia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1657506