NA CZYM POLEGA MĄDROŚĆ TALMUDU?

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kultura
Talmud

NA CZYM POLEGA MĄDROŚĆ TALMUDU?

JAK ŻYD ADOLF MICHNIK UDOWODNIŁ ADAMOWI  HITLEROWI   MĄDROŚĆ TALMUDU? 

Było to już dosyć dawno, gdy Adolf Michnik doszedł do władzy z woli Żydów amerykańskich i polskich gojów z firmy "Wolność słowa w hejtprogranie". Organem drukowanym firmy jest "Gazeten jidysz" po polsku "Gówno prawda".

Adam Hitler był człowiekiem dociekliwym i postanowił zapoznać się z mądrością zawartą w Talmudzie.

Wezwał więc jednego z największych talmudystów świata Adolfa Michnika i rzekł do niego" - Słuchaj Żydzie, masz mi wytłumaczyć co to jest Talmud, czy ty jako zwolennik NSDAP wiesz na czym polega jego mądrość.

Szanowny panie Adamie Hitler - odpowiedział Adolf Michnik - chcę pana ostrzec, że to jest bardzo trudne i skomplikowane, a jak niektórzy sądzą, Talmud przewyższa ideologię NSDAP, Marksizmu - Leninizmu, a nawet "Protokoły mędrców Syjonu".

Jako wyznawca NSDAP, Marksizmu- Leninizmu, nie bardzo zgadzam się z taką opinią, ale proszę pytać - odpowiedział Adolf Michnik Adamowi Hitlerowi. Pójdę dalej -- kontynuował Adolf Michnik, Talmud nie propaguje "Carycy i zwierciadła" Janusza Szpotańskiego.

Jestem wodzem wielkiego narodu i dla mnie nie ma nic trudnego, nawet "Caryca i zwierciadło" - rzekł Adam Hitler.

- Dobrze - rzekł Adolf Michnik, spróbuję to panu wytłumaczyć na przykładzie.

Niech pan sobie wyobrazi, panie Hitler, że jest wieś. W tej wsi stoją murowane kilkupiętrowe domy o płaskich dachach. Po tych dachach spacerują dwaj Żydzi rabini z czerskolandu. Te domy znajdują się w ciągu zwartym, tak, że można przechodzić z jednego dachu na sąsiedni z lewej i prawej strony.

Jeden ze spacerowiczów, człowiek bardzo ciekawy zajrzał w otwór komina, tak niefortunnie, że wpadł do komina. Drugi rebe, bardzo sumienny, chcąc mu pospieszyć z pomocą wpadł do komina za nim. Kiedy obaj Żydzi wyszli z komina, jeden z nich był biały, a drugi czarny. A teraz pytanie panie Hitler, który z nich poszedł się umyć?

Oczywiście, że ten czarny Żyd poszedł się umyć- odpowiedział Adam Hitler.

Nie - panie Hitler - odpowiedział Adolf Michnik- żaden z nich nie poszedł się umyć. Ten biały widział, że jest biały, więc nie poszedł się umyć Ten czarny widział, że tamten jest biały, więc myślał, że i on jest biały i też nie poszedł się umyć.

Aaa - stwierdził z zadowoleniem Hitler, teraz już rozumiem.

Chwileczkę panie Hitler – zaśmiał się talmudysta – to dopiero początek.

Otóż jest noc i dwóch Żydów rabinów przechadza się po dachach. Jeden z nich był nieostrożny i zaglądając do komina wpadł do środka. Drugi rebe chciał mu pomóc i też wpadł w otwór kominowy. Na dole się spotkali, jeden czarny, drugi biały. Który z nich poszedł się umyć?

Teraz już wiem – zawołał radośnie Adam Hitler – żaden.

Nie, panie Hitler. Obaj poszli się umyć. Ten czarny, widząc, że jest czarny poszedł się umyć. A ten biały widząc, że tamten jest czarny, myślał, ze też jest czarny i też poszedł się umyć. Ale to jeszcze nie wszystko panie Hitler.

Znowu jest noc i znowu dwóch Żydów spaceruje po dachu. Jeden wpadł do komina, drugi chcąc mu pomóc też wpadł do komina. Jeden z nich był czarny, drugi biały. Który poszedł się umyć?

Niech cię diabli porwą zawołał Adam Hitler do Adolfa Michnika - nie wiem.

Ten czarny poszedł się umyć panie Hitler, bo widział, że jest czarny, to poszedł się umyć. Mówiłem przecież panu, panie Hitler, że mądrości Talmudu są nie do zrozumienia, szczególnie dla gojskich łbów - powiedział Adolf Michnik do Adama Hitlera. Ale na tym nie koniec panie Hitler - powiedział Adolf Michnik. Po pierwsze, gdzie pan panie Hitler widział na wsi murowane wysokie domy? Po drugie, ci rebe nie mieli w nocy nic innego do roboty, tylko spacerować po dachach? Po trzecie pan sądzi, że jak  jeden Żyd wpadnie do komina, to drugi Żyd nie ma nic innego do roboty, jak łażenie za nim? Ale nawet gdyby się tak wydarzyło, to panie Hitler, czy pan widział dwóch ludzi, którzy wpadli do komina, aby jeden wyszedł biały, a drugi czarny ?Tak to talmudysta Adolf Michnik pokazał swoją wyższość nad Adamem Hitlerem.

Nie tak dawno mnie się wydarzyło spacerować po płaskim dachu z Adolfem Michnikiem, który wpadł do komina. Nie zaglądnąłem do komina, tylko zszedłem po schodach w dół. Chciałem zobaczyć, czy Adolf Michnik wyjdzie czarny, czy też biały. A tu niespodzianka. Na dole nie spotkałem Adolfa Michnika, tylko były dwie panie, cała czerwona pani Małgorzata Kidawa Błońska oraz pani Ewa Kopacz ,4,5 m. w głąb.

Opracowanie "Mądrości żydowskie - myśli srebrne i złote"

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Smakowite.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1657716

Szkoda tylko, że ta banda cwaniaków z GW zrobiła z Polski wieś zabudowaną płaskimi dachami, z których głoszą te swoje talmudyczne mundrości ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1657721

Oczywiscie szkoda ale ktos mu na to pozwolil.Prawie wszyscy kupowali GW.Madrosc polakow czy glupota.Mleko sie wylao i teraz sa skutki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1657761

Gazeta Wyborcza na samym początku była jedynym dziennikiem jaki pojawił się po czerwcowych wyborach 1989 roku, pierwszych w miarę demokratycznych od 1939 roku. Pisali tam ludzie, którzy związani byli z "Solidarnością". Długo to nie trwało, bo po serii dziwnych artykułów nawet Wałęsa zareagował i zakazał drukowania znaku Solidarności pod grafiką tytułową.

Kupowałam GW dość często, nie codziennie, wydania sobotnio-niedzielne były bardzo grube, świetnie nadawały się do prac porządkowych, malarskich. Przestałam kupować tę gazetę natychmiast po tym jak bodajże TV Puls (Jacek Łęski?) pokazała jak Monika Olejnik i Adam Michnik wsiadają po jakiejś imprezie (imieninach Jaruzelskiego?) do samochodu Jerzego Urbana. Trzeba było żyć w tamtych czasach, żeby zrozumieć surrealizm sytuacji. No może nie surrealizm, lecz obnażenie kim jest Michnik i Olejnik, do tej pory chodzący w aureolach opozycji demokratycznej, antykomunistów, autorytetów medialnych nowej opcji. Okazało się, że owe autorytety są wożone przez znienawidzonego rzecznika rządu Rakowskiego, wyjątkowego cynika, moralne dno, antyklerykała. który sam mówił o swoim semickim rodowodzie.

Cała Polska ujrzała te sceny i sprawa się rypła.

Po tym jak dużo później powstał IPN, dużo więcej spraw się rypło i okazało się, że Monika Olejnik to TW Stokrotka.

Polacy przestali kupować GW. PiS zrezygnował z prenumeraty GW przez urzędy centralne. Nie wiem jak urzędy terenowe. Podejrzewam, że dziś GW zipie tylko dzięki klientom z mniejszości semickiej. Długo to zapewne nie potrwa...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1657828

- a potem nazwać go jeszcze złodziejem.

Dziś antysemityzm w Europie Zachodniej śmiało można porównać z tym przed 1939 roku w Niemczech Hitlera choć Żydzi stają na głowie aby to ukryć i nagłośnieniem jeszcze bardziej nie zachęcać innych do ataków na nich.

Ciekawi mnie czy dziś Polacy znowu oddadzą życie za Żyda który go potem opluje i nazwie faszystą a swoim wybawcom posadzą w podzięce drzewko za 1,50 zł z niemieckiego supermarketu ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1657785