KTO ZAMORDOWAŁ GENERAŁA SŁAWOMIRA PETELICKIEGO - TWÓRCY GROMU?

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj
MORD GEN. PETELICKIEGO

GENERAŁ SŁAWOMIR PETELICKI ZGINĄŁ OD STRZAŁU W SKROŃ

KTO WYDAŁ POLECENIE DOKONANIA ZBRODNI?

KTO ZAMORDOWAŁ GENERAŁA PETELICKIEGO?

DLACZEGO GENERAŁ SŁAWOMIR PETELICKI POPEŁNIŁ "SAMOBÓJSTWO"?

Generał Sławomir Petelicki zginął od strzału w skroń, a pistolet przed śmiertelnym strzałem został przytknięty do głowy - to najnowsze sensacyjne doniesienia w sprawie Sławomira Petelickiego. Taka wersja zdarzeń wcale nie jest jednak rozbieżna z wstępnymi ustaleniami śledczych.

Jak podaje portal niezalezna.pl, Petelicki zginął od strzału z przyłożenia. To znaczy, że lufa pistoletu została przytknięto do głowy tuż przed strzałem. Taką wersje potwierdził portalowi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Najnowsze informacje nie przeczą wcześniejszym ustaleniom i podanym publicznie wstępnym wynikom sekcji zwłok. Lekarze sadowi, badający zwłoki gen. Petelickiego odkryli dwie rany na jego głowie - wlotową i wylotową. Poza tymi obrażeniami nie znaleziono żadnych śladów mogących świadczyć, że śmierć Petelickiego może być zabójstwem.

Wiadomo również, że kamery monitoringu w garażu podziemnym pod domem w którym mieszkał generał nie nagrały żadnej innej osoby. Żadne z urządzeń nie uchwyciło jednak samego momentu strzału. Na nagraniach widać dopiero powiększającą się plamę krwi na betonowej podłodze.

LIST GENERAŁA PETELICKIEGO ZNALEZIONY W SIECI

Warszawa 19 kwietnia 2010

LIST OTWARTY DO PREMIERA DONALDA TUSKA

Panie Premierze!

Zakończyła się Żałoba Narodowa po największej Tragedii w historii powojennej Polski. W wyniku karygodnych zaniedbań, niekompetencji i arogancji staliśmy się jedynym na świecie krajem, który w jednym momencie stracił całe Dowództwo Wojska, ze Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej na czele. Apeluję do Pana o podjęcie radykalnych kroków mających na celu ratowanie Polskich Sił Zbrojnych i systemu antykryzysowego Państwa.

W trybie pilnym należy:

1. Rozwiązać Wojskową Prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy Prokuraturze Cywilnej. Będzie to zgodne z wcześniejszymi wnioskami Prawa i Sprawiedliwości popartymi przez Platformę Obywatelską, których orędownikami byli między innymi Świętej Pamięci Poseł Zbigniew Wassermann i Generał Franciszek Gągor.

2. Ustanowić pełnomocnika Rządu d/s ratowania naszych Sił Zbrojnych i powołać na to stanowisko generała dywizji Waldemara Skrzypczaka (byłego dowódcę Wojsk Lądowych, który miał odwagę głośno mówić o zaniedbaniach w MON), cieszącego się ogromnym autorytetem w Wojsku Polskim.

3. Odwołać Ministra Obrony Narodowej i do czasu wybrania Prezydenta powierzyć kierowanie Resortem przewodniczącemu Ko-misji Obrony Senatu Maciejowi Grubskiemu z Platformy Obywatelskiej, który broniąc żołnierzy z Nangar Khel wykazał się zaangażowaniem i dobrą znajomością problematyki wojskowej. Ministerstwem Obrony może skutecznie kierować tylko osoba nie związana z panującymi tam od lat „betonowymi układami”.

4. Przywrócić na stanowisko Szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego doktora Przemysława Gułę.

Ponad rok temu w obecności byłego wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego, profesora Krzysztofa Rybińskiego, przekazałem ministrowi Michałowi Boniemu notatkę na temat karygodnych zaniedbań w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zdecydowałem się na to, gdyż Bogdan Klich wysłuchiwał moich rad popartych ekspertyzami specjalistów polskich i amerykańskich, a następnie postępował wbrew logice!

Wszyscy Polacy widzieli tragiczną katastrofę wojskowego samolotu CASA C-295M, w której zginęło dwudziestu znakomitych lotników. Tłumaczyłem Ministrowi Klichowi, dlaczego tak się stało, prezentując mu procedury NATO. Minister zapewniał, że wyciągnie z tego wnioski. Nie wyciągnął! Nastąpiła katastrofa wojskowego samolotu BRYZA, w której zginęła cała załoga. Była jeszcze katastrofa wojskowego śmigłowca Mi-24. Pytałem publicznie B. Klicha, ilu jeszcze dzielnych żołnierzy musi zginąć, żeby zaczął konieczne reformy w Wojsku? W sierpniu 2009 roku bohaterską śmiercią zginał kapitan Daniel Ambroziński, którego patrol w Afganistanie Talibowie ostrzeliwali przez sześć godzin, a nasze Lotnictwo nie mogło tam dolecieć, bo miało za słabe silniki (MI24). Co więcej, jak już doleciało – było nieuzbrojone (Mi-17). Minister Klich zapewniał wtedy publicznie, że w trybie nadzwyczajnym dostarczy do Afganistanu odpowiedni sprzęt. Nie zrealizował tych obietnic, za to wodował uroczyście kadłub Korwety Gawron (który kosztował ponad miliard sto milionów złotych), komunikując zdumionym uczestnikom uroczystości, że na tym kończy się program budowy tak potrzebnego Marynarce Wojennej okrętu, gdyż nie ma środków na jego dokończenie.

W ubiegłym roku Bogdan Klich mówił, że robi coś, co nikomu dotąd się nie udało – leasinguje od LOT-u nowoczesne samoloty dla VIP, w miejsce awaryjnego sprzętu z poprzedniej epoki. Teraz twierdzi, że to się nie udało, bo przeszkadzali posłowie.

Gdy Bogdan Klich leciał dwukrotnie do Afganistanu, w niepotrzebną PR-owską podróż, wyleasingował dla siebie Boeinga Rumuńskich Linii Lotniczych za 150 tys. zł. Dodać należy, że za boeingiem leciał wojskowy samolot CASA, który dla Ministra Klicha była za mało wygodny. Dlaczego Minister Obrony Narodowej nie zdecydował się na leasing nowoczesnego samolotu dla tak ważnej delegacji państwowej, do składu której zatwierdził podsekretarza stanu w MON, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców wszystkich rodzajów wojsk. Jak można było umieścić kluczowe dla bezpieczeństwa Państwa osoby w jednym samolocie z poprzedniej epoki i wysłać ten samolot w czasie mgły na polowe lotnisko, bez wyznaczenia z góry zapasowego wariantu lądowania i scenariusza pozwalającego na przesuniecie terminu uroczystości.

Tłumaczyłem B. Klichowi kilkakrotnie, co to jest nowoczesne zarządzanie ryzykiem, którego od 1990 roku uczyli nas Amerykanie. Przekonywałem, że nowoczesne samoloty pasażerskie są niezbędne nie tylko do przewozu VIP, ale dla ratowania Obywateli Polskich, gdy znajdą się na zagrożonych terenach. Teraz Minister Obrony twierdzi, że nie było pieniędzy na te samoloty, a jednocześnie wydawał dużo więcej na sprzęt, który okazał się nieprzydatny, że wspomnę tylko bezzałogowe Orbitery za 110 mln USD.

W maju 2009 roku Sejm RP powołał podkomisję do zbadania zaniedbań w Lotnictwie Wojskowym RP. Jej ekspert, znakomity pilot Major Arkadiusz Szczęsny napisał: „ Świadome narażanie przez MON naszych Żołnierzy na niebezpieczeństwo utraty życia jest niedopuszczalnym łamaniem prawa”!

Gdy Major Szczęsny poprosił podkomisję o przekazanie sprawy Prokuraturze, został odwołany z funkcji eksperta.

Jeden z najdzielniejszych komandosów GROMU, ranny w walce z terrorystami i odznaczony Krzyżem Zasługi za dzielność, napisał do mnie po katastrofie: „Czymże jest narażenie bezpieczeństwa Państwa, jak nie sabotażem. A kto tego nie rozumie, popełnia grzech zdrady!”.

Reakcja Ministra Obrony Narodowej na tragiczną katastrofę, polegająca na chwaleniu się wzorowymi procedurami w Wojsku, którymi może on się podzielić z innymi resortami, wywołała zapytania ze strony moich wojskowych kolegów ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, którzy nie zrozumieli o co ministrowi chodzi.

Mijają się z prawdą zapewnienia, że w Wojsku jest wszystko w porządku bo zastępcy płynnie przejęli dowodzenie. Podobnie jest w Centrum Antykryzysowym Rządu. W nawale obowiązków mógł Pan nie zauważyć, że po odwołaniu doktora Przemysława Guły ze stanowiska Szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego, na znak protestu odeszło dziesięciu najlepszych specjalistów od zarządzania Państwem w sytuacjach nadzwyczajnych.

Jestem Panu bardzo wdzięczny, za uratowanie Narodowej Jednostki Operacji Specjalnych GROM, która przez trzy miesiące pozostawała bez dowódcy i miała być „wdeptana w ziemię” przez „MON-owski beton”. Proszę, aby postąpił Pan podobnie w obecnej tragicznej sytuacji Lotnictwa Wojskowego, Marynarki Wojennej i Wojsk Lądowych.

Sugerowane na początku listu rozwiązania inicjujące niezbędne reformy konsultowałem z wybitnymi polskimi i amerykańskimi specjalistami od zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury krytycznej Państwa.

Jestem Naszą Tragedią tak przybity, że mimo licznych zaproszeń, nie będę na razie występował w mediach. Życzę, żeby nie zmarnował Pan Premier szansy zbudowania na wzór GROMU nowoczesnego Polskiego Wojska i systemu antykryzysowego Naszego Kraju.

Czołem,

generał Sławomir Petelicki

KOMISJA BADANIA WYPADKÓW LOTNICZYCH

Generał Sławomir Petelicki, "Grom", nie żyje Walczył o prawdę o Smoleńsku, krytykował władzę, domagał się zmian w wojsku.

Generał Sławomir Petelicki walczył o prawdę o Smoleńsku,. Czy śmierć generała Sławomira Petelickiego (+ 66 l.) mogła mieć związek z katastrofą smoleńską?

To właśnie Petelicki ostro krytykował ustalenia Komisji Badania Wypadków Lotniczych i opieszałość polskiego rządu przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy.

Według oficerów służb specjalnych wynikało to z rozgoryczenia, które przeżywał twórca GROM po odsunięciu go przez polityków PO od władzy.

Jest kwiecień 2010 roku. Kilka dni po katastrofie smoleńskiej generał Sławomir Petelicki ujawnia, że politycy partii rządzącej dostali SMS o treści:

“Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”.

Zdaniem Petelickiego autorem SMS-a miał być ktoś z trójki: premier Donald Tusk (55 l.), szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski (44 l.) bądź rzecznik rządu Paweł Graś (48 l.).

 Kiedyś popierałem Platformę, ale widząc zakłamanie rządu, nie mogę milczeć. SMS do członków Platformy świadczy o tym, że premier Tusk spanikował i autentycznie się przestraszył – mówił wtedy gen. Petelicki.

O tym, że Petelicki mógł mieć wtedy rację, mówi dzisiaj były szef Biura Ochrony Rządu płk Antoni Pawlikowski (43 l.), który sam krytykował zabezpieczenie lotu do Smoleńska i organizację prezydenckiej wizyty.

To niepokojące, że samobójstwo popełnia generał, twórca jednostki GROM, ostro wypowiadający się w sprawie nieprawidłowości przy locie do Smoleńska. Ten wątek prokuratura szczególnie powinna zbadać. Gen. Petelicki dysponował ogromną wiedzą, która często była dla rządzących niewygodna. Potrafił mówić o tym wprost – stwierdza płk Antoni Pawlikowski.

Tekst publikowany w "Kurierze Codziennym "Chicago

                                  w   "Radiu Pomost" Arizona

Źródła:

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/gen-petelicki-zginal-od-strzalu-z-przylozenia-to-potwierdza-czy-obala-wersje-samobojstwa-aa-LCkg-orym-48L8.html

 http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/gen-petelicki-walczy-o-prawde-o-smolensku-krytykowal-wladze-domagal-sie-zmian-w-wojsku_264429.html  (link is external)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Petelickiego zabili na zlecenie tych co zorganizowali zbrodnię z 10.04.2010 roku i zatrudnili fachmanów od skrytobójstw(seryjni samobójcy).

Kto och zatrudnił?

Konsorcjum państw zaangażowanych w politykę resetu USA-Rosja i mających do zrobienia interesy z Rosją:

- USA, które chciały wciągnąć Rosję do rywalizacji USA/Zachodu z Chinami

- Izrael, który chciał by Rosja porzuciła swoich sojuszników na Bliskim Wschodzie(Iran, Syria)

- Niemcy/Francja, które chciały zrealizować projekt EURAZJI(coś na kształt eurazjatyckiego kołchozu) i w dalszym etapie deamerykanizować Europę(rząd rudego Tuska TW Oskar, podnóżka Merkel i Dalia Grybauskaite , agentka KGB TW Magnolia, robili za organizację przygotowującą zbrodnię na zlecenie Merkel i Putina i zostali uhonorowali za wykonaną robotę niemiecką nagrodą Karola Wielkiego- proszę przeczytać uzasadnienie do tej nagrody).

Fachowców od "mokrej roboty ma najlepszych i najwięcej izraelski Mossad i Shin Bet ale Rosja też ma nie gorszych a do tego Rosja i Izrael ma dobrze  ulokowaną agenturę w Polsce, co ułatwia zadanie.

W 2010 roku agent Mossadu Uri Brodsky zamordował dr Dariusza Ratajczaka(atakowanego przez GW-no Michnika za negację holocaustu), polskie służby zatrzymały go na Okęciu, Niemcy zażądały jego ekstradycji i po przekazaniu go Niemcom, sąd niemiecki wypuścił go warunkowo za kaucją i tyle go widzieli.

https://www.salon24.pl/u/stan35/221739,smierc-dr-dariusza-ratajczaka-tajemnicze-okolicznosci-cd

https://www.tygodnikprzeglad.pl/klopoty-agentem/

https://www.dw.com/pl/niemcy-czekaj%C4%85-na-ekstradycj%C4%99-agenta-mossadu/a-5683704

https://www.dw.com/pl/za-ma%C5%82a-kara-dla-agenta-wi%C4%99c-zwolniony/a-5914565

Gazeta Wyborcza tryumfowała:"Uri Brodsky na wolności" :

https://wyborcza.pl/1,75399,8249733,Uri_Brodsky_na_wolnosci.html

http://stan35.neon24.pl/post/145020,najwiecej-skrytobojstw-przeprowadzaja-mossad-i-shin-bet

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1652311

  Witaj! Tu zachodzi pytanie, w czyich rzeczywiście obecnie rękach jest Polski kapitał...To kilka firm, nie mówię o słupach. Jedną z nich na pewno w temacie (Samary). Raport końcowy "Smoleński" jest, tylko aby się obronił z założenia miał być krystaliczny. Tam nie miał się prawa znaleść żaden zaśmiecający całość punkt, który by rozmydlał całość. Ma być niepodważalny. To miał zrobić Pan Antoni M. Dowody są, nawet bez wraku.Tylko nasuwa się pytanie, czy od 2015 r. do dzisiaj, została na tyle stworzona bezstronna silna prokuratura, aby mogła ten temat udżwignąć, aby pociągnąć winnych sprawców i winnych zaniechań do odpowiedzialności. Bardzo wielu, było zaangażowanych w tuszowaniu zabójstwa, z zabójstwami świadków łącznie. Medialnie też. Bardzo mocno w niecnym temacie była zaangażowana "Wojskówka", też do dzisiaj. Kuriozum jest, że część winowajców nadal piastuje wysokie stanowiska. Mocno wierzę, że w bardzo niedługim czasie będzie silna wola, aby ukazać prawdę o zabiciu prezydenta Polski L.Kaczyńskiego i elity towarzyszącego mu rządu. Dla dobra przyszłości Polski, prawda musi być ujawniona, a winni pociągnięci do odpowiedzialności. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1652337

"Mocno wierzę, że w bardzo niedługim czasie będzie silna wola, aby ukazać prawdę o zabiciu prezydenta Polski L.Kaczyńskiego i elity towarzyszącego mu rządu. Dla dobra przyszłości Polski, prawda musi być ujawniona, a winni pociągnięci do odpowiedzialności."

Wiara nie jest w tej sprawie właściwym podejściem.

Realia geopolityczne i interesy uczestników polityki resetu USA-Rosja stoją za niemożliwością oficjalnego ujawnienia prawdy.

Wie to doskonale J.Kaczyński i to powiedział(nie wprost, bo nie mógł) na 90-tej miesięcznicy w październiku 2017 roku.

Dlaczego akurat w 2017 roku?

Bo jeszcze miał nadzieję, że zmiana prezydenta USA z Demokraty na Republikanina coś da(były przecież proby dogadania się rządu PIS z administracją Trumpa, ale odesłano nas z kwitkiem), ale przecież zmiana prezydenta, nawet bardzo atakowanego przez Demokratów, nie sprawia, że ma pozwolić na ujawnienie udziału USA w spisku na prezydenta wasala USA(tak, taki status ma III RP wobec hegemona jakim jest USA).

Przecież D.Trump straszył Demokratów odtajnieniem materiałów dotyczących zamachu na JFK i wydarzeń 9/11, gdy prokurator  specjalny Robert Mueller, który nadzorował śledztwo 9/11, został ściągnięty z emerytury by podjąć śledztwo przeciw Trumpowi(afera Russian Gate).

Na straszeniu się skończyło, bo ujawnienie prawdy o tych zbrodniach, byłoby atakiem atomowym na USA(w skali międzynarodowej i NATO, taką bombą byłoby ujawnienie prawdy o 10.04.2010 roku).

Ludziom takie rzeczy "nie mieszczą się w głowie/pale" i gdy ktoś o tym wspomni, to reagują w typowy sposób dla dysonansu poznawczego.

Pozdrawiam.
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1652365

Widzę, że to kolejna sprzeczna wersja.

A co na to rodzina, znajomi, przechodnie?

To konsorcjum nie spotkało się czasem przy grobie cadyka? Ale masz spisane protokoły albo chociaż tajny referat?

Weź otrzeźwiej chłopie, bo nawet bajeczek nie potrafisz wymyślać.

Jak profesjonalni są Rosjanie i czy mogliby niewidzialnie grasować w Polsce w oparciu o agenturę, to przecież wiadomo. Tak jak to, że procedury operacyjne Mossadu musiałyby być inne, niż jakiś pojedynczy wysłannik (przecież wpadł w zupełnie innej sprawie), tak jak wykonanie. Ale po co na typa już zneutralizowanego i praktycznie bez znaczenia?

 

P.S. Oczywiście w kolejnej twojej bajce o resecie znów Rosja jest niewinna. To tylko inne kraje chcą z nią współpracować, więc cóż ona biedna, ma odmówić? Co tam jacyś ruscy, trzeba stale winić USA jak Kreml każe, co nie?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652368

Nie rozumiesz śmondaku, że powinieneś przestać  łazić za mną jak smród po twoich zastranych gaciach?!

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1652382

Masz rację szanowny pacjencie, że "ludziom takie rzeczy nie mieszczą się w głowie". Sądząc choćby po sobie, ja nie wiem co faktycznie powiedział Kaczyński, jak to wspaniale że są tacy jak ty, wybrani i wielcy wtajemniczeni, którzy już tam usłyszą najlepiej prawdziwą prawdę, co faktycznie powiedział. Jak dobrze, że to wszystko objaśniasz nam, maluczkim. Ale stolec i temperatura w normie? Nie jesteś zbytnio obciążeniem dla innych?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652384

MORD RYTUALNY!? Patlewicz OSTRO Zaatakowany! MOSBACHER i DANIELS Boją się Prawdy?

https://www.youtube.com/watch?v=EXGPIcpMmaA

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1652464

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1652518