Portki się trzęsą pętakom!

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Blog

GDY WIEJE WIATR HISTORII, LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

                                     Konstanty Ildefons Gałczyński

Wystartowali na dobre. Wytrzymali przez niespełna cztery tygodnie, choć zapewne była to dla nich psychiczna tortura.

Wczoraj pokaz zacietrzewienia i pospolitego chamstwa dali na ekranach telewizyjnych stacji WSI24 zawsze w awangardzie ci sami: Kazimierz Kutz, Stefan Niesiołowski i Monika Olejnik. A obok nich testujący postępy sklerozy Władysław Bartoszewski. W farmakologicznej śpiączce tkwi jeszcze Janusz Palikot, ale i jego funkcje życiowe lada dzień powrócą do pełnej sprawności. Kutz beształ skromną i cichą Elżbietę Jakubiak, Niesiołowski wziął na cel pełnego osobistej kultury Marka Migalskiego. Skruszona na Krakowskim Przedmieściu Olejnik z furią atakowała dobrodusznego i wysoce kompetentnego Pawła Kowala. Bartoszewski nawiązał do swoich wyraźnie dotychczas skrywanych nekrofilskich upodobań. Słowem, frontalne natarcie.

Atak jest najlepszą obroną, głosi znana maksyma. A jest przed czym bronić się. Wiatr historii powiał dotkliwie. Tragedia smoleńska wyzwoliła w ludziach protest przeciwko takim typom jak Kutz, Niesiołowski Olejnik i inni – przeciw ich zakłamaniu, językowi nienawiści, bezpardonowym oszczerstwom, posługiwaniu się w polityce hańbiącymi praktykami znanymi z najgorszych lat PRL, fałszowaniu rzeczywistości. Spontaniczna manifestacja ludzkich uczuć w skali nieoczekiwanej spowodowała w szeregach członków i zwolenników Platformy Obywatelskiej najpierw zdumienie, potem popłoch, strach i przerażenie. Po raz pierwszy od dłuższego czasu – jak pięknie wyraził to Gałczyński - zatrzęsły się portki pętakom.

Potwierdzeniem dominujących nastrojów społecznych w Polsce stały się wyniki przedwyborczej akcji zbierania podpisów poparcia dla kandydatów na prezydenta RP. Druzgocąca przewaga liczebna uzyskana przez Prawo i Sprawiedliwość nad Platformą Obywatelską jest jednoznacznym wyrazem społecznych preferencji i dobrym prognostykiem wyborczym dla Jarosława Kaczyńskiego.

Zamiast społecznego spokoju, deklarowanego bezpośrednio po katastrofie pod Smoleńskiem, postanowiono dłużej nie czekać. Ideolodzy Platformy Obywatelskiej, wspierani jak zwykle przez inżynierów dusz z Gazety Wyborczej, przystąpili do ataku. Najpierw oskarżyli autorów dokumentalnego filmu „Solidarni 2010” o nieuczciwość i tendencyjność w doborze wypowiadających się ludzi, o sfałszowanie obrazu i poglądów setek tysięcy Polaków, którzy z niebywałym samozaparciem demonstrowali swoją chęć pożegnania ich Prezydenta. Sięgnięto nawet po Radę Etyki Mediów, która wydała opinię skandaliczną, przypominającą teksty rodem z okresu PRL. Zapewne nikt z członków tej Rady ani przez minutę nie był wśród ludzi gromadzących się nieustannie przed Pałacem Prezydenckim, pozbawiając się możliwości wsłuchania się w wypowiadane przez nich słowa. Rada wydała werdykt w ciemno, nie znając nastrojów tłumu. i powszechnie wygłaszanych tam poglądów.

Definitywnie zrzucono maski i przystąpiono do bezpardonowego ataku na milczące Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa tej partii. Jarosław Kaczyński zdołał publicznie wypowiedzieć tylko kilka zdań. Ale i to wystarczyło. Każde, nawet najbardziej niewinne słowo może być pretekstem. Oskarżono go o żerowanie na tragedii. Zaatakowano najbardziej poszkodowaną w katastrofie Martę Kaczyńską. Nie oszczędzono także jej męża.

Ożyło towarzystwo warchołów i pieniaczy, ludzi bez taktu i osobistej kultury. Ludzi mieniących się europejczykami. Od siedmiu boleści.

Zróbmy wszystko, aby społeczny zryw trwał i przynosił owoce dla Polski. Propagujmy wszędzie i wcielajmy w życie hasło „Przebrała się miarka - głosujemy na Jarka!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Konkluzja znakomita:
PRZEBRAŁA SIĘ MIARKA - GŁOSUJEMY NA JARKA !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58294

 polaczek KUC.To jakiś reżyser który za naszą forsę coś tam wyprodukował? Won do niemiec,Kazio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58297

 "Dzień Dobry" już go będzie można oskarżyć o szowinizm (bo co? Wieczór to zły?). Wczoraj oglądałem  jakiś program na Info to jak tam się zachowywał Szejnfeld to popis chamstwa niezwykły dwa razy powtarzał że "zbójeckim prawem" opozycji jest zadawać pytania. Tam wszyscy są tego samego chamskiego chowu. Wydaje mi się że powinniśmy ich więcej finezyjnie prześmiewać to może być dla nich bardziej śmiercionośne. A hasło jest bombowe!

Przebrała się miarka, głosujemy na Jarka!!!!

pzdr 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58303

Napisze Wam ciekawostke. Polska policja w patrolach operacyjnych, tj. po cywilnemu, ma wyznaczane tzw. posterunki stale przy grobach zolnierzy radzieckich, znajdujacych sie na cmentarzach. Pismo podpisal sam pan matejuk, szef policji, ma to zapobiec dewastowaniu nagrobkow, zeby chociaz nasi bracia rosjanie nie poczuli sie obrazeni. Pytam jak to sie ma do tego, ze nasi bracia rosjanie, nie potrafili (nie chca, nie moga, nie umia) zabezpieczyc miejsca katastrofy pod Smolenskiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58305

ktoś dewastuje nagrobki żołnierzy Armii Czerwonej? w Polsce? niemożliwe.
skoro odsyła się policję do pilnowania cmentarzy tzn., że nie ma ona ważniejszych zadań.

tropienie wandali na radzieckich cmentarzach? paranoja... złapią jednego i będzie szum nawet w Moskwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58308

Oczywiscie, ze ma zapewne wazniejsze zadania ale wlodarzy to nie interesuje zapewne. Policja to formacja hierarchiczna i niestety zapewne trzeba wykonywac zadania zlecone od gory, nie wazne jakie by one nie byly. Wazne jest aby nie bylo skandalu, no bo jak by to wygladalo przd naszymi bracmi zza Buga...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58309

są jakieś przesłanki, że tłuszcza będzie niszczyła pomniki CA? z jakiego powodu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58405

NIEBYWAŁE! TRZECIA CZARNA SKRZYNKA WRACA DO ROSJI

Badany w Polsce rejestrator samolotu Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem, został już przekazany wraz z analizą do Rosji – poinformował prokurator generalny Andrzej Seremet.
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33905

CZY KTOŚ NAD TYM ŚLEDZTWEM W OGÓLE PANUJE?? A może by jednak zmusić nasz rząd do dymisji i przedterminowych wyborów?

„Przebrała się miarka - głosujemy na Jarka!"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jedynie prawda jest ciekawa"

#58310

DYCHA  wykrzyknikiem :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#58320

Przed wyborami nie mamy się prawa nic dowiedzieć,ani o czarnych skrzynkach, ani o katastrofie; bo Polacy są nieobliczalni i zagłosują inaczej jak "powinni".PO co robić sobie wrogów i nie POpierać jedynie słusznego kandydata Bronka.Wg Seremeta jeszcze poczekamy z rok na wyjaśnienia -chichot POlszewików.
Ocena świadcząca o nadziei wynika choćby z ilości złożonych głosów poparcia dla pana Jarosława, co mnie osobiście i moich najbliższych bardzo cieszy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58321

Ścierwa w wydaniu wręcz modelowym!
Antypolska agentura przerażona coraz bardziej, dlatego nawet już nie są w stanie ukryć strachu!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#58329

Byłem świadkiem osłupienia młodych wyborców PO gdy słuchali tego ślonckiego ciemniaka; widać było na twarzach zdumienie pomieszane z niedowierzaniem, że można PUBLICZNIE być taką bezczelną szmatą.
Owoce z tego będą na pewno.

Prosimy częściej o takie występy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#58349

-kto był nieszczery i nigdy nie miał dobrych intencji,takim pozostał.

Jak widać,nawet narodowa tragedia nie była w stanie wyciszyć"towarzystwa"..Tylko czy Polakom otworzyły się oczy? Nie sądzę.. Niestety. 

Teraz musimy się jednoczyć,trzymać razem i walczyć o to co dla nas najwazniejsze-o dobro Polski,dobro naszych rodzin i naszych przyszłych pokoleń !!

PRZEBRAŁA SIĘ MIARKA-GŁOSUJEMY NA JARKA!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58354

juta
Pewno , że się przebrała. Dycha z dziesięcioma wykrzyknikami!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

juta

#58392

Witam,

haslo zajefajne, ale mam jedna uwage, a wlasciwie dwie:
Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad.
Warto napomknąc o tych dwóch osobach z Rady, ktore nie ugiely sie pod presja.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#58444

Przebrała się miarka - głosujemy na Jarka !!

Przebrała się miarka - głosujemy na Jarka !!

Przebrała się miarka - głosujemy na Jarka !!

Przebrała się miarka - głosujemy na Jarka !!

 

w swoim i rodziny imieniu ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#58446

tylko Jarek, a nie gbur komorowski wsi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#58455