Niemieckie absurdy - demokracja czy bolszewizm

Obrazek użytkownika Andrzej 101
Świat

Czyli co słychać w IV Rzeszy....

Zaiste zastanawiające jest wydane ostatnio orzeczenie niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie haseł nawołujących do wypędzania obcokrajowców z Niemiec:

" Wzywanie do wypędzenia cudzoziemców nie powinno być karalne, a hasła w rodzaju "Ausländer raus" nie naruszają godności człowieka i są zgodne z konstytucyjną zasadą wolności słowa".

Wyobrażam sobie reakcję prasy niemieckiej (także w Polsce ustami GW) na zorganizowaną w Opolu czy Wrocławiu demonstrację z napisami "Niemcy wynocha".
Narzekaniom na polską ksenofobię, antyniemieckość, szowinizm i polski ciemnogród nie byłoby końca.

A przecież odpowiadałoby to hasłom "Stop polskiej inwazji" z jakimi wychodzą na ulicę koncesjonowani (o tym za chwilę) przez IV Rzeszę niemieccy "neonaziści".

W przypadku powyższego wyroku widać schizofreniczność (podwójną moralność ?) niemiecką. Z jednej strony Niemcy jako wiodące państwo Unii powinne być też wiodącym państwem w "przeciwdziałaniu rasizmowi i ksenofobii" - co w ideologii Unii jest jednym z najważniejszych przykazań. Powołane są nawet do tego celu międzynarodowe instytucje - jak Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka - finansowane naturalnie z naszych podatków. Monitorują one i zwalczają ksenofobię gdzie się tylko da - na przykład w Polsce. Natomiast Trybunał Konstytucyjny najrówniejszego państwa Unii (wszystkie państwa w UE są równe, niektóre są równiejsze, a Niemcy są najrówniejsze) walkę z ksenofobią ma po prostu w nosie.

Przy czym wspaniałomyślność i tolerancja niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego okazana ekscesom neonazistów nie jest regułą. Trybunał ten potrafi być niezwykle surowy i prewencyjny.
Prawie niezauważone zostało przez opinię publiczną orzeczenie niemieckiego Trybunału w ubiegłym roku będące ewidentnym przykładem bolszewickiej wykładni prawa.
Pewnemu kibicowi sądownie zabroniono na dwa lata wstępu na stadiony piłkarskie. Za to, że jego koledzy z klubu kibica urządzili po meczu bijatykę. On sam w bijatyce nie brał udziału, stojąc z boku. Co potwierdziła nawet policja. Mimo to i jego ukarano zakazem wstępu na stadiony. Kibic odwoływał się od wyroku do kolejnych instancji, aż jego sprawa wylądowała na wokandzie Trybunału Konstytucyjnego. A ten uznał wyrok zakazujący kibicowi wstęp na stadiony przez okres dwóch lat za prawomocny. Uzasadnieniem było stwierdzenie, że wprawdzie zainteresowany nie brał udziału w bijatyce, ale istnieje prawdopodobieństwo, że w kolejnej bijatyce mógłby ewentualnie brać udział!
Orzeczenie takie, karzące kogoś za coś, czego ten ktoś jeszcze nie zrobił, a jedynie być może zrobi to w przyszłości, przywodzi na pamięć wyroki typowe dla sądownictwa epoki Stalina w ZSRR. Ale mają one miejsce na naszych oczach, w arcydemokratycznej, arcyliberalnej i arcypraworządnej IV Rzeszy Niemieckiej.

A teraz jeszcze słówko o niemieckich neonazistach.
Głośnym skandalem zakończyła się podjęta w roku 2001 próba zdelegalizowania określanej jako neonazistowska, partii NPD. Otóż okazało się, że wśród aktywistów i decydentów tej partii znajdowali cię pracownicy federalnej służby ochrony konstytucji (BfV). W związku z tym Trybunał nie był w stanie stwiedzić, które z działań NPD inspirowane było przez rzeczywistych neofaszystów, a które przez agentów niemieckiej bezpieki. Ostatecznie Trybunał w roku 2003 przerwał proces delegalizacji NPD.

Prasa niemiecka od czasu do czasu nagłaśnia przeróżne ekscesy neonazistów. Jednakże nauczka z przeszłości nakazuje ostrożność. Bo nie wiadomo, czy za tymi ekscesami nie kryją się - przynajmniej częściowo - inspiratorzy będący na utrzymaniu tajnych służb.

Uzasadnionym pytaniem właściwym w tym miejscu byłoby - a dlaczego niemieckie służby miałyby inspirować działania NPD.
Odpowiedź na to pytanie jest dziecinnie prosta - po to, aby mieć pretekst do ograniczania swobód demokratycznych w Niemczech.

Zamachy terrorystyczne w USA czy w Londynie wykorzystano do zaostrzenia prawodawstwa i zwiększeniu kompetencji policji i tajnych służb. Naturalnie w interesie bezpieczeństwa obywateli. Niemcy miały to szczęście (czy też nieszczęście), że zamachy terrorystyczne ich ominęły. Była wprawdzie kilka lat temu próba nagłośnienia "nieudanego" zamachu w pociągu regionalnym, czy też rozbicie innej grupy domniemanych terrorystów. Telewizja pokazywała garaże pełne pojemników z chemikaliami, mającymi służyć "terrorystom" do produkcji materiałów wybuchowych. Ale gdy okazało się, że duchowym inspiratorem grupy był agent tajnych służb niemieckich, sprawę wyciszono.
Ale jak mogą wobec tego uczestniczyć Niemcy w światowym trendzie do ograniczania praw obywatelskich, jeśli nie ma u nich zamachów terrorystycznych?

I tutaj znajdujemy odpowiedź, po co Niemcom potrzebna jest NPD: nie mamy terrorystów, ale mamy niebezpiecznych neonazistów (a jak są za mało groźni, to ich aktywizujemy własną tajną policją).

Aby nie być gołosłownym, aby uniknąć podejrzenia o werbalizm, przytoczę w tym miejscu karykaturalne wręcz działania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Bawarii.
W związku ze stwierdzeniem zagrożenia ze strony prawicowych ekstremistów wprowadzono w Bawarii zmiany w prawie do zgromadzeń (Versammlungsrecht), powolując się przy tym na "ochronę demokracji"
http://www.innenministerium.bayern.de/sicherheit/verfassungsschutz/extremismus/detail/16824/
Jeden z nowych przepisów nakłada obowiązek zgłaszania na policji wszelkich wieców, zgromadzeń i imprez, zaplanowanych i spontanicznych (sic!!!) w których planowany jest udział od dwóch osób wzwyż! To nie jest niestety, kawał! Jakiekolwiek publiczne "zgromadzenie" dwóch osób musi być meldowane na policji!
Pomysłowi Bawarczycy protestują przeciwko takiej bolszewizacji przepisów na różne sposoby. Organizują np. w jednym dniu, w różnych miejscach wiele dwuosobowych manifestacji, zgłaszając je wcześniej na policji.
http://vodpod.com/watch/3027691-aktion-gegen-das-bayrische-versammlungsgesetz

Tak więc mamy w Niemczech z jednej strony bolszewizację prawa.
- Karzą ludzi za coś, czego oni jeszcze nie zrobili i nie wiadomo, czy w ogóle to zrobią.
- Mamy ograniczanie praw obywatelskich - jeśli dwóch kolegów w Biergarten między trzecim a czwartym kuflem chciałoby spontanicznie zaprotestować przeciwko neonazistom - muszą to najpierw zameldować na policji.

A z drugiej mamy nadtolerancję do wybryków i ekscesów neonazistów.

Ciekawe, co jeszcze w tej materii przywódcy IV Rzeszy wymyślą...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

No pięknie Art 123 , to kolejny krok w doskonaleniu się Unii w kierunku "bolszewizacji prawa" ..
Prawdę mówiąc jestem rak spontanicznym protestem miło zaskoczony myślałem że do niemieckich tradycji narodowych należy bezwzględne przestrzeganie prawa a nade wszystko z przyzwolenie dla władz na każdą nawet największą głupotę byleby zabrzmiała iż czynią to w imię "dobra ogółu " ..

Jak się okazuje i u nich do głosu dochodzić zaczyna zdrowy rozsądek ..który jest reakcją na ten bądź innej jeszcze kretynizmy fundowane nam przez Unijnych polityków .

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#50632

Andruch...
Bawaria przez wieki pozostawała w związkach z katolickimi Habsburgami. To uchroniło Bawarczyków od impregnacji pruskim posłuszeństwem. Dlatego protestują. Niepojące są jedynie objawy błyskawicznego przejmowania pruskiego drylu przez polityków bawarskiej CSU. To właśnie oni są gorliwymi propagatorami nadopiekuńczości państwa. Gorliwość typowa dla neofitów, nawróconych na "pruskość" panującą w Berlinie.

Pozdrawiam.
ps:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,65,108432173,,Kolejna_prowokacja_mniejszosci_niemieckiej.html?v=2

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Szubert

#50643

Dobrze to ująłeś Andrzeju,
Pisałem gdzieś po drodze tu i tam...jakieś posty,
właśnie na temat niemieckiej polityki wewnętrznej,
jak rownież ich polityki zagranicznej i mocnej pozycji nw EU.
Niemcy poprostu od czasu do czasu pokazują swoje pazurki...

I całkiem świadomie podtrzymuję to co uprzednio napisałem, a mianowicie gdy sensownie uargumentuje się dzisiejszemu społeczeństwu niemieckiemu,
że muszą isć na wschód,
to poprostu pójdą...
i myślę tu naturalnie o wycieczce militarnej!
I nie jest to żadne bajdurzenie.

Bundesrepublik jak każde normalne panstwo pragnie być silne gospodarczo, politycznie i militarnie.
I w tym kierunku naturalnie zmierza i osiąga sukcesy.
Niemcy bardo sobie cenią własną silną armię.
Jak wiemy po drugiej światowej Niemcy Zachodnie były bardzo ograniczone w tej materii
i to było dornem w oku każdego Niemca.
Obecnie, gdy tak sprawnie się rozwijają w tym kierunku
i naturalnie w oprawce solidarności w EU wysyłają swoich żołnierzy do Afganistanu i trzeba przyznać, że czynią to z wielką ochotą.

Dokładnie tak jak napisałeś Andrzeju
ichny Trybunał Konstytucyjny prostuje prawo na rzecz nacjonalizmu niemieckiego,
nie mającego nic wspólnego z patryjotyzmem.

Od podobnych praktyk tylko żabi skok do nocy długich noży,
albo innych niemieckich niespodzianek historycznych.
Naturalnie w innym aspekcie i scenerii.

Ale każdego chyba musi niepokoić tak silna i władcza pozycja Niemiec w EU.
I te zadziwiające nieraz zmiany różnych przepisów, nastewienie do pewnych grup tzw. potencjalnego zagrożenia,
jak i prawne spętanie tego i tak bardzo odrętwiałego społeczeństwa.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#50650

Jest tajemnicą poliszynela w Niemczech, że chcą oni osiągnąć status szóstego stałego członka rady bezpieczeństwa ONZ i prawo weta. Cała ich polityka jest ukierunkowana na osiągnięcie tego prestiżowego dla nich celu.
Nieprzyjemne konsekwencje ich bezwzględnej polityki odczuwamy na codzień.
Aż strach pomyśleć, jak oni porosną w piórka, gdy ich cel osiągną.
A jak na razie nie widzę nikogo, kto mógłby im realnie przeszkodzić w ich marszu do statusu "mocarstwa".

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Szubert

#50735

Na dzień dzisiejszy nie ma nikogo i obawiam się,
że nie będzie.

Tzw. zachód jest podobnie zniewolony
jak w okresie międzywojennym ,
chociaż obecnie z innych powodow.

Problemem tej składowej jest również zaangażowanie się
w obliczu żelaznej kurtyny Amerykanów
i ich promowanie Niemiec w ówczesnej Europie
i wyniesienie tego kraju na równą z Anglią
czy też Francją.
Poza tym zaciśnięcie kontaktów między samym USA i Niemcami
również wpłynęło na niesamowita pozycję Niemiec w obecnej Europie.
Niemcy już od lat nie potrzebują żadnej wizy wjazdowej
do USA i czują się tam bardzo swobodnie,
również gospodarczo...
Z drugiej strony całkowite podporządkowanie się Żydom włanym jak i tym amerykańskim ułatwiło Niemcom również
gładkie lawirowanie w międzynarodowej polityce
i co ważniejsze gospodarce.

Zważając na to,
iż okres po IIw.św. do dnia dzisiejszego w przestrzeni historycznej,
to czasokres równy puszczeniem bąka,
wydaje mi się,
że ten niemiły skądinąd fizjologiczny zapach niemieckiego imperializmu trapić nas będzie bardzo boleśnie
i to już wkrótce.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#50740