Przekładamy net na real

Obrazek użytkownika circ
Blog

Jak już pisałam, blogerzy stron prawicowych zbierają się w Jedno by działać w sposób zorganizowany w realu.
W tym celu zrobiliśmy stronę, na której każdy się rejestruje, by ułożyć się w dziesiątki najbliżej swojego miejsca zamieszkania i tworzyć połączoną sieć, by każdy miał wsparcie całej piramidy.
Na stronie podajemy swoje nicki i miejsce zamieszkania.
Rozmawiamy na mailach w dziesiątkach, a sprawy całego legionu, akcje, projekty będziemy omawiać na wspólnej stronie. Na stronie można umieszczać artykuły, i tematy na forum, a w założonych tematach zgłaszać pytania, poprawki, pomysły, tworzyć wizję nowej Polski, choć celem strony nie jest wyciąganie ludzi z miejsc gdzie już piszą. Nasza siła w rozproszeniu po całym necie.
Zapraszam.

http://www.legion-polska.org/fusic/news.php

Całą stronę widać dopiero po rejestracji, bo jest to strona tylko dla członków Legionu.

Ave Maryja!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

(Ale co będzie, jakby się trafił ateista, albo protestant? Rozumiem, że nie jest to obowiązkowe "hasło" legionu? Albo może wtedy by się utworzyło legion "innowierców"?)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102770

ave sa... :-)

as-salamu 'alajkum:-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#102778

zdarzyło mi się w życiu spotakć paru protestantów (każdej z tych osób mogłabym powierzyć swoje pieniądze, czy iść z nimi na barykady). Podobnie paru ateistów (nawet lepsi od "niedzielnych katolików" - takich praktykujących niewierzących, bo przynajmniej są w pewien sposób uczciwi), którzy wykazywali troskę o losy kraju. Polska jest zbudowana na fundamencie chrześcijańskim, ale nie jest 100% katolicka. Stąd moje pytanie, czy legion ogranicza się do katolików, czy też można do niego zaprosić osoby o innych poglądach?
O fundamencie się rzekło, więc Twoje "ave" mogę odebrać tylko jako żarcik. Aczkolwiek, jakby się trafił wypróbowany w boju Lipek, to też bym nie miała oporów przed taką osobą (no, pod warunkiem, że nie będzie miał związków z wahabitami, ale to już odrębna historia).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102784

dlatego mówie -Powodzenia .

Ruch- pachnie sekciarstwem .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102789

Kościół to nie sekta.
Jeśli chce się budować wspólnotę, naród, trzeba określić dogmaty na ktorych stawiamy prawo.
Można powiedzieć, że każdy kto tworzy dogmaty( zasady prawa) jest sekciarzem, tylko po co.
Aktorzy mówią, że można Hamleta zagrać nago i na strychu, tylko po co?

Nauka też potrzebuje paradygmatu Prawdy, czyli dogmatu podstawowego, który jest niedowodliwy, bo jest aksjomatem. Matematyka zna dobrze te sprawy.
Bez paradygmatu Prawdy, nie uda się stworzyć spójnego sytemu nauki, prawa, zasad ustrojowych, a wtedy nie ma cywilizacji i każdy wyznaje sobie swoją prawdę, czyli rację, oraz usiłuje przekonać do tego innych, bez dowodów, skoro nie ma wspólnej uniwersalnej miary. Dyskurs społeczny tonie więc w kłótniach i na to tracimy energię.
Warto?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102799

pożyjemy zobaczymy .

I to Twoje pomieszanie z poplątaniem - wprowadzasz Ważną Instytucje do dyskusji - pisałem tu o tym ??????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102800

Mam bardzo uporządkowany umysł. Chciałam studiować matematykę.
Dobrze poruszam się w dziedzinie idei.

Nie wprowadzam Instytucji do dyskusji. Buduję dowody i wizję na prawdzie Objawionej bazując na wykładzie KK, bo jest uniwersalna i sprawdzona i nikt tego lepiej nie zrobił, żaden lewak, ani harcerz. Jak się coś odrzuca, trzeba podać swoją propozycję, inaczej to destrukcyjny bełkot.
To Prawda objawiona przez Boga i wykładana przez Kościół zbudowała fundament tej cywilizacji, naukę, prawo, myśl państwową. Kiedy od tego odeszliśmy, cywilizacja zaczęła upadać.
Chyba nie wydaje się Panu, że panstwo da się zbudować jak zastęp harcerzy? Jak Pan sobie wyobraża, naukę, sztukę i wszelkie rodzaje działalności twórczej? Mamy ganiać po lesie na gwizdek i budować szałasy? Kreatywne działanie nie powstaje w dyscyplinie wojskowej, ale na dobrowolnym przyjęciu wspólnych nam zasad.
Proszę poczytać stronę Legionu. Legion to struktura podobna wojsku, ale nie jest wojskiem, bo ma inny paradygmat, inne cele, szersze niż obronność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102848

HarcerzNapisane przez Asadow dnia październik 25 2010 07:12:03
Jesteśmy stowarzyszeniem blogerów i komentatorów różnych stron i portali prawicowych którzy po wielu latach pisania i apelowania do władzy i społeczeństwa postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Chcemy połączyć jak największą liczbę Polaków w strukturę szybkiej komunikacjii na wzór piramidy w celu wyłonienia elit i odzyskania państwa, które nam ukradziono. Forum ma być miejscem tworzenia Legionu, oraz nowej myśli państwowotwórczej, ustrojowej oraz akcji i projektów dla bieżącej obrony wiary, naszych obywatelskich praw i miejscem pomocy w sprawach codziennych.

Są wśród nas artyści, dziennikarze, politycy, urzędnicy, różne stany i zawody, z różnych miejsc w sieci; Frondy, Niepoprawnych, BlogMedia, Salonu24, forum Michalkiewicza, znajomych ze skrzynek pocztowych, z Polski i zagranicy. Łączy nas szacunek dla Prawdy.

Wymieniamy się na skrzynkach meilowych adresami z 10-cioma zaprzyjaźnionymi lub znanymi z sieci osobami mieszkającymi w pobliżu, i wybieramy dziesiętnika, 10 dziesiętników wybiera setnika, itd, jak w rzymskim legionie, korporacji, masonerii, Kościele, kiedyś monarchii.

To forum jest odwzorowaniem tej struktury, jej lustrem, tylko bez adresów. Każdy nowy nick, który zgłosi akces do Legionu będzie przyporządkowany miejscu zamieszkania w oczekiwaniu na następnych, którzy się zgłoszą. Pomiędzy dziesiątkami będzie trwała migracja dopóki nie ułożymy się jak najbliżej miejsca zamieszkania. Wtedy zaczynamy się spotykać, rozmawiać, pomagać sobie, nie tracąc kontaktu z całą piramidą poprzez osoby liderów.

Każdy z nas może liczyć na pomoc legionu ludzi rozsianych po świecie, musi też sam być gotów do pomocy. Jedynym wymogiem jest wiara i dobra wola. Więcej informacji o strukturze, jej celach i Misji odkryje się po rejestracji. Teraz tylko część forum jest widoczna. *Informacja dla nowych kandydatów.( tych, których mamy na skrzynkach, akceptujemy automatycznie(ręcznie;-). Kłopoty z rejestracją proszę zgłaszać na Shoutboxie/czacie, po lewej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102850

Widzi Pan jakąś sprzeczność w tej wizji?
W takim razie proszę powiedzieć w którym miejscu.
Mamy to własnie przerozmawiać.
Jeśli się mylę, chętnie poprawię swój błąd, ale jeśli Pan się myli, rozmawiajmy do upadu, aż nie nastanie Zgoda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102857

Och. Ja tylko w temacie - łatwość obrania drogi "schizmy".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102867

O jaką schizmę chodzi?
Chrześcijaństwo nie dzieli, ale łączy. Nie ma innej idei bardziej łączącej. Oddzielają się ci, którzy głoszą swój błąd, choć nie potrafią go obronić w dyskusji.
Jak dotąd nikt nie był bliżej Prawdy niż KK.

Nie odpowiada Pan na pytania, nie stawia swoich tez, ani propozycji. Nie podjął Pan dialogu. Ustawił się Pan w niekonstruktywnej roli krytykanta.
Czemu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102885

Sprytne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102909

Ja myślałem, że KK jako Oblubienica Chrystusa jest po prostu Prawdą...

ale widzę, że tylko bliżej :-) ten Legion będzie jeszcze bliżej???

Byłem u Was na strone (fajne logo) - czy dobrze zrozumiałem, że planujecie wzorować się na Legionie Michała Archanioła?

Przepraszam za kolejne pytanie wynikające z dwóch poprzednich: to jest organizacja polityczna czy religijna?

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103036

Mamy jednak wspólnotę celów i naszym celem niekoniecznie jest powierzanie komuś swoich pieniędzy, choć i to może się zdarzyć.
Naszym celem jest odzyskanie panstwa i budowanie go od nowa, by każdy czuł się w nim dobrze.
By czuć się razem dobrze, musimy przyjąć jakieś wspólne zasady, według których działamy, i by nie spierać się o szczegóły, przyjmujemy jedną zasadę miłości Boga i bliźniego, której chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.
Nie wiem, jakie ateiści mają zasady, dlatego darzę ich ograniczonym zaufaniem, bo wyjątek nie czyni reguły. To, że kogoś wyjątkowego znam i z tego powodu chciałabym dla siebie ( swoich poglądów) uczynić wyjątek, by wszyscy z nim się liczyli siłą rzeczy utrudnia działanie we wspólnocie celu, ale nie uniemozliwia. Skazuje to tylko innych na wysiłek dyskusji i cierpliwość wobec odmieńca, by wytłumaczyć mu powyższe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102854

"Mamy wspólnotę celów", "Naszym celem jest odzyskanie państwa i budowanie go do nowa, by kazdy czuł się w nim dobrze".
Rozumiem, że te cele odnajdę w oficjalnych oświadczeniach legionu.
Jest też dla mnie oczywistym, że jedynym racjonalnym wyborem jest budowanie na zasadach sprawdzonych przez 1000 lat, czyli chrześcijańskich:).
A swoje pytanie zadałam także w związku z ciekawą dyskusją, jaką odbyłam wczoraj z pewną osobą. Otóż ta osoba nie była w stanie odróżnić katolika/katolicyzmu od wartości chrześciajńskich i "łacińskich" na jakich opiera się nasza cywilizacja i kultura... Nie ta jedna osoba ma taki problem.
Wspominam o tym, bo to zjawisko (powszechne) w istotny sposób może utrudnić działania oraz zaważyć na dalszych losach samej organizacji.
Tzn. nie chcę od razu na samym początku kanalizować legionu w filozoficzne;) spory. - Chcę uniknąć "zamknięcia w kruchcie".
Dlatego jak czytam o ogólnym celu (który my jako katolicy budujemy po katolicku, ale bez wykluczania "odmieńców") to jest to logiczne i mam nadzieję, że ta otwartość pozostanie i nie będzie tylko dekalratywną.
Co zaś do reszty:
1. Naiwnie;) piszesz, że katolik nie narzuca;) Hmm... No ja już wiele razy spotkałam talibów;) i nie w Klewkach;), więc wolałam się upewnić, czy ta konkretna grupa katolików nie narzuca:). No, ale ludzie są tylko ludźmi, więc się nie czepiam i temat katolików jako takich uważam za zamknięty.
2. Pytasz jakie zasady wyznają ateiści. Jak sama słusznie zauważasz, nie można uogólniać. Ale ci ateiści, których zna akurat moja skromna osoba, wyznają prostą zasadę "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe":). Da się z nimi utrzymywać ludzkie relacje, budować dialog. Nie wiem czy coś więcej by się dało zbudować, ale będę mieć na nich oczy otwarte. -Spotkałam niedawno parę ciekawych osób, ale "zjesz beczkę soli", więc poczekam co przyniesie czas.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102916

Jeżeli Legion ograniczy się do werbunku z grona katolików, to zawęzi to z całą pewnością jego szeregi i narazi na bycie tylko i wyłacznie zamkniętym Moherowym Legionem lub co gorsza Przykościelnym Ministrantowym Legionem.
Logicznym wydaje się kryterium patriotyzmu i miłości do Polski a nie religia w przyjmowaniu do Legionu.
Lipek, czy Łemek(wskazane), Ślązak lub nawet Kaszub, ateista albo wierzący w wystruganego przez siebie z drzewa lipowego bożka, to bez znaczenia.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#102905

Jeżeli Legion ograniczy się do werbunku z grona katolików, to zawęzi to z całą pewnością jego szeregi i narazi na bycie tylko i wyłacznie zamkniętym Moherowym Legionem lub co gorsza Przykościelnym Ministrantowym Legionem.//

Kiedyś 30 tys Anglików rządziło 500 mln Hindusów, dlatego, ze Anglicy byli dobrze zorganizowani.
Nie potrzeba nam wielu. Potrzeba nam zastępu świetnie zorganizowanych i świadomych pasterzy, o dobrze uformowanym sumieniu. Jeśli pokaże mi Pan jakiś poważny ośrodek lepiej formujący sumienia niż Kościół, chętnie się przyłączę.
Niech zgadnę, PZPR? PIS? Stowarzyszenia Globalnej Władzy? Gazeta Wyborcza? Masoni? Harcerstwo? Kto dziś to umie robić lepiej niż Kościół i ma do tego środki?

W dodatku jest Bóg, co nie ulega wątpliwości i On Objawił nam Prawdę, instrukcję obsługi świata i własnego życia.
Nie tylko objawił, ale wszystko widzi i inspiruje w modlitwie.
Kto nie zna i nie doświadczyl, że modlitwa jest realną rozmową z żywym Bogiem, ten może sobie popierdywać takie kawałki, jak Pan.
Ja mam dość komuny mentalnej i zamykania się na wewnętrzną inspiracją Boga, już to ćwiczyłam. Nie piszę się na bycie żywym trupem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103048

i dalej."dlatego, ze Anglicy byli dobrze zorganizowani."
- o! to ciekawostka !!!!!

i nie wzywaj -"Nadaremnie"

Jestem zszokowany z jaką łatwością brniesz .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103053

cyt :/Kiedyś 30 tyś. Anglików rządziło 500-oma mil Hindusów, dlatego, że Anglicy byli dobrze zorganizowani./

Zorganizowani? A ja zawsze myślałem, że dobrze uzbrojeni i bezwzględni (mieli zreszta już doświadczenia z Indianami).
Dodam, że w obozie zagłady w Oświęcimi były podobne proporcje pomiędzy kapo a więźnizmi. W tym wypadku nie potrzeba było nawet uzbrojenia a zwykły kij.
Czego to dowodzi, pomijając już to, że ani Anglicy ani tym bardziej kapo nie przetrwali na swoich posterunkach? Dowodzi to tego, że do zwycięstwa potrzebna jest nie tylko dobra organizacja, i broń ale przede wszystkim ODPOWIEDNIA ATMOSFERA. A jest nią zawsze poczucie zagrożenia i STRACH. To strach powoduje, że jednostka może zdominować setki a nawet tysiące.
Czy dysponujesz taka mocą ? Czy potrafisz zastraszyć społeczeństwo na tyle, żeby Cię posłuchało? Bo jak sama widzisz, lemingi są już tak otępiałe, że miłość i dobry przykład na nich nie działa.
Nie chciałbym, żebyś mnie źle zrozumiała. Uważam, że to co proponujesz, to co robisz jest w gruncie rzeczu jak najbardziej słuszne i ma szansę powodzenia. Tym bardziej, że wynika z głębokiej potrzeby działania, z chęci zrobienia wreszcie czegoś namacalnego a nie tylko filozofowaniem na forach. Czy czas jest ku temu odpowiedni ? Może i tak.

W tym momencie traktuję to jako nowatorską alternatywę zorganizowania się i nie wykluczam przyłączenia się do Legionu. Co prawda katolik ze mnie jak z koziej dupy trąba i w białym mi nie do twarzy a ostatni raz białą szturmówką zrobioną z podkoszulki na kiju powiewałem paredziesiąt lat temu kiedy zabrakło mi w okopie(rowie)amunicji(ziemniaków) którymi ciepałem w mojego wroga(najlepszego kolegę), ale jeżeli Ci to nie przeszkadza to trzymaj dla mnie stanowisko przynajmniej dziesietnika lub setnika bo od zera jako stary weteran zaczyynać nie mam zamiaru.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103082

Rządzili w kazdym razie skutecznie i sprawnie. ( zaznaczam, że komentarz do pobocznego wątku (a)? poloniści, pomocy!
Od syna podróżnika nabrałam negatywnego mniemania o współczesnych nam Indyjczykach. Kto chce szczegółów, niech zapyta wykorzystując możliwości Naszego Portalu). Zapraszam, znam ( pośrednio) ichni real.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#103238

Przeczytałem. Powiem tak - dla mnie za wcześnie. Z kilku powodów.
Po pierwsze samo pojęcie "bloger" to w istocie rzeczy człowiek samodzielny, indywidualista o własnym zdaniu i często nie mający zbytniej chęci "pakowania" się w jakikolwiek odgórnie organizowany ruch.
po drugie - co to da ? Tak działa "obciach", a sądząc po dyskusjach, oprócz publikowania tekstów i nawoływań niewiele z tego realnych efektów. Za mało żeby działać, za dużo słów i pokrzykiwań.
Po trzecie i najważniejsze - jeżeli naprawdę doszłoby do jakiejkolwiek zorganizowanej formy "odporu", to wykonanie tego w sposób publiczny, z danymi itp jest zwykłym naiwniactwem. Tak się tego nie robi.
No i po czwarte - wymiana poglądów to zachodzi na portalach na okrągło, do tego nie potrzeba "dziesiątek" i odrębnej strony.Takich stron są już setki.
A na koniec moje prywatne zdanie - jak tylko widzę równych i równiejszych, wysiadam z takiego pociągu i idę swoją drogą. Poczekam na ciekawsze czasy ;)

pozdr.
Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#102866

//dla mnie za wcześnie//

Czyli co? życie poświęcamy napieprzaniu w necie na Palikota i Tuska i w tym się realizujemy. Poza tym robimy kasę i dobrze się mamy. Tymczasem rozbierają Polskę i zaciskają nam pętlę na szyi.

//samo pojęcie "bloger" to w istocie rzeczy człowiek samodzielny, indywidualista o własnym zdaniu i często nie mający zbytniej chęci "pakowania" się w jakikolwiek odgórnie organizowany ruch.//

Tak, niech się inni "pakują", jak popatrzę i pokrytykuję.
Dlaczego ruch organizowany oddolnie nazywasz ruchem odgórnym? To jest dobre pytanie do ciebie, poważne pytanie.

//Tak działa "obciach",//
Tak nie działa obciach. Obciach to ułamkowa część tego co możemy zrobić.

//Po trzecie i najważniejsze - jeżeli naprawdę doszłoby do jakiejkolwiek zorganizowanej formy "odporu", to wykonanie tego w sposób publiczny, z danymi itp jest zwykłym naiwniactwem.//

Piszesz "doszłoby", czyli chcesz popatrzeć i ew. przyjść na gotowe, nic nie ryzykując, nic nie dając.
Na stronie są same pseudonimy, a na skrzynkach znamy się tylko po 10 osób, jak mówiłam 1000 razy, włącznie z tym razem w notce. Piramidę łączą osoby liderów. Każdy zna najwyżej 20 osób, bo setnik zna 9 liderów i 9 setników.

//No i po czwarte - wymiana poglądów to zachodzi na portalach na okrągło, do tego nie potrzeba "dziesiątek" i odrębnej strony.Takich stron są już setki.//

Jak napisałam powyżej w notce, wymiana poglądów w legionie to tylko porządkujący dodatek, bo poglądy wymieniamy w sieci, my jesteśmy by działać w realu.

//Tak się tego nie robi.//

Proszę. Powiedz więc jak się to robi, a będziemy tak robić.

Powiem ci. Tym wpisem straciłeś wiarygodność.
To co piszesz nie ma więc żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Nie wiem czemu służy prowadzenie bloga przez ciebie.
Ty masz pisać, że jest żle, a my mamy to czytać? To jest twoim celem? Realizujesz więc cele Palikota i Tuska, czyli skupiasz naszą uwagę na nich, ale odwodzisz od działania.
Kompromitacja.

//Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..//

A najlepiej połknij kij. Będziesz jeszcze bardziej wyprostowany. Jesteś zwykłym pyszałkiem i egoistą.
Nie masz mojego szacunku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102884

Powiem ci jeszcze, że jeśli stanowisko i postawa PISu pokrywa się z tym, co napisałeś powyżej, nie dostaną mojego głosu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102886

A co tu do rzeczy ma Twój szacunek do mnie ?
Chcesz działąć - działaj , tak jak to sobie wyobrażasz; wyraziłem własną prywatną opinię, każdy pma prawo do swojego zdania.
Szkoda tylko, że chcesz wciskać kij Herbertowi, bo to motto jest z jego wiersza.

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#102890

Herbert się w grobie przewraca, bo w inny sens miał na myśli.

//każdy ma prawo do swojego zdania//

Każdy ma, nawet idiota. Może jednak odniósł byś się do błędów, które ci wykazałam, zamiast puentować ostanie zdanie, wyrywając je z ważniejszego kontekstu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102892

Jaka to jest dziwna wojna, myślę sobie.
To jest czysta wojna dusz, ciała biorą w niej udział pośrednio, poddawane chemicznej żywności, biedzie, żle leczonym chorobom, zaniedbaniu, poniewierce.

Armie nie stoją na przeciw siebie, ale są dokładnie wymieszane, by skuteczniej poddawać nas zwodzeniu, często sami nie wiemy, że jesteśmy żołnierzami wroga. Serca nam stwardniały, instynkty produkują lęk, umysły usiane są wirusami i błędami w systemie. Jakie obszary w nas są niezarażone i mogą się jeszcze bronić?

Czy ktoś ma odpowiedź na to pytanie?

Co może nas wyprowadzić ze stanu klęski rozumu?
Nie widzę, by wśród blogerskich tuzów ktoś zadawał sobie i innym takie pytania, czuł się odpowiedzialny za resztę, nie tonął w bezsilnej gadaninie, zachował nadzieję, porywał.

Metanoia- jest takie słowo, zobowiązujące nas bez względu na wiek i okoliczności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#102894

Nic na siłę. Nieraz trzeba poczuć, lepiej zrozumieć i wtedy chcieć. To być może przychodzi z czasem.
To chyba Pan pisał o tym, żeby zacząć działać, ruszyć tyłki i organizować się. Tekst był świetny!
Jeżeli nie znajdzie Pan nic, co poruszyłoby Pana do działania, to zapraszam jednak do legionu:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103226

Istnieje jakaś możliwość negocjacji barw legionu ?
Biel nie najlepiej mi się kojarzy komunie, śluby, w białej koszuli to nawet w trumnie sie leży, nie możnaby tak w cywilkach jak normalni obywatele ?
Mała dygresja odnośnie ustawiania formacji.
Doświadczony dowódca nigdy na polu walki nie oddzieli tysieczników, od setników a tych od całej reszty, z tego prostego powodu, że wróg (Celtowie, Iberowie, Germani lub....ZOMO) rozpierdut najpierw tysieczników a reszta wojska pozmawiona zwierzchników, skundlona i upokorzona salwuje się ucieczką i to tak paniczną, że tylko białe koszule będą fruwały.

Pozdrawiam

Ave Polska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#102904

Małe grupy rozporoszone po sieci to jednak co innego. Wg mnie trzeba szukać złotego srodka miedzy zhierarhizowaną strukturą (dziesiątki, itp.) a "poziomą siecią". Najprostsze zasady konspiry to znać trzech i tylko trzech z danej organizacji (i tak dalej) :). No, ale konspirujemy gdzies tak ponad 200 lat a interent ma dopiero ok. 20, więc nie ma sprawdzonych doświadczeń.
W takim stanie rzeczy trzeba zacząć te doświadczenia zbierać:) słuchając jednokowoż przemyślanych głosów krytycznych:).
A bronią obecnie jest informacja i jej przepłw. Sprawy ideologizna ja bym (obrazoburczo) zostawiła nieco na boku. Kryterium rozstrzygającym winno być "czy to sprzyja dobru kraju i ogółu, czy nie". (Wiem, wiem, łatwo powiedzieć... ale to już odrębny temat.)
Jednak rozwiązań szukać trzeba.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102917

"(Wiem, wiem, łatwo powiedzieć..."
dlatego koncepcja "legionu ' tak przedstawiona - trąci.

Grupa AA -odrzucam to co złe, problem w tym co jest dobre:
Cola czy Pepsi- nie ma zdefiniowanego kierunku "możesz wybierać model T- ze wszystkich czarnych".

Stąd sceptycznie podchodze -
Za chwile okaże się - Jarosłwa K. to zdrajca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102936

"Wtedy zaczynamy się spotykać, rozmawiać, pomagać sobie"Wtedy czyli po zbudowaniu struktury.To chyba budzi wątpliwosci bo,bo taka forma ma kształt odwróconej piramidy.To forum jest właśnie miejscem,gdzie ludzie się spotykają,rozmawiają i pomagają (rozumieć).Z mojego punktu widzenia-obserwatora-czynnikiem,który łączy ten intelektualny tygiel jest cierpliwość i szacunek dla interlokutorów.Niecierpliwość z jaką Pani tu wkroczyła świadczy raczej o braku otwartości na dialog i budzi wątpliwości.Atak na Szuana wrecz tego dowodzi.Niemniej pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dopalacz

#102961

Niecierpliwość z jaką Pani tu wkroczyła świadczy raczej o braku otwartości na dialog i budzi wątpliwości.Atak na Szuana wrecz tego dowodzi.Niemniej pozdrawiam.//

Jest nas w Legionie teraz około setki, bo nie wszyscy zarejestrowali się na forum.
Proszę sobie wyobrazić, że będzie nas tysiąc. Nikt tego nie ogarnie. Dlatego jest piramida, byście sami się w niej organizowali, zamiast walić we mnie, bo tracę cierpliwość, kiedy mam rozmawiać z setkami ludzi na różnych forach.
W Legionie są ci, którzy pojęli szybko, albo wolniej, po wielu rozmowach. Mam to zostawić, bo jestem wkurwiona na ludzi, że są tępi i egocentryczni?

Proszę, bardzo. Dziś możesz mnie zastąpić i rób to po swojemu, skoro masz więcej pokory i cierpliwości. Sęk w tym, ze ogarnąć komunę mentalną, gdzie każdy ma swoje racje, jest trudno.
Zresztą ja nie liczę na wszystkich, liczę na najlepszych.
Na pasterzy. Inni i tak nic nie zrobią, bo umieją pyskować, ale robić im się nie chce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103051

W chwili obecnej nie jest wcale trudno określić kryterium działań na rzecz kraju i ogółu, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że trudno się wręcz pomylić. Wystarczy dokładnie wsłuchiwać się w dogmaty i propozycje rządowe i postępować akurat odwrotnie a z pewnością będzie to dobre dla Polski.
Z pewną niechęcią patrzę na głeboką konspirę proponowaną przez Circ, tajne spotkania, mówienie szeptem, skrzynki kontaktowe, musztra, uniformy, to trochę jak IRA lub ETA w swoich początkach , w najlepszym przypadku katolicka bojówka (?) . Skłaniam się raczej ku Twojemu "złotemu środkowi" czymś pomiędzy konspiracją a powszechnym ruchem obywatelskim, który konspiracja mogłaby wspierać.

Pozdrawiam serdecznie :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#102951

ruch obywatelski wspierany konspiracyjnie:).
A co do Twojej oceny tego, co dobre dla Polski i sposobu dokonywania tej oceny - pełna zgoda.
Do tego wszystkiego dodałabym pragmatyzm, pragmatyzm i jeszcze raz pragmatyzm. Nie dać się unosić emocjom. Skupiać się na osiąganiu celów. Ano pożyjemy - zobaczymy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102960

Dziekuję za uznanie :) jak mawia wróż Maciej(pierwszy po hochsztaplerze Tusku ogłupiacz zbłąkanych lemingów), którego dla poprawienia samopoczucia oglądam czasami przed snem, znaczy się Wróża Macieja a nie tego drugiego od horrorów.
Lecz to Ty a nie ja wymyśliłaś "złoty środek", mający szansę zaistnieć jako lek na całe zło :)
Z jednym wszak zgodzić się nie mogę. Ależ nie hamujmy swoich emocji, dajmy sie im unosić, przeżywajmy osoby, rzeczy i sytuacje głęboko, prawdziwie i w natchnieniu, niech nasze hormony, fluidy i wszystkie ustrojowe płyny buzują w nas jak w wulkanie, a dusza tańczy i śpiewa..................tylko, róbmy to w odpowiednich momentach :)
Po czym należy się otrzepać, poprawić to i owo, skupiś się i ponownie przybrać maskę pragmatyzmu, pomiesznego racjonalnością :)

Pozdrawiam
Szacun również dla Circ, to ona jest pramatką całej tej dyskusji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#102971

N.b. jest to także jeden z przejawów "złotośrodkowości". A wymyśliłam to nie ja, lecz jakaś starożytna zrzęda;), czyli po prostu jedna z tych osób, które nieświadomie kładły zręby pod naszą cywilizację.
A żeby już nie być całkiem pragmatyczną;), to tak mi się marzy, by te szlachetne zasady ktoś wreszcie przekuł w czyn. Pojedyncza osoba nie da temu rady.
I słusznie wyżej ktoś zauważył, że o wyjątkowości NPPL decyzuje "cierpliwość" i wyrozumiałość wobec interlokutora - bo tu o ważniejsze sprawy chodzi niż gładka konkluzja salonowej dyskusji...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102986

Wystarczy dokładnie wsłuchiwać się w dogmaty i propozycje rządowe i postępować akurat odwrotnie a z pewnością będzie to dobre dla Polski.//

Tak własnie działa stado baranów.
Wilcy są z tamtej strony, spieprzamy w przeciwnym kierunku ( w przepaść).

Cóż, jedni urodzili się pasterzami, i mają więcej roboty i odpowiedzialności, oraz mniej przyjemności, inni owcami i te są od jedzenia trawy i robienia bobków, w koncu pasterz dba, by odgonić wilki i prowadzić na lepsze pastwiska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103062

Rozumiem Circ, że rozpiera Cię energia i drażni przekonywanie takich starych tryków (barana wypraszam sobie)do swojej idei. Jednak weź pod uwagę, że ludzi są różni, takimi na swoje podobieństwo Bóg nas stworzył i nie wszyscy muszą myślec dokładnie tak jak Ty.
Poza tym spytaj najbliższego biotanika, nawet bobki takiego starego tryka jak ja są niezbędne w procesię użyźniania gleby a nastepnie zbiorów, bez moich bobków koło sie nie zamknie i kto jak nie ja przedłuży gatunek w stadzie ? Pasterz ? Proszę bardzo, na zdrowie bbbbbeeeeeeeeeeeee.

Nie zrozumiałaś mnie. Powiedziałem : iśc w kierunku odwrotnym niż baran.............a więc w kierunku odwrotnym do przepaści. Czytaj proszę ze zrozumieniem.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103090

iśc w kierunku odwrotnym niż baran.............a więc w kierunku odwrotnym do przepaści.//

A ja powiedziałam, ze to myślenie barana.

Idzie się do wyznaczonego celu, nie w odwrotnym kierunku niż jakiś głupek, bo kierunków jest wiele.

Nie potrzebujemy jednak, by owce decydowały gdzie idziemy, bo nie od tego są.

Od tego są pasterze. Nie zauważyłam w tej dyskusji kandydata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103108

Nadal nie rozumiesz.
A więc wyklaruję jak ksiądz dobrodziej niegrzecznej spowiednicy w konfesjonale.
Tusk (baran), prowadzi stado(społeczeństwo)nad przepaść(ekonomiczną), stado się zoriętowało(przystanęło), odwróciło sie na kopytach i odeszło od przepaści.............baran wpadł.
Błąd powstał już na samym wstępie. Założyłaś, że Tusk to wilk i dlatego nie zrozumiałes reszty.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103116

//szukać złotego srodka miedzy zhierarhizowaną strukturą (dziesiątki, itp.) a "poziomą siecią".//

Będą zespoły projektowe, specjalistów różnych dziedzin, pomiędzy dziesiątkowe.

//Kryterium rozstrzygającym winno być "czy to sprzyja dobru kraju i ogółu, czy nie". (Wiem, wiem, łatwo powiedzieć... ale to już odrębny temat.)//

Jeśli wynajdzie Pani coś skuteczniejszego, prawdziwszego i lepszego jak chrześcijański porządek Prawdy i uczuć, proszę mnie o tym poinformować, a chętnie zmienię Paradygmat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103031

Poczytaj proszę moje wcześniejsze wpisy. Sądzę, że wtedy nie będzie nieporozumień.
Mówiąc na gruncie szerszym niż religijny - nec temere, nec timide. O reszcie już pisałam a jakbym miała jeszcze inne zastrzeżenia lub konkretne pomysły, to istotnie będę je zgłaszać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103057

Poczytaj proszę moje wcześniejsze wpisy. //

Co dzień proponuje mi to ok. setki ludzi. Co będzie, kiedy pojawi się ich tysiąc?
Pomyślałaś o tym? Czy zapomniałaś pomyśleć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103065

Mnie się wydaje .
Na twój wpis o: "dyskusji na innych forach" -marnie reagują "setki".

Wybacz.
-Nie Ośmieszaj słusznej sprawy, takim działaniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103067

//Wybacz.
-Nie Ośmieszaj słusznej sprawy, takim działaniem.//

Nie bierzemy każdego do Legionu, bo wielu jest powołanych, ale niewielu wybranych.

Tu poznaję, kto się nadaje, a kto nas osłabi.

Powiedziałam, nie chcę wszystkich Polaków, nie chcę maruderów, ani przyszłych dezerterów. Chcę ludzi twardych i zdecydowanych, przede wszystkim rozumiejących, chcących zrozumieć.
Nie jestem przedszkolanką, ani Wandą Wasilewską.

Jestem dumną i świadomą Polką, która postanowiła wszystko co ma poświęcić Bogu i Polsce.
W przeciwieństwie do Was, którzy nic nie macie do oddania, bo jesteście ludźmi słabych charakterów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103103

Oj co za szkoda. Circ nie znalazła chętnych, którzyby rozpływali się w zachwycie i uwielbieniu na sam jej dźwięk, więc w swej łaskawości przyodziana w białą szatę (bez bielizny ma się rozumieć) stwierdziła, że nasze charaktery jej nie odpowiadają.

Och wybacz bogini w białej szacie(bez bielizny),że to powiem. Może jednak zasługujesz na to, żeby jakiś pijany harcerz Cię wyr...ł, gdy będziesz stała jako pierwsza przed tabliczką : URZĄD GMINY W ŚWIECIU" a za Tobą tysięcznicy.

Ja tego nie zrobię, chociażby mi miały jaja z przeładowania popękać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103124

takimi metodami(zwalczać?).
Każdy nosi buławe! Jak Jej się uda osiagnąć cel to dobrze.
Jestem za działaniem . One mogą przybrać różne formy .
Chodzi oto aby " Pokojowy moher" miał silną obstawe.
Tylu chłopców (kiboli) traci czas na bezładnej bijatyce.
Trzeba zoragnizować ten zapał - ukierunkować.
Powiem szczerze - żenadą było, jak kopali i lżyli "Naszych" przed Pałacem namiestnikowskim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103129

Nie rozumiem po kiego "bogini " pier..i tą filozofią chrześcijańską. Niech powie poprostu, że potrzebuje 1000 chłopa 185 min wzrost 90 kg do obstawy to może się przyłączę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103132

nie dam rady:))))) - niewinnie się zaczyna :))))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103138

tj. nie chciałam się powtarzać, zwł, co do podstaw (tj. że światopogląd chrześcijański to jedyny wypróbowany i ludzki i na nim trzeba budować i że tak właśnie to wygląda dla mnie).

A zdanie "czy zapomniałaś pomyśleć" hmm... Skąd takie przypuszczenie? Dałam Ci powody? (nie, nie, to też retoryczne).

Smutno mi, że dyskusja na temat, który uważałam za ważny schodzi na takie tory.
Cóż, pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103189

Barwą Legionu jest biała flaga.

Biała flaga – symbol określony w art. 32 konwencji haskiej z 29 lipca 1899, którym zobowiązane są posługiwać się podczas wojny walczące strony wówczas, kiedy wysyłają w kierunku przeciwnika swoich parlamentariuszy. Białą flagą posługują się także wojska na znak kapitulacji, a także cywilni mieszkańcy miejscowości znajdujących się na linii frontu po to, by zamanifestować, iż w ich domach nie ma ukrytych żołnierzy[potrzebne źródło].

Poddajemy nasze ciała, ale nie dusze. Chcemy pertraktować.

Jeniec wojenny – zatrzymana osoba, zdefiniowana w artykule 4 i 5 Konwencji Genewskiej o traktowaniu jeńców wojennych przyjętej 12 sierpnia 1949 jako ten, kto angażował się w działania bojowe pod rozkazami swojego rządu i został zatrzymany przez siły zbrojne strony przeciwnej. Osoba taka nazywana jest kombatantem posiadającym immunitet wynikający z międzynarodowego prawa konfliktów zbrojnych.

Tysięcznicy, setnicy, dziesiętnicy mają swoich zastępców, a ci następnych zastępców, jak to w strukturze hierarchicznej. Odrastają nam głowy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103029

rozumie co to oznacza .
Tylko mam ale.
Jeśli chcecie coś zmienić to musicie wyjść na ulice.

Nie miejcie pretensji białe dziewice gdy, zostaniecie wyruchane przy naprawie burdelu .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103043

Dlaczego mówisz Wy?

Ty wyjdziesz z nami na ulice,kiedy przyjdzie pora, by z nimi rozmawiać.
A jak nie umiesz, ustąpisz lepszemu od siebie.
To jest wojna na wizje i argumenty, a także na cnoty charakteru i charyzmę.

Co do wyruchania, Ty jesteś bardziej wyruchany. Ja się taka nie czuję, bo ja się na to nie zgadzam i coś robię, bez jojczenia i popierdywania o palikocie. I nie poprę żadnej partii, która nie poprze Prawdy Boga i nie przyjmie jej za swoją, dlatego, że Bóg dał mi sprawny umysł i wiem o czym mówię. Amen.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103056

Chciałbym .

Jednak.Niewierny Tomasz jestem.

i do dzisiaj mam całą skrzynkę spamu :(
takie działania dyskwalifikują .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103059

//i do dzisiaj mam całą skrzynkę spamu//

Ale nie napisałeś jednego słowa na stronie,która jest po to, by nie było spamu na skrzynkach, więc nie jęcz.

A na niewierność, to ja nic nie mogę.
Mogę się modlić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103089

Dziękuje za przyjazne pouczenie.

-Ale nie napisałeś jednego słowa na stronie,która jest po to, by nie było spamu na skrzynkach, więc nie jęcz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103104

Dziękuje za przyjazne pouczenie.//

Cóż, przyjaźń to Jedność oparta na twardych fundamentach Prawdy.
Rodzi się z szorstkości i nie jest dla służenia egoizmom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103111

No. Tu znalazłaś pole do dyskusji - nie lizanie ręki .
Powodzenia w działaniu!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103120

Jest to również wojna w XXIw a zatem nie jest to dżentelmeński pojedynek. Ergo: wg mnie nie jest słusznym założenie, że "będą nas zabijać a my nie będziemy zabijać ich" (cytat z pamięci, więc może być niedokładny).
Na argumenty z pewnymi kołami (typu premier) nie będę się wadzić, bo to mogę robić tylko z partnerem a nie orwellistą;).
Co do reszty - wiem, że jesteś osobą o bogatej osobowości, ale proszę stonuj trochę emocje:) (cały czas : nec temere, nec timide:) )
W każdym razie nie widząc innej opcji a nie chcąc się ograniczyć do siedzenia i pier* w stołek - proszę - działaj. Może co z tego będzie.
Czasem ejdnak przemyśl rady innych - nie wszystkie z nich są pustą polemiką.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103063

wg mnie nie jest słusznym założenie, że "będą nas zabijać a my nie będziemy zabijać ich" (cytat z pamięci, więc może być niedokładny).
Na argumenty z pewnymi kołami (typu premier) nie będę się wadzić, bo to mogę robić tylko z partnerem a nie orwellistą;).//

To jak chcesz odzyskać Polskę?

Każdy z was mówi, z tym i z tamtym się nie godzę, czyli połowę konstruktywnego zdania, bez tej drugiej połowy, gdzie jest recepta.

Masz jakieś rakiety, wojsko, broń?

Wydaje cię się, że gadaniem na forach coś zrobimy?

Sprzedają nam stocznie, huty, ograbiają z podatków. To jest realne.
Co robisz realnie by temu zapobiec?

Proszę wszystkich, by jeśli mają zastrzeżenia do mojej wizji, zgłaszali do niej gotowe rozwiązania ulepszające ją.
Ja mam dość tonięcia w bezowocnych dyskusjach, po 10 latach siedzenia w necie po 10 godzin dziennie i nawoływania do działania.

Właśnie nie poszłam na spotkanie rodziny Rostworowskich, trwające teraz w Ingatianum, bo wybrałam budowanie Legionu i dotrzymywanie towarzystwa słodko popierdującym "patriotom" od poddawania w wątpliwość każdego, powtarzam, każdego zrywu wolnościowego. W dodatku podważających jedyny kapitał Polaków, czyli wiarę katolicką.

Odradzam obrażalskim i wątpiącym wstępowanie do Legionu.
Będziecie nam kulą u nogi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103098

[quote=circ]To jak chcesz odzyskać Polskę?[/quote]
Dobre pytanie. Wspieram każdą inicjatywę, która niesie rozsądne szanse na osiągnięcie tego celu.

[quote=circ] Masz jakieś rakiety, wojsko, broń?[/quote]
Papież też nie miał dywizji;). Osobiście broni nie posiadam, bo nie chcę naruszać obowiązującego w Polsce prawa (głupie prawo, ale prawo - by tak sparaforazować). ale robię inne rzeczy w tym kierunku;) (szczegóły - na priv).
Poza tym mam czerep na karku (a w tym czerepie szara komorka mi się telepie:) ) i podejmuję działania starannie wykalkulowane. Obliczone na osiągnięcie celu. Np. "gram" kartami wroga;). Okpić szulera - czyż to nie lepsze niż zginąć w pojedynku?:) (to oczywiście przenośnia, podobnie jak "czyńcie sobie przyjaciół z mamony niesprawiedliwości" i "bądżcie chytrzy jako węże").

[quote=circ]Wydaje cię się, że gadaniem na forach coś zrobimy?[/quote]
Pytanie jak rozumiem retoryczne.

[quote=circ]Sprzedają nam stocznie, huty, ograbiają z podatków. To jest realne.
Co robisz realnie by temu zapobiec?[/quote]
Mało robię, bo małe mam możliwości. Ale nie siedzę na tyłku, jeśli o to Ci chodzi.
Poza tym - patrz wyżej o przyłączaniu się do inicjatyw mających słuszny cel. A że chcę by były trochę bardziej życiowe... Cóż stoją za tym pewne doświadczenia.
Ty te hipotetyczne czołgi chcesz białą flagą zdobywać? A nie lepiej dywersją... Chodzi Ci o spalanie sie w drodze do celu, czy o OSIĄGNIĘCIE tegoż celu...

[quote=circ]Proszę wszystkich, by jeśli mają zastrzeżenia do mojej wizji, zgłaszali do niej gotowe rozwiązania ulepszające ją.
Ja mam dość tonięcia w bezowocnych dyskusjach, po 10 latach siedzenia w necie po 10 godzin dziennie i nawoływania do działania.[/quote]
Wiem. To widać. Moja droga, proszę, nie bierz wszystkiego tak do siebie. Poza tym (kolejna wypróbowana w życiu rada): wykrzyczeć emocje możesz do grupy "swoich". Ale "na zewnątrz" tylko zimne, wykalkulowane działania i suchy pragmatyzm. Tylko to miałam na myśli.

[quote=circ]Właśnie nie poszłam na spotkanie rodziny Rostworowskich, trwające teraz w Ingatianum, bo wybrałam budowanie Legionu i dotrzymywanie towarzystwa słodko popierdującym "patriotom" od poddawania w wątpliwość każdego, powtarzam, każdego zrywu wolnościowego. W dodatku podważających jedyny kapitał Polaków, czyli wiarę katolicką.[/quote]
Rozumiem, że ponoszą Cię emocje. Do tej części dyskusji proponuję wrócić może później - na chłodno.
Nie chodzi mi też o to byś czuła się zobowiazana do dyskutowania z moimi twierdzeniami. Po prostu przemyśl je sobie (koniecznie na chłodno). Albo dostrzeżesz w nich coś, co zechesz wykorzystać, albo nie - nie ma musu.
W tym momencie chcę Ci zasygnalizować jednak pewien drobiazg: Jak coś piszę (coś nie po Twojej "linii"), to dzielę się z Tobą swoim doświadczeniem, refleksjami, chcę Cię w Twoim działaniu (które wszak popieram, skoro radzę) wesprzeć. Zechciej zatem, proszę, zważać na intencje rozmówcy...
Chodzi o to, by dobry projekt uczynić lepszym.

[quote=circ]Odradzam obrażalskim i wątpiącym wstępowanie do Legionu.
Będziecie nam kulą u nogi.[/quote]
Nie bardzo wiem jak powinnam to odbierać. Sądzę zresztą, że ta kwestia bardziej się nadaje na priv niz na publiczną dyskusję - w każdym razie jeśli masz coś przeciwko kandydatom, to po prostu masz wolną rękę i nie musisz ich przyjmować. To zrozumiałe.

Pozdrawiam, ukłony.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103158

Przepraszam Was. Wiem, że chcecie się dowiedzieć jak najwięcej (ja też chciałem, ale mnie olano :-). Natomiast sprawa jest prosta - jeżeli Autorka chce tworzyć organizację o profilu religijno-politycznym, życzę Jej powodzenia. Na pewno się nie będę się z nią kłócił (NA TYM ETAPIE WALKI rzecz jasna), a może i pomogę. Natomiast osobiście nie widzę wielkich szans powodzenia. Jest np. Krucjata Młodych, jest Stowarzyszenie Piotra Skargi. Wg mnie przydałoby się reaktywować Ligę Republikańską.
http://niepoprawni.pl/blog/2221/dzien-gdy-wszystko-stalo-sie-proste
I swoje stanowisko podtrzymuję. Organizacja polityczna bez religijnych dodatków to jest wyzwanie na dzisiaj. Tego dowiedziałem się od młodych ludzi o prawicowych poglądach. Sam nie wymyśliłem.

Pozdrawiam.

Powodzenia jeszcze raz życzę.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103109

Ktoś musi Mohery eskortować .
Inaczej to będzie kolejna wyprawa krzyżowa jak ta z 1096.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103114

kolejna wyprawa krzyżowa jak ta z 1096.//

Kto nie patrzy w przód, ten się myli. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Wszystko jest inne, ale Prawda jest ta sama. Teraz lepiej ją pojmujemy.

Jak idzie o moherów, nasłuchał się Pan lewaków, bo jest Pan mentalnym lewakiem. W rozmowie ze mną przegrał Pan na argumenty, właściwie nie postawił Pan tu żadnego, rzuca więc Pan inwektywy.

Przegrywa Pan z moherami na każdym polu.

Rozmawiam z Panem tylko z szacunku dla harcerstwa, ale za takich harcerzy dzięki.
Obraża Pan ten ruch.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103119

nie będę Waćpani jajec pokazywał na znak mojego Moheru.

Pax. Pax.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103121

przyjmuję valkover.

Proszę się douczyć w necie co niesie za sobą teologia katolicka w idei państwowości, nauki, wszystkich naukach.
Niesie Jeden Paradygmat Prawdy. Teraz jesteśmy podzieleni, bo rządzi wiele racji, nie Jeden Paradygmat.
To fundament wszystkiego i proszę myśleć całością, nie jak ćwierćinteligent.
Niech Pan zacznie od Chestertona, bo jest lekki i przyjemnie się go czyta.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103140

Proszę pozdrowic księdz proboszcza.......siostrzyczko.
Może na Waszą krucjate wypożyczy wam sztandary z zakristii a może nawet przenośny konfesjonał.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103142

nie wiem czemu odpowadam Pani - mimo tak wielu obelżywości jakich doświadczam .

Tworzenie społeczeństwa na wzór komuny z elementami kapitalizmu nie jest moim celem .
Nie dam się zamknąć jak Amisz http://www.youtube.com/watch?v=qWDYNtJeNTo
z powodu jeszcze jednego - nie chce być wamnewrowany w światopogląd niektórych mieszkańców Utach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103147

to nie bez racji...
Tak nie a propos - w ostatnim numerze "Sztuk walki" (prasa nie obciachowa, ale i nie głupia) "stoi" artykuł o husarii (polecam, swoją drogą). Pod artykułem - przypiski - w tym gorzkie refleksje autora nt. celebracji przegranych, zamiast szacunku dla przegranych PLUS cześć dla ZWYCIĘZCÓW!! - Bośmy i zwycięzców mieli a mało się o tym pamięta (i tu autora boli).
To jedna z przyczyn obecnego "niechciejstwa".
Inna to taka, że rozumny człek nie będzie (poza pewnymi krańcowymi sytuacjami) dobrowolnie szedł w pozycję przegranego/"poddania się" - raczej będzie walczył. (Jak Polska miała za mieszkańców wojowników, to była silna... ale to odrębny temat.)
Jak walka jest na śmierć i życie to się walczy per fas et... nefas i w pewnych sytuacjach jest to usprawiedliwione.
Idąc dalej torem refleksji jednego z Was:
Tak, szkoda, że chłopaki spod bloków zatracają się w chuligance, zamiast zająć się czymś konstruktywnym. Zatem kto ma do nich dostęp, niech ich przekabaca. No, ale coś tym chłopakom trzeba zaproponować. Więc Liga Republikańska może być dobrym pomysłem. Wspieranie Legionu może też??? (To się okaże).
Osobiście uważam, że potrzebujemy różnych ruchów. RÓŻNYCH. Działających w jednym celu. Dla Polski. (Straszne banały plotę, ale tak akurat jest.)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103194

Przyjrzałam się Lidze Republikańskiej, jej korzenie oparte są na Lutrze, o ile ktoś jest dociekliwy i sprawdza w co wchodzi, ten znajdzie. Oni odeszli od religii, ale zaczęli od Lutra, który zrodził takie idee jak faszyzm i komunizm, a teraz uparli się przy liberalizmie gospodarczym, który jest kontynuacją wolności, równości i braterstwa, tylko zawężonym, bez dwóch ostatnich. Liberalizm jest ćwiczony od 300 lat na świecie na wszystkie możliwe sposoby i zawsze prowadzi do anarchii i rzezi katolików, bo w istocie o religię i Prawdę chodzi w tym sporze, choć gawiedź nie zdaje sobie z tego sprawy.

Czemu Komorowski walczy z prawdą krzyża? nie chodzi o PIS, ale o całą wizję ustroju, która za krzyżem stoi.

Republikanie to błąd w systemie.

Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej w ogóle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103115

uf,ale jazda.Obkładam mokrymi szmatami monitor bo się grzeje jak lufa maxima Czapajewa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dopalacz

#103128

Jest np. Krucjata Młodych, jest Stowarzyszenie Piotra Skargi. Wg mnie przydałoby się reaktywować Ligę Republikańską.//

Liga i Krucjata, to przeciwne sobie opcje ideowe.
Mówicie o sobie katolicy, ale kompletnie nie znacie swojej wiary. Nie wiecie, że reformacja korzystała w państw zbudowanych na katolickim porządku i w 400 lat je zniszczyła, komplikując prawo, psując zasady moralne, doprowadzając do nazizmu i komunizmu.

Uczcie się młodzi od starszych, a przynajmniej dociekajcie, zamiast łykać łatwe hasełka bez pokrycia. Lenistwo intelektualne prowadzi do zguby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103135

Circ. Żebyś zrozumiała muszę zniżyć sie do Twojego poziomu, czyli obrażania wszystkich w koło i powiem : A Ty to jakaś nawiedzona siostra starozakonna chyba jesteć. Być może usunięta z zakonu za próby bycia świętszą od papieża.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103145

//"Circ. Żebyś zrozumiała muszę zniżyć sie do Twojego poziomu, czyli obrażania wszystkich w koło i powiem : A Ty to jakaś nawiedzona siostra starozakonna chyba jesteć. Być może usunięta z zakonu za próby bycia świętszą od papieża.//

Powiedz to duchom przodków, AKowcom, Powstańcom Warszawskim ( mojej śp. teściowej, która była w KEDYWie i ocalała jedyna), tym, co zginęli w Bitwie Warszawskiej, pod Wiedniem i Grunwaldem, konali w Katyniu, każdy z krzyżykiem lub ryngrafem na szyi, ostanie tchnienie kierując ku Bogu i Ojczyźnie.
Powiedzcie im, że byli moherami i starozakonnikami.

Wołacie Ave Polska, a plujecie na duchy przodków, którzy ginęli i zwyciężali tylko ze znakiem krzyża, wołając w konaniu Jezusa i Maryję. Ginęli za Polskę katolicką, za Was i dla Was.
Powiedz to ks. Popiełuszce, JPII i wielu innym.

Brzydzę się Wami.

To nie ja Was obrażam, ale Prawda, bo nie chcecie jej znać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103150

I oto wielka tajemnica wiary ----
której Ty nie pojmujesz.
Ja Ciebie jako osobę, ludzką istotę nadal cenię i staram się zrozumieć. Staram sie zrozumieć nawet to, że uważasz się za spadkobierczynię świętych ideałów czyli PASTERZA a nas za owce i barany (chociaż tak naprawdę jestem trykiem a nie baranem) i brzydzisz sie nami, choć powinnaś brzydzić się samą sobą.
Brzydzisz się, bo nie uznaliśmy Cię za swojego pasterza.

Powiem tak "bogini". Najpierw egzorcyzmy a potem Legia.
Zgoda ?
Sama chyba już widzisz, że lata celibatu wypaliły w Tobie piętno.

I jeszcze raz proszę pozdrowić księdza dobrodzieja.
I proszę mi więcej nie przeszkadzać, bo właśnie okadzam klątwy które w swojej nabytej nienawiści na mnie rzucasz.

Niestety nie miałem okazji poznać Twojej szanownej teściowej. Jednak dla ścisłości historycznej muszę zaznaczyć, że Ci ostatni ocaleni jakoś są zawsze "dziwnie" ocaleni, zobacz na ten przykład takiego żydka Bartoszewskiego .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103164

przy tym brak argumentów w dyskusji, brak odpowiedzi na postawione pytania, tylko rynsztokowy jad i oskarżenia.
Rozumiem, że może się Pan nie zgadzać ze swoim interlokutorem, który czasami bywa ostry i do bólu szczery. Jednak tym, co Pan tu zaprezentował, nie dał Pan o sobie dobrego świadectwa.
Jeżeli nie jest Pan zainteresowany inicjatywą Circ, to można po prostu opuścić wątek i nie brnąć w inwektywach.
No cóż, niektórzy szczerze chcą ratować Polskę, a innych stać tylko na stukanie w klawiaturę...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103215

Tworząc zupełnie nową organizację skupiającą dewotów? Czyżby ktoś tutaj chciał nas przytwierdzić do tarczy strzelniczej, aby walterowcom łatwiej było jeszcze w nas walić? Helllołłł...

Jak można dyskutować z tekstami mistycznymi? Są i tyle. Wierzysz lub nie.

To ratowanie Polski to przez założenie strony netowej? Faktycznie - bohaterstwo na VM.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103219

Ostry i do bólu szczery ?
No to mamy zupełnie inne poczucie jadu.
A Pan to chyba z tej białej sekny różańcowej. Niech zgadnę czwarta róża w różańcu czy dopiero piąta ?
Nie mam nic przeciwko temu, można ratowac Polskę na kolanach klepiąc pacierze, każda metoda jest dobra, która prowadzi do celu, natomiast obrażanie i pochopne nabzdyczanie się na "niewiernych" jak robi to Twoja Cyrk-Idolka, to juz przesada.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103229

dla rozładowania wyraźnie niezaspokojonych popędów, jak sądzę wystuka Pan na klawiaturze jeszcze sporo inwektyw. Jak będzie już dość, to proszę wytrzeć pot i przewietrzyć pomieszczenie. Powinien się Pan poczuć lepiej.
Później, na spokojnie, można poczytać o Różańcu, którego też Pan nie szanuje:
"Po II wojnie światowej Austria została podzielona ma cztery strefy okupacyjne: angielską, amerykańską, francuską i radziecką. Nie było żadnych szans na zmianę sytuacji i zjednoczenie kraju. Komuniści nie ukrywali chęci podboju świata i konsekwentnie realizowali swoją politykę, a co gorsza, Austria była dla nich łakomym kąskiem ze względu na swe strategiczne położenie. Sowietyzacja części kraju zdawała się nieunikniona.

Jednak austriacki kapłan o. Petrus przypomniał sobie swego rodaka - admirała Jana i jego zwycięstwo pod Lepanto i w 1948 roku wezwał do krucjaty Różańcowej przeciwko okupantowi. Prosił, aby 10% Austriaków zobowiązało się do codziennego odmawiania Różańca w intencji opuszczenia kraju przez wojska radzieckie. Modlono się przez 7 lat. W rocznicę pierwszego objawienia fatimskiego, 13 maja 1955 roku, oddziały okupacyjne zaczęły opuszczać Austrię. Posunięcie to zdumiało świat.

Nie miała wątpliwości znana stygmatyczka Therese Neuman: "To Różaniec wybawił Austrię" - powiedziała."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103237

na Filipinach?

A czy naprawdę nie może być tak, że Wy sobie będziecie odmawiać (TO JUŻ SIĘ DZIEJE - CODZIENNIE W CZĘSTOCHOWIE I TYSIĄCACH POLSKICH MIAST I WIOSEK), a my będziemy wyrzucać wroga innymi metodami? To jest w sumie Wasza sprawa, co robicie ze swoim czasem wolnym. Jedno jest pewne - nawet 50 procentowe zwycięstwo PiSu w wyborach przy 20 procentowej opozycji narodowców, 20 procentowej upranych i 10 procentowej ludowców (nie tych obecnych) Was nie zadowoli. Bo z tego co pisze Circ zwycięstwem byłoby państwo wyznaniowe.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103241

a. g. prawda.

Państwo wyznaniowe ma siły zbrojne -
oblatanych w obsłudze kałachów sukienników i uprawy maku nasennego(co w polszy i bez tego by można uskutecznić i zalać rynki- wówczas talib w azyji z braku środków wróciłby do kóz hodowli)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103251

wyjadę do Iranu - tam są superlaski:

gdzieś w połowie "chodzą" po ścianach:

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103258

bez translacji - czuje to.

Swoją drogą - komu przeszkadza takie Państwo.

Zasady , prawo, tradycja.
- tylko naśladować !!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103271

to była naprawdę Rewolucja...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103275

To ma być pospolite ruszenie z Różańcem w ręku. Zapewniam, że dla Ojczyzny tak spędzony czas wolny, nie będzie stracony. Oczywiście oprócz tego, i w razie czego, warto mieć na podorędziu jakieś widły albo inne takie tam, no ale to już inna sprawa:)
Jesteśmy Rzeczypospolitą i taką powinniśmy zostać. Jest tu miejsce dla wszystkich, którzy kochają Polskę i chcą, aby była wolna. Wolna w szerokim rozumieniu. My po prostu mamy wolność we krwi. Jest tu miejsce dla wszystkich wyznań - tak jak to było do tej pory, ale Polska jako kraj, była, jeszcze jest, i powinna być krajem katolickim, tj. prawo powinno być stanowione na fundamencie nauki Kościoła Katolickiego, żadnej innej. Do tworzenia tego potrzebni są światli ludzie. My takich szukamy.
Zakładam, że zna Pan historię Polski. Zapewne Pan wie, że nasz naród nie istniałby bez wiary, bez pielęgnowania kultury naszego narodu na fundamencie kultury łacińskiej, chrześcijańskiej. Obecnie jesteśmy jedynym narodem w Europie, który jeszcze w miarę pielęgnuje te wartości. Co to jest kultura łacińska, co jej zawdzięczamy, to też zapewne Pan wie. Lepszej cywilizacji niż tej, która jest najbliżej Boga, nie ma, i nigdy nie będzie. Podczas ostatniej pielgrzymki do Hiszpanii Benedykt XVI zaznaczył, że wolność jest tylko w Bogu. I tego się trzymajmy. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103267

że Tatar może przyjść ze swoimi paciorkami? A co z protestantami? i z czym mają przyjść ateiści? czy ma ich nie być w ogóle?

Przyznam, że pisze Pan znacznie ciekawiej niż Pana Koleżanka...

Wiem też, że przez to pielęgnowanie zniszczono stosunki z prawosławnymi (różne tam takie brzeskie).

Niezły miszmasz - połączenie Dmowskiego z XVI-wiecznymi koncepcjami republikańskimi? Przecież Pana Koleżanka napisała, że REPUBLIKANIZM TO BŁĄD W SYSTEMIE.

Może najpierw ustalcie między sobą o co Wam chodzi - bo tutaj rumuński Legion, tam Dmowski, gdzie indziej republikanizm, a między tym wszystkim Rewolucja Filipińska... Ciężko się połapać. Wiem, wiem - TRZEBA W TO PO PROSTU WIERZYĆ. W każdym razie ciekawych czasów dożyłem - czyżby to już koniec Polski, że rodzi się nam nowa towiańszczyzna?

Pozdrawiam Pana, bo z Panem jakoś łatwiej się rozmawia niż z Pana Koleżanką.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103281

O!!!!
Sie Stalin z koleżkami umawiali a tu proszę :)

Jestem pełen podziwu dla Wiedzy .

Musze kilka ksiąg szacownych -spalić !!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103248

No to macie około 7 lat modlitw przed sobą.
A może to było tak, że wojska radzieckie znudzone modlitwą różańcową rozlegająca sie dokoła nie wytrzymały tego psychicznie i salwowały się w siódmym roku ucieczką ?

I dobrze, że przypomniał mi Pan o wytarciu czoła bo właśnie jedna krobla potu z dużą zawartocia jadu tańczyła mi na czubku nosa i gdyby spadła na klawiaturę to byłoby psssssssssssssssssst i po dyskusji.

Co do różańca to mam w domu taki prawdziwy z drzewa różańcowego poświęcony przez samego Papieża.

Cynizm ? Nie. Wiara

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103252

jeszcze przez Jana Pawła II - niedługo przed śmiercią. Taka historia... :-(

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103261

mieć, nawet poświęcony przez św. Michała Archanioła, to jeszcze nie wiara. Prawdziwa wiara, to modlić się na nim, nawet gdyby był bazarowy i poświęcony przez wiejskiego plebana. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103282

to modlić się pomimo, że rozum podpowiada, iż to bujda

wiesz zapewne, gdzie zaszedł niewierny Tomasz

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103294

dobrze gadasz. - "Dla każdego coś dobrego" a zresztą Łażący Łazarz ładnie to wyłożył w swoim dzisiejszym tekście nt. "łączyć nie dzielić" (opozycję).
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103161

Z tego co tutaj czytam od tej Pani Organizatorki (szczególnie jej reakcje na mój pojednawczy post) to ta organizacja będzie liczyła mniej więcej 4-5 osób. Pierwotna diagnoza była słuszna - to będzie sekta.

Trąci też takimi "narodowcami", co to się komunistom wysługiwali, głosząc jednocześnie wielkie hasła o Wielkiej Polsce Katolickiej.

Co zaś do ŁŁ - pamiętam tylko, że kiedy ŁŁ prosił, żeby nie ogłaszać pewnej akcji na blogach, to Circ ogłosiła. To tyle w temacie.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103191

I wszystko jasne.
Niestety to Circ powinna coś poczytać. A Kamińskiego (PiS) z Ligi tak obrażać - oj, trzeba będzie się wyspowiadać...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103195

Z tego co tutaj czytam od tej Pani Organizatorki //

słuchaj przedszkolaku. Nie jestem panią Organizatorką.
Organizatorzy są w partiach, wojsku, harcerstwie, przedszkolu.

Nie pojmujesz, ze legion nie jest partią i nie ma organizatorów, mózgu czerwony.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103244

Jaki mózgu czerwony pensjonarko? Kto niby pisze na Twojej stronie? Ty sama i jeszcze jedna osoba. I włącza Wam się jakiś spam w komentarzach dodatkowo. Więc kto niby to organizuje???

Dlaczego zapraszałaś do pewnej inicjatywy na blogu, gdy ŁŁ prosił, żeby tego nie rozgłaszać na blogach? Tylko z troski o nie ujawnianie szczegółów nie podam linku. Lepiej po prostu usuń ten wpis...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103249

Jak to kto, sekciara starozakonana z przerośniętym ego i poplamioną białą koszulą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103257

czyż nie widać i słychać zielonych chorągwi Mahometa zmierzających do zagospodarowania u nas uwolnionej przestrzeni duchowej...

życie nie zna pustki...

wkrótce do naszych domów zamiast dźwięku  dzwonów...

dotrze...

śpiewny aczkolwiek mega megafonami wzmocniony głos muzzeina...

i Lapikot schowa się do mysiej dziury ze swoimi serdelkami na krzyżu wieszanymi...

chyba nas już nie stanie...

ale nie nam jak J.Zychowi przed nie najniższym lokalem...

oj żesz ty Mojżesz :-((((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#103196

Poza tym - już piszą książki ludzie z głównego nurtu, politycy zachodni mówią, że to multi kulti jest do d... Jeszcze nie wiadomo, czy im tak po prostu pozwolą przejąć władzę nad Europą.

Co zaś do przeciwdziałania - ależ proszę, ile do wyboru:

http://www.piotrskarga.pl/
http://www.fronda.pl/
http://rebelya.pl/
http://www.krucjata.org.pl/
http://www.radiomaryja.pl/

To tylko w tej chwili - a ile już takich legionów powstało, trudno spamiętać :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103198

skupić siły. Prawicowe. Patriotyczne. Zwykłych, uczciwych ludzi. Wierzących i tych mniej wierzacych. Subtelne damy i chłopaków w dresach.
A nie rozczłonkowywać (bo ten za mało katolicki a ta za mało ma pokoleń przodków Polaków - była kiedyś taka dyskusja).
Bo tu jest nasza cywlizacja. Łacińska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103202

Skoro powinno się skupiać to już istniejące?

Po co tworzyć organizację Legionu Michała Archanioła skoro tego typu organizacje już istnieją?
LEGION TO BYŁA ORGANIZACJA MŁODYCH LUDZI, BYŁ TAM KULT SIŁY przede wszystkim, a nie odmawianie różańca. ODMAWIANIEM RÓŻAŃCA W POLSCE ZAJMUJĄ SIĘ: OSOBY INDYWIDUALNE, WYSPECJALIZOWANE KOŁA RÓŻAŃCOWE w każdej parafii. TO JUŻ JEST!!! I bardzo dobrze.

Jeżeli zaś nie ma młodzieżówki patriotycznej pisowców to dlaczego nie wrócić do Ligi Republikańskiej? Przecież istnieją starzy działacze, istnieją jeszcze na wymarciu lokalne struktury. W REALU A NIE INTERNECIE.

Harcerz ma rację - kibole się naparzają ze sobą, zamiast lać tych z zarządu. Podobnie na prawej stronie sceny politycznej. I nie potrafią nawet wykorzystać kibiców Legii, gdy ci mają konflikt z tvn, które dostaje kaskę od waltzowej. Jakie to proste... Ale dzisiaj już po ptokach.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103209

Proszę o sprecyzowanie terminu : mniej wierzący.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103217

Tak poważnie Tańczący - też nie przeginaj z tym pukaniem dziewic :-) Przeczytaj sobie to, co kiedyś dawno dawno nasmarowałem:

http://niepoprawni.pl/blog/2221/dekalog-dla-niewtajemniczonych

Są różni katolicy, jak widać :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103222

O tak, tak różni, że przestali się rozumieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103234

podobnie jak rozumiem co pisał taki Jerzy Braun czy Hoene-Wroński...

Problem w tym, że to wszystko są teksty metafizyczne w pewnym sensie. I można rozumieć co tam jest napisane, ale w to nie wierzyć lub można wierzyć i tego nie rozumieć :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103236

Niewątpliwie. Wszyscy wymienieni próbiją być Mesjaszami i autorytetami w wierze.
Circ również aspiruje.
Może jest genialna a my tego geniuszu nie pojmujemy, a może ma zakład krawiecki, który chce zarobić na produkcji białych koszul dla członków sekty?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103242

może ja ?
Ludzie boją się mówić -
Niewolnik boi się.

Mniej wierzący-
????
Ja odrzucam narośla na Piśmie Świętym.

to już pachnie inkwizycją -

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103223

Większość opowieści na jej temat to bajki. Pamiętaj, że przed jej powstaniem jeden z drugim burak na tronie sądził sobie ludzi za czary jak chciał, ilu chciał, uzależniając to być może od tego kto co miał i ile miał :-)

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103228

należałoby raczej zapytać circ. Bo dla mnie to wygląda tak:
przeglądam stronę Legionu, czytam jej komentarze i nadal widzę, że ma to być organizacja z założenia wyznaniowa.
Jak znam życie, to zaraz się okaże, że ten może być w Legionie a ten nie, bo... no właśnie, za mało jest wierzący (różaniec ma nie taki, za mało się modli, koszuli białej nie nosi, itp).
Dużo pisania a chcę przekazać jedno - na prawicy są ludzie różnych poglądów religijnych. Wiara to wiara, ale ratowanie kraju to cel poza religiny i dlatego też nie może być osiągany na drodze wyłącznie religijnej. Zatem: kto ma chęć niech się modli (tylko czemu rzuca gromy na tych mniej rozmodlownych, zamiast... SIĘ MODLIĆ?), kto ma chęć niech się zbroi (np. zbiera do kupy tych "kiboli" i pokaże im cel inny niż plemienne walki z innymi tubylcami, przypomni se dywersję - hihi), kto ma możliwości niech rozwija alternatywne media (!!!), albo prowadzi pracę u podstaw. Każda z tych rzeczy jest potrzebna. Deprecjonowanie tych, które nam "nie leżą", rodzi pytania podobne do tych o "mniej wierząych";).
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103329

Dziekuję za wyjaśnienie :) Chciałem tylko sie upewnić, czy pojęcie "mniej" rozumiemy podobnie :)

Pozdrawiam

Wiele jest dróg - rzekł Pan -, które prowadzą do celu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103334

sie napisało .
A tam http://www.legion-polska.org/fusic/news.php

Nastrój z "dziadów"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103208

tam piszą dwie osoby?

Pozdrawiam.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103212

Jedno jest pewne damo w bieli(bez bielizny).
Jeśli kiedykolwiek zastukasz do moich drzwi, szukając barana(ofiarnego), to zaproszę Cię, wyspowiadam, poddam egzorcyzmom, a następnie nauczę patriotyzmu metodą oddolną dowzierną, tak żeby Ci się wszystkie legiony poukładały w równe szeregi i żebyś nie czuła juz nienawiści do mnie dziecka Bożego ani do żadnej innej rzeczy , która Jego jest.

Zalecam oglądanie przed snem wróża Macieja, który to właśnie leci na kosmica TV i akurat wmawia pewnej pani, że ma chore prawe kolano, na co ona zaprzecza, że nie, że ma zdrowa a wróż Maciej idzie w zaparte i twierdzi : to nic, że teraz jest zdrowe ale napewno niedługo pani na nie zachoruje...........no i jak tu nie być szczęśliwym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103213

Nie zalecaj - nie podniecaj .

Uważam. Każdy ma prawo -
I jeszcze Ciric ma u mnie plusa -
Mało kto coś robi - a tu stronka jest!!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103220

Coś tam się robi w REALU.

Ile chcesz taki stronek na jutro? Nie wygłupiajmy się :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103225

W legionie jest selekcja.
Ty jesteś trollem, a może agentem.

mamy zresztą najlepszych blogerów w sieci.
Piszesz jakiegoś bloga?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103250

albo trollem agentów.

Czyny nie słowa. Ja nie ujawniałem przed terminem tajnych projektów, gdy ktoś o to wyraźnie prosił - i kto jest agentką???

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103254

żeby stać w białej koszuli i odmawiać Różaniec? myślałem, że to modlitwa dla wszystkich - widać dla wybranych - jednak czuć sektą... 144 tysiące i Jehowa???

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103259

Straciłas swoją szansę.
Nie licz na spowiedź i egzorcyzmy, o reszcie nie wspomnę, bo teraz nawet Cie nie wpuszczę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103260

Apostoł Paweł w 1 liście do Tymoteusza 4:7 pisze: „Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie!”.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103262

Jesteście typową agenturą na forach.
Czepiacie się każdego, kto jest wyrazisty i może zagrozić Układowi.
Wyciągacie mnóstwo argumentów nie na temat i obracacie wszystko w szyderstwo. To znane metody sowietów. Co robicie na Niepoprawnych? PIS jest za Kościołem, szczególnie Kaczyński, więc wy nie możecie być zwolennikami PISu.
Ciekawe, czy Republikanie są tak bystrzy, by się na was poznać, qrwy lewackie. Polak, nawet głupi i żle wychowany, nawet ateista, nie zieje tak nienawiścią do Kościoła.
Won z tego tematu.

Zastanawiam się też głęboko nad harcerzem. Chyba nam nie po drodze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103286

To ty agenturo wrzuciłaś info o pewnej inicjatywie na swojego bloga, kiedy proszono, żeby nikogo na blogach nie informować, bo wróg nie śpi.

Potrafisz tylko rzucać wulgaryzmami. Znalazła się Dama Różańcowa.

PiS jest za chodzeniem pod urzędy w białych szatach? Spytam się...

Wkurzasz się i wyzywasz, bo już wiesz, że obnażyliśmy twój zamiar - ośmieszenia Polskiej Prawicy. O twoich wstawkach dotyczących państwa wyznaniowego lepiej nie wspominać - przecież to jeden z popierniczonych argumentów wrogich Polskiej Prawicy mediów.

Bij pianę - teraz już nikt Ci nie uwierzy agenturo.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103289

chcą stworzenia siły zbrojnej i krwawych zamieszek.
Marzy im się wojna, jakby kompletnie nie uświadamiali sobie, że to mrzonka, utopia i fikcja, bo Polska nie ma na to pieniędzy, ani wojska. Ciekawi mnie, czy ci idioci żyją tymi mrzonkami naprawdę, czy popychają nas do konfrontacji.

Taki głos w dyskusji jest nie poparty żadną kalkulacją,ani liczeniem się z faktami, ale ślepym instynktem. Takie pomysły mogą wyjść od politycznego analfabety, albo agenta wpływu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103308

No to w końcu do jakiej sekty należysz ?
a) Świadków Jehowy
b) Zielonoświątkowców
c) Coś tam...coś tam dnia siódmego ?
Stawiam na c, bo wspomniałaś o piramidzie.
Czy to "piramidę zła", tzw. "łańcuszek św. Antoniego" ?
Jeżeli składka miesięczna dla członków legionu wynosi 10 zoli to :
zakładając , że topodstawowa komórka w Legionie to
10 członków płaci po 10 zł każdemu dięsiętnikowi
ten zostawia sobie 10zł(od każdegopo 1zł ) a resztę 90zł przesyła setnikowi. Setnik otrzymuje 10x90= 900 zł zostawia sobie 100 zł a 800 zł przekazuje tysiecznikowi. Tysięcznik otrzymuje 10x800= 8000 zł. zostawia sobie 1000 a 7000zł przekazuje dziesięciotysiecznikowi. Dziesięciotysięcznik otrzymuje 10x7000zł i..............

Jesteś setniczką, czy już tysięczniczką, bo inaczej nie opłacałoby Ci się slęczeć po nocach.

A wasz guru czyli setnotysiecznik to aktualnie gdzie ? Kajmany ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103325

zmieniła temat - a przecież nikomu nie chodzi o zbrojną konfrontację. Mi np. chodzi o to, żeby nie robić z siebie Mesjasza Narodów oraz zwyczajnego głupka. Druidzi łażą po Anglii. W Polsce ich nie trzeba...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#103448

Niestety.
Zdaje się, że w dyskusji(w codziennym życiu pewnie też) jest bezkompromisowa i głucha na wszelkie argumenty. Posługuje się gotowymi odpowiedziami "z klucza" i nie sposób jej do czegokolwiek przekonać. Ubzdurała sobie, że to ona niesie jedyny kaganek prawdy, zapominając, że każdy z nas jest nosicielem swojego kaganka.
Szkoda, może gdyby nie prowokowała i nie stawiała wszystkiego na ostrzu noża, dałoby się z nią podyskutować i dojść do ciekawych wniosków.
Bo idea słuszna.............tylko błędy w wykonaniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#103452

Jak ktoś nie rozumie, niech nie wchodzi.
Nie zamierzam tu tysiąckroć tłumaczyć.
Wiary nie da się przekazać, każdy musi sam po nią sięgnąć.

Róbcie swoje organizacje. Nikt wam nie broni.

Co do wiary, konfederacja barska dziś nie utrzymała by się na forach, posądzona o sekciarstwo i przesadną religijność.

Konfederaci pozostawili po sobie bogaty zbiór pieśni; najsłynniejsze z nich to Zdaj się, Polaku, w opiekę Maryi, Stawam na placu z Boga ordynansu, Piosenka o Drewiczu. Do tego powstania nawiązywali pisarze, m.in. Juliusz Słowacki w dziele Ksiądz Marek ze znaną Pieśnią konfederatów, a także w dramacie Sen srebrny Salomei. Adam Mickiewicz artykułem z 1833 roku pt. O ludziach rozsądnych i ludziach szalonych tworzy zręby mitu barskiego. Określa w nim rzeczywiste znaczenie konfederacji jako pierwszego polskiego powstania i wzoru wszystkich następnych zrywów narodowych Polaków, powstania łączącego hasłami wolności z symbolami religijnymi.
Za jeden z symboli konfederacji barskiej uważa się ryngraf, potwierdzają to liczne zachowane zabytki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103666

Jak ktoś nie rozumie, niech nie wchodzi.
Nie zamierzam tu tysiąckroć tłumaczyć.
Wiary nie da się przekazać, każdy musi sam po nią sięgnąć.

Róbcie swoje organizacje. Nikt wam nie broni.

Co do wiary, konfederacja barska dziś nie utrzymała by się na forach, posądzona o sekciarstwo i przesadną religijność.

Konfederaci pozostawili po sobie bogaty zbiór pieśni; najsłynniejsze z nich to Zdaj się, Polaku, w opiekę Maryi, Stawam na placu z Boga ordynansu, Piosenka o Drewiczu. Do tego powstania nawiązywali pisarze, m.in. Juliusz Słowacki w dziele Ksiądz Marek ze znaną Pieśnią konfederatów, a także w dramacie Sen srebrny Salomei. Adam Mickiewicz artykułem z 1833 roku pt. O ludziach rozsądnych i ludziach szalonych tworzy zręby mitu barskiego. Określa w nim rzeczywiste znaczenie konfederacji jako pierwszego polskiego powstania i wzoru wszystkich następnych zrywów narodowych Polaków, powstania łączącego hasłami wolności z symbolami religijnymi.
Za jeden z symboli konfederacji barskiej uważa się ryngraf, potwierdzają to liczne zachowane zabytki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#103667