Hierarchia i ochlokracja ( słuchajcie legioniści)

Obrazek użytkownika circ
Blog

Jak wiecie na skrzynkach trwa ruch, bo układamy się w legion. Dlaczego? Dlatego, że jak mówią rzymianie, sprawa sięgnęła trzeciego szeregu-res ad triaros redit, czyli jest poważna.

Tworzymy więc hierarchię, która nie będzie hierarchią władzy, ale służby i autorytetu. Rozpoczynamy w ten sposób Trzecie Millenium.

Hierarchia- Słowo zawiera dwa greckie morfemy hier- (tak jak w hierós = święty, poświęcony, ofiarowany bogom) oraz arch- (ten sam co w arché = początek, pierwsza zasada).

1. Kolejność rzeczy, zagadnień od najważniejszych do najmniej ważnych.

2. ustanowienie ważności stanowisk lub władz urzędowych, służbowych lub kościelnych (np. hierarchia kościelna, stopnie wojskowe).

Nie znajdziemy go jednak w klasycznej grece, ani łacinie, choć obecnie jest ono używane w większości dużych języków europejskich (w tym we współczesnej grece) i wielu pozaeuropejskich. Etymologia słowa jest dość skomplikowana. Miałoby ono do nas przyjść poprzez starofrancuski i łacinę średniowieczną, gdzie znalazło się jako neologizm stworzony na potrzeby przekładu późno-klasyczno-greckiego słowa hierarchia, którym Pseudo-Dionizy Areopagita określał hierarchie anielskie.

Struktura hierarchiczna.

Można ją zaobserwować zarówno w układach naturalnych (np. synchronizacja czynności fizjologicznych organizmu, społeczność, rodzina, stado, organizacja) jak i sztucznych (np. klasyfikacja biologiczna).

To tyle, co można zacytować z wiki o hierarchii. Reszta to lewacki bełkot. Ze żródeł słów, można jeszcze dowiedzieć się co znaczą naprawdę. Tyle nam zostało z cywilizacji.

Legion albo legia (łac. legio) Nazwa oznacza dosłownie "pobór". W początkowych okresach istnienia państwa rzymskiego oznaczało to całość wojska, czyli wszystkich mężczyzn powołanych pod broń. Przez wiele stuleci w legionach mogli służyć wyłącznie obywatele rzymscy.

 

Początki Biblii sięgały czasów wcześniejszych niż pismo. Biblia została przetłumaczona na łacinę dopiero w IV w. a jej tłumacze mówiąc o hierarchii duchów stworzyli  słowo hierarchia zamiennie z legionem,bo nie wiemy jak brzmiało to słowo objawione prorokom w czasach archaicznych i czy ludzie w ogóle je rozumieli.

Słowo to określa jednak strukturę Stworzenia, co człowiek zrozumiał i naśladował dużo później, kiedy zaczęły się tworzyć pierwsze byty państwowe i nauka.

 

Co jest przeciwieństwem hierarchii społecznej?

Motłoch; synonimy: synonimy: dzicz, gawiedź, hałastra, hołota, lumpenproletariat, męty, motłoch, pospólstwo, szumowiny, tałałajstwo, tałatajstwo, tłuszcza, zbieranina.

Ochlokracja (gr. ὀχλοκρατία ochlokratia - "rządy tłumu", od słów ὄχλος óchlos - "tłum, motłoch" i κρατέω kratéõ - "władam") – zwyrodniała forma demokracji, w której władza jest sprawowana bez żadnych struktur i zasad prawnych, bezpośrednio przez niezorganizowany i ulegający zmiennym emocjom tłum. Wpływ na władzę mają wszyscy, bez względu na urodzenie lub przynależność obywatelską.

Polibiusz umieszcza ochlokrację, obok oligarchii i tyranii, jako jedną z niewłaściwych form państwa.

 

Dlatego tworzymy legion. By być hierarchią i nie być motłochem. Amen.

Zapraszam chętnych na priv, do wymiany adresów meilowych.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeżeli pośród czytelników mam jakichś sympatyków, to ja również zapraszam do takiej formy organizacyjnej. To jest lub będzie skuteczna metoda przeciwdziałania zamachom na niezalezność i wolność słowa.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73787

Dam ci na początek kilku.
Brak nam chłopów liderów.

Pozdro.

Ponadto rospin, qrna. Po co ci sympatyków siebie, ty masz zbierać sympatyków Polski.
Pukaj do drzwi jak żebrak. Dobrze ci zrobi na cerę.

Pisz na PW do ludzi, którzy wpadli ci w oko i tyle.

Możesz też walić w drzwi, wsadzać but pomiędzy i wchodzić przez okno.

Ja się zalecam dla Polski, ty też możesz;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#73814

Moje poglądy są jednoznaczne,dlatego pytałem o moich sympatyków.Co do sympatyków POLSKI, to nie przestaję ani na moment odmrażać zombich.Dzisiaj, na wrażym terenie też zaliczyłem dwóch.Trzeba było widzieć ich miny, kiedy im tłumaczyłem, kogo popierają:)
Czy się na lidera nadaję, nie wiem.Tak do siebie jak do innych jestem koszmarnie wymagający i do bólu konsekwentny.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73815

Nie bądź koszmarnie wymagający. Nie na poziomie małych dziesiątek. Wymagać można od setników w górę.
Dlatego jest chaos i nerwy, bo na blogu profesora krytykuje go portier z hotelu, który się nudzi, albo syn Palikota.
W piramidzie to niemozliwe.

Ja jestem architektem. Od murarza mogę wymagać, by równo murował i najwyżej robił wzorki, jak jest artystą murarzem, ale nie wymagam, by umiał dom projektować, albo by znał się na filozofii, lub posiadał cnoty rycerskie. Mądrość z doświadczenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#73822

Od dawna prowadzę działalność podjazdową i ciążę na sumieniu Tuska czterema duszami, porwanymi mu tuż przed wyborami. Jeśli uważasz, że mogę się do czegoś przydać to proszę bardzo - kontakt podam na PW, ale uprzedzam - nie jestem prawnikiem i nie znam się na żadnych paragrafach. Pyskata za to potrafię być i przemądrzałe maile pisać potrafie też choć wolę satyrą się parać.
Pozdrawiam legionistów.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#73940

napisałam ci na PW.
pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#74625