B. WAŻNE!!! Pikiety przed sądami w dniu 4.05.2009r.

Obrazek użytkownika circ
Blog

Stowarzyszenia z całej Polski, walczące z bezprawiem w wymiarze sprawiedliwości ustaliły, że w dniu 4.05.2009 r. zostaną przeprowadzone pikiety przed Sądami Apelacyjnymi i Prokuraturami Apelacyjnymi w całym kraju.
W Krakowie ja zająłem się przygotowaniem i organizacją całej akcji.
Dzisiaj tj. 27.04.2009 r. zostało złożone zawiadomienie Prezydenta Miasta Krakowa o planowanym proteście przeciwko bezprawiu w wymiarze sprawiedliwości w dniu 4.05.2009 r.
Bardzo istotne jest aby uzyskać jak największe poparcie społeczne dla tej akcji, a co za tym idzie liczny udział w pikiecie.
W związku z powyższym bardzo proszę o pomoc i wsparcie w organizacji tego protestu.
Proszę przekazać tą informację jak największej liczbie znajomych oraz namówić ich do wzięcia udziału w tej akcji. Od tego będzie zależeć jaki będziemy mieli wymiar sprawiedliwości.
Serdecznie pozdrawiam
Tadeusz Chołda

W załączeniu przesyłam list od głównego koordynatora akcji:

Pikiety w dniu 4.05.2009 pod Sądami Apelacyjnymi i Prokuraturą Apelacyjną.

Szanowni Państwo.
Spotkaliśmy się 4.04.2009 r. w Warszawie. Podjęte zostały ustalenia, że robimy w jeden dzień pikiety pod wszystkimi Sądami Apelacyjnymi w Polsce.
Sądów Apelacyjnych jest 11 w Polsce. Wykaz na str. www.aferyibezprawie.org. Akcja ma cel propagandowy, że w jednym dniu potrafimy zrobić w Polsce pikiety pod hasłami > STOP BEZPRAWIU PROKURATUR I SĄDÓW oraz NAGRYWANA ROZPRAWA TO GWARANCJA PRAWA <.
Te same hasła pod wszystkimi sądami. Przewidujemy co najmniej po 15 osób pod każdym Sądem Apelacyjnym.
Ta akcja ma zmusić Sejmową Komisję i ministra Czumę do spotkania z nami. Jak nie pomoże to, to koniec maja pod Sejm. Musicie więc pilnie podać kto pod który Sąd pojedzie i ile ma osób. Jeśli będzie mniej jak 15 to będziemy namawiać za pośrednictwem strony. Jedyną osobą, która się wywiązała to p. E. Mytcha z Warszawy podając listę 15 osób. Potrzebne listy do Rzeszowa, Gdańska, Białegostoku, Krakowa, Katowic, Lublina, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Łodzi. To te 11 miast. Dopiero po otrzymaniu list na te 11 miast można zawiadomić media i trzeba wystąpić o zezwolenie jeśli będzie więcej jak 15 osób. Do 15 nie potrzeba. I stąd ten pomysł.
Ważne są stroje organizacyjne aby być widocznym. Proponowany dzień to 4.05.2009 r. w godz. 9-12 Sądy Apelacyjne; od 13 -16 Prokuratury Apelacyjne a po 16 biura poselskie aby uświadomić posłom, że to oni są dla nas a nie my dla nich. Jeśli nie będziemy w stanie dopiąć tego organizacyjnie to nie będzie pikiet. Proszę nie ustalać Opola, Kielc itp. Koszalin winien być w Szczecinie bo w Koszalinie nie ma Sądu Apelacyjnego. Inni tak samo muszą się podzielić. Pan A. Klimek proszę o organizację Rzeszowa i może Krakowa. Pan Światowski i Sanocki Wrocław; E. Myrcha Warszawa. Może warszawa wspomoże Lublin? Kto do Gdańska, Białegostoku i Lublina ? Co z Łodzią !!! Milczy.Bielsko do Katowic i może wspomóc Kraków. Czy ktoś kontaktował się z posłami? Od jutra na stronie www. aferyibezprawie.org będzie treść pisma to posłów. Należy go rozsyłać do posłów i po portalach internetowych. Jeśli nie umiemy załatwić tak prostej sprawy, to lepiej dać sobie spokój. Ja rozumiem, ze milczenie jest złotem ale nie w tej sprawie. Zmiany kodeksu postępowania karnego są w komisji sejmowej. Ani słowem w nich o nagrywaniu rozpraw. Nadal ograniczenia w dostępie stowarzyszeń do spraw sądowych, nie mówiąc o wyznaczaniu rozpraw czy prywatnych aktach oskarżenia. Pozdrawiam i oczekuję na pilne informacje, które są niezbędne.
Jerzy Jachnik.
PS. Proszę w tej sprawie wszystkie informacje na e-mail info@tokarstwoautomatowe.com

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Według najnowszych informacji 8-9 pikiet jest już zorganizowanych /Sądów Apelacyjnych jest 11/.

Brawo, organizatorzy

Pozdrawiam Kraków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18877

Jak nie będę w pracy, to chętnie wpadnę:)

Również pozdrawiam, Kraków.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#18888