Polski Żyd oskarża. Mocne słowa, odważny tekst.

Obrazek użytkownika Kowalsky
Kraj

 

Kto nie czytał wrześniowego wydania magazynu Forbes, ten powinien.

 

Okładkowy temat poświęcony jest sprawom odzyskiwania majątku pożydowskiego. Tekst mocny, ciekawy, bardzo odważny, frapujący.

 

Pieniądze wzbudzają emocje a jeśli dodać do tego kwestię żydowską to mamy istną nitroglicerynę mogącą wybuchnąć w rękach.

 

„Wokół spraw związanych z restytucją mienia pożydowskiego powstało fałszywe tabu, wszyscy traktują to jak gorący kartofel, żeby przypadkiem nie narazić się jakiemuś wpływowemu lobby, uniknąć oskarżenia o antysemityzm. Na temat majątku kościelnego wywiązała się niedawno ogólnonarodowa dyskusja, szykują się zmiany w prawie, a tu – cisza. Wystarczy tego chowania głowy w piasek, marnie taka polityczna poprawność o nas świadczy.” - pisze Eryk Stankunowicz.

http://www.forbes.pl/zydowskie-oskarzenie,artykuly,160624,1,1.html

 

W numerze znajduje się dwa teksty na wspomniany temat.

Pierwszy pod tytułem „Kim są nasi przywódcy?” autorstwa Seweryna Aszkenazego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Severyn_Ashkenazy

http://www.forbes.pl/kim-sa-nasi-przywodcy-,artykuly,160629,1,1.html

 

Tekst który gdyby został napisany przez Polaka byłby okrzyknięty jako antysemicki. Stankunowicz zapowiada go tak:

 

„Ze swoją wiedzą o korupcji w gminach żydowskich Aszkenazy chodził latami po ministerstwach, próbował zainteresować nią media, ale nikt na poważnie się tym nie zajął. My też początkowo potraktowaliśmy go nieufnie.”

 

 

Drugi tekst „Kadisz za milion dolarów”, autorstwa Wojciecha Surmacza z Forbes'a; napisany we współpracy z izraelskim dziennikarzem - Nissan Tzur, dziennikarzem śledczym "Maariv" i "The Jerusalem Post".

http://www.forbes.pl/kadisz-za-milion-dolarow,artykuly,160596,1,1.html

Aszkenazy szkicuje mocny portret przywódców żydowskiej diaspory.

 

Oto drobny cytat(wytłuszczenia moje):

Michael Schudrich – naczelny rabin Polski, rabin zatrudniony na pół etatu i to w kraju tak dużym i ważnym jak Polska. Rabin, który nie studiuje i nie naucza, nie upomina i nie nawołuje do przestrzegania zasad przyzwoitości, nie pociesza strapionych i nie doradza zagubionym. Zamiast tego zajął się marketingiem i piarem społeczności żydowskiej. Można się do niego zgłosić po informację lub załatwić z nim sprawę polityczną, ekonomiczną czy biznesową. I tylko z rzadka – religijną. Ten rabin widzi wszystko, słyszy wszystko, wie wszystko i pozwala na wszystko. Idealny rabin do wspierania korupcji.

Piotr Kadlčik – przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Człowiek, który kilka lat temu nie był w stanie zarobić na życie, przeszedł na judaizm i dzięki hojności swojego nowego Boga oraz talentowi do przemieniania większego w mniejsze, znacząco się dorobił. Nie stroni od kieliszka i można go często spotkać na ulicy, gdzie stara się ustalić swoje położenie.

 

Tadeusz Jakubowicz – przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie. Jego ojciec i wuj wiedli mizerny żywot w komunistycznych czasach, doglądając gminy żydowskiej w Krakowie. (...)Swoją około stuosobową gminą zarządza twardą ręką, autorytarnie i stosując metody zastraszania. Stawiam przed nim wyzwanie: niech zgodzi się na przeprowadzenie niezależnego sądowego audytu finansów gminy za ostatnie lata. Jeżeli audyt wykaże, że jest uczciwym pośrednikiem – pokryję koszty audytu, będę głosić jego uczciwość, a także przekażę milion złotych na wznowienie funkcjonowania liberalnego judaizmu w krakowskiej Synagodze Tempel. Jeżeli audyt udowodni inaczej, pan Jakubowicz zgodzi się, przed pójściem do więzienia, na zwrot wszystkich nieuczciwie zdobytych środków.

 

Parę innych cytatów:

„Według „Forbesa” wartość znacjonalizowanego po II wojnie światowej mienia wyznaniowych gmin żydowskich w Polsce wynosi około 1 mld zł. O zwrocie tego majątku decyduje od 1997 roku Komisja Regulacyjna do spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Jak dotąd gminy żydowskie odebrały już około 500 nieruchomości, wartych 205 mln złotych oraz zainkasowały ponad 80 mln zł z tytułu odszkodowań. I od razu zaczęły go wyprzedawać - pokaźna część tego majątku (synagogi, ubojnie rytualne, mykwy i kirkuty) poszła już pod młotek.

Kiedy państwo polskie zaczęło oddawać żydowskim organizacjom nasze synagogi i cmentarze, żywiłem nadzieję, że będą się nimi opiekowały, a nie sprzedawały. Myliłem się – mówi Jakub Szadaj, założyciel i przewodniczący Niezależnej Gminy Wyznania Mojżeszowego RP.

 

Część z 40 mln zł, pochodzących z wyprzedaży gminnych nieruchomości trafiło w tryby wysublimowanego mechanizmu dystrybucji. Pieniądze rozchodziły się w hermetycznym środowisku menedżerówskupionych wokół Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich (ZGWŻ) i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego (FODŻ).

 

Oba podmioty działają na gruncie umowy, zawartej w 1996 roku pomiędzy przedstawicielami polskich gmin żydowskich i Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO – World Jewish Restitution Organisation) oraz Światowego Kongresu Żydów (WJC – World Jewish Congress). Stenogramy z tamtych rozmów, do których po latach dotarł „Forbes”, pokazują genezę „rozbioru” znacjonalizowanego po wojnie majątku polskich gmin żydowskich. Polska strona wytargowała od międzynarodowych partnerów prawie milion dolarów pożyczki na zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Potem odbyła się dzika reprywatyzacja. Zgodnie z umową polskie gminy żydowskie dzielą się odzyskanym majątkiem ze swoimi partnerami z zagranicy po połowie.

- Stwierdziliśmy tak, że jest „rozbiór” Polski: dziewięć gmin, dziewięć województw i są filie. Dziewięć gmin odbierze obiekty w województwach, gdzie są te gminy. (…) Z drugiej strony, Fundacja wybiera z reszty czyli poza granicami tych województw – czytamy w stenogramie wypowiedź Ayre Edelista ze Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego.

 

http://www.forbes.pl/rozbior-majatku-zydow,artykuly,160824,1,1.html

 

http://www.forbes.pl/kadisz-za-milion-dolarow,artykuly,160596,1,1.html

 

 

To najlepszy numer "Forbesa" od wielu lat - mówi o wrześniowym wydaniu Kazimierz Krupa, redaktor naczelny.

http://www.forbes.pl/w-najnowszym-forbesie-zyd-oskarza,artykuly,160836,1,1.html

 

Ja potwierdzam, naprawdę warto przeczytać. Świetny obraz Polski i stosunków polsko-żydowskich jak i diaspory żydowskiej. Autorom gratuluję odwagi.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika all10101 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 jutro Forbesa. Dzięki za "zajawkę". Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#378255

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kowalsky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

#378256

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#378257

Traktuje ich jako solidarną, zgodną społeczność o wspólnych celach i podobnych troskach.
Nigdy tak nie było, nie jest i raczej nie będzie.
Po relacjach społecznych w Izraelu widać, jak bardzo różni są ci ludzie.
Można by powiedzieć, że są jak wszyscy inni, tylko dziesięć razy bardziej aktywni:)

Kiedy grupa ortodoksów przeciąga linę, by wywrócić jadącego w szabas motocyklistę a ten ginie,mnożą się protesty i różne inicjatywy "anty" pośród innych Żydów.
Sprawa wspólnego, z kobietami, podróżowania komunikacją miejską co rusz wywołuje awantury.

W Warszawie, z dekadę temu, Żydzi, między sobą, pokłócili się o cmentarz.Nawet gazety o tym pisały.
To była dość paskudna i kompromitująca sprawa.

Jest ich u nas, po prostu, coraz więcej i stąd częstsze o nich wieści.
Żyd to rewolucjonista, tak powiadano.

To tylko w "Naszych matkach..." ktoś ich nazwał "partyzantami"...
Temat rzeka...

Vote up!
3
Vote down!
-2
#378261

Tak jak i żydzi również Polacy zostali pokrzywdzeni podczas 2 wojny światowej. Walczyliśmy na wszystkich liniach frontu na całym świecie, oddawaliśmy krew za Francję, Anglię i Amerykę. Nikt po wojnie nie pytał się jak ma wyglądać nasz kraj. Największe mocarstwa świata "za nasze zasługi" zebrała nas jak świnie do jednego "wora" i oddala Rosji. Nasz kraj został podzielony miedzy największe mocarstwa, a nasza ziemia rozkradziona. Czy o taką Polskę walczyli nasi dziadowie!?

Wkurwia mnie to wszystko!!

Dlaczego nikt nie mówi o nas Polakach? Żaden rzad powojenny nie broni Polaków. W historii Polski przedstawia sie nas jako barbarzyncow.  Nawet kościół katolicki broni żydów i ukrywał zbrodniarzy wojennych. Ameryka (żydzi amerykańscy) robiła w czasie wojny lukratywne interesy z Hitlerem. Potem stan wojenny, Wałęsa (marionetka UBECJI), okrągły stół (największy przekręt w Polsce), zmiana ustroju (zmiana nazwy-ludzie ci sami), prywatyzacja (rozkradanie),

kolejne rządy w telewizji pokazujące się w jarmułkach na głowach itd

Po co te cyrki?

Lech Walesa zaraz po okrągłym stole, jeździł po świecie i ani słowem nie wspomniał o zasługach Polaków. Tylko żydzi się zasłużyli, ale czym?

Historia Polski jest zakłamanai nikt nie dba o to aby ja wyprostować.

Dlaczego wszyscy boja się o tym mówić i pisać publicznie? To, ze będziecie cicho to nie znaczy, ze żydzi Was zostawią w spokoju. Żyd nigdy nie będzie szanował goja, a będzie trzymał tylko sztamę z silnymi.

Ci co lezą na łopatkach będą wykończeni!

Chcecie skończyć tak jak Ameryka (stan wojenny)?

Kiedyś marzyłem żeby zobaczyć Amerykę, aż strach co się tam dzieje. Wyjedziesz do Ameryki i ktoś może zadecydować, ze jesteś wrogiem Izraela i Cie zastrzelić!

Tez nikt o tym nie pisze ani publicznie nie mówi. Czego się boicie?

Żydzi chcą abyście się bali!!!

 

Ciekawostki o Walesie: Ojciec Danuty Wałęsy był skazywany za kradzież, pobicie, a nawet za współudział w zabójstwie

W czasie 11 miesięcznego internowania Lech Wałęsa skonsumował prawie tysiąc litrów alkoholu! Z tego wynika, ze Lech Wałęsa był codziennie pijany!  Co to za “internowanie” było :) Tez tak bym chciał :)

A może to dobry chwyt reklamowy dla ośrodków wczasowych w Polsce?

Badz "internowany" jak Walesa !!!

Luksusowy pobyt w Kołobrzegu z nielimitowaną ilością alkoholu :)

Vote up!
2
Vote down!
-3
#378264

 pisać "na Wałęsę"... Ciekawe jest natomiast to, że to, o czym Pan pisze, w POlsce wiedzą prawie wszyscy, a reakcja prawie żadna. Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-3
#378268

To niezwykle ciekawe, dziękuję za informację, z pewnością sięgnę po ostatniego "Forbsa ".

 

Vote up!
1
Vote down!
-3

mika54

#378267

  Teraz Polacy powinni oskarżyć i zaskarżyć. Wato by było, bo jeszcze wiele jest do ukradzenia, tylko ciekawe, kto to zrobi, bo na pewno nie rząd.

A co na to gminy żydowskie? Wrzeszczą o "samonienawiści " polskiego żyda, ( czyli "ethnic self-hatred" - "antysemityźmie" w wykonaniu żydów), czy zamiatają sprawę pod dywan?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
2
Vote down!
-3

Lotna

 

#378314

Kupiłam, przeczytałam i mam mieszane odczucia.

Czy tego nie można było załatwić w odpowiednich władzach poza Polską?! To trochę dziwne.

Poza tym czy tam jest cała prawda i tylko prawda? I czy nie ma czegoś wyeksponowanego bardziej, a czegoś innego mniej?

Jak zwykle w takich sytuacjach nasuwa mi się pytanie: cui bono? Czyli jakie czytelnik mógł odnieść wrażenia po tej lekturze?

Vote up!
3
Vote down!
-1
#378327

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bozennak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

dem rabinackim - polskie sądownictwo to dla nich myszygene, mają swoje. Jeśli nie będzie sądu rabinackiego oraz jeśli Autor nie zginie "w niewyjaśnionych itd." czuj duch, bo to gezera shava.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Joanna K.

#378417

Widać Krzyż Papieski = zakłócenie spokoju zmarłym. Cmentarz żydowski w pobliżu kolei i ruchliwej ulicy jest gites. Ten ostatni zaniedbany jest okrutnie i jeśli ktoś go uprząta to jakaś klasa z jakiejś szkoły przed 1 listopada. Ogrodzenie tego cmentarza rozłazi się, brama zamknięta na kłódkę, ale można swobodnie przecisnąć się. Cały cmentarz zarośnięty zielskiem i nie słyszałem żeby gmina żydowska przedsiębrała w tej sprawie jakieś kroki. Jedyne co pamiętam to larum gminy, że stara burznica chyli się ku upadkowi i prezydent powinien wyasygnować na ten cel pieniądze. Tak to żydzi pamiętają o swoich ale cudzymi rękami i jeśli te cudze ręce się ociągają to jest mniejszy lub większy gewałt. Nie trzeba dać się terroryzować i jeśli żydzi chcą uapamiętnienia swoich to chociaż 50/50.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1430357