Zajrzyjmy lewakom do kieszeni

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

No właśnie, zajrzyjmy.
Obiekt dociekań: Krytyka Polityczna (KP) i jej główny animator Sławomir Sierakowski.

Tekst źródłowy: http://niezalezna.pl/article/show/id/32490
Z tekstu wynika, że HGW przekazała w 2009 i 2010 po 100 tysięcy rocznie na działanie redakcji KP.
Władze samorządowe przekazały lokal w dzierżawę (dawna kawiarnia Nowy Świat) za symboliczną opłatę 12 zł/m2 miesięcznie - zaniżając ten czynsz średnio 12 krotnie.
KP płaci 15'600 zł miesięcznie, a powinna płacić: 187'200. Czyli KP otrzymuje miesięczną dotację od samorządu w wysokości: 171'600, czyli rocznie 2'059'200.
Należy nadmienić, że w lokalu tym możliwy jest wyszynk alkoholu, nie wiem jakie są ceny bo nie byłem, ale nie sądzę, żeby odbiegały od standardu Traktu Królewskiego.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2009 dotacja w wysokości 340'000.
Zachęta - 45'000
Resort kultury dodatkowo 44'000 za projekt "patriotyzm jutra" + 14'000 na wydawnictwo stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego. Od 2009 r. wyłożył 17'000 zł.
Państwowy Instytut Sztuki filmowej w roku 2010 "dał" 80'000.
Nawet jeśli by pominąć ukryte dofinansowanie w formie zaniżonego czynszu to KP otrzymała w przeciągu ostatnich 2 lat dofinansowanie rzędu 600'000 rocznie ze skarbu państwa. No po prostu żyć nie umierać.
Jeśli weźmiemy pod uwagę skład osobowy tej instytucji: Sławomir Sierakowski, Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Kinga Dunin, Cezary Michalski i Artur Żmijewski. To nawet doliczjąc sekretarki i pracowników techniczno - administracyjnych da się żyć i widmo głodu do oczu nie zagląda.
Natomiast jeśli doliczymy ukryte dofinansowanie w formie zaniżonego czynszu za lokal to dopiero jest raj, ponieważ wychodzi 2'699'200 (słownie: dwa miliony sześćset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy dwieście złotych), w przybliżeniu 2,7 miliona.
Nawet jakby doliczyć wszystkich potencjalnych przydupasów i totumfackich tej ferajny to za 2.7 miliona to może lekko licząc przeżyć na bardzo dobrym poziomie 27 rodzin (każda rodzina po 100'000 rocznie).

Mam pomysł na taki fajny happening. Wchodzimy do tego lokalu, zamawiamy wódy ile wlezie, a potem mówimy, że Ścierwakowski już od nas wziął w formie podatków, trzeba być tylko przygotowanym na niezłą bijatykę, bo nie wiem jakich bramkarzy tam mają, ale to jest do sprawdzenia.

Brak głosów

Komentarze

Bolek ma wiernych naśladowców!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#53765

Cezary Michalski??? ojojoj
go przycisnęło?

Vote up!
0
Vote down!
0
#53770

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#53774

dwie uwagi:

ceny alkoholu są dość niskie, komuchów sponsoruje miasto, więc stać ich na nieuczciwą konkurencję

pieniądze, które dostaje KP od miasta nie biorą się znikąd, równocześnie ratusz odmawia dotacji prawie wszystkim imprezom kulturalnym, które dotąd odbywały się w Warszawie i które dotąd współfinansowało miasto - cóż, musi starczyć dla Sierakowskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#53780

A toś się panie Andrzeju wstrzelił z tym tematem ..
Aż mną samym "zatrząchło" ...

To takie buty w tej Warsiawie , czy jest pan aby pewien tych sensacji ..?

Jeśli to rzeczywiście ma pokrycie w faktach to jest to sprawa raczej do prokuratury .a co najmniej do analizy przez NIK ..
Warto byłoby sprawdzić jakiej wysokości datacje od władz W-wy uzyskały ostatnio np: schroniska dla bezdomnych czy hospicja dla dzieci jakich zapewne wiele jest w w samym mieście i okolicach ...

Otwierają Nowy Wspaniały Świat

( - tylko dla kogo ma być wspaniały i KOMU ma służyć ? )

Byłam dziś na zwiadzie w Nowym Wspaniałym Świecie u Stowarzyszenia im. S. Brzozowskiego. Budują ostro, urządzają, myją okna, malują. Otwarcie w lokalu po dawnej kawiarni Nowy Świat już za tydzień. Wstęp wolny, więc sprytnie wymyślili, żeby rozłożyć je na 3 dni, żeby rozładować tłok. W piątek zagra Lech Janerka, w sobotę Fisz i Emade, a w niedzielę po raz pierwszy usłyszymy specjalny projekt LXMP Macia Morettiego i Mikołaja Trzaski. Będą też DJ’e i muzyka do rana. A w sobotę dodatkowo projekcje przygotowane przez Kasię Górną, wyświetlane na fasadach kamienic, na całej długości ulicy, po stronie kawiarni. Temat przewodni: budujemy Nowy Wspaniały Świat (tak jak ‘Cały naród buduje swoją stolicę’ na Empiku).

Z ciekawostek, tak na szybko - wnętrze będzie dość surowe, ściany zostały przemalowane na szaro, meble będą proste szaro-czarno-drewniane, delikatne akcenty czerwone pojawią się jedynie w muralach Twożywa, które powstają właśnie na ścianach i suficie sali głównej oraz na schodach (Mariusz i Krzysiek zaprojektowali też logo NWŚ z filiżanką kawy z której unoszą się ogniste płomienie, bo jak wiadomo wszystkie rewolucje rodzą się w kawiarniach). Ostatnia sala na parterze (ta z tylnym wyjściem) odgrodzona będzie od głównej czarną zasłoną, pomalowana na czarno, z czarną wykładziną i pufami - tam będzie chillout i pokazy filmowe. W głównej sali dominuje już wielki bar, zaprojektowany przez Olę Wasilkowską (drugi bar w jej życiu, ale pierwszy tak spektakularny) - z szarych cegieł i sklejki. Jak mówi projektantka - konstrukcja low budget, korespondująca z filozofią tego miejsca. Cegły są surowe, ustawione również w oknach, tak by było je widać z zewnątrz. Stoliki pociągnięte będą smugami farby, tak by wszystko sprawiało wrażenie pozostającego jeszcze w procesie, w budowie. Co nie oznacza prowizorki. Ma być profesjonalnie, zgody już wszystkie są, remont dobiega końca (w związku z tym pożyczka przez Stowarzyszenie zaciągnięta;). Na górze będzie Uniwersytet, pokazy filmowe, ta sala też sukcesywnie będzie remontowana. Będzie też pokoik prasowy w małym pomieszczeniu przed wejściem do głównej sali. Kawiarnia ambitnie ma być otwarta codziennie od godz. 9 do 3. Wieczorami będą spotkania, dyskusje, nocami DJ’e zagrają do tańca (w piątki prezentować się będą wyłącznie kobiety). Co jeszcze? Żakowski poprowadzi dyskusje polityczne, Dunin – literackie, Belina serwować będzie przygnebiającą muzykę w poniedziałkowe wieczory, będzie premiera książki Olgi Tokarczuk, Nowy Teatr wchodzi ze swoim cyklem spotkań, Animatornia ma już pokazy dokumentów, będą wydarzenia wokół przewodnika o Joannie Rajkowskiej, Długosz otworzy wystawę, będą też gościć gwiazdy światowej humanistyki. Co wieczór coś ma się dziać.

Co jeszcze? Jak coś mi się jeszcze przypomni, to dopiszę. A teraz pędzę na odpalenie neonu na Kępę Potocką. Spotkajmy się tam!

źródło : http://zrobtowwawie.blox.pl/2009/10/Otwieraja-Nowy-Wspanialy-Swiat.html

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#53806

... co byłoby, gdyby tą kasę im zabrać. Przecież ich periodyku, tych modnych bzdur, nikt przy zdrowych zmysłach nie czyta. Kiedyś wziąłem to do ręki, przejrzałem, no i przypomina to bełkot średnio inteligentnego szympansa. Groziłoby im widmo śmierci głodowej. Ale nie, powiedzieliby, że to przejaw cenzury. Ponieważ lewak w obecnych czasach to święta krowa z Kalkuty, to pewnie obiłoby się o Strasburg, że faszystowska Polska biednych lewicowców dyskryminuje.

A pomysł z wódą niezły.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#53808

[quote=Kirker] A pomysł z wódą niezły. [/quote] Przyznaję że pomysł jest przedni , samego mnie korci by kiedyś skrzyknąć chłopaków i wybrać się w "gości" w ten rejon..Szkoda tylko że za Ślaska jest taki kawał do tej Warsiawy.. Dla odmiany posłuchaj Kirkerze tego ..bełkotu Mary Koszmary (Sławomir sierakowski) Zajrzyj również pod tejn link : ]]>http://www.krytykapolityczna.pl/dmdocuments/poasrcard_FINAL.pdf]]> ( ulotka ) pozdrawiam ............................ "Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości" ]]>http://andruch.blogspot.com/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#53815

Rośnie nam drugi Urban.

Nie dosyć,
że to talatajstwo szwęda się po kraju,
to jest jeszcze zapraszane do różnych programów.
I nadaje mu się tym samym znaczenia.

Zamiast wprowadzić całkowitą abstynęcję tego skażonego środowiska,
zamiast uważać by się o tą wydalinę nie ocierać,
prowadzi sie z czymś takim rozmowy.

Dlatego też mam za złe Rafałowi Ziemkiewiczowi,
za te jego pogadanki z sierakowskim i emitowanie tego w TV.

Trzeba pamiętać, że Polska Lewica
to nie jest jedynie inna formacja polityczna.

To są komuchy z poprzedniego systemu,
to są ich dzieci i wnuki.
Jak można z kimś takim wogóle siadać do jednego stołu?
Jak można z takim barachłem wogóle rozmawiać?

Z takim dziadostwem się poprostu walczy,
a nie wchodzi w jakies konszachty
czy jakiekolwiek inne kontakty.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#53833