Twarde dowody przeciw GLOBCIO i wizerunek ekologów

Obrazek użytkownika elig
Świat

No cóż, mamy 24 marca - Niedzielę Palmową i czwarty dzień kalendarzowej wiosny. Za oknem ok. 15 cm śniegu i minus dwa stopnie mrozu. Wczoraj było -10, a jedną z głównych informacji było to, że w Kijowie spadło pół metra śniegu w jeden dzień. Jest to więc idealny moment, by pomówić o globalnym ociepleniu.

Osiem dni temu, 16 marca, w portalu angielskiej gazety "Daily Mail" ukazał się artykuł o długim tytule: "The Great Green Con no. 1: The hard proof that finally shows global warming forecasts that are costing you billions were WRONG all along" napisany przez Davida Rose /tu: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2294560/The-great-green-1-The-hard-proof-finally-shows-global-warming-forecasts-costing-billions-WRONG-along.html /. Można ten nagłówek przetłumaczyć jako: "Wielkie zielone oszustwo nr 1: twardy dowód ostatecznie pokazujący, iż kosztujące miliardy prognozy globalnego ocieplenia były kompletnie BŁĘDNE".

Najważniejszym punktem tej publikacji był sporządzony przez prof. Eda Harrisa, na podstawie danych z tysięcy punktów pomiarowych, wykres REALNYCH zmian temperatury Ziemi w ostatnich kilkunastu latach. Wynikło z niego, że używane do celów prognostycznych modele komputerowe wielokrotnie przeszacowywały spodziewany wzrost temperatury. Tak naprawdę, od roku 1997 wcale ona nie wzrosła, a w ciągu ostatnich 50 lat powiększyła się zaledwie o 0,5 stopnia. W artykule cytuje się wypowiedź prof. Judith Curry, która twierdzi teraz, ze temperatura Ziemi może pozostać stabilna przez co najmniej dwie dekady.

David Rose przypomina, że wskutek tych fałszywych prognoz, każde gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii płaci obecnie za energię o 100 funtów rocznie więcej niż powinno. Co więcej:

"The current Energy Bill is set to increase subsidies for wind turbines to £7.6 billion a year – leading to a combined cost of £110 billion. Motorists will soon see a further 3p per litre rise in the cost of petrol because this now has to contain ‘biofuel’ ethanol. ".

Opisano też historię Davida Bellamy'ego, który stracił pracę w BBC, gdy ośmielił się kwestionować globalne ocieplenie. Autor zwrócił też uwagę na to, że ilość dwutlenku węgla w atmosferze była miliony lat temu ponad 10 razy większa niż obecnie. Oczywiście, żadnych ludzi wtedy jeszcze nie było, ale życie na Ziemi kwitło.

Coraz więcej danych wskazuje na to, iż GLOBCIO to totalna bujda. W miarę, jak coraz więcej ludzi uświadamia to sobie, opinia publiczna zaczyna odwracać się od ekologów i ekologii. Jeszcze 10 - 20 lat temu ekologia była na fali. Prawie każdy produkt można było sprzedać, reklamując go jako "ekologiczny". Siedem lat temu ekolodzy sprzeciwiający się budowie obwodnicy w doinie Rospudy mieli za sobą wielką część opinii publicznej /poza Suwalszczyzną i Podlasiem/. A dziś...

Wczoraj /23.03/ przeprowadzono ogólnoświatową akcję "Godzina dla Ziemi" polegającą na wyłączeniu przez godzinę części odbiorników energii elektrycznej. Na forum Onetu.pl pod informacją na ten temat było ponad 400 komentarzy /tu: http://wiadomosci.onet.pl/forum/godzina-dla-ziemi,2,836274,0,czytaj-najnowsze.html /. 97-98% z nich była przeciwko ekologom. Opisywano ich jako kompletnych idiotów, oszustów lub złodziei. Wskazywano na nonsensowność całego tego pomysłu, jako że nikt przecież nie wyłączy elektrowni. Tak więc w ciągu kilku zaledwie lat ekolodzy ze "zbawców naszej planety" przekształcili się w "durniów" i "szarlatanów". Cóż za zmiana wizerunku !!!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Chcącemu nie dzieje się krzywda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346224

Wulkan (taki większy) w czasie jednej erupcji wyrzuca więcej CO2 niż cały przemysł światowy przez rok. To tak szacunkowo. Dyskusja na temat turbin wiatrowych toczyła się przez z lata z ogromnym zacięciem humanistycznym ale z ani z ekologią ani z ekonomią nic w spólnego to nie miało, bo ani to tanie ani przyjazne dla środowiska a najmniej dla ludzi. Wystarczyło dodać dwa do dwóch i byłoby jasne przed wpakowaniem bilionów w idiotyczne projekty. Europa zachodnia najpierw wybudowała u siebie autostrady wzdłuż i wszerz, betonując wszystko co się dało, po czym wszyscy w parlamencie europejskim darli mordę że my tu ptaszki płoszymy w Rospudzie podczas gdy ludzie giną na gównianej drodze rozjeżdżanej przez TIR-y. Fajnie jest pieprzyć głupoty gdy ma się ciepło, sucho i pewnie. Gorzej jak się skończy.

"Ignorancja to siła" (Georg Orwell czyli Eric Blair - Stryj Tony Blair`a)

------------------------------------------------------------------------ "Współczesna demokracja to orgia zdrajców."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#346230

to bzdura. Protestuję jednak przeciwko nazywaniu go "błędem". Ta akcja świadczy o wysokiej inteligencji i wprost genialnej skuteczności działania tych którzy je wynaleźli a następnie wprowadzili w życie posługując się swoimi agentami oraz tabunami pożytecznych (zwłaszcza europejskich) idiotów. Ta akcja nie ma nic wspólnego z autentyczną troską o środowisko i szacunkiem dla przyrody. A "ekolodzy" po prostu zrobili z siebie durniów. Proponuję zastanowić się co znaczy termin "energia odnawialna". On przeczy podstawowym prawom fizyki. Coś takiego nie ma prawa istnieć.
Pozdrawiam serdecznie
Honic

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346313

elig: Wydaje mi się, że twórcom tego bezsensownego terminu chodziło o to, że te źródła energii się nie wyczerpują, w tym sensie, iż Słońce stale świeci, wiatry ciągle wieją i woda wciąż płynie. Złoża węgla i ropy - po pewnym czasie zostają wyeksploatowane.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#346614

filozofii dotyczącej spraw naukowych jest dla mnie niewiarygodne, że mylić się może większość. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia - jeśli uważać uczonych za ludzi myślących - jest bardzo małe. A skoro tak, to bardziej prawdopodobna jest z jednej strony świadoma zła wola, a z drugiej - przerażająca naiwność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351700

Trochę bawi mnie fakt, że negacjoniści klimatyczni zawsze odżywają w momencie w którym mamy tydzień/miesiąc z anomalią temperatury ku chłodowi. To samo było w maju tego roku, przez cały styczeń, luty, marzec i kwiecień siedzieli cichutko w swoich norkach obserwując rekordowo ciepłą zimę, przyszedł jeden chłodniejszy miesiąc, czyli maj i nagle negacjoniści na krótko ze swoich norek wyszli z okrzykiem "Gdzie jest GO ?" oczywiście na krótko, bo czerwiec znowu był ciepły, już pomijam fakt, ze tego typu osoby raczej mają problem ze zrozumieniem słowa globalny, skoro globalnie to oznacza dla nich pogoda w jednym miejscu na świecie o jednej konkretnej porze.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1650884

bo to prymitywne szury. za komuny nie uczono tego w szkołach, nie słyszeli za młodu dookoła a dziś sami nie ogarniają, że temat jest wszędzie od, powiedzmy, przynajmniej półwiecza? Od inspiracji w filmach i książkach po artykuły w prasie fachowej i codziennej. nie orientują się nawet, że globalne ocieplenie oznacza również anomalie i oziębienie. tak jest z wieloma innymi sprawami, od historii po medycynę. słyszeli za to o skutkach wojny atomowej, o przyszłych wojnach o wodę, kończących się kopalinach, o jasnowidzach i prorokach ale o tym, że nauka zajmuje się klimatem, to jakoś im umknęło. z niechęci dla wiedzy znaleziono nawet podbudowę ideolo, jakoby prawicy, konserwatystom musowo trzeba olewać takie tematy zw. że środowiskiem- podczas gdy powinno być odwrotnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1650974