Wojna na Ukrainie karą Boską za rzeź wołyńską

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Ciekawy punkt widzenia na wojnę toczącą się na Ukrainie przedstawił ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Cytuję fragment wywiadu, opublikowanego dzisiaj w „Naszym Dzienniku”.

http://www.naszdziennik.pl/wp/98311,brakuje-wszystkiego.html

Wezwał Ksiądz Arcybiskup niedawno Kościoły katolickie obrządku łacińskiego i bizantyjskiego do wspólnego wynagradzania za grzechy. Skąd ta inicjatywa?

– W zeszłym roku obchodziliśmy 70. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Wraz z kościołem greckokatolickim podpisaliśmy wspólny list w związku z tym dokonanym na Polakach mordem. Niestety Kościół obrządku bizantyjskiego nie odczytał w swoich kościołach listu dotyczącego rzezi wołyńskiej. Sprawa pojednania, przebaczenia, pozostaje w dalszym ciągu kwestią otwartą. Stąd wezwanie, zaproszenie, abyśmy wspólnie jako chrześcijanie zadośćuczynili Panu Bogu za krzywdę, która została wyrządzona tutaj, na terenie obecnej Ukrainy, ale by się tak stało, trzeba powiedzieć prawdę o przeszłości.

W niedawnym przesłaniu do świata ukraińscy biskupi greckokatoliccy alarmowali: „Ukraina spływa krwią”, a obecną wojnę nazywali zbrodnią przeciwko ludzkości. Czy będą też krytyczni wobec wydarzeń z historii?

– Wydaje się, że wydarzenia na wschodzie Ukrainy wzbudzą refleksję. Pan Bóg przez lata nie dawał narodowi wybranemu wolności, aż ich oczyścił, przeprowadził przez pustynię. Tak samo i tutaj wydaje się, że naród ukraiński musi przejść długie lata oczyszczenia, żeby mógł cieszyć się wolnością. Trzeba stanąć w prawdzie.

Od wielu lat podejmujemy próby zbliżenia, staramy się stanąć w prawdzie wobec historii. Jednak ze strony Kościoła greckokatolickiego nie ma jeszcze żadnego oddźwięku, jak też zrozumienia tej sprawy.

Jest jeszcze kwestia świątyń katolickich, które zostały zabrane Kościołowi katolickiemu i korzystają z nich grekokatolicy…

– Przy różnych okazjach tę sprawę poruszam. Niestety, jak do tej pory Kościół greckokatolicki nie podejmuje żadnych działań w sprawie oddania majątków. Ciągle proszę, oni jednak milczą. Zabiegamy o zwrot dwóch świątyń: Matki Bożej Gromnicznej we Lwowie (dawny kościół seminaryjny) Narodzenia NMP w Komarnie. Te kościoły nie są im wcale potrzebne. Konkretny krok ze strony grekokatolików to zlikwidowanie parafii przy danym kościele, która jest tylko fikcyjną rzeczywistością, istnieje tylko na papierze. Te świątynie w ogóle nie są przez grekokatolików użytkowane. Parafia jest zarejestrowana tylko po to, aby nie oddać świątyni łacinnikom. W lutym przyszłego roku biskupi rzymskokatoliccy z Ukrainy udadzą się z wizytą „ad limina” do Papieża. Naszym pragnieniem jest móc powiedzieć Ojcu Świętemu, że ze strony grekokatolików podjęto konkretne kroki w celu zwrócenia zagarniętych nam świątyń.

--------------------------

Polecam te obserwacje księdza arcybiskupa fanatykom bezwarunkowego popierania Ukrainy.

Ponadto:

http://fronda.gliwice.pl/news.php5?id=714

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:24)

Komentarze

Jaki wpływ na cały kraj ma wojna na wschodzie Ukrainy?

– Wojną na wschodzie Ukrainy są doświadczani wierni z terenu całej Ukrainy. Dotkniętym bezpośrednimi działaniami wojennymi towarzyszymy poprzez modlitwę, ale także konkretną pomoc. Uchodźcom staramy się zapewnić schronienie przy parafiach katolickich na terenie Ukrainy Zachodniej. Znajdujemy dla nich mieszkania zastępcze, czy to w opuszczonych domach, czy szukamy rodzin, które otwierają dla nich swoje serce, otwierając drzwi swoich domostw. Dla uchodźców przeznaczyliśmy budynek domu dziecka. Staramy się przychodzić im także z pomocą materialną. Towarzyszymy tym osobom, które utraciły swoich synów, mężów, ojców. Kościół katolicki stara się pomóc im żyć i pogodzić się z utratą osób najbliższych. Jesteśmy wdzięczni tym polskim diecezjom, które nas wspierają. Dziękujemy diecezji katowickiej, drohiczyńskiej, Caritas Polska.

Pomoc cały czas jest potrzebna…

– W sytuacji zbrojnego konfliktu i zbliżającej się zimy, wzrostu cen, mamy świadomość, że kryzys szczególnie uderzy w uchodźców, osoby starsze, rodziny borykające się z biedą. Zatem konkretna pomoc żywnościowa jest bardzo oczekiwana. Brakuje wszystkiego. Potrzebna jest odzież, koce, kołdry, podstawowe środki czystości, lekarstwa. Potrzebna jest modlitwa, ale również pomoc humanitarna i finansowa.

A jak wygląda sytuacja od strony duszpasterskiej?

– Ukraina utraciła Krym. W Symferopolu pracuje ks. bp Jacek Pyl OMI, biskup pomocniczy diecezji odesko-symferopolskiej, wraz z trzynastoma kapłanami. Następstwem przejęcia Krymu jest fakt, że znajdują się oni obecnie na terenie Rosji. Na wschodzie rzymskokatolickiej diecezji charkowsko-zaporoskiej utraciliśmy wiele parafii. Zwłaszcza w województwie donieckim i ługańskim księża musieli pozamykać kościoły. Wierni ratowali się ucieczką na zachód Ukrainy czy do innych miejscowości. Ufamy, że sytuacja zostanie wkrótce opanowana i będą mogli powrócić do swoich domów.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440697

http://fronda.gliwice.pl/news.php5?id=714

Ksiądz Arcybiskup często zwraca uwagę, że prawda o rzezi wołyńskiej woła o jednoznaczne potępienie skrajnego nacjonalizmu…

– Chcielibyśmy, żeby przy okazji podpisania deklaracji został potępiony ten skrajny nacjonalizm, który był ideologią w XX wieku i spowodował miliony ofiar. Jeżeli jest deptane prawo Boże „nie zabijaj”, to nie usprawiedliwia tego żadna ideologia czy konflikty międzynarodowe. Niestety, niebezpieczne jest to, że na Ukrainie właśnie skrajny nacjonalizm nie został jeszcze wykorzeniony. Tak samo zbrodnia wołyńska nie została – nie tylko przez państwo, ale także przez Kościół greckokatolicki – totalnie potępiona. Bywa wręcz przeciwnie. Na zachodniej Ukrainie, najbardziej naznaczonej cierpieniem, nacjonalistyczni liderzy wynoszeni są do rangi bohaterów. Niestety, także przez Kościół greckokatolicki, który często ukazuje ich jako wzór patriotów i chrześcijan. Trudno to zrozumieć. Przecież powinno się uwrażliwić wiernych na to, do czego doprowadził ten skrajny nacjonalizm ukraiński.

A jaka jest wiedza na temat ludobójstwa na Wołyniu wśród zwykłych ludzi na Ukrainie?

– Na Ukrainie o zbrodni wołyńskiej mówi się bardzo mało. Pomija się ten temat w książkach historycznych, a jeżeli już są jakieś przekazy, to najczęściej nie ukazują one prawdy. Często mówi się o konflikcie polsko-ukraińskim, o wzajemnych krzywdach wyrządzonych przez Polaków i Ukraińców sobie nawzajem. Mówi się np. o „wysiedleniu Polaków”, że bandy UPA „zachęcały” Polaków do opuszczenia miejscowości. Polacy rzekomo chętnie to robili i UPA ochraniała tych przesiedleńców w drodze. Ciekawe przed kim? Niestety, takie tutaj mamy „notatki historyczne”, takie treści są przekazywane w publikacjach. Niczego się nie nazywa po imieniu. Mówi się o wywózkach, przesiedleniu mieszkańców, a nie mówi o zbrodni, czystkach etnicznych, ludobójstwie na Wołyniu.

Potrzeba zatem ogromnej pracy edukacyjnej, aby prawda o Wołyniu dotarła do świadomości Ukraińców.

– Myślę, że wielką rolę w tej dziedzinie musi odegrać Kościół greckokatolicki, który powinien przestrzegać swoich wiernych przed takim skrajnym nacjonalizmem. Powinien pokazywać, do czego on doprowadził na Wołyniu. To tak, jak Pismo Święte przestrzega nas przed wszelkimi grzechami przeciw drugiemu człowiekowi, przed zabraniem mu prawa do życia. Potępiamy przecież Kaina, skutki jego grzechu i to, czym się kierował, gdy mordował brata. Jako chrześcijanie tak musimy piętnować również zbrodnię wołyńską i to, co do niej doprowadziło.

Chcielibyśmy bardzo, aby w tych miejscowościach na Ukrainie, gdzie zostali pomordowani ludzie, umieścić krzyże, dokonać pochówku ofiar w poświęconej ziemi, zawiesić tablice. Wszystko po to, aby pamięć o pomordowanych niewinnych ludziach nie zaginęła, aby była też dla współczesnych ciągłym ostrzeżeniem, przypomnieniem. Niestety, do tej pory – można powiedzieć – nie było takiej możliwości. Niektóre miejsca udało się upamiętnić, ale wielu innych jeszcze nie.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440698

Kaczyński: Musimy pomagać Ukrainie

Musimy pomagać Ukrainie, to nie ulega wątpliwości, ale sami musimy być dużo silniejsi niż dzisiaj – powiedział Jarosław Kaczyński w Sejmie podczas debaty o obecnej sytuacji na Ukrainie.

Podczas dzisiejszych obrad przyjęta ma zostać uchwała w sprawie solidarności z Ukrainą. Jej tekst posłowie uzgodnili wspólnie wczoraj wieczorem. W projekcie znalazła się ocena obecnej sytuacji na Ukrainie; uchwała ma być też wyrazem solidarności z tym krajem i jego obywatelami.

- Klub PiS poprze przedłożony projekt uchwały, chociaż nie ukrywam, że nasz projekt był w pewnych istotnych szczegółach nieco inny. Ale uważamy, że zasada jedności jest dzisiaj rzeczywiście zdecydowanie najważniejsza, a spory o szczegóły nie mają tutaj podstawowego znaczenia. Krótko mówiąc, trzeba zwrócić się do parlamentów świata, a poprzez nie do władz, by wszelkie działania zmierzające do ochrony integralności terytorialnej Ukrainy i tego wszystkiego, co jest zwycięstwem narodu ukraińskiego, były możliwie intensywne i daleko idące – dodał Kaczyński.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440700

http://www.catholicherald.co.uk/news/2014/09/05/ukrainian-church-leader-west-must-help-stop-putin/

 

 

Ukrainian Church leader: West must help stop Putin

By Catholic News Service on Friday, 5 September 2014

Pro-Russian separatists stand guard at a checkpoint near Donetsk, Ukraine (CNS)

A Ukrainian Church leader said Western governments need to use “all available means” to curb Russian military interference.

“Every right-thinking European should realise that what’s happening here has worldwide implications,” said Bishop Bohdan Dzyurakh, secretary-general of the Ukrainian Catholic Synod of Bishops. “Besides violating all international law, (Russian President Vladimir) Putin is also showing the kind of security the world can expect from a nuclear-armed Russia. He will go as far as he’s allowed to go.”

In a September 4 interview with Catholic News Service, Bishop Dzyurakh said Putin and Russia had “violated all norms of international security.” He said that, under a 1994 memorandum, Russian, US and British leaders had promised to respect and refrain from using force against the “independence, sovereignty and existing borders” of Ukraine.

He said it was time the international community stopped “imagining it can talk to this aggressor and lead him to peace, and began using all available means to bar him.”

“Innocent civilians are dying here every day, and we still hope Western governments will take their obligations seriously, and go beyond merely expressing concern and displeasure,” he said.

The same day the bishop spoke, Nato leaders met in Wales and criticised Russia for further destabilising Ukraine, where at least 2,600 people have died in fighting between government and rebel forces since April.

Bishop Dzyurakh said Catholic life was now “practically paralysed” in rebel-controlled areas, where Church members were preoccupied “only with surviving the terrible conditions.”

He added that separatists in Donetsk had claimed to “have the addresses of all faithful and clergy” of the Ukrainian Catholic Church and said many Catholics had gone into hiding.

Church sources told CNS a Catholic convent belonging to the Immaculate Conception order had been seized by separatists in Donetsk, where Ukrainian Catholic Archbishop Stepan Meniok had also been thrown out of his residence.

They added that a local Catholic priest had been “imprisoned and tortured” by pro-Russian fighters, while another was being hunted because he backed the Kiev government.

Bishop Dzyurakh said he believed the separatist campaign in eastern Ukraine had been orchestrated from the start by Russia’s special services and now had to be backed with direct Russian intervention because of the success of Ukraine’s counter-insurgency. He added that Putin claimed to be defending the “Russian-speaking civilian population” of eastern Ukraine, but had in reality destroyed it by wrecking the region’s infrastructure.

“This merely shows he isn’t concerned for the welfare of these people — only for his own neo-imperialist ambitions,” the bishop said.

“Unfortunately, the Western sanctions policy isn’t effective. As a Ukrainian citizen, I think other means must be used, not excluding military action, to stop this aggression, defend our nation and restore the international order Putin is destroying. By helping us in this way, the international community will be helping itself.”

Earlier, a bishop from Ukraine’s smaller Latin-rite Catholic Church told Vatican Radio that some of his church’s members had been forced to flee rebel-held areas, making Catholic life impossible.

Poland’s Catholic bishops said they believed their country was now also threatened by events in neighboring Ukraine.

“These events violate the right of nations to choose their own path and are causing justified concern about our own homeland’s future,” the Polish diocesan bishops said in an August 31 statement marking 75 years since the outbreak of World War II. “We appeal for effective action to stop the tragedy of this war through peaceful means.”

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440702

http://www.forbes.com/sites/realspin/2014/09/05/ukraine-what-must-be-done-now/

 

Ukraine: What Must Be Done Now

Guest post written by Stephen Blank

Stephen Blank is Senior Fellow for Russia at the American Foreign Policy Council in Washington, DC. 

Don’t let the latest news out of Ukraine fool you; Russia actually invaded Ukraine six months ago. What is happening today is just an intensification of that assault.

The British government now estimates that 4,000 to 5,000 new Russian troops are fighting in Ukraine. This figure is in addition to those forces dispatched earlier, without identifying insignia, and the approximately 20,000 to 25,000 regular forces stationed in Crimea. Moscow no longer bothers to hide the origin of these “rebels” and “separatists,” who are veterans of one or more of Moscow’s multiple military forces.

Under these circumstances, one could easily wonder how long Moscow will continue to try the patience of Western leaders. The answer to this question is simple and straightforward: for as long as Russian President Vladimir Putin thinks that his future depends on destroying any hope of Ukrainian statehood, and that the costs to him and Russia are tolerable.

After all, why should he believe otherwise? Since 1992, the record of Western tolerance for Russian machinations in Eurasia’s frozen conflicts—all of which Moscow has abetted or instigated—has been extensive, and uninspiring.

The stakes today, however, are much higher. Russia’s invasion of Ukraine is not just a geopolitical threat to Ukraine and Europe. It also represents a moral challenge to Europe and the world. Letting this war continue as a frozen conflict will demonstrate that aggression not only pays, but can be conducted with relative impunity. Millions of people will be condemned to long-term privation and suffering, of which we have only had a glimpse until now. And sensing the moral weakness and lack of conviction in Washington, Berlin, and Brussels, other similarly inclined forces will be emboldened to undertake their own aggression.

So, while more severe sanctions are most definitely in order, the West must do still more. It must wrest the strategic initiative away from Putin and prevent the emergence of another frozen conflict in Europe. Doing so requires that we not only help rebuild Ukraine’s state and economy, but also that we provide it with the weapons, intelligence support, and training it desperately needs in order to defeat Moscow’s onslaught.

NATO has a role to play here as well. Although Putin clearly is seeking to intimidate the Alliance, he has no desire to confront it directly. That is why he has consistently maintained violence in Ukraine below the level that would prompt a NATO response. Russia needs to be stripped of this tactic. It must therefore be made clear to Moscow that unless it ceases and desists, it will encounter not just Western weapons and trained personnel but also a capable NATO force ready to deter any threat of war.

By now, two things should be quite clear. The first is that Putin cannot tolerate any kind of independent Ukraine. The second is that, left to its own devices, Ukraine will gravitate toward the European Union. This makes the Ukrainian state a target for Russian aggression, and necessitates real, sustained support from the West. To deter further Russian aggression and the horrors of a protracted war or frozen conflict, the United States and Europe must make it clear that Ukraine will be accepted into Western organizations if it conducts its reforms, and that they will act forcefully to preserve its sovereignty. Only signs of superior Western resolve will make a sufficient impression upon Putin to regain the strategic initiative for NATO.

Time is of the essence. We must act now to prevent a wider and longer war, and to foreclose for good the prospect for a revived Russian empire, which represents the greatest threat to Eurasian security in today’s world.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440704

//takie postępowanie Putina wymaga od nas nie tylko pomocy w odbudowie państwa i gospodarki Ukrainy, ale także dostarczania broni, wsparcia wywiadowczego i szkolenia//

Nie podoba mi się to podżeganie do dalszej wojny na Ukrainie, zamiast poszukiwania środków pokojowych rozwiązania konfliktu.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440706

Nie widzę w słowach - "takie postępowanie Putina wymaga od nas nie tylko pomocy w odbudowie państwa i gospodarki Ukrainy, ale także dostarczania broni, wsparcia wywiadowczego i szkolenia" żadnego podżegania. To jest po prostu zwykła nadinterpretacja. W jakim celu wnikać nie będę bo mi starczy kto jej dokonuje, względem kogo i w jakim kontekście i okolicznościach.

 

Nikt natomiast nie bierze pod uwagę jednej istotnej, ogólnej sprawy  - każde państwo, również Ukraina, na pewno powinno posiadać broń ale na pewno nie musi z niej robić zaraz użytku. Pytanie - po co Polska ma dawać Ukrainie broń jest w zasadzie analogiczne do pytania - po co NATO ma dawać POLSCE broń, ale ono znajdzie natychmiast i rzeszę obrońców, i oczywiście nikt NATO nie nazwie podżegaczem...

 

Tak patrzę na niektóre dyskusję i gdybym umiała robić obrazki to wiecie jak wygląda ostatnio portal ? Tłum goniących się z pałkami bejsbolowymi ludzików z obłędem w oczach.

Smutne to.

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1440737

Sobie wystawiacie świadectwo.

Kiedyś się mawiało, że gdy Pan Bóg chce ukarać człowieka, odbiera mu rozum. Patrząc na te pałkarzyki nieszczęsne można powiedzieć jedno - Pan Bóg gdy chce ukarać człowieka... daje mu pałeczkę !

Hehehehe !

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1440740

Myślę, że nie warto się zajmować ani pałkarzykami, ani krytykantami, rzucającymi obelgi bądź też dokonującymi oceny "stanu wiedzy i mądrości" innych blogerów. Przy pomocy dętych ogólników, oczywiście.

A ad rem, to pozwól, że zachowam swoje obawy, co do faktu, że o potrzebie intensywnej sprzedaży broni mówią najczęściej z wielkim zaangażowaniem handlarze i politycy. Osobiście nie mam zaufania do ludzi, którzy uwielbiają mówić o wojnie.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440741

Nie biegam z pałką z portalu na portal i z notki na notkę, stąd była moja uwaga.

Tak już zupełnie na koniec bo zauważony tu syndrom Kalego też mnie nie bawi  - piszesz :

 

"Osobiście nie mam zaufania do ludzi, którzy uwielbiają mówić o wojnie."

 

Sugerujesz (wg mnie to kolejna nadinterpretacja), że poruszający na NP.PL temat wojny na Ukrainie "uwielbiają mówić o wojnie".  Zauważ, że Twoje ostatnie trzy notki, na dodatek trzy pod rząd, również traktują właśnie o wojnie....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1440755

mi się wydaje, że ja mówiłam przede wszystkim o potrzebie starań o zakończenie konfliktu zbrojnego. Ale skoro Ty uważasz inaczej, to nic na to nie poradzę.

pozdrawiam

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440758

"(...) mi się wydaje, że ja mówiłam przede wszystkim o potrzebie starań o zakończenie konfliktu zbrojnego"

 

Niech Ci się wydaje!

Dryfuj dalej, dalej wykręcaj kota ogonem - przypomnę, że w komentarzu "contessa - 18 Września, 2014 - 16:07" odniosłam się konkretnie  do konkretnych słów  - "takie postępowanie Putina wymaga od nas nie tylko pomocy w odbudowie państwa i gospodarki Ukrainy, ale także dostarczania broni, wsparcia wywiadowczego i szkolenia" oraz do  konkretnego faktu, że uznałaś te słowa za podżeganie. A Ty mi odpowiadasz w kwestii, której w żaden sposób nie poruszyłam, hehehe.

Tego uczy tylko Ostachowicz i jemu podobne "inżynierki" od uczenia sztuki manipulacji.

Która uczy również jak bić pianę...

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1440878

Starałam się być delikatna i uprzejma w rozmowie z Tobą. Jeśli taka forma Ci nie odpowiada, to powiem dobitnie:

Tak. Uważam, że publiczne zapowiedzi sprzedawania broni oraz udzielania Ukrainie wsparcia wywiadowczego i szkolenia są podżeganiem jej do wojny i prowokowaniem konfliktu na coraz większą skalę.

Poza tym, konflikt na Ukrainie jest konfliktem wewnętrznym, który mnie obchodzi tylko o tyle, że giną tam niewinni cywile, kobiety, starcy, dzieci. "Wojna to szaleństwo" powiedział papież Franciszek i w pełni się z nim zgadzam.

A teraz bądź uprzejma bić wojenną pianę gdzie indziej.

Żegnam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440893

to Ukraina podpisała kontrakt na dostawę czołgów T-84M do Tajlandii. Kontrakt jest wart w przeliczeniu na PLN ponad 700mln.Pierwsza transza czołgów została przekazana na wiosnę, kolejna będzie przekazana w pażdzierniku,Dostawy trwały mimo zawieszenia  dostaw przez inne kraje  w zwiazku z przewrotem w Tajlandii

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

hobo

#1440801

czy możesz wykazać błąd . przekłamanie etc.. w tym co napisałem?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

hobo

#1440807

Nie przejmuj sie palami , gdy ja napisze cos o kaszance lub lokomotywie to tez dostaje od pewnych osobnikow paly i nie spedzaja mi one snu z oczu . Wiem tez od kogo je dostaje .

Pozdrawiam , Roman .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1440892

ale to takie dziecinne żeby nie powiedzieć niskie, świadczące w sumie o człowieku który to robi

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

hobo

#1440897

czy możesz udowodnić ze napisłem nieprawdę ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

hobo

#1440809

Bardzo interesująca, wartościowa informacja. Dziękuję.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440811

Ta wypowiedź nie dotyczy rzezi wołyńskiej.

Abp Mokrzycki też współczuje ofiarom wojny i organizuje dla nich pomoc.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440705

W sprawie Ukrainy popełnia - moim zdaniem - poważne błędy. Które się - zresztą - zemszczą podczas wyborów. Bo znaczna część Polaków, pamiętająca o ofiarach rzezi wołyńskiej, nie zapomni mu bezwarunkowego poparcia dla Ukrainy i nacjonalistów, będących we władzach.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440703

...to nie ulega wątpliwości...robi wszystko, aby w następnych wyborach PIS znów przepieprzył...a w międzyczasie układa się z platfusami, jeśli ktoś tego jeszcze nie widzi to także jest głupcem...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1440710

.... naprawdę, sądzisz ....jest głupcem ?

Od kilku dni , obsereuję jak robisz wszystko aby ten  "koguci  grzebień", był coraz czerwieńszy... OK !, Twoja broszka !

Wieść gminna niesie, że naczelny- Pomidorowy Alfons, dał ci  władanie nad  wiewiórkami z zaszczytną funkcją  :

* Działkowy Dziad* - do wynajęcia :-))))) ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A teraz bardzo poważnie.

Wiesz dlaczego część Polaków popiera Ukrainę >>>? aby nie było "jasełek *  - między innymi na Twoim podwórku !

Poczytaj, proszę.... już się ścierwa ruszyły :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

[http://niezalezna.pl/59533-scenariusz-z-doniecka-mozliwy-w-opolu-skad-wyrastaja-uzbrojone-po-zeby-zielone-ludziki]

ps.

..... och sorry, zapomniałem, że nie lubisz zapachu czosnku :-)))

pps.

.... a powiedz, czy nabyłeś dla swoich Dzieciaczków.... ruski elementarz :-))) ?

mimo wszystko - pozdrawiam !

Marek

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1440719

Polacy popierający Ukrainę, to taki unio-europejski "Drang nach Osten". Na Śląsku działają "separatyści niemieccy". Tak, czy owak chodzi przede wszystkim o interesy niemieckie, a jeszcze i amerykańskie - realizowane polskim kosztem.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440720

.... Krystyno,  wiesz  doskonale,  że mam świadomość jakim jesteś doskonałym analitykiem - ciągle się uczę od Ciebie.

.Ale "tom razom".... chyba nie kumasz :-))))) ?

Wszak chodzi o przykład, przyzwolenie itd., rtc.

Zobaczymy przykład szkocki ?  i jego następstwa/

A poza tym....ja w przeciwieństwie do Ciebie, wolę symbiozę z hameryką a nie z sierpem i młotem  :-))

ps.

....powiedz Krysiu, kogo i przed kim będziesz bronić jak Wowa już nas "najedzie".... przecie to będzie wszechobecny dobrobyt.... KRAINA ŚŁOŃCA  :-)) Hrabiny będą dawać d.... czerwonoarmistom ?

a najwazniejsze.... dzieci nie będą głodować !!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440726

Nie manipuluj. Nigdy nie wyraziłam poglądu, że jestem zwolennikiem symbiozy z sierpem i młotem.

Nie widzę tylko żadnego interesu w angażowanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, kraju z którym najbardziej  łączy nas  tylko mniejszość polska tam zamieszkała. Dodajmy, tragicznie zaniedbywana przez polskie władze.

Nie łączy nas natomiast na pewno ani rzeź wołyńska, ani religia, ani wzajemne zrozumienie, którego nawet nie może być z uwagi na duże różnice cywilizacyjne. 

Po kiego licha my się pchamy w konflikt między zachodnią i wschodnią Ukrainą, opowiadając się po jednej ze stron.

Jedyną rolę, którą dla nas widzę w kwestii ukraińskiej, to działać na rzecz pokojowego zakończenia tego krwawego konfliktu na Wschodzie Ukrainy. To jest zgodne z polskimi chrześcijańskimi tradycjami.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440727

.... wszystko co napisałaś jest absolutnie prawdą.... ale powiedz , czy gdyby nie "sprawa Wołynia", stanęłabyś po stronie

Ukrainy ?...Wybacz, ja wiem, że to pytanie to takie , troszkę pod brzuszek, ale dufam, że odpowiesz.

Natomiast, muszę Ci wyznać... ja mam inne obawy... co będzie z Polską jak oni się - dogadają  między sobą ? !!

Dlatego unikam tego tematu jak ognia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440733

Stanęłabym po stronie pokoju na Ukrainie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440735

@marus

Pytanie skierowane nie do mnie ale chyba nie tylko do Rebeliantki . Postaram sie na nie odpowiedziec powtarzajac to co napisalem wczesniej pod wpisami innych blogerow . Gdyby nie nie ludobojstwo na Wolyniu nie mialbym zadnych watpliwosci po czyjej stanac stronie a tak nie wiem . Boje sie Putina ale takze boje sie rezunow . Gdybym mial wladze , dalbym Ukrainie wolnosc a Krym oddal Tatarom a pozniej pilnowalbym aby Ukraincy nie mogli ponownie zgotowac nam drugiego Wolynia . Niestety takiej wladzy nie mam a obserwujac to co pisza i mowia ukrainscy przywodcy i politycy , bardzo sie ich obawiam . Jaki jest stosunek Ukraincow do Polakow dowiadujemy sie takze z opowiadan tych , ktorzy odwiedzaja tam swoich bliskich , zyjacych i tych na polskich cmentarzach . Pisze o tym takze Aleksander Szumanski , on doswiadcza na wlasnej skorze tej "przyjazni" za kazdym razem gdy jedzie w tamte strony . Takim zdziczeniem i okrucienstwem i to na wielka skale , jak przy mordowaniu Polakow nie wykazala sie zadna nacja na Swiecie , za wyjatkiem moze Japonczykow roznoszacych na bagnetach chinskie dzieci . Dzisiaj przywodcy reszty Swiata mowia , ze obawiaja sie Putina , oni Ukrainy nie musza sie obawiac , nie granicza z tym panstwem , my tak . Widzac jak Ukraincy falszuja historie i stawiaja pomniki bandytom , nie powinnismy sie ludzic , ze kiedys nas przeprosza i rozlicza sie z podkreslam niesamowicie okrutnych zbrodni . Obawiam sie tez , ze jest bardzo duze ryzyko , ze od wolnej Ukrainy moglibysmy otrzymac kiedys cios w plecy taki , jaki zadala nam Rosja 17 wrzesnia 1939 roku . Moim zdaniem nie powinnismy mieszac sie w ten konflikt aby w przyszlosci nie plpuc sobie w brode i mowic , ze kiedys podjelismy zla decyzje .

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1440759

Pięknie Ci dziękuję za ten komentarz. W pełni podzielam Twoje obawy i oceny.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440762

.... Szanowny Romanie.

To o czym napisałeś jest oczywiste.... Zbrodnia tzw.wołyńska - jest okropnością, która wymyka się z ludzkiego pojęcia i zrozumienia . Nikt....ani ja ani Ty nie możemy mówić o wybaczeniu. To może uczynić tylko Bóg.

Jednak, pomyśl...może nadszedł ten czas, że  nasze Narody spróbują sobie wybaczyć ? !

Może warto spróbować, aby kiedyś nie zarzucić sobie grzechu zaniechania ?

Dziękuję Ci bardzo, że tak wprost odpowiedziałeś na moje pytanie, które zadałem  Rebeliantce.

Krysia tego nie uczyniła.... uciekła w dyplomację :-))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1440774

W nic nie uciekłam. Po prostu załatwiałam w tym czasie inne sprawy.

A a propos tez w powyższym komentarzu, to czegoś nie rozumiem. Mordowani Polacy mają przepraszać Ukraińców? Ofiary mają prosić o wybaczenie? Co niby Ukraińcy mają nam wybaczać?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440778

.... zaraz, zaraz - po kolei...

W "dyplomację" uciekłaś, odpowiadajac na moje pytanie..., że byłabyś za pokojem na Ukrainie.... no OK !

Ja tez wolałbym być młody , piękny i bogaty aby  smalić cholewki pannie Krysi  :-)))

A, meritum.... czy Dobrodziejka zna historię obu naszych  narodów ?.... czy zawsze byliśmy tacy "święci" ?

To teraz z potężnej beczki.... to Ty jako ortodoksyjana katoliczka, powinnaś dążyć do ZGODY... czy nie ?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440785

Nie, to Ty odpowiedz za co Polacy mają przepraszać Ukraińców?

A w sprawie ortodoksyjnego katolicyzmu, to rzecz się przedstawia tak:

W żadnym miejscu orędzia ewangelicznego ani przebaczenie, ani też miłosierdzie jako jego źródło, nie oznacza pobłażliwości wobec zła, wobec zgorszenia, wobec krzywdy czy zniewagi wyrządzonej. W każdym wypadku naprawienie tego zła, naprawienie zgorszenia, wyrównanie krzywdy, zadośćuczynienie za zniewagę, jest warunkiem przebaczenia. /JAN PAWEŁ II DIVES IN MISERICORDIA encyklika o Miłosierdziu Bożym/ 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440788

.... czy Ty rozróżniasz pojęcie/słowo : wybacz i przepraszam ?

roger

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1440790

Możesz wyjaśnić o co Ci chodzi?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440791

.... nie , już o nic mi nie chodzi.

Nie chcę być  "adwokatem diabła".

Mam i zawsze miałem na uwadze dobro mojego Kraju.

Już raz uciekałem przed czerwoną  gwiazdą.

Jestem pewny , że z wolną Ukrainą damy sobie radę .... ale w konglomeracie :  Ukraina + Rosja + Białoruś...już nie  !

Jeśli tego nie kumasz,..... to porozmawiaj ze swoim spowiednikiem i zajmij się przetworami na zimę :-)))

ps.

... pamiętasz jak kiedyś myslałem , że przyjmiesz mnie do "swojego wojska" - już nie chcę , dziękuję tam pachnie ruskimi onucami.

roger

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1440799

Znajomość uważam za zakończoną.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440804

.... dzięki, to moja strata .

Nima tego złego.....

To czas roztrzygnie które z nas miało  rację ? !

Sorry !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1440808

A niby co nam mają wybaczać Ukraińcy?

Przecież Roman napisał jasno, że nawet nie noszą się z zamiarem przeproszenia, jakkolwiek by to żałośnie zabrzmiało...

A Bóg? On jest nie tylko miłosierny ale i sprawiedliwy, więc na pewno Zrobi co należy.

Przestrzegają nas przed wzrostem znaczenia banderowców na Ukrainie.

Polacy, którzy tam mieszkają boją się, to nie są bajki, a my zamiast o nich, to tylko Ukraina i ich interesy.

Chciałbyś tam dzisiaj mieszkać wśród nich? zastanów się..

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1440780

.... byłem absolutnie pewny, że Ty nie będziesz miała wątpliwości ! ?

Mimo wszystko do aktu wybaczenia potrzebne są miniumum dwie strony.

..................

pozdrawiam,

Marek

ps.

..... mam nadzieję , że Ty dla mnie byłaś wspaniałomyślna  ?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440787

No pewnie! :))) te -5 od Ciebie.. idzie się przyzwyczaić :)))))

 

To mówisz, że dwie strony?

Ja bardziej zaufam ludziom, którzy przeżyli piekło tej największej mordowni, jakiej świat nie widział.

Może tego Pana zapytaj, czy wybaczy ... ja nie mam odwagi nawet na ten temat dyskutować.

 

//Jan Michalewski, wiceprzewodniczący Towarzystwa Miłośników Lwowa z Gdyni opisywał straszliwy rok 1943 na Wołyniu. - Historycy ustalili 1819 miejscowości, tylko na Wołyniu, w których nacjonalistyczne bandy zamordowały około 60 tysięcy Polaków. Palono całe wsie, rabując dobytek ofiar. Napadnięci ginęli od uderzeń siekierami, przebijani widłami, kosami, przybijani żywcem do domów z wykutymi oczami. W instrukcjach UPA odkryto po wojnie ponad 300 opisanych sposobów tortur dzieci, kobiet i mężczyzn. Śmierć od kuli była najlżejsza i o nią modliły się ofiary, gdy gasły nadzieje na uratowanie życia.

I podawał kolejne, przerażające w swej treści liczby. - Pierwszy mord na szeroką skalę miał miejsce we wsi Parośle. 9 lutego banda UPA zamordowała tam 147 mieszkańców. W marcu było 120 napadów, w kwietniu ponad 100, w samej tylko Janowej Dolinie zginęło 600 osób. W maju było już ponad 700 napadów, w czerwcu 80 mordów, w Hurbach zabito 275 osób w jednym dniu.

Apogeum wołyńskiej rzezi miało miejsce 11 lipca. Wtedy to oddziały UPA mordowały polską ludność w ponad stu miejscowościach jednocześnie. Często, z racji tego, że była to niedziela i trwały msze, Polacy ginęli w kościołach.

Ci co uszli męczeńskiej śmierci, a z ukrycia widzieli zabijanie swoich dzieci, rodziców, czy rodzeństwa i ich konanie. Tego widoku nigdy nie zapomną. Młoda matka na widok swoich zmasakrowanych dzieci popadła w obłęd. Pan Kielebka z Huty Pieniackiej na Podolu pamięta, kiedy wieczorem ze stosu spalonych ciał wysunął się 3-letni chłopiec z urwaną rączką i plącząc „Mamo, mamo” upadł i skonał na tym stosie – opisywał Michalewski, przypominając, że zabójstwa Polaków na Kresach, chociaż już nie na taką skalę, trwały aż do 1947 roku.//

http://histmag.org/Rzez-na-Wolyniu-Smierc-od-kuli-byla-najlzejsza-8028

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#1440794

.... Ty chyba żartujesz ?

Naprawdę sądzisz, że sobie ogoliłem.... te wiesz... ?

Marek

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440803

wybaczac moga wszyscy , nie tylko Bog , "i odpusc nam nasze winy jako i my odpuszczamy .. " . Jednak aby wybaczyc musi byc zal i chec przyzeczenia poprawy . Zycia pomordowanym nie wrocil nikt , nie mowiac juz o cierpieniach torturowanych a co z tym zrobic , to decyzja Boga , tak sobie to wyobrazam , moge sie mylic . Co masz na mysli piszac "nasze Narody sprobuja sobie wybaczyc" , jezeli odpowiesz , wtedy ja odpowiem Tobie .

Pozdrowienia , Roman .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1440890

Jeszcze jeden fragment wywiadu:

Do chwały ołtarzy zostało wyniesionych już wielu męczenników nazizmu, komunizmu, trwają kolejne procesy beatyfikacyjne… Czy męczennicy wołyńscy pozostaną w zapomnieniu?

– Na swym ostatnim posiedzeniu plenarnym w kwietniu br. nasza Konferencja Episkopatu już wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego o. Ludwika Wrodarczyka ze Zgromadzenia Księży Oblatów, bestialsko zamordowanego przez UPA w 1943 roku. Sprawę innych formalnych procesów beatyfikacyjnych ofiar rzezi wołyńskiej będziemy starali się podjąć w najbliższych latach. To już jest w planie. Teraz bardzo ważne jest zbieranie wszelkich informacji, świadectw, materiałów związanych z męczeństwem konkretnych duchownych i wiernych. Ci ludzie często ginęli w kościołach, w czasie Mszy św., podczas modlitwy. Okrucieństwo oprawców było ogromne.

Ci męczennicy to wyjątkowi orędownicy u Boga. Oni mogą pomóc w stanięciu w prawdzie i w wejściu na drogę pojednania…

– Ufamy, że z czasem dojdzie do zabliźnienia tej rany, jaka od 70 lat krwawi na Wołyniu. Stanie się to wówczas, gdy winowajcy uznają się za winnych zbrodni, jeśli okażą skruchę, jeżeli poproszą o przebaczenie. To są warunki, jakie stawia sprawiedliwość. Ufam, że ten proces już się rozpoczął, i myślę, że kiedyś osiągnie swój cel. Teraz razem z całym rzymskokatolickim Episkopatem Ukrainy prosimy w specjalnym liście skierowanym do wiernych o modlitwę za tych, którzy byli ofiarami nienawiści, bestialstwa, żądzy władzy. Chcemy polecić również Panu Bogu tych, którzy byli zbrodniarzami, wypraszając dla nich miłosierdzie Boga. Oby Bóg przemienił serca także tych, którzy trwają w tej nienawiści, w fałszu, aby uznali tragedię wołyńską za zło, zbrodnię, ludobójstwo, grzech przeciw ludzkości. Tylko na tej drodze doświadczą pokoju, który będzie promieniował w ich życiu codziennym, w życiu w kraju.

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440701

to do jakiej cywilizacji należy - Waszym zdaniem - Ukraina?

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440712

Do żadnej!!!

To, czego dopuszczali się Ukraińcy, dokonując zbrodni ludobójstwa na Polakach, nie ma precedensu w historii ludzkości. Jest to swołocz niepodlegajaca stausowi cywilizowanego narodu.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5
#1440713

I o tym nie wolno zapomnieć. Polskie ugrupowania parlamentarne "zapominając o tym" popełniają straszny, niezrozumiały, niewytłumaczalny błąd.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440714

To nie jest straszny, niewytłumaczalny błąd, bo to jest zaprzaństwo i działanie na naszą szkodę jako narodu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440945

Jesteś bardziej zdecydowany w ocenach. Pewnie masz rację.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440996

Tak jak to opisałem w felietonie o pogardzie.

 

Twoje pytanie to:

- poczycie wyższości,

- arogancja,

- wstręt,

- pycha

 

Czyli pełna pogarda.

 

Nie zapomnij o tym jak pójdziesz się spowiadać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440767

Biedaku, zajmij się tematem notki i faktami, a nie swoimi urojeniami na temat moich cech osobowych. 

A ad rem: Słyszałeś, że nienaprawiona krzywda woła o zemstę do Nieba? Jak widać, Ukraińcy się Boga nie boją.

Żegnam.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440769

Dlaczego mnie określasz - "biedaku"?

Czy takie patronizowanie nie jest właśnie poczuciem wyższości, czyli pychy, jaką wykazujesz?

Przypomnieć ci świętego Bernarda?

 

"Twoje urojenia na temat moich cech". Gratuluję dobrego samopoczucia.

To nie urojenia, to obserwacje. Poszłaś dzisiaj specjalnie na blog Mind Servica by go wykpić i ośmieszyć.

Czyli na dodatek jesteś mściwa i zawzięta.

Pryska twoja pozorna świętość i wysokie standardy.

Przykre...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440795

Myślę, że będzie najlepiej, jeśli nie będziesz komentował na moim blogu. Ja także nie będę się u Ciebie pojawiać.

Jestem cierpliwa, ale mam dość tych tandetnych socjotechnik, w których Ty i MS bez przerwy dopuszczacie się ataków personalnych na mnie. Wielokrotnie zwracałam Ci uwagę, że jest to niewłaściwe i sobie tego nie życzę. 

Ponieważ nie reagujesz na moje prośby, nie przychodż tu więcej.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440802

....bo ty po prostu nie rejestrujesz swojego chamstwa ( vide - "tandetnych")

 

Kończę, bo nie da się rozmawiać z koniem z klapami na oczach.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440869

Nareszcie. Oddycham z ulgą.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440871

dlatego zabierzmy się za polskich parlamentarzystów i róbmy porządek najpierw u siebie...a dopiero potem będziemy pomagać innym.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1440743

najpierw u siebie, a poza tym - pomagać tym, którzy są przyjażni nam, będą wdzięczni i można liczyć na ich wzajemność.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440750

można zauważyć jak marynarzyk wraz z przydupasami płci obojga prowokuje. Do nich nic nie dociera i nie dotrze, bo im potrzebny zamęt i go czynią. Jedyny sposób to nie podejmować wymiany komentarzy, bo to zabiera czas, zawęża liczbę tematów do poruszenia, a sprawy nie posuwa naprzód ani na jotę. Żeby nie bylo niedomówień to post popieram. Sądząc z ruchu wiadomych tutaj to temat bardzo im nie leży, oj nie leży.

Uwaga o spowiedzi to pycha, pogarda, chamstwo i lekceważenie w jednym. Wodą święconą go.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440896

Dzięki za komentarz i wskazówki. Mam nadzieję, że marynarzyk przestanie mnie odwiedzać. Zadeklarował to ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440905

Określenie "marynarzyk wraz z przydupasami płci obojga" jest świadomie obraźliwym.

Od tej pory w stosunku do ciebie używamy określenia tępy gnojek.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440928

Proszę nie obrażać moich gości. Miałeś się już tutaj nie pojawiać. Nie życzę sobie Twoich wizyt.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440930

Puknij się w czoło kobieto.

Ja z tobą nie rozmawiam, a tu jest strefa publiczna i twoje chamskie towarzystwo wszędzie będę prześladował.

Chamstwo należy tępić....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440931

Zgłaszam Twoje ataki do Admina. Nie mam wyjścia.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440933

Ależ nie ma się co denerwować. Obrazić może mnie tylko człowiek o zdolności honorowej, a nie damski bokser.

Jeżeli przeskoczył o jedno oczko to znaczy, że chce zamętu i tu się pomylił, bo z ludźmi niehonorowymi, notorycznie kłamiącymi (obraz spalony/niespalony, zegar na niepoprawnych źle chodzi, 300 dowód ma na, a potem każe samemu sobie ich szukać...) się nie dyskutuje. Tylko ostracyzm. Będzie to już chyba ósmy blog z którego w okolicznościach niezbyt chwalebnych wynosił się z mniejszym lub większym hukiem. Wszystkie te blogi były do kitu? Śmiem wątpić.

A jeśli idzie o marynarz to na to słowo należy zasłużyć, a jeśli kapitan pierwszy daje dyla z tonącego bloga i tarabani się do szalupy przed kobietami to delikatnie mówiąc nawet na marynarzyka nie zasługuje. Prawdziwi ludzie morza tak nie postępują.

 

Od tej pory w stosunku do ciebie używamy określenia tępy gnojek. Zwróć uwagę Droga Gospodyni, że używa liczby mnogiej, co świadczy, że przewodzi desantowi rozrabiającemy NP. No cóż, ale to sprawa Gawriona, czy takie działanie będzie tolerował. Pewne rzeczy, jak chwasty należy wyrywać z korzeniami, bo jak się toto rozpleni to już po ptokach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440944

Ten niszczycielski trend, mający miejsce od pewnego czasu, też zauważyłam. Próbowałam grzecznie prosić o zaprzestanie niemiłych napaści personalnych, ale to było bezskuteczne.

Szkoda. Dyskusje zaczynają być tak często "inkrustowane" przez tą grupę odzywkami mającymi jedynie za cel  niszczenie oponentów i pranie mózgu czytelników, że już zupełnie nie wiadomo jak temu przeciwdziałać.

Masz rację, tylko ostracyzm.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440946

http://www.naszdziennik.pl/mysl-felieton/98433,niewinnosc-ministra-siemoniaka.html

I jak Wam się to podoba?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440904

i być może jest to czołg w drodze na wystawę?

Przedtem wyciągano wnioski w oparciu o zdjęcie jednego czołgu z rosyjska flagą na antenie, a teraz w oparciu o zdjęcie polskiego czołgu. Sprawa wymaga zweryfikowania.

Co do Siemioniaka to było zdjęcie jego twarzy, jak Cameron zaproponował utworzenie kwatery głównej szpicy szybkiego reagowania NATO w Polsce. Więc wynika z tego, że może i tym razem Siemoniak był zdrowo zaskoczony.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/468921,zdjecie-tomasza-siemoniaka-hitem-internetu-zaskoczona-mina-szefa-mon.html

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1440925

O, rzeczywiście są takie targi ARMS AND SECURITY '2014 od 24-27 w Kijowie. Co roku odbywają się we wrześniu w tym mieście.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1440929

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/narodowcy-pojawili-sie-na-proukrainskiej-manifestacji-pis-u-nie-wspieraj-rosji-ani-ukrainy-tylko-na-kresach-polskie-rodziny#

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1441002

potępiają bratobójczą wojnę:

http://gosc.pl/doc/2175823.Rzucili-klatwe-na-Putina

Co ciekawe w dokumencie podpisanym przez o. hieroschimnicha  Atanazego odpowiedzialnością za to, co się dzieje obecnie we Wschodniej Ukrainie obciążane są  „dyktatorskie reżymy w Rosji i na Ukrainie” oraz "wpływy żydowskie w tym regionie".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1442306