Krzyż, nie tablica

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Władza sugeruje,  w sposób, który trudno uznać za zobowiązujący, że być może pojawi się w okolicach pałacu prezydenckiego tablica upamiętniająca ofiary tragedii 10 kwietnia 2010 roku.

Dziwnego autoramentu „autorytety” mówią nawet o obelisku. Tak, jakbyśmy mieszkali w jakimś Egipcie.

Po pierwsze, nie wierzę, że można polegać na obietnicach składanych przez niewiarygodnych ludzi i w niewiarygodny sposób.

Po drugie. Przed Pałacem Prezydenckim powinien stanąć Krzyż z napisem:

Rzeź polskich elit

Katyń 1940
Gibraltar 1943
Smoleńsk 2010

 

I tyle sądzę w tej sprawie.

 

---------------------------------

„Według posła PSL Eugeniusza Kłopotka, przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego powinno nastąpić w chwili umieszczenia w tym miejscu obelisku upamiętniającego ofiary katastrofy pod Smoleńskiem”.

„W ocenie Kłopotka, pierwszym sygnałem, że możliwe jest porozumienie ws. krzyża "była wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że w to miejsce powinien być usytuowany obelisk, bądź tablica pamiątkowa, a krzyż przeniesiony w pobliże miejsca związanego z wiarą chrześcijańską".

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2200302,11,item.html

Czy oni zwariowali? W chrześcijańskiej Polsce obelisk?

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

z tym Gibraltarem to bam się tak nie wychylał

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#77080

Do dyskusji.

Przyznasz jednak, że Sikorski ma związek z Katyniem.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#77082

Oczywiście, że ma.

Najprawdopodobniej Sikorski miał ze sobą dokumenty potwierdzające kto tak naprawdę stał za mordem katyńskim i kto go tak naprawdę inspirował. Przecież była możliwość wykupienia tych oficerów z łapsk sowieckich, którzy potem zostali zamordowani w Katyniu, ale nie tylko tam. Dlaczego rząd londyński nigdy się na to nie zdecydował i nie wykupił tych ludzi od Sowietów? Spotkałem się z taką informacją na ten temat.

Dlatego Sikorski musiał zginąć. Czyżby Sikorski nie chciał się podporządkować komuś możnemu ze świata lóż i intryg z powodu jego przywiązania do Polski?!

Niestety my Polacy nie potrafimy nawet być prawdziwymi masonami, jeszcze do niedawana polskość wygrywała z nielegalnym ponadpaństwowymi organizacjami, które miały zapewnić pewnym ludziom bezkarność oraz całkowitą niezależność.
Wielki konstruktor miał im nawet zapewnić życie wieczne, jednak to staromodne przywiązanie do Polski i tak w wielu przypadkach u tych głupich Polaków było zdecydowanie bardziej zakorzenione niż osobiste korzyści wynikające z przynależności do lóż masońskich. W tych ludziach były dwie Polski jedna tajna masońska, druga ta prawdziwa polska...Dlatego nie warto wchodzić w konszachty z samym Diabłem Szatanem aniołem Światłości.

Tak mi się jawi w pewnym wymiarze tragedia osobista Sikorskiego i jego osobiste dylematy i marzenia o przyszłej wolnej i suwerennej Polsce.

Szalom.

s.p.
A jak było naprawdę wie sam Sikorski i ci nieliczni, którzy wiedzą i widzą wiele, ale mówią do dzisiaj bardzo mało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#77090

już kilkadziesiąt lat temu słyszałem to od dziadka, który był pilotem RAF, niedawno był film "Generał" i potwierdzają to co mówił
teraz ja będę opowiadał swoim o Smoleńsku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#77094

kiedy oficer wojska tam stacjonującego, Anglik, zaczepił nas słysząc polską mowę i powiedział, gdzie jest grób Sikorskiego na którym Polacy składają kwiaty.
Zapytałam go czy wie, że to był mord polityczny, a on odpowiedział, że oczywiście i że elity na Zachodzie wiedzą o tym.
Też powiedział, że chodziło o Katyń.

Ostatnie wieści o Gawrońskim
http://monitorpolski.wordpress.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#77095

Bardzo czekałem na te wiadomości, jednak nikt nie potrafił nic odpowiedzieć od wczoraj. No to mamy problem, jak dla mnie większy niż problem krzyża, bo znikający ludzie nie wróżą spokojnych wakacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#77096

Dziękuję za osobiste uzupełnienia.

@Paweł T.

Dlaczego "szalom"? Nie lepiej: "Pochwalony Jezus Chrystus"?

@circ

Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na najnowsze informacje dotyczące Rafała Gawrońskiego, a raczej ich brak. Poniżej zdjęcia z zatrzymania Gawrońskiego:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#77123

Lepiej lepiej.

Szczęść Boże.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#77125

O, właśnie. Dużo lepiej.

"Szczęść Boże" brzmi pięknie i pozytywnie.

Dziękuję

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#77128

Jestem art.rzeżbiaezem.W żadnym wypadku obelisk.To jest obrzydliwe,cała polska jest zastawiona ohydnymi obeliskami.A to wynika z lekceważania zdarzeń ku czci jakim te ohydne kamienie postawiono.
Szkoda pieniędzy na dzieła w których mozna przedstawić treść i szacunek to wydarzeń oraz postaci upamiętniających ich zasługi.Oto jest przyczynaniechęci władzy do pomników.
Moim zdaniem,powtarzam to od tygodni Krzyż powinien stać tam do czasu gdy nie zostanie wyjaśniona tajemnica zamachu na Prezydenta L.Kaczyńskiego.
A o pomniku pomyślimy potem to nam nie umknie uwadze.To wymaga czasu,zastanowienia,Tak by przyszłe pokolenia mogły ze zrozumieniem wyczytać tą historie z treści pomnika.
KRZYŻ ZOSTAJE DO CZASU WYJAŚNIENA TRAGEDI.
PROSZE WSZYSTKICH O POPARCIE TEGO WNIOSKU.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#77106

Cieszę się, że podzielasz mój pogląd, że nie powinien to być obelisk.

Zgadzam się, że nie ma powodu do przenoszenia Krzyża do świątyni, pod pozorem, ze tylko tam jest dość godne miejsce.

Zgadzam się, że nie ma przesłanek do działań nagłych i pochopnych, także w kwestii treści i formy pomnika. Z jednym wyjątkiem: powinien być w niego wkomponowany krzyż, moim zdaniem, jako dominanta.

Mam tylko wątpliwość - w związku z poniższą tezą:

"A o pomniku pomyślimy potem to nam nie umknie uwadze (dom. gdy zostanie wyjaśniona tajemnica zamachu na Prezydenta L. Kaczyńskiego)".

A jeśli nigdy nie zostanie wyjaśniona? To nie będzie pomnika?

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#77124

Nie wychylałbym się też z tą rzezią! Rzeź była na Wołyniu, pod Smoleńskiem zbrodnia! Trzeba starannie i w sposób wyważony znaleźć odpowiednie słowa, wyrażające sedno rzeczy. Bez nadmiernej słownej emfazy.
A Kłopotek już nie raz był dla PO kłopotem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#77118

Owszem, słowa muszą być trafne, byleby podkreślały, że cios był wymierzony w polskie elity, i że nie był to jednostkowy przypadek, i że jednym z motywów przewodnich tych tragedii jest miejsce - Katyń.

Dziękuję i pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#77126

DEON.pl
"Towarzystwo Jezusowe (jezuici) oraz, istniejące od ponad 137 lat, Wydawnictwo WAM poszukując nowych sposobów – przekraczających możliwości książki – pozytywnego oddziaływania na współczesne społeczeństwo, zdecydowali się otworzyć portal społecznościowo-informacyjny."

A oto co znaleźli poszukujący jezuici - PLUGASTWO, bo inaczej, czegoś tak podłego, nie można nazwać, x. Prusaka:

"Nie dziwi mnie postawa pikietujących, którym się wydaje, że „bronią Krzyża”. Bulwersuje mnie postawa tych polityków, którzy świadomie podkręcają atmosferę, powołując się równocześnie na „dobro Kościoła i obronę religijnych symboli”.

 Biorąc pod uwagę polityczną nagonkę wokół krzyża postawionego przed Pałacem Prezydenckim, można było się spodziewać, że jego przeniesienie do kościoła św. Anny nie obędzie się bez protestów.Nie dziwi mnie postawa pikietujących, którym się wydaje, że „bronią Krzyża”, bo politycy związani z „obroną kultu smoleńskiego” świadomie manipulują ich lękami i frustracjami powyborczymi.Bulwersuje mnie postawa tych polityków, którzy świadomie podkręcają atmosferę, powołując się równocześnie na „dobro Kościoła i obronę religijnych symboli”. Ta obłuda jest naprawdę nikczemna.
Po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, w której katolickość staje się sprawą nie tożsamości nabytej podczas chrztu, ale przynależności do grupy „prawdziwych Polaków”.
Politycy, rękami pikietujących pod Pałacem Prezydenckim, nie bronią krzyża tylko nim „egzorcyzmują” tę część narodu, która nie podziela ich przekonań politycznych i nie widzi powodu, aby z Pałacu Prezydenckiego uczynić mauzoleum zmarłego tragicznie prezydenta.
„Opętanie” krzyżem, jakie obserwujemy wśród pikietujących, ma znamiona grupowej paranoi. Myśląc o rozwiązaniu tego konfliktu trzeba zająć się jego przyczynami, a nie jedynie reagować na symptomy. Inaczej nigdy nie zabraknie nam „obrońców krzyża”.
http://www.deon.pl/wiadomosci/komentarze-opinie/art,111,opetani-krzyzem.html
============================================
I tu go boli: "Inaczej nigdy nie zabraknie nam „obrońców krzyża”. Prawda - NIE zabraknie. Amen.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#77225

Krzyż jest znakiem cierpienia i wiary w Zmartwychwstanie. Z tego powodu jest stawiany na cmentarzach i w innych miejscach upamiętniających zmarłych.

Nie rozumiem, dlaczego cytowany jezuita dopatruje się wariatów wśród ludzi, którzy chcą pamiętać o ofiarach tragedii smoleńskiej pod znakiem krzyża. Gdzie tu przejaw choroby psychicznej?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#77264

straszliwą "katastrofę"!
Krzyż byłby oczywiście swego rodzaju katyńskim dopełnieniem.
Wykonało się! Dopełniło!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#77249

W naszej tradycji, symbolem, który jest związany z grobem, zmarłym, jego pamięcią, jest Krzyż. Krzyż uosabia cierpienie, związane ze śmiercią i nadzieję - wiarę w Zmartwychwstanie. Z tego powodu na cmentarzach stawiamy Krzyże, a nie obeliski.

Obelisk ma konotacje pogańskie, a dla niektórych masońskie.

Rodzaj symbolu nie jest - moim zdaniem - obojętny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#77265