Raporty komisji i smoleńskie błoto

Obrazek użytkownika AgataCz
Kraj

Antoni Macierewicz ma opublikować raport smoleński do końca tego tygodnia. Politycy PO już prześcigają się w opluwaniu posła Prawa i Sprawiedliwości i jego komisji (a to i tak dopiero preludium!)

Donald Tusk, szef rządu zgody i miłości, bez żenady oświadczył, że on nie będzie się interesował tym, co nie wyszło spod ręki jego ministrów, i że nie będzie zawracał sobie głowy partyjną propagandówką. To oczywiscie w imię zasady „współpracujemy ze wszystkimi, bo jesteśmy tacy wspaniali”.

Paweł Olszewski, bez czytania raportu, już wie, że są tam same opinie Antoniego Macierewicza, i że w ogóle on sobie nie wyobraża, jak ten zespół mógł pracować bez jakichkolwiek dowodów, bez przesłuchań świadków, bez wraku. Zabawne, prawda? Bo niemalże na tej samej zasadzie pracowała Komisja Millera. No, z małym wyjątkiem – miała zeznania świadków zmieniane naprędce przez Rosjan.

Akurat szczerze wątpię w to, że raport Macierewicza będzie wyrażeniem jego subiektywnej opinii. Słuchałam wiele razy tego, co poseł miał do powiedzenia na ten temat i powiem jedno – zawsze mówił o suchych faktach. Ale wiadomo, w kraju, gdzie dziennikarze czytają politykom opozycyjnym w myślach i wyprzedzają ich słowa, nie dziwota, że i Macierewiczowi wciska się niestworzone rzeczy, rzekomo wychodzące z jego ust.

A jeśli już jesteśmy przy opiniotwórczych raportach – to czym, przepraszam bardzo, był Raport MAK, jak nie wyrażeniem opinii pani Anodiny i jej świty? O tym, że był to Raport na wpół fantastyczny, szkoda nawet wspominać. Komisja MAK najwyraźniej posiadła te same talenta co dziennikarze TVN i GW – słyszy to, co chce słyszeć. Usłyszała więc zdanie, którego nie było, czyli „he will go crazy”, ale komendy „odchodzimy” już dosłyszeć nie mogła.

Mnie dręczy już tylko postawa naszego rządu, dla którego wystarczającą przyczyną katastrofy jest to, że samolot w ogóle wystartował. I nawet jeśli raport Millera poświęci kogoś, np. pacyfistę Klicha, to co z tego wyniknie? Wizyta była źle przygotowana, niezabezpieczona, polski rząd w imię słupków sondażowych i własnej małości sprzymierzył się z premierem Rosji w grze przeciwko polskiemu Prezydentowi, który „znowu się wepchnął tam, gdzie go nie chcieli”. Nieważne, że dokumenty mówią co innego; że to Putin wepchnął się na polskie uroczystości i wygryzł z nich z błogosławieństwem Tuska Lecha Kaczyńskiego. Zresztą nieważne. Mam nadzieję, że ktoś odpowie za te zagrywki, może nawet odpowie za sprawą Jerzego Millera (ha ha), ale te brudne gierki jako takie bezpośrednio katastrofy nie spowodowały.

Co się więc stało z tym samolotem? Bo dziś jedyną pewną rzeczą odnośnie Tupolewa jest to, że się rozbił, później został niszczony przez rosyjskich specjalistów, jego 1/3 w jakiś magiczny sposób się zdematerializowała, a ta reszta, która została na przemian gnije i rdzewieje.

To oczywiście nie spędza jednak snu z powiek panu premierowi. Ba, w spokojnym spaniu nie przeszkadza mu również rozpacz rodzin, które nie wiedzą kogo pochowały, ani nazywanie wdów przez jego zaprzyjaźnione media i polityków karierowiczkami i wariatkami, a wdowców nekrofilami.

Przyznam szczerze, że nie wiem jak ci ludzie mogą być tacy beztroscy, w obliczu tak ogromnego nieszczęścia. Oprócz tego, że za ich rządów wydarzyła się ta straszna tragedia i że żaden z nich nie poczuwa się do najmniejszej odpowiedzialności, to jeszcze śmiali zmieszać z błotem ofiary i ich rodziny, które domagają się zwykłej prawdy!

Zaraz jakiś jegomość zapyta: a w czym te rodziny są lepsze od rodzin tych, co choćby zginęli w ten weekend na drogach?

Oprócz tego, że po śmierci ich bliskich państwo polskie mogło przestać funkcjonować, to właściwie już w niczym. Nie wiedzą jak i dlaczego doszło do katastrofy, nie wiedzą, kto leży w trumnach, które pochowali, nie wiedzą czemu dokumenty sekcyjne były pisane na kolanie na chybił trafił. Mało tego, są wyszydzani i wyśmiewani, wyzywani od oszołomów. Nie wiem, jak normalny człowiek może gnębić kobietę, która dopiero co straciła męża lub dziecko; nie wiem, jak można robić sobie bezkarne żarty z osieroconych dzieci. Tym bardziej nie wiem, jak można się tego nie wstydzić.

Rodziny ofiar zostały ot tak po prostu opuszczone przez własne państwo. Karcone przez swojego premiera, zostały zmuszone do szukania pomocy za granicą, i jeszcze z tego powodu nazywa się je zdrajcami (sic!).

I nie wiem, o czym to świadczy o nas, jako o społeczeństwie i państwie. Bo skoro większość z nas najwyraźniej ma gdzieś to, że w smoleńskim błocie umierał polski Prezydent, i to, że później z tym błotem zmieszało się rodziny tych, którzy tragicznie zginęli, to nie wiem, czy z takim społeczeństwem pozbawionym wyobraźni i ludzkich odruchów można budować jakąkolwiek przyszłość.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nasza Ojczyzna wiele razy traciła wolność i zawsze była sprzedawana, a czynili to zdrajcy jak i w obecnym pojednaniu polsko-ruskim. Straszliwy zamach dokonany w spółce putin-tusk wyjdzie, jak już nie wyszedł na jaw a winni zostaną wkrótce ukarani najwyższą karą. Gwoździem do trumny obecnej sytuacji jest zwiotczałe i rozleniwione społeczeństwo, nabrane w butelkę tvn-wskimi wymiocinami i brudnym pieniądzem w PRL-skim stylu. Sprzedająca się prostytutka ma więcej honoru niż przeciętny polaczek ufający tuskowi i jego bandzie. Wolność, jak pisze historia, odbierzemy sami, problemem jest czas w jakim zbudzimy to zdurniałe "społeczeństwo".

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#166961

Komisja Macierewicza miała zbudować model TU154M tzn tego co z samolotu zostało.Czy ktoś wie?czy taki model powstał???

__________________________________________________________
Knucie spisku przeciw Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu
http://niepoprawni.pl/blog/4870/gajowy-palikot-smolensk#comment-192992

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------------- http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY

#166962

Pawła Olszewskiego. On wie lepiej. Przed.
Świadectwo wystawiają też sobie nieustannie dziennikarze-cyngle, którzy o sens i treść raportu pytają przed jego opublikowaniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166988

Rękę dam sobie uciąć, że media zrobią z tym raportem to, co zrobiły z raportem PIS o stanie RP - wygrzebią z kontekstu jakieś głupie zdanie i będą mieli newsa na najbliższe pół roku. Oczywiście tak dokładnie nawet w 1/10 nie przeczytali raportu MAk, bo po co...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167025

wiecho2 2011.06.27 16.33
Oni już 9 kwietnia 2010 r. wiedzieli że to pijany generał i naciski Prezydenta doprowadziły do katastrofy!Nie mają wstydu, bo i skąd mają go mieć? Wychowywani przez rodziców, dla których jedynym celem życia było zdobywanie dóbr materialnych, biegali po podwórkach z kluczami na szyjach od rana do wieczora! Wzięli przykład z rodziców: "wybuchła
Solidarność", zapisali się, bo wszyscy to robili stan
wojenny ich zweryfikował. Teraz ich synowie prą tam,
gdzie koryto i korzyści i gdzie "silniejsi". Przegrywają ci silniejsi, oni znów zalogują się do nowego nurtu i będą
grali "Patriotów"!
Tak to sobie zaobserwowałem, bo to widoczne jest po stanie
zamożności niektórych:dla nich niezależnie od ustroju, zawsze pączki. Dla innych, wiernych pewnym ideom guzik z
pętelką, a może ostała się już tylko pętelka?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wiecho2

#167002

Nie sądzę, żeby bieganie z kluczami po podwórku miało tu jakiś wpływ. Niech Pan spojrzy na Jaruzelskiego - z jakiej rodziny pochodzi, a jak się później potoczylo jego życie.

Z czymś takim trzeba się chyba urodzić. Przy okazji - przenikliwości i zdolności jasnowidzenia można im tylko pozazdrościć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167024

Tusk już w 87 roku deklarował się jako wróg Polski. Zadałem sobie trud, poszedłem kiedyś do czytelni i przeczytałem wszystkie wpisy ze sławetnej ankiety o Polsce "Znaku" gdzie Tusk pisał "że polskość to nienormalność". Nawet Geremka wypowiedź nie była tak polakożercza. Więc został doceniony już jako mózg aferałów.

Potem znowu pokazywał WSI że on będzie większym sk..niż innii PO zostało poparte.

Więc taki raport MAK i takie śledztwo to myślę jego sukces. Jest Niemcem i Żydem. Polakiem? dlatego że mówi po polsku. chroń nas Boże od takich Polaków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167013

Akurat ta wypowiedź Tuska nie jest aż tak straszna. Tzn. najpierw mówi o tym, jakie to straszne piętno ta polskość, ale później uderza w bardziej patriotyczne nuty. Zresztą, to co mówi Tusk i tak nie ma żadnego związku z rzeczywistością, bo jedno powie, a drugie zrobi, więc nie ma sobie czym głowy zawracać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167023

Proszę nie zapominać, że w pierwszym szeregu opluwaczy Pana Antoniego Macierewicza stoi obecnie także WSIowy słup - łażący łazarz - i firmowany przez niego 'nowy ekran' ze swoją 3 siłą.

I nie dać się im zwieść.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167112

Spadna lby juz niedlugo...

Zezwolili na lot latajacym "trupem".
Juz z pierwszych, najswiezszych informacji wynikalo, ze samolot mial problem (awarie itp), wszyscy mowili o tym w pierwszych minutach po katastrofie... wszystkie media!!!, a potem nagle zaczeli zmieniac godzine, potem przyczyny... wiec ktos wydal polecenie, ktos zaczal macic wode...
Czy widzieliscie kiedys, zeby w jakies informacji podanej w mediach tak wiele nagle zaczelo sie zmieniac ?!!! ja sobie takiej sprawy nie przypominam... nawet jesli byl to wypadek czy jakas inna wielka katastrofa...pierwsze informacje sa ogolne, sa zawsze najblizsze prawdy...nie te szczegolowe ale ten najogolniejsze... a media mowily jasno "SAMOLOT MIAL AWARIE i ROZBIL SIE PODCZAS PODCHODZENIA DO LADOWANIA."...jedni mowili 4 RAZY ...skad sie wziely te liczby, skad sie wziely te godziny 8:56 potem 8:41 ...nie wierze, zeby az tyle niezgodnosci bylo ...
Byc moze telefon do Jarka od Lecha odbyl sie, bo Lech wiedzial, ze jest jakis problem ale nie chcial niepokoic brata...przeciez zawsze dzwonil po ladowaniu... nie chcial siac paniki, bo byc moze myslal, ze bedzie zagrozenie ale sie uda...przeciez nigdy sie tak nie zdarzylo wczesniej...troska o matke itp ?!

A co komisja powie na znikajace sms-y,telefony z dnia 10,11 kwietnia ?!!!itp...

Nie wierze w "czarna skrzynke", bo to nie moze byc autentyczne nagranie...piloci kosza drzewa i co ? zero paniki, zdziwienia...tylko samo k... na koniec... przeciez tam bylo jeszcze pare sekund czasu, samolot zaczal sie obracac sie, a oni spokojnie sobie siedza i sie przygladaja...przeciez samolot nie obrocil sie w ciagu sek...

Zreszta jeden z silnikow nie mogl dzialac przy kontakcie z ziemia, gdyz zachowal sie caly, a powinien explodowac jak pozostale... jest to ten sam silnik pod ktorym widac blysk w momencie jak samolot wystartowal juz z Okecia pokazane przez TVN24. Dodam, ze ten blysk to nie jest swiatlo navigacyjne samolotu..bo wyraznie znajduje sie pod silnikiem, a Tu154 zadnych swiatel tam nie ma...
O usterce wiedzieli tez pasazerowie, telefon do jednej z zon (nagrany na poczcie), ktory w cudowny sposob "wyparowal". Musieli miec dosc czasu by nawiazac polaczenie, gdy doszlo do awari.
A co sie dzieje, ze materialem zarejestrowanym podczas lotu, zdjecia i jakies video, o ktorym mowiono, ze nie ma tam nic specjalnego co by wnioslo do sprawy ? czyzby ?
Pokazalo by pasazerow na pokladzie i kto tam sie rzeczywiscie znajdowal, a kto wie moze cos wiecej (?)

Leb spadnie tym co przygotowali samolot do lotu i oddali do dyspozycji "grata"...

Tajemnicze zaciecie sie tasmy przy radarze pokazalo by prawdziwa trajektorie lotu Tupoleva ...dlatego tasma "zaciela sie"...

Ruskie nie oddali wraku z prostej przyczyny: badanie czesci samolotu wykazalo by wiele. Historia czarnych skrzynek i rejestratorow to juz inna para butow.

W komisji szledczej Millera sa ludzie ktorzy w sposob dosc szczegolny powiazani sa z tymi byli odp. za lot wiec nie mozna mowic o tym, ze ta komisja jest bezstronna... w ogole to ciezko by bylo taka znalezc... oddali sprawy w lapy ruskich ...tych co samolot remontowali wiec wiadomo, ze przeciez usterki w samolocie byc nie moglo.

Watpie w to, ze jakiekolwiek prawdziwe przyczyny ujrza swiatlo dzienne.
Wiekszosc opinni publicznej jest juz umeczona tym tematem i po prostu nim zyga...takie bylo zadanie tych co ukrywaja prawde i prawie im sie udalo ... reszta bananow nawet nie jest w stanie samodzielnie myslec wiec idze za tym co slyszy. Napisalem prawie, bo wierze ze sprawiedliwosc zawsze "wyjdzie na wierzch"...predzej czy pozniej...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167184