Półkownik " Pod prąd "

Obrazek użytkownika kryska
Historia
Konfederacja Polski Niepodległej (KPN) – polska partia polityczna (pierwsza o charakterze antykomunistycznym w dawnym bloku wschodnim), założona 1 września 1979 przez Leszka Moczulskiego, nawiązująca do tradycji piłsudczykowskich. - „Jesteśmy kolejną zmianą w długim pochodzie pokoleń. Już ponad dwieście lat, od czasów Konfederacji Barskiej, społeczeństwo tysiącletniej Rzeczypospolitej prowadzi walkę o niepodległy byt państwowy. Czterdzieści lat mija, gdy pod ciosami hitlerowskich Niemiec i komunistycznej Rosji upadło Państwo Polskie. Zbliża się trzydziesta piąta rocznica niesławnej pamięci układów jałtańskich, w których mocarstwa zachodnie – wbrew głoszonym przez siebie szczytnym hasłom międzynarodowej sprawiedliwości i demokracji – usankcjonowały postanowienia ostatniego rozbioru Rzeczypospolitej i podporządkowanie Polski radzieckiej hegemonii. PRL – rządzona totalitarnie przez PZPR – stanowi współczesną formę zinstytucjonalizowanego władztwa rosyjskiego nad Polską”- Tak brzmiał początek odczytanej 1 września 1979 r. w czasie manifestacji przed Grobem Nieznanego Żołnierza Deklaracji Ideowej Konfederacji Polski Niepodległej. Deklarację tę – w zastępstwie zatrzymanego przez milicję Leszka Moczulskiego – odczytała Nina Milewska. W ten właśnie sposób obwieszczone zostało powstanie pierwszej jawnie działającej, nowo założonej opozycyjnej partii w krajach komunistycznych. Jej celem – jak mowa była we wspomnianej deklaracji – było stworzenie niepodległej i demokratycznej Trzeciej Rzeczypospolitej poprzez usunięcie zależności od ZSRR i pozbawienie władzy PZPR. Pod Aktem Konfederacji Polski Niepodległej podpisało się 50 osób, w tym przedstawiciele takich organizacji, jak Ruch Porozumienia Polskich Socjalistów, Związek Narodowy Katolików, Chrześcijańska Wspólnota Ludzi Pracy, Lubelska Grupa Ludowa, Siedlecko–Podlaska Grupa Ludowo–Narodowa, Dolnośląska Grupa Ludowa, Wolne Związki Zawodowe z Katowic, Instytut Katyński i Społeczny Instytut Pamięci Narodowej im. Józefa Piłsudskiego. Najbardziej znanymi założycielami KPN byli Romuald Szeremietiew, Tadeusz Jandziszak, Zdzisław Jamrożek, Adam Macedoński i przywódca ugrupowania Leszek Moczulski. ]]>http://kalendarium.polska.pl/wydarzenia/article.htm?id=82763]]> Film Macieja Gawlikowskiego " Pod prąd " przedstawia historię pierwszej antykomunistycznej partii politycznej w bloku sowieckim po 1946 roku. Film - półkownik miał byc pokazany w telewizji publicznej. Emisję wstrzymano. Na razie jest w sieci. Oto dokument. .
Brak głosów

Komentarze

Bardzo potrzebny materiał , znakomicie uzupełnia te brakujące informacje których na próżno szukać w sieci ..
Czułęm jakby przez skórę że co do Leszka Moczulskiego sprawa nie jest tak oczywista jaką "malują" ją w mediach..

Długo nosiłem jak wielu z nas pewnie przekonanie że wmanewrowano cały KPN w schemat "kagańca" przygotowany a jakże przez stosowne "komórki" wspierające KSS KOR itp.
Okazało się prawdą podejrzenie że prawdziwa rola KOR-u radykalnie odbiegała od założeń programowych KPN-u ..
Świetny materiał i dzięki Kryska za wstawienie go tutaj ..
Masz oczywiście 10-kę .

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#49654

będę rozpowszechniał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#49673

Bardzo ciekawy dokument powstał na zlecenie TVP-1 z tym że nie upubliczniany ( półkownik)... Po obejrzeniu materiału na YouTube sprawa się wyjaśnia.. KPN był "wrogiem" okrągłego stołu ..wszelkich "entelektualystów" z KOR - u czyli Michnika , Mazowieckiego , Kuronia , Geremka i innych czerwono-różowych przebierańców o żydowskich korzeniach .. Moczulski z dokumentów jasno wynika że mimo że podjął jakąś "grę" ze służbami ..to jedynie co miał na uwadze, to dobro Polski nade wszystko .. Natomiast teraz należałoby odsunąć wszelkie niesnaski pomiędzy KPN ( Moczulski , Szeremietiew i inni ) a PiS-e, ( dawna PC ) odłożyć ad akta skupiając się na poparciu Kaczyńskich i ich bloku PiS-u w najbliższych wyborach .. Stawką jest być albo polec w Europie , Tusk i jego mocodawcy zrobią naprawdę wszystko by dopiąć swego .. Ta mafia żydosko-masońska (Klub Bilderberg -> Olechowski , Palikot ) rośnie w siłę i jak nigdy dotąd rozgrywa swoją śmiertelnie zabójczą "kartą" .. Dlatego należy zrobić wszystko by do władzy doszedł PiS ..pomimo ewidentnych potknięć i błędów poczynionych podczas ostatnich rządów jest to jedyna alternatywa do tego by przepędzić z wiejskiej to stado hien pastwiące się nad Polską i wciąż bardziej uboższym Narodem . Swobodna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego przed komisją d/s nacisków (1/2) Swobodna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego przed komisją d/s nacisków (2/2) Ta wypowiedź Kaczyńskiego daje nam światło na najbliższe plany PiS- jako partii w zbliżających się wyborach .. Jak widać uczciwie stawia sprawę i za to ma moje poparcie .. pozdrawiam ............................ "Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości" ]]>http://andruch.blogspot.com/]]>
Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#49675