Wizyty polskich prezydentów w Wilnie w czasach przełomu: 2010 i 2020

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się dwudniowa wizyta Pana Prezydenta A.Dudy z Małżonką w Wilnie.

W programie wizyty jest przewidziane:

 

-  wystąpienie w litewskim parlamencie, w którym nawiąże do 500-lecia urodzin Zygmunta Augusta, ostatniego Wielkiego Księcia Litwy i króla Polski, postaci ważnej we wspólnej polsko – litewskiej historii.

- spotkanie z odchodzącym premierem Sauliusem Skvernelisem i kandydatką na szefową nowego rządu Ingridą Šimonyt.

- rozmowa w cztery oczy z Prezydentem Litwy Gitanasem  Nausedą

-  inauguracja wirtualnego polsko-litewskiego forum biznesowego

- Prezydent Polski odwiedzi też groby przywódców powstania styczniowego na Rossie oraz mauzoleum, w którym spoczywa serce marszałka Józefa Piłsudskiego i szczątki jego matki.

Wizyta, jak widać dość bogata programowo i treściowo

 

Inaczej przedstawiała się wizyta śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dniu 8.04.2010 roku, na dwa dni przez jego śmiercią w dniu 10.04.2010 roku.

Po pierwsze była ona zdecydowana dość nagle w wyniku zaproszenia wystosowanego przez ówczesną prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė.

Po drugie to nagłe zaproszenie i  ta wizyta uniemożliwiła realizację planu śp. Prezydenta, by do Katynia wybrać się pociągiem wraz z rodzinami katyńskimi i zmusiła by poleciał samolotem.

Po trzecie, by skłonić śp. Prezydenta do udania się do Wilna, Dalia Grybauskaitė obiecywała Mu, że podczas wizyty będzie mógł zabrać w parlamencie Litwy głos w sprawie o którą bardzo zabiegał i na której mu bardzo zależało.

Tą sprawą, którą miał się zajmować parlament litewski była sprawa pisowni polskich nazwisk na Litwie.

Oczywiście był to zwyczajny "wabik" i "rybka chwyciła haczyk" a parlament nie zamierzał wyrazić zgody na to rozwiązanie.

Kim była Dalia Grybauskaitė, skoro została wykorzystana w realizacji tak okropnej zbrodni na polskiej elicie?

 

W 2009 roku, gdy została prezydentem Litwy media pisały:

„Zdecydowaną większością głosów wybrana na prezydenta Litwy Dalia Grybauskaite mogłaby równie spektakularnie wygrać wybory prezydenckie w Rosji. Ponad 62% Rosjanie chciałoby bowiem widzieć litewską prezydent na Kremlu, na stanowisku prezydenta ich kraju, wynika z sondażu przeprowadzonego przez popularną rozgłośnię "Echo Moskwy". 

http://polonia.wp.pl/title,Grybauskaite-moglaby-zostac-prezydentem-Rosji,wid,11142537,wiadomosc.html

„Dalia Grybauskaitė - Angela Merkel Litwy ”

http://supernius.pl/story.php?title=dalia-grybauskaite-angela-merkel-litwy

(treść usunięta z sieci)

Nagroda Karola Wielkiego dla „Żelaznej Damy” z Litwy - DW

Prezydent Dalia Grybauskaite otrzymała w czwartek (9.05.2013) prestiżową nagrodę Karola Wielkiego w Akwizgranie. Kapituła nagrody uhonorowała zasługi litewskiej polityk dla procesu europejskiego zjednoczenia.


https://www.dw.com/pl/nagroda-karola-wielkiego-dla-%C5%BCelaznej-damy-z-litwy/a-16802114

Wspólnik spisku na życie śp. Prezydenta i polskiej elity czyli D.Tusk też otrzymał tę prestiżową nagrodę Karola Wielkiego.

Kuratorium Międzynarodowej Nagrody Karola Wielkiego ogłosiło o jej przyznaniu D.Tuskowi 16.01.2010 roku(było to przyznanie "na kredyt" tej nagrody, podobnie jak kapituła pokojowej Nagrody Nobla przyznała pokojową nagrodę B.H.Obamie, który podczas swojego urzdowania urzadził wojenne piekło na Bliskim Wschodzie i w Płn. Afryce), czyli w dniu następnym po powrocie z tajemniczego zimowego urlopu(to podczas tego tajnego zimowego urlopu musiała zapaść ostateczna decyzja o przeprowadzeniu operacji z 10.04.2010 roku), bo już 28.01.2010 roku podczas pobytu na WGPW ogłosił publicznie, ze rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich przypadających w 2010 roku.

Wręczenie nagrody  po "spłacie kredytu" odbyło się 13 maja 2010 roku w Akwizgranie i po raz pierwszy w historii tej nagrody, wręczał ją laureatowi urzędujący kanclerz Niemiec A.Merkel, co miało podkreślić "zasługi" laureata D.Tuska dla "jednoczenia Europy".

Warto byłoby wyjaśnić, czy przed przyznaniem nagrody Karola Wielkiego D.Tuskowi przez Kuratorium w Akwizgranie, śp. Prezydent zgodnie polskim prawem, wydał zgodę na przyznanie D.Tuskowi tej zagranicznej nagrody. 

Obecnie sytuacja geopolityczna jest też przełomowa(wybory prezydenckie w USA) i widać poczynania Niemiec na rzecz powrotu do budowy rosyjsko niemieckiej EURAZJI i deamerykanizacji Europy (oferta Niemiec skierowana do USA przez szefową CDU i minister obrony RFN).

Członek rządu federalnego, minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer przedstawiła kompletną strategiczną mapę drogową na rzecz ponownego dostosowania stosunków transatlantyckich na nowych warunkach.

Propozycje Kramp-Karrenbauera dla USA, to apel o „kluczową rolę” dla Niemiec w Europie

Byłoby to coś na kształt apelu R.Sikorskiego w przemówieniu w Berlinie w listopadzie 2011 roku w Berlinie, o krok od Bramy Brandenburskiej, w czasie gdy Polska sprawowała prezydencję w UE, mówiąc:

"Prawdopodobnie będę pierwszym ministrem spraw zagranicznych, który tak mówi, ale to powiem: mniej się obawiam niemieckiej siły, niż zaczynam bać się niemieckiej bezczynności”.

Te "nowe warunki" to zgoda USA na przejęcie przez Niemcy strategicznej odpowiedzialności za bezpieczeństwo Europy, co wiązałoby się z wycofaniem obecności militarnej USA z Europy(Niemcy zobowiązałyby się na zwiększenie swojego budżetu obronnego do takiego poziomu, który tą militarną odpowiedzialność Niemiec za bezpieczeństwo Europy, uczyniłby realnym).

W zamian Niemcy\niemiecka UE byłyby gotowe zawrzeć z USA umowę o wolnym handlu i ograniczyć rolę USA do trzymania nad UE ochronnego parasola atomowego w ramach NATO.

Niemcy/niemiecka UE miałaby być jednym z geopolitycznych biegunów zdolnych do równorzędnej gry z USA, Rosją i Chinami(z postulatem statutu Niemiec jako stałego członka RB ONZ).

 

Oby obecna wizyta Prezydenta A.Dudy w Wilnie była zapowiedzią definitywnego zerwania władz Litwy z polityką podporządkowaną imperialnym interesom Niemiec i Rosji, którym wysługiwali się laureaci niemieckiej Nagrody Karola Wielkiego: D.Tusk i  Dalia Grybauskaitė.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

aaaaale są na nią te kompromaty. że zrobiono sondaż o niej? i że nagrodę dostała? o w pytę, to przeciez jasny dowód judeosatanistycznego żydomasoństwa, jak nie wręcz mordowania małych dzieci na adrenochrom czy cokolwiek.
 

cała nadzieja w naszej ukochanej, bratniej i zbawczej rosji, że obroni nas a ukarze tych zbrodniarzy amerykańsko-litewskich a i pewnie niemieckich, żydowskich i masońskich- tylko nie ruskich, bo tak stan35 dba o ich dobre imię. co rosja winna temu, że w świecie równoległym stana35 to zła ameryka chciała oddać nas niemiecko-rosyjskiej eurazji i w tym celu magicznie strąciła samolot.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652164

.... ćwoku i ruska onuco, bo smród rozsiewasz na cały portal NP!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1652177

To nie ja obsesyjnie wypisuję niesamowite pierdoły o resecie, oskarżając USA o zamach smoleński w celu oddania nas Niemcom i ruskim. Można wiedzieć, czym szanowny się zajmował w czasach PRL? Wraz z rodzinką od czasu przynajmniej 1920., może zwyczajnie takie macie tradycje rodzinne, środowiskowe i to nie tylko jednostkowe wymysły ale zadaniowa misja interesu grupowego- zwyczajnie uczciwie byłoby o tym napomknąć.

 

Nie znoszę kłamstwa, obłudy, relatywizmu moralnego i bezczelności w ich prezentacji. Preferuję rozmowę merytoryczną, opartą na faktach i uprawdopodobnionych poszlakach, analizy oparte na kojarzeniu różnych informacji i faktów w logiczny ciąg zdarzeń. Wyznaję pogląd, iż w polityce nie należy liczyć na przyjaźń, tylko na wspólne interesy, które najlepiej gwarantują dobrą współpracę, że partnerowi można zaufać, jeśli ma się możliwość kontroli jego działań.

A o kim to? Ktoś nie znosi kłamstw a preferuje merytoryczność albo tylko tak pisze o sobie. Za to wyznaje stalinowską ideę kontroli działań "partnera" (takim USA oczywiście nie chce ufać, skoro Polska nie może kontrolowac sojuszniczego mocarstwa). Oczywiście mają się liczyć tylko interesy, czyli handełes ze zbrodniarzami ma być ważniejszy niż to, czy nas i innych mordują i chcą zniszczyć. Gratuluję.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652193

Nie należy mieć przekonania, że wizyta polskiego prezydenta w jakikolwiek sposób zmieni politykę litewską, od lat zbieżną z niemieckimi intencjami...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1652296

Historia, o której mówił Prezydent A.Duda w litewskim Sejmasie(wspólne państwo polsko litewskie) podczas rządów króla Jagiełły, też naznaczona była współpracą księcia litewskiego Witolda z Krzyżakami i zdradami Polski.

Widać jest to zapisane w DNA Litwinów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1652302

Krzyżacy byli wygodnym straszakiem dla obu stron, by zawarto sojusz, by miał on poparcie i służył czemuś. Litwini początkowo wcale nie mieli wielkich powodów, by nam sprzyjać zaś bywało, że i Korona współpracowała, wbrew jakiejś komunistycznej wizji dziejów. Ustalmy też, że tamtejsi mieli pełne prawo do samostanowienia (co prawda ówcześnie przeprowadzano to inaczej) a nie tylko bycia czyimś księstwem wasalnym, odmawiając im tego nie różnisz się od Krzyżaka, hitlerowca czy stalinisty.

A co zapisane jest w twoim DNA?

Znasz chociaż historię swojego pochodzenia i kraju? Sam też pewnie całe życie klęczysz na modlitwie w eremie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652304

miał też "geny" ojca Olgierda, którego siostra Aldona Giedyminównazostała żoną Kazimierza Wielkiego - króla Polski a on sam był przyjazny związkom Litwy z Polską.

W twoim DNA  czuć geny faryzeusza, co to "modli się pod figurą, a diabła ma za skórą" - podobny jesteś do TW Bolka, co to nosił Matkę Boską w klapie a chlał wódę z SB. Takich szulerow wyczuwa się na odległość.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1652310