„Czyje pieniądze, tego władza” – parafraza łacińskiej sentencji „ Cuius regio, eius religio”

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

Czyj rząd, tego religia” – zasada zapisana w ustaleniach pokoju augsburskiego z 1555 roku dawała książętom możliwość wyboru wyznania(katolicyzmu lub luteranizmu) oraz narzucenia go swoim poddanym, niezależnie od woli cesarza.

Podobną zasadę można sformułować w odniesieniu do sytuacji globalnych mediów społecznościowych w USA(np. Twitter, Facebook, You Tube itp.) będącą parafrazą tej zasady z XVI wieku: „Cuius regio, eius religio”

Mayer Amschel Rothschild żyjący w latach 1744-1812, założyciel dynastii finansowej rodziny Rothschildów wyraził taką opinię:

"Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa."

Ta zasada zmaterializowała się na mocy Ustawy o Rezerwie Federalnej z 1913 roku, uchwalonej z użyciem fortelu, powołującej prywatny bank centralny USA(FED).

W odniesieniu do mediów społecznościowych, zasada ta została usankcjonowana w Sekcji 230 ustawy Communications Decency Act z 1996 r.

Dla jej uzasadnienia zapowiadano, że będzie jednym z najcenniejszych narzędzi ochrony wolności wypowiedzi i innowacji w Internecie.

Jest to zaskakujące, ponieważ pierwotnym celem przepisów było ograniczenie wolności słowa w Internecie.

Cała społeczność internetowa ostro sprzeciwiła się ustawie o przyzwoitości komunikacyjnej i przy pomocy EFF (Electronic Frontier Foundation – założona w lipcu 1990 roku w Stanach Zjednoczonych organizacja pozarządowa, mająca na celu walkę o wolności obywatelskie w elektronicznym świecie), przepisy przeciwdziałające wolności słowa zostały uchylone przez Sąd Najwyższy.

Zastosowano jednak  kruczki prawne, by po protestach Internautów usunąć rażące przepisy łamiące wolność słowa a pozostawić zapisy pozwalające właścicielom tych platform społecznościowych, stosować cenzurę prewencyjną.

Artykuł 230 ustawy CDA, mający traktować o przyzwoitości komunikacyjnej, przyznaje firmom z branży mediów społecznościowych ochronę przed odpowiedzialnością(ich decyzje nie podlegają zaskarżeniu do sądów).

Cenzura a potem blokada kont urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa, obnażyła totalitarną twarz właścicieli tych platform, będących trybem w maszynerii amerykańskiego „deep state”, realizatorów zbrodniczego projektu Nowego Światowego Porządku(Wielkiego Resetu nad którym pracuje Klaus Schwab, założyciel World Economic Forum w Davos).

Uwerturą do spektaklu, którego kolejny akt jest rozgrywany na oczach świata, były wydarzenia z atakiem terrorystycznym na wieże WTC w NY z 11.09.2001 roku, będące pretekstem do uchwalenia 26 października 2001 r. przez Kongres ustawy specjalnej USA Patriot Act, której skutkiem jest naruszenie podstawowych zasad amerykańskiej demokracji.

Na podstawie pierwszej poprawki do Konstytucji USA, Patriot Act narusza wolność religii, wypowiedzi, zgromadzeń i słowa.

Na podstawie czwartej poprawki – wolność przed nieuzasadnioną rewizją i zatrzymaniem.

Na podstawie piątej poprawki – naruszenie zakazu pozbawiania życia, wolności lub własności bez prawidłowego wymiaru sprawiedliwości.

Na podstawie szóstej poprawki – prawa do szybkiej i jawnej rozprawy przed bezstronnym sądem przysięgłych, prawa do otrzymania informacji o rodzaju i podstawie oskarżenia, prawa do konfrontacji ze świadkami oskarżenia i prawa do udzielenia pomocy prawnej przy obronie.

Na podstawie ósmej poprawki Patriot Act narusza zakaz nakładania nadmiernych kaucji i grzywien, jak też zakaz wymierzania kar okrutnych lub wymyślnych.

Ustawa podważa również klauzulę równości, wynikającą z czternastej poprawki.


 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Wideo z wydarzeń na Capitolu, przedstawiające drastyczną scenę, na której widać zbrodniarza z Capitolu, strzelającego do nieuzbrojonej kobiety:

https://twitter.com/dancohen3000/status/1347076676342185984

Kliknij w "wyświetl"

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1658166

Niech sobie lewactwo ma te Facebooki, Twettery, Google i inne Mc Donaldy.My mamy coś ważniejszego. Wiarę, Honor i siebie nawzajem a tego nam nie zbanują

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1658204

trudno tym bezbożnikom Zuckenberg, Gates, Soros jakąkolwiek religię przypisać, skoro to bezbożne szataństwo.
pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1658254

Przywołanie łacińskiej sentencji "Cuius regio, eius religio" posłużyło mi do zastosowania jej parafrazy "Czyje pieniądze, tego władza", na opis tego co obserwujemy na przykładzie wydarzeń w USA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1658306

Dla Reprezentanta Narodowego vide Polityka (Urzednika) odpowiedzialnosc za „niewlasciwe decyzje” (delikatnie mowiac) 25 lat pozbawienia wolnosci i calkowity przepadek mienia miaterialnego calej jego (jej) rodziny NATYCHMIAST przestaje byc smieszne…i moze szybko „odebrac nagrode swoja”…za „stalowymi firankami”…

Dla Sedziow, Lekarzy i Nauczycieli mam inne „ciekawsze” do zlozenia publicznie DEKLARACJE…by Sedziom, Lekarzom i Nauczycielom nie przyszlo do glowy ZLE wydawac wyroki, ZLE leczyc ani ZLE nauczac…a z „ekonomistami” sam sobie bez zadnego problemu poradze…bez pomocnikow…

To moze na tyle…
==========================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com
(Niezalezny Uniwersytet Internetowy)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jasiek z toronto

#1658281

Ale byłoby pięknie, szczególnie teraz, kiedy wysłaniec Angeli Merkelowej Donald Tusk przyjechał do Polski uwolnić swojego zausznika z czasów kiedy był premierem Polski, samego Sławka Nowaka z więzienia w Białołęce. 

Nie byłyby potrzebne uprawnienia, bo każdy całym majątkiem odpowiadałby za przestępstwa i szkody. Dziś wielu członkom "korporacji" jedyne co grozi, to "odebranie uprawnień" albo "prawa wykonywania zawodu". Jest to oczywiście sprzeczne z konstytucją, która wyraźnie określa równość praw i obowiązków. 

Wszyscy odpowiedzialni za zamach w Smoleńsku dołączyliby dawno do Sławka Nowaka w jego celi. Tymczasem za pomocą agenturalnej telewizji TVN-24 produkują wirtualną rzeczywistość, wirtualna prawdę, oderwana zupełnie od fizyki, mechaniki, od prawdziwej PRAWDY. I co gorsze, wszyscy przyssani do TVN-24 wierzą w ten przekaz zupełnie bezkrytycznie, wręcz bezmyślnie. Pan Tusk zaś tuż po wywiadzie, zająłby zwolnioną celę po Sławku Nowaku. Czy Tuskowi ktoś się odważy postawić zarzuty dotyczące zamachu w Smoleńsku? Czy Trybunał Stanu osądził już jakiegoś polityka, urzędnika państwowego? Ja nie pamiętam takiego zdarzenia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1668542