Izdebski, Lelujka, Bieńko i Prusak - jezuita. Finalnie zaopiniował prof. Lew Starowicz

Obrazek użytkownika Mirosław Dakowski
Idee

Izdebski, Lelujka, Bieńko i Prusak - jezuita. Finalnie zaopiniował prof. Lew Starowicz

koncepcja i projekt pochodzą od holenderskiej firmy Bruns

====================
Jolanta Zieleniewska, w imieniu zespołu Centrum Nauki Kopernik :

Szanowny Panie,
Wszystkie nasze ekspozycje były wymyślane na długo przed otwarciem Centrum w listopadzie 2010. Eksponat dot. seksualności był przygotowywany w latach 2008-2009. Jego koncepcja i projekt pochodzą od holenderskiej firmy Bruns. Czerpiąc z tej propozycji, pragnęliśmy dostosować ją do polskiej kultury i potraktować temat z najwyższą atencją. Zwróciliśmy się z prośbą o konsultacje do ekspertów z właściwych dziedzin. Zależało nam na głosie doradczym.

Wśród nich byli:

1. prof. Zbigniew Izdebski - pedagog i seksuolog, specjalista w zakresie poradnictwa rodzinnego, profesor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki.
Treść eksponatu „Strefy erogenne” została opracowana przez panią Annę Dodziuk na podstawie materiałów dostarczonych przez profesora Izdebskiego
2. Paulina Lelujka - certyfikowana psychoterapeutka w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży.
3. dr Mariola Bieńko – Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego
4. Ksiądz Jacek Prusak – jezuita. Doktor psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Eksponaty finalnie zaopiniował prof. Lew Starowicz.

PS.
Cała wystawa „Człowiek i środowisko”, w której osadzony jest eksponat dot. seksualności i inne w ramach tematu „Koło życia”, pomaga poznać ludzki organizm - ciało, jego sprawność, ograniczenia i możliwości. Są tu także eksponaty związane ze zmysłami, postrzeganiem czasu i funkcjonowaniem człowieka w otaczającym środowisku.

Z poważaniem
Jolanta Zieleniewska
================

To odpowiedź na mą prośbę:

From: M.Dakowski

Szanowna Pani, dziękuję za odpowiedź. Będę zobowiązany, jeśli przyśle mi Pani nazwiska grupy ekspertów, która składała się z psychologa, socjologa, seksuologa i teologa.

z góry dziękuję

Mirosław Dakowski

===================

A to odpowiedź na "budkę sexu" Gender Kopernika - nie bądźmy bierni! Protestujmy!

From: Jolanta Zieleniewska

Subject: eksponat w Centrum Nauki Kopernik

Szanowny Panie,

Z uwagą przeczytaliśmy Pańskiego maila.

Interakcja jest kluczowym elementem naszej działalności - nie tylko w kontekście korzystania z eksponatów.
Wszelkie sygnały nadchodzące do nas od osób zwiedzających Centrum Nauki Kopernik są dla bardzo cenne i starannie je analizujemy. Od chwili otwarcia Centrum trzy lata temu, badamy opinię naszych gości – są wśród nich głównie rodzice i nauczyciele. Eksponat dotyczący seksualności człowieka nie wzbudził dotychczas żadnych kontrowersji ani obaw.
Przystępując do zajęcia się tak delikatnym zagadnieniem jak seksualność i przymierzając się do stworzenia na jej temat eksponatu edukacyjnego, konsultowaliśmy się z grupą ekspertów, która składała się z psychologa, socjologa, seksuologa i teologa.
Eksponat jest częścią grupy tematycznej o nazwie "Koło życia", ukazującej cykl życia człowieka od poczęcia aż do śmierci. Można tu obejrzeć zdjęcia USG z okresu płodowego, dowiedzieć się, jakie cechy wyglądu dziedziczymy po naszych rodzicach. Eksponaty nawiązujące do wieku dorosłego traktują o ludzkiej seksualności, gospodarce hormonalnej i związkach. Ostatni eksponat ukazuje, co dzieje się z ciałem człowieka po śmierci. W takim kontekście osadzony jest eksponat o seksualności.

Z uwagi na to, że w Pańskiej ocenie szeroka dostępność eksponatu może wzbudzać w niektórych osobach pewien niepokój, postanowiliśmy go dodatkowo oznakować.
Obok dotychczasowej informacji widniejącej przy eksponacie "Eksponat dotyczy seksu", umieściliśmy napis "Rekomendowany powyżej 12 roku życia", odwołując się do szkolnej podstawy programowej. Nad egzekwowaniem tej rekomendacji - w przypadku gdy z eksponatu będzie chciała skorzystać osoba nieletnia i nie znajdująca się pod opieką dorosłego (opiekuna, rodzica, nauczyciela) - będzie czuwał dedykowany animator.

W imieniu zespołu Centrum Nauki Kopernik

Jolanta Zieleniewska
kierownik działu komunikacji i promocji

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zbigniew Izdebski - współpracownik skompromitowanego fałszowaniem badań Instytutu Kinseya. Jeździ po Polsce ze spotkaniami w ramach imprez palikociarni, np.
Ruch Kobiet Ruchu Palikota
ma przyjemność zaprosić na spotkanie
w którym uczestniczyć będą:
Wanda Nowicka,
Janusz Palikot,
prof. Zbigniew Izdebski
Tak pilnie jeździ, że chyba rzadko w domu bywa.

Anna Dodziuk, z wykształcenia etnograf, była żona Jana Lityńskiego. Za wikipedią– polska psychoterapeutka, publicystka i redaktor żydowskiego pochodzenia, w okresie PRL działaczka opozycji demokratycznej, współzałożycielka i w latach 1982-1989 redaktor Tygodnika Mazowsze
Panią Dodziuk wspomina Adam Macedoński (jest to na YT). Jako konspirator nocował u niej. Odwiedziły ją koleżanki i wspólnie kombinowały, jak zarobić na lokatach w nieruchomości. Dopytywały, czy Macedoński już zainwestował. Wstrząsnęło to autorem wspomnień, który był wówczas po prostu biedny i nie miał na wyżywienie rodziny.
Profil pani Dodziuk na pejsbuku mówi bardzo wiele.

Jan Lityński, poseł na Sejm przez 4 kadencje. Z subiektywnego skrótu za wiki:
Urodził się w rodzinie polsko-żydowskiej, jako syn Ryszarda Lityńskiego i Reginy z domu Lorenc.
Był członkiem Hufca Walterowskiego. Od 1966 do 1967 należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej. Do 1968 studiował na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku znalazł się wśród organizatorów i uczestników studenckich wystąpień w trakcie wydarzeń marcowych. Został skazany za to na karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Po przedterminowym zwolnieniu w 1969 pracował jako robotnik, następnie programista komputerowy.(...)W latach 1989–2001 sprawował mandat posła na Sejm X kadencji z ramienia K O (w 1990 wstąpił do ROAD), I i II kadencji z listy Unii Demokratycznej oraz III kadencji z listy Unii Wolności. W 2001 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. W 2005 przystąpił do Partii Demokratycznej. Bezskutecznie z listy PD kandydował do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2005 w okręgu warszawskim oraz z listy koalicji Lewica i Demokraci w przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007.

Autor publikacji w prasie polskiej i zagranicznej, m.in. w "Krytyce", "Pulsie", "Tygodniku Mazowsze", "Res Publice" i innych pisma drugiego obiegu, "Gazecie Wyborczej", "Rzeczpospolitej", "Der Spiegel", "Libération", "New Yorker" i innych. Opublikował kilka pozycji książkowych, m.in. PSL 1945–47 – Model oporu, Solidarność – problemy, znaki zapytania, Książę jest nagi – uwagi o socjotechnice komunizmu (wspólnie z Pawłem Śpiewakiem).(...) Jako kilkuletnie dziecko podczas uroczystości Narodowego Święta Odrodzenia Polski (22 lipca 1952) wręczał kwiaty Bolesławowi Bierutowi. Scenę tę zarejestrowała Polska Kronika Filmowa.(...)
Reszta jest dostępna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#388844

Proszę Państwa o pogłębioną analizę działań tego postępowego jezuity. Sam nie potrafię A warto!!

MD

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#388940

...witaj Autorze.
Był Pan łaskaw - moje wielkie chapeau bas - pochylić się nad problemem, który normalnie ukrztałtowanych ludzi, automatycznie "wyrzuca" poza nawias , norm etycznych.
- Rozkład wartości kulturowych...chyba osiągnął masę krytyczną.
Proces następstw reakcji łańcuchowych, nikt nie zatrzyma.
Jeśli te czerwono/żydowskie kanalie, postanowiły, że będą nam deprawować nasze Dzieciaki , już w wieku wczesno-szkolnym, to naprawdę nie ma wyjścia, trza ich przegonić -raz na zawsze.
Widocznie proces dekadencji, musi osiągnąć poziom DNA.... może później należy ,wszystko budować od podstaw.
serdecznie pozdrawiam,
Marek Sosabowski
ps.
....oczywiście wysyłam mój protest, do tej pseudo/edukacyjnej ,instytucji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#388842

 O rodzinę lepiej nie pytać :(

... miał kastrować, a tymczasem produkuje dla in fan tylnych!

 Co ten gnojek z nami robi!?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#388856

Sz.Panie profesorze

Tak się zastanawiam nad pewnym zagadnieniem , a mianowicie :
Kto właściwie i po ..kiego , że tak się wyrażę - grzyba , powołał do życia owo "Centrum Nauki Kopernik" ...

Należało by zacząć najsampierw od genezy , po czym uzupełnić całość projektu dodając to co wydaje się sprawą najważniejszą , czyli : z imienia i nazwiska poszczególnych autorów działów ..

Z notki można wyczytać nazwiska kilku pomniejszych , mnie interesują ci główni pomysłodawcy .

Ci od strategii zapewne w stylu nadrzędnego "redaktora" (GW) sterujący samym procesem z tylnego "fotela" ..

Jedyna czynność jaką możemy przedsięwziąć by przeciwstawić tej hołocie to natychmiastowa i bezpardonowa reakcja , począwszy od publicznej kontestacji całej tej "filozofii" z piekła rodem aż po radykalne środki perswazji ...

To niewypowiedziana wojna jaką toczy z nami wszelkiej maści światowe lewactwo owi wyznawcy kultu tzw."cywilizacji śmierci" ...

To oni wypowiedzieli wojnę Chrześcijaństwu , My musimy bronić naszej sprawy niczym "Reduty Ordona" ..

To tyle i aż tyle w temacie ,,,

pozdrawiam

ps.
(10 pkt)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#388868

gość z drogi

dlaczego nikt wcześniej nie zareagował...co się z nami stało....?

Dla mnie to wręcz przestępstwo...

pozdr z 10

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#388871