Nie polecieli Grzegorz Schetyna i Rafał Grupiński (PO RP)

Obrazek użytkownika PS
Kraj

 http://www.wprost.pl/ar/194724/Ujawniamy-korespondencje-ws-obchodow-w-Katyniu/?O=194724&K=1&KI=244573

W piśmie znak:  BSM  1810 - 12 > - 10  z 18 marca 2010 r.  

kierowanym do Władysława Stasiaka, Szefa Kancelarii Prezydenta RP

Biuro Spraw Międzynarodowych Kancelarii Sejmu informuje o 12 osobowej reprezentacji polskiego Parlamentu 

na uroczystości w dn. 10 kwietnia 2010r.

Listę otwierają posłowie PO: Grzegorz Schetyna i Rafał Grupiński. 

      Może ktoś wie dlaczego nie polecieli?

Wajda - znany reżyser, członek KH Bronisława B., być może fantazjowałby, że życzę im śmierci, wyjaśniam od razu, że tylko pytam, czy ktoś wie dlaczego. 

Jarosław Kaczyński też podobno chciał lecieć ale został ze względu na chorą matkę. Informację tę upubliczniono i JK się nie obraził, że ktoś go pyta czemu nie poleciał ani, że niby życzy mu śmierci.

Podobnie, jak w przypadku JK, chciałem zaspokoić swoją ciekawość i dowiedzieć się, co stało, że ww. posłowie nie polecieli. Mam jednocześnie nadzieję, że nieobecność posłów na pokładzie nie była spowodowana chorobą kogoś bliskiego. Oczywiście też im tego nie życzę.

 

Za ewentualne wyjaśnienia - dziękuję.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To był moment najgłośniejszego konfliktu, pomiędzy Tuskiem a Schetyną. Zamach był zaplanowany już sporo wcześniej /vide Michniewicz/. Gdyby zginął Schetyna, już nikt nie uwierzyłby w przypadek. To byłby podpis Tuska, pod usankcjonowaniem zbrodni politycznej. To byłby ewidentny dowód. Darowano mu życie, zmuszając w zamian do pełnej uległości. Po jego śmierci, nawet własna frakcja, zaczęłaby zadawać kłopotliwe pytania....A Karpiniuk?. Zaczął wyrastać na konkurenta dla Nowaka. Musiał odejść!.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161809

Nowak---Arabski---Grupiński,to jest mózg Tuska!!!
Oni "pracują" nad każdym krokiem,słowem i miną capo rosso!
Arabski to jest consigliere capo rosso,a Grzesiek nie poleciał
bo jeszcze sie przyda!!!
Dolny Śląsk jest "Grzecha",a to największy region PO!
PS.Stacja benzynowa obok cmentarza w Marcinowicach,to juz nie
CPN!!!ŁUKOIL...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161821

Polacy to jednak bardzo "ostrożny" naród....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161950

Może być ważniejsze, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.
Nikt do tej pory takiego pytania nie zadał, a i tej listy też chyba nie opublikowano, w każdym razie ja tego zestawienia nazwisk nigdy nie widziałem (a wydawało mi się, że śledzę wszystko, co dotyczy katastrofy).
Muldi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#161951

Bo proste odpowiedzi na proste pytania mają to do siebie, że ja je rozumiem. I można wtedy budować na skale. Bo zgoda buduje. Np.:

  • Prokurator prosi o nr tel. Donalda Tuska i G. Schetyny, bo potrzebny jest do wyjaśnienia tzw. afery hazardowej (której, jak już wiemy nie było, a o zamiarze wyjaśnienia jej Pan Premier zapewniał, że ...)
  • w odpowiedzi dostaje - odpowiedź, że kanceleria nie jest upoważniona do podawania prywatnego numeru, a nawet nie zna, czy coś ...

I tu już trochę się gubię, bo jakby powiedzieli proszę bardzo, to mamy nr i wyjaśniamy, dogłębnie - tak jak Pan Premier nakazał. Jeśli natomiast nie dostajemy to sprawa się komplikuje, bo nie wiem czy: nie korzysta z telefonu, czy nie chce dać i nie kazał ale przecież zapewniał, czy może ma coś do ukrycia w takim razie , ... Rodzi się zatem sporo nowych pytań i w rezultacie nie posuwamy się do przodu a nawet jakby zapętlamy.

Może inny przykład:

  • Pan Premier z trybuny sejmowej mówi: "... jesteśmy synami Szatana ...", ale używa tego sformułowania w zdaniu i w trybie warunkowym, niejako uzależniając możliwość dalszej dyskusji od zaakceptowania sugestii, że niby nie są.
  • I tu się też gubię, bo czyż nazwanie synami Szatana Organu konstytucyjnego nie jest publicznym okazywaniem MU lekceważenia, ja i kpiną. Gdyby powiedział w sposób prosty nie jesteśmy - to jakieś już oświadczenie i można mu wierzyć lub nie ale przynajmniej trzymać za słowo. A tak to nie wiem, czy to jest sygnał dla innych synów Szatana, że oni też są, czy tak tylko Pan Premier przypadkowo się wyraził, jakby nie na temat, czy może jeszcze jakieś inne przyczyny?

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161969

Dowódccy wojskowi, którzy polecili do Smoleńska, zostali wskazani przez Klicha. On sam również miał lecieć i odwołał swoją podróż, podobno ze względu na chorobę matki. O ile w przypadku braci Kaczyńskich o chorobie ich matki było wiadomo, to  dla mnie choroba matki Klicha to ściema.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#161957

Nie w sensie żebym mu życzył śmierci - oby żył wiecznie, ale jakby dziennikarze wyjaśnili, jak to z jego matką było, to nic by się chyba nie stało a i wątpliwości zniknęły by ... a tak mogą się pojawiać.
Pozdrawiam
PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#161970

 

zialność - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem"

www.naszdziennik.pl/index.php

 na zarzuty

Z Krystyną Kwiatkowską, wdową po generale broni Bronisławie Kwiatkowskim, Dowódcy Operacyjnym Sił Zbrojnych, który zginął na Siewiernym, rozmawia Marta Ziarnik

 

Sobota-Niedziela, 24-25 września 2011, Nr 223 (4154)

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#186671

Ciekawe. I równie ciekawe, jak dobrze wpisują się te działania, w "całokształt".
Działania psychologa, na rzecz likwidacji Polski.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#186685

Ale po wyborach, trzeba będzie postawić ich znacznie więcej.
I być może, zaprosić sędziego Lyncha.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#186686