NAPRAWDĘ MUSIMY MIEĆ BOMBĘ ATOMOWĄ?

Obrazek użytkownika sigma
Blog

Polska podobno musi mieć bombę atomową. Naprawdę musi? Czy władza to jest taka choroba, która rzuca się ludziom na mózg?

Mimo że coraz beznadziejniej wygląda próba opanowania sytuacji w elektrowni atomowej Fukushima 1, rządy na całym świecie dalej promują energetykę jądrową. Nasz zidiociały rząd oczywiście wpisuje się w tę politykę, bo jakże by inaczej. Głosując za ustawą o rozwoju energetyki jądrowej nie wpisali tylko, który bierze za to od Arevy, który od Westinghuse, a który od Sowietów.

Cały też czas do znudzenia powtarzają łgarstwo, jakoby była to energia bezpieczna, czysta i tania. Inną ulubioną i równie kłamliwą mantrą jest twierdzenie, jakoby energetyka jądrowa była niezbędna ze względu na walkę z ociepleniem klimatu

Technologia nuklearna zawsze będzie narażona na błąd ludzki, na katastrofę naturalną, na błąd konstrukcyjny czy atak terrorystyczny.

To co widzimy w Fukushimie to połączenie trzech pierwszych elementów. Za słaba konstrukcja sprawiła, że trzęsienie ziemi doprowadziło do popękania obudów bezpieczeństwa w reaktorach. Za niski falochron sprawił, że tsunami spokojnie zalał generatory, które w dodatku znajdowały się w podziemnej częsci reaktorów. W dodatku ten typ reaktora ma na poziomie III zbiorniki z zużytym paliwem, co oznacza, że podczas katastrofy zagrożenie wzrasta wielokrotnie. Na skutek przerwy w chłodzeniu stopiły się rdzenie w trzech reaktorach, w tym w R3 – z paliwem MOX, czyli plutonem. Co się stanie, jesli nastąpi kolejne wielkie trzęsienie ziemi i kałuże stopionego paliwa nuklearnego oraz baseny z zużytym paliwem przestaną być chłodzone – wprost ciężko sobie wyobrazić. W każdym razie Czernobyl przy tym to drobiazg.

A nie da się ukryć, że Japonia jest niestabilna sejsmicznie i stanie się to prędzej czy później.

Energia nuklearna jest z założenia niebezpieczna, a lista chorób, które wywołuje promieniowanie jest przerażająca. Genetyczne mutacje, wady urodzeniowe, nowotwory, białaczka, bezpłodność, choroby układu naczyniowego i endokrynologicznego.

Oczywiście wszyscy słyszeli o Czernobylu i Three Mile Island. I lobby atomowe chciałoby, abyśmy uwierzyli, że to jedyne katastrofy nuklearne, jakie się zdarzyły. Tymczasem ponad 800 awarii atomowych zostało zgłoszonych do International Atomic Energy Agency. Choćby te w Mayak, Tokaimura, Bohunicach, czy Forsmark.

Argument, że energia nuklearna jest niezbędna, aby walczyć z nadmiarem CO2 w atmosferze też jest fałszywy

Wszelkie raporty na temat ocieplenia zostały spreparowane na potrzeby lobby atomowego przy doszczętnym lekceważeniu wiedzy na temat historii Ziemi.

Jesteśmy w tej chwili w okresie interglacjalnym; około 10 000 lat od ostatniego zlodowacenia (którego zywym dowodem na naszych ziemiach są jeziora Mazur i Kaszub) i niestety, zaledwie o jakieś 2 000 lat od najbliższej epoki lodowcowej. W międzyczasie następują krótkie interwały ociepleń i oziębień. W średniowieczu i renesansie można było u nas hodować winorośl. Za to w XVIII wieku nastąpiło takie ochłodzenie klimatu, że na pokrytym lodem Bałtyku stała pośrodku karczma, aby strudzeni podróżni mieli gdzie odpocząc w drodze do/z Szwecji.

Zakładanie, że my, ludzie, mamy jakiś wpływ nawet na te pomniejsze oziębienia czy ocieplenia, juz nie mówiąc o epokach lodowcowych – jest paranoją, z której rządy powinny być przymusowo leczone. Konkretnie nazywa się ten przypadek chorobowy manią wielkosci.

Jeden wybuch wulkanu wysyła do atmosfery taką ilość CO2, jaką człowiek wraz z wszystkimi krowami byłby w stanie wyprodukować po 100 latach.

Poza tym CO2 jest gazem nieszkodliwym, a nawet korzystnym dla rozwoju flory. Jeżeli już mielibyśmy marudzić w sprawie jakichś gazów wypuszczanych do atmosfery, należałoby uczepić się związków siarki. Chociaż w tej dziedzinie też wulkany biją nas na głowę.

International Energy Agency ostatnio opublikowała raport, w którym podkreśla, że energia nuklearna nie jest konieczna dla obniżenia emisji CO2. Bowiem nawet gdyby istniejącą połączoną moc wszystkich elektrowni jądrowych przemnożyć przez 4 do roku 2050, w dalszym ciągu byłoby to zaledwie 10% światowej produkcji energii. A to by redukowało emisję CO2 zaledwie o 4%. Te same pieniądze zainwestowane w czystą, odnawialną energię wiatrową, wodną, czy fotowoltaiczną mogłyby znacznie skuteczniej zmniejszyć globalne ocieplenie, oczwyiście, jeżeli założymy, że ono w ogóle jest.

Co oznacza, że obecnie energia jądrowa zaopatruje nas w 2,5% światowej energii. Ale zagrożenie stwarza na 100%.

Energia nuklearna jest kosztownym i śmiertelnie groźnym rozwiązaniem .

Odnawialne energie nie powodują międzynarodowych konfliktów, ich zasoby są nieskonczone i nie powodują skażenia. Początkowe koszty inwestycji w energię odnawialną zwracają się, kiedy prototypowe rozwiązania wchodzą do produkcji, a konkurencja obniża koszty.

Ale oczywiście przy okazji wytwarzania energii odnawialnej, nie da się produkowac broni masowej zagłady przerzucając przy okazji koszty tej produkcji na przymusowych odbiorców energii.

Parę dni temu ks.Małkowski w wywiadzie udzielonym pod namiotem Solidarnych powiedział, że pytal się któregoś z posłów PIS, dlaczego głosowali za energetyką jądrową. Znamy już jedną odpowiedź na to pytanie – jakoby dostali błędną ściągawkę do głosowania. A teraz mamy inną – udzieloną właśnie przez tego posła – że przecież Polska musi mieć bombę atomową. Rozumiem, że ten sposób myślenia podzielają posłowie innych partii. Naprawdę Polska musi? Czy władza to jest taka choroba, która rzuca się ludziom na mózg?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Kiedyś prawiono, że wszystkie samochody powinny mieć katalizatory by maksymalnie ulżyć środowisku - optymalne spalanie daje na wyjściu CO2 i H2O czyli związki nie tyle nieszkodliwe dla środowiska, co z życiem biologicznym na Ziemii ściśle związane.

Teraz nazwano CO2 "gazem cieplarnianym i jakieś ponadnarodowe korporacje narzuciły nam kretyński podatek "od oddychania"!!

Jutro wymyślą że para wodna jest szkodliwa i podatek od wydalania tejże ;/

Niech od razu powiedzą wprost, że jak powstanie Rząd Światowy (NWO) to wymordują 85% populacji (o depopulacji mówi się pokątnie - do czasu!!)

I jeszcze ta energetyka jądrowa bazująca na izotopach rozsczepialnych - miała być etapem przejściowym a docelowo zimna fuzja jądrowa - deuteru i trytu w wodach oceanicznych dostatek- jakoś sprawa utknęła w martwym punkcie ;/

pozdrawiam!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#168025

Ależ oni nie czekają na oficjalne powstanie NWO i już nas pracowicie depopulują. Antykoncepcja, aborcja, in vitro, eutanazja, GMO, energetyka jądrowa, pestycydy - to niby dla naszego dobra?
Pozdrawiam serdecznie

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168041

                             Ale zagrożenie stwarza na 100%

 

Tezy tekstu winny być żywcem wpisane w exposé przyszłego Prezesa Rady Ministrów.

Sigmo - bardzo Ci za ten znakomity wpis dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

~ drago

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168038

Cała przyjemność po mojej stronie;) Dziękuję za miłe słowa
Serdeczności

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168040

że w kręgach władzy zapanowała jakaś epidemia atomowa i należałoby jak najszybciej podjąć badania jakie jest tego źródło. Bo jeżeli okaże się, że jest to w dodatku zaraźliwe, to jeden po drugim zaczną wybuchać przy okazji nawet nie tsunami, ale zwykłej manifestacji wskutek czego nie będzie czystego powietrza nawet do oddychania. Tragedia!
Świetny artykuł ujmujący cały bezsens optowania władzy za atomową karuzelą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#168042

No jakby tak powybuchali jeden za drugim - ależ piękna wizja - cóż, zawsze można pomarzyć;)
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168044

polecam moj post w tym temacie na forum (inaczej mowiac: zacznijcie mnie czytac do cholery!)

ooone

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#168048

o energii odnawialnoj sa widac bardzo nosne."Farmy wiatrowe" sa tego doskonalym przykladem no ijest do czego doplacac.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168067

pomijam już, że mało gdzie wieje a setki tych donkichotowsko wygladających rekwizytów psują nieodwracalnie krajobraz

Pomyślcie ile tego "morderczego dla klimatu" CO2 trzeba zużyć by wyprodukować w Chinach (rękami quasi-niewolników, technologiami częstoktoć sprzed 100lat) np 3000 agregatów wiatrowych, przewieźć je do Polski 10000km, porobić do każdego fundamenty itd itd

A geotermię eurognidy spod znaku Tuska/Buzka/Lewandka/Barroso udupiły bo strona wnosząca o dotację jest "niesłuszna ideologicznie"

Teraz udupiają gaz łupkowy bo jest deal gazowy niemiecko-ruski a francja chce nam wcisnąć MOXy - żenada ;/

pozdrawiam!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#168068

moze nam sie przydac, szczegolnie po bankructwie eurokolchozu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168076

Tak, przyznaje rację, farmy wiatrowe to idiotyzm - szczególnie u nas. Ale mamy geotermalne wody, mamy gaz zwykły, mamy gaz łupkowy, mamy węgiel kamienny i brunatny, mamy piece na biomasę - po cholerę nam ten atom? A juz sama ilość komentarzy, w których ktoś zachwyca się ideą Polski z bombą atomową, świadczy o tym, ze 1/casus Fukushimy niczego ich nie nauczył 2/śnią im się sny o polskiej potędze atomowej

Rzeczywiście chyba IQ większości p(osłów) i blogerów znajduje sie gdzieś na poziomie numeru kołnierzyka

Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168112

Nie wiem kto pod czym widzi lewactwo, ale dla mnie to przerost, często wydumanej, idei nad zwykłym gospodarskim rachunkiem ekonomicznym. Są miejsca, że wiatrownie, szczególnie z wirnikiem poziomym, jako mniej szkodzącym i hałasującym są rozwiązaniem sensownym.

A tu mały odnośnik na niepopki i niech kol. rewelers obsobaczy 'lewackość' pomysłu.
http://niepoprawni.pl/blog/64/co-naprawde-powiedzial-o-tadeusz-rydzyk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168122

bo władza to jest taka choroba, na którą cierpią Sowieci... i trzeba ich z tego leczyć - np. posiadaniem atomówki

a propos - przypomina mi się jak to KGB ruchy antyatomowe sponsorowało

pozdro

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#168083

W Japonii żyje wiele osób, które pamiętają lub doświadczyły skutków zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki.
Byli świadkami co działo się z napromieniowanymi ludźmi, obserwując członków własnych rodzin lub znajomych.

Zupełnie nie rozumiem Japończyków, bo możesz dziecku i sto razy powtarzać, że ma trzymać się z daleka od gorącego żelazka, a ono i tak lekceważy zakazy, ale od czasu gdy oparzy się, nawet niegroźnie, to będzie obchodziło żelazko z daleka. Co zatem zrobiono z Japończykami? Jakiś totalny 'erase'?

Technologia nuklearna zawsze będzie narażona na błąd ludzki, na katastrofę naturalną, na błąd konstrukcyjny czy atak terrorystyczny.

To co widzimy w Fukushimie to połączenie trzech pierwszych elementów.
 

A ja bym nie wykluczał czwartego elementu, a zgodnie z Luc Bessonem może jeszcze istnieć piąty element. ;-)

Rosjanie mogą zbywać swój gaz lub nawet przodującą technikę jądrową. ;-)

Nie wiem dlaczego (Money, money) rządy przywiązują tak wielką wagę do energetyki jądrowej, która stanowi ułamek w całkowitym bilansie. Ułamek niosący spore ryzyko.
Każdy inżynier wie, że jeśli jakaś technologia wiąże się z potencjalnie dużym ryzykiem, nie jest wydajna, to uruchamia się instalacje pilotowe lub na skalę półtechniczną, gdzie mała skala zabezpiecza przed zagrożeniem środowisku, a pozwala na wszechstronne badania, które mogą doprowadzić, że technologia po wejściu w stan dojrzały dorasta do aplikacji w dużej skali.

  Powinno dążyć się do tego, by posłowie w Sejmie mieli IQ wyższy niż numer kołnierzyka. Przecież ten sen o potędze przez posiadanie broni 'A' jest postawiony na głowie.
Kto sprzeda nam bombę 'A'? Rosjanie? A nie będzie to 'tiochnika' na miarę Tu-154M?

Myślenie typowo magiczne, że jedna bombka będzie przepustką do krainy wiecznego szczęścia. Po co poprawiać, reformować, pracować nad odzyskaniem pozycji państwa znaczącego coś w tym regionie i s u w e r e n n e g o, kiedy - patrz jak wyżej.

A na koniec informacja dość szokująca, jak dla mnie - kondycja Japonii.
Zajmuje ona pierwsze miejsce na świecie, jeśli idzie o dług publiczny liczony jako procent PKB i na rok 2010 prognozowano go na 225%, Grecja piąte - 144%, Islandia szóste - 124% i Irlandia jedenaste - 94%.

Kiedyś niszczono maszyny tkackie, a teraz trzeba by spojrzeć w stronę banków, a przy okazji przetrzepać skórę wielu tzw.rządom.
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168094

Ja bym też nie wykluczała przyczyny 4 ani 5, ale dowody jak na razie sa na trzy pierwsze. A pod resztą podpisuję się rękami i nogami. Czy Ty widzisz to, co pisza różne rewelersy i im podobne? Jeżeli to jest myślenie naszego społeczeństwa, to oni dawno stracili kontakt z rzeczywistością
Pozdrawiam serdecznie

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168113

elektrownia atomowa musi być zbudowana, a przy tej okazji będą wzięte kolejne duże łapówy, jak to przy stadionach na EURO 2012

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168092

marcopolo

Grecja czlonek EWG od 1981 i jeden z najlepszych panstw ,cala Europa jezdzila po greckie "slonce" i nagle .....zyla ponad stan,a wraz z nia cala Europa,ale kogos trzeba "uderzyc"no,to ciach w Grecje,tylko,ktore panstwo w nastepnej kolejnosci?

Japonia -zniszczona przez potezne "tsunami",ich elektrownie zagrazaja swiatu,a ten swiat i w tym Polska ,chca budowac "tania" elektrownie zwana "atowmowa"!Od 30 lat jezdze po Francji i widzialem ile razy rzad francuski usilowal zamknac te "cholerne" elektrownie i nigdy okoliczni mieszkancy i jednoczesnie pracownicy nie pozwolili,co tam sie dzialo,ale nic rzad nie mogl zrobic,bo silowe rozwiazanie w gre nie wchodzilo, co innego Stocznie -wpad ,wypad nima Stoczni!!Dzis polski rzad dogaduje sie z Sarkozim ( Prez.Francji),aby wybudowal im elektrownie atomowe,oczywiscie nie zadarmo,a co mu szkodzi "zlapac" troche "kasy",on sprzeda nawet "dusze",ktorej juz dawno nie ma !!W 2012 francuzi go sprzedadza w wyborach,My zrobmy to samo z Tuskiem,bo bedzie po nas!!! Ja jestem za bomba atomowa,ale ta prawdziwa,wreszcie Polska mialaby spokoj z lewej(wschodniej) i z prawej(zachodniej)i jakies tam powazanie!! Japonia pomalu dochodzi do siebie,bez finansowego wsparcia UE,ale czy da rade Grecja,bedac w tak silnym "uscisku"europejskim ?POLSKA SIE BAWI - to na czesc polskiej prezydencji i razem z urzednikami UE beda tak sie bawic przez 6 miesiecy i oczywiscie za nasza kase i.....za dwa lata oglosza upadlosc Polski jako kraj ,ktory zyl ponad stan!!Kto nam wtedy pomoze?,tymbardziej ,ze do UE zbliza sie potezne ekonomiczne "tsunami" albo..to nie sa zarty  III Wojna Swiatowa!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#168102

Tak jak pisze tadman - jest to klasyczny przykład myślenia magicznego - bomba atomowa to nie złota rybka - i jeżeli wizja Korei Północnej ma być tu przykładem pozytywnym takiego myślenia, to serdecznie dziękuję, ale postoję

Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168111

marcopolo

Bomba atomowa,to jest wlasnie "ZLOTA RYBKA" ci co ja maja rzadza tym swiatem,lub ze strachu przed nia maja jakies powazanie,ale nam to nie grozi,mamy tylu "przyjaciol" z lewa i z prawa,ze zostala nam tylko laska BOSKA!

sigma-jaki jest Twoj numer kolnierzyka ,bo mam problem z Twoim "magicznym mysleniem",reszta w porzadku,oby tak dalej,ten "numer kolnierzyka to Ci sie udal!!

Pozdrawiam!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#168524

Tak, Jacek Merkel & consortes zeżarli już wszystko, co wzięli od Francuzów i teraz rozglądają się, skąd by wziąć więcej. I jeszcze paliwo MOX im się marzy na tę bombkę. Włos się jeży na głowie i nóz otwiera w kieszeni
Pozdrawiam serdecznie

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168114

Tylko tyle znalazłem na temat Jacka M. Czy można jakiś namiar na źródełko o kontaktach Jacek M. a Francuzi z atomówki.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9912,title,Gdzie-zniknelo-9-mln-zl,wid,7884970,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1c987
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,6745474,Jacek_Merkel__Zapisalem_sie_na_wojne.html

A z powyższego widać, że lubi pieniądze, a nawet musi je mieć na wypadek wyroku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168130

Słyszałam to od prof.Dakowskiego, więc na pewno jest to gdzieś na Jego stronie http://www.dakowski.pl/ do znalezienia, ale nie umiem sama znaleźć ;(
Pozdrawiam serdecznie

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168142

Bardzo ciekawe podejście.
Nie mówiąc o chęci posiadania zapewne jeszcze większej niż inni atomowej bąby. Przepraszam - bomby.

Nowe technologie zmieniają oblicze energetyki odnawialnej. Wchodzą do powszechnego użytku półprzewodniki CIGS (miedź, ind, gal i selen) z których produkowane są dużo tańsze, dużo sprawniejsze, dużo trwalsze ogniwa fotowotaiczne. Na bazie CIGS możliwe jest tworzenie "farby" pokrywającej blachę dachu domu oraz innych, łatwych do wyobrażenia sobie atrakcyjnych powierzchni - produkujących energię. Cena 1 W panelu CIGS - dzisiaj 1$, "jutro" 0.1$
Energia solarna to przecież nie jedyny komponent rozwiązań systemowych, które muszą być wprowadzone, i będą wprowadzone, aby ominąć zarówno niebezpieczeństwa energetyki jadrowej jak i koszmar uzależnienia od ruskiego dostawcy.

Cały złom pozostały w Europie łykniemy my. Następnym krokiem integracyjnym, będzie utworzenie pod Zegrzem, przy Zalewie - cmentarzyska odpadów nuklearnych, powstałego celem pomocy krajom UE w pozbywaniu się elementów pochodzących z demontażu ich elektrowni. Unia zadeklaruje wszechstronną pomoc.

Trochę muzyczki:

I trochę konkretów:

Lekko zdziwiony zastosowaniem bomby "A" przez komentatora:-)

- serdecznie pozdrawiam Autorkę -

~drago

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168128

ciekawe, jak te panele wytrzymują większe opady śniegu? A jeszcze ciekawsze, ze do ludzi nie dociera, że rachunek ekonomiczny jest podstaą planowania w pozyskiwaniu energii. a przynajmniej powinien. Dlatego, mimo wielu bonusów, energetyka jądrowa nie znalazła na świecie prywatnego inwestora. Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie wpakuje się w tak kosztowne i ryzykowne przedsięwzięcie już na wstępie, nie mówiąc o tysiacach lat składowania odpadów.
Tylko rządy, w których przeważają istoty ogarnięte manią wielkości i chęcią posiadania broni atomowej,podpłacone przez lobby atomowe, a jednoczesnie świadome tego, że to nie one będą płacić za te fanaberie, idą na takie pomysły
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wsparcie

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168145

Dość wyśrubowane normy (w Niemczech DIN) - hartowane szkło ochronne 4 mm, oraz - o ile się orientuję, kąt pochylenia połaci dachu, ok.30 stopni, lub modułów o tę samą wartość - stanowią o zabezpieczeniu paneli przed czynnikami atmosferycznymi.

Normy (i zdrowy rozsądek) - podrażają koszta, ale zważywszy, że bardzo energochłonna technologia próżniowa, wykorzystywana przy produkcji super-krzemu została zastąpiona przez dużo tańszą technologię, w jakiś sposób kojarzącą się z drukiem (?) postęp jest naprawdę znaczny.

Fotowoltaika, jak zauważasz, jak zauważamy - to tylko część zagadnienia energetyki odnawialnej, tylko mała część - a już pojawiają się krytyczne opracowania, w których autorzy podnoszą takie kwestie jak np. gnicie ziemi pod instalacjami,  lub też nieodporność paneli na huragan.
(Na trzęsienia ziemi też zapewne są nieodporne.)

W ten sposób wkładamy chomiczka na karuzelę i pozwalamy by się kręciła, aż do wymiany chomiczka.

Tu dla czytelników Twego bloga - nic wielkiego, "solarne dachówki" - ilustracja, skromnych przecież, możliwości energetyki indywidualnej:

 

Sigmo - Ty tutaj bronisz myślowych horyzontów:-)
Podziękowania należą się Tobie -

...i serdeczności:-)

~drago

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168154

5 kW z takiego dachu to niezłe! W dodatku, jak rozumiem, zastępuje dachówkę ;)
Ktoś kumaty opowiadał mi kiedyś, że dawno byśmy jeździli samochodami na wodór, gdyby nie lobby paliwowe.
Lobby atomowe to zbrojeniówka, więc może być jeszcze trudniej wyleźć im z pazurów
Pozdrawiam ciepło ;)

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168158

ELEKTROWNIA SŁONECZNA ZA 20 MLN ZŁ
to z
www.pb.pl/a/2010/06/18/20_mln_zl_ma_kosztowac_najwieksza_sloneczna_elektrownia

Elektrownia ma mieć moc 1 megawata i powierzchnię 1 ha. Powstanie na lotnisku w Gryźlinach koło Olsztyna.
Jak informuje "Puls Biznesu" porozumienie w sprawie inwestycji wartej 20 mln zł zostało podpisane przez przedstawicieli powiatu olsztyńskiego, gminy Stawiguda i Politechniki Warszawskiej. Produkowana przez elektrownię energia będzie odsprzedawana do sieci elektrycznej. Według Macieja Juźwika, pełnomocnika dziekana Wydziału Elektroniki i Technik
Informacyjnych ds. Alternatywnych Źródeł Energii Politechniki Warszawskiej, system pozwoli na uzyskanie rocznie około 900 MWh czystej energii elektrycznej, co wystarczyłoby do zasilenia 450-500 gospodarstw domowych.

Zakładany czas uruchomienia elektrowni słonecznej na lotnisku w Gryźlinach to koniec 2013 roku.
========
tyle w pulsie Biznesu==========
a jaki to biznes?
Wyglada, ze taki jak wytworne pioro za np 12 tys EU
Bo proste wyliczenia pokazuja

to - pod wzgledem mocy i wstretnej mamony:
1) Koszt wytworzenia mocy 1kW to 20 tys ZL………….
( 20 mln / 1000 KW = 1MW ).
czyli na 5kW potrzeba by 100 000 Zl ( chyba ,ze pomylilem przecinki )
Zatem na wytworzenie „elektrowni” o mocy 2KW ( moc czajnika elektrycznego ) potrzeba by 40 000ZL !!!
wydatek 20mln ZL na elektrownie ma dostarczać energii dla 450-500 gospodarstw domowych - wg artykulu.
Zatem wykonanie takiego typu elektrowni generuje wydatki 42 tys na jedno gospodarstwo domowe ( wyglada, ze autor art zaklada,ze moc ok 2,5 kW jest wystarczajaca dla calego domu
w co ja raczej watpie )

2) zdaje sie, ze cena pradu to 0,45 ZL za kWh to jest w rachunkach dla zwyklych zjadaczy chleba.
Tymczasem przemysl placi kilkakrotnie mniej.
Juz nie mowiac po ile sieci energetyczne kupia te zielona energie od tejze elektrowni.
Bo jesli po np 12 groszy to rachunek bedzie wygladal:
900 tys KWh * 0,12 =108 tys ZL dochodu rocznie
czyli 20 mln: 108 tys /rok = 185 lat
czas amortyzacji elektrowni nie liczac innych kosztow utrzymania
Po 185 latach bezawaryjnej pracy takiej "elektrowni"
zwroca sie dopiero koszty wlozone....
A gdzie jakakolwiek amortyzacja inwestycji?
Koszty obslugi, napraw, wyplat dla serwisantow?
Z drugiej str wiadomo, ze takie instalacje sa obliczone na moze 25 lat pracy a wiadomo, ze to jest znaczie krocej niz wyliczone 185 lat.
a co z chytrym FISKUSEM PRZEZ 185 LAT???
-----------------

pod wzgledem mocy z m2:
1ha to 100*100=10 000 m2
Czyli Moc tejże elektrowni 1MW = 1 milion Wat / 10 000m2 da nam = 100 wat mocy /m2 takich paneli.
Na 5kW potrzeba by 50m2 paneli na dachu.
Obawiam sie ze to dość dużo dla kogos budującego sobie dom.
No chyba, ze jest obrzydliwie bogaty i w dodatku chce być "trendy".
----------------

Wiec skoro Tuskoidy
chca rozdawac dziecikom w podstawowkach laptopy to ja proponuje aby zaczac im rozdawac piora po 12 tys EU sztuka...

Krzemowa technika pozyskiwania pradu poki co jest jeszcze kosmicznie droga bo bardzo skomplikowany jest proces otrzymywania paneli fotowoltaicznych

Poki co panele/kolektory sloneczne sa duzo bardziej wydajne w pozyskiwaniu energii.
Niestety klopotliwa jest zamiana tej energii cieplnej w elektryczna ale to juz "inna bajka"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168185

Tak proste w swojej oczywistości, że aż do niezauważenia. Wydaje mi się, że to jedno z cenniejszych stwierdzeń w tej naszej niepopkowej jądrowej dyskusji. Wybić na wołowej skórze i dodać to co piszesz o Fukushimie - horrendalne i nieprzewidywalne koszty zapobieżenia katastrofie, która i tak może nadejść.
Topienie jenów w atomie, to nowa konkurencja o nieograniczonych perspektywach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168190

Jest jeszcze trochę informacji w j.angielskim, a ja ...niestety. Gdzie znalazłam info? wklejam. Aktualnie nic nie wiadomo, ale były głosy ze strony rosyjskiej, że USA chce utajnić wydarzenie.

 

Elektrownia w Nebrasce jest całkiem pod wodą!Nuclear power plant in Nebraska is quite
http://www.youtube.com/watch?v=nVtBUGIMUPk&feature=player_embedded

Ewakuacja ludności w promieniu 10 mil od elektrowni atomowej Ft Cahoun!
http://www.infowars.pl/joomla15/inne-polskie/3123-ewakuacja-ludnoci-w-promieniu-10-mil-od-elektrowni-atomowej-ft-cahoun
Wkleję pozostałe, ale tutaj wiadomości powtarzają się

Elektrownia atomowa w Nebrasce znalazła się pod wodą
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/elektrownia-atomowa-w-nebrasce-znalazla-sie-pod-woda
http://zmianynaziemi.pl/wideo/ryzyko-powtorzenia-scenariusza-japonii-woda-zagraza-elektrownii-w-nebrasce
http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/videos/videos/show/14003514-elektrownia-atomowa-w-nebrasce-jest-calkiem-pod-woda
http://www.informacjeusa.com/2011/06/27/ogien-zagraza-laboratorium-w-los-alamos-woda-elektrowni-atomowej-w-nebrasce/

tutaj tylko urywki, komentarz, a link nie działa

Nuklearna Komisja Regulacyjna: reaktor w Fort Cahoun może się stopić
http://www.infowars.pl/joomla15/inne/3095-nuklearna-komisja-regulacyjna-reaktor-w-fort-cahoun-moe-si-stopi
... Regulatory Commission, NRC): reaktor w Fort Cahoun (Nebraska) zagrożonać!!! (Nuklearna Komisja Regulacyjna: reaktor w Fort Cahoun może się stopić) Alex Jones w codziennej audycji rozmawia z Ronem Paul ... 
2. Nuklearna Komisja Regulacyjna: reaktor w Fort Cahoun może się stopić
(News/Infowars.pl)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#168156

Te tematy już pociągnął z dużą fachowością @cyborg59 na nE. Namawiam Go, żeby i tu wklejał swoje atomowe posty
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168159

Dzięk sigmo, zapraszajcie ciekawe osoby do blogowania u nas na niepoprawnych. Im większa różnorodność tym więcej odwiedzających (siła opiniotwórcza portalu).
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#168161

Właśnie, to mi przypomina,ze ostatnio ugadywałysmy się, bo chciała tutaj pisać Kossobor. Czy możesz przypomnieć, jak się zakłada bloga?
Pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168176

Proszę poprosić ją o zarejestrowanie się (prawy pasek pod reklamami). Następnie, jako nowa osoba powinna zaznaczyć rangę blogera i poczekać 24-48 godzin.
Dlaczego nie przyznajemy rangi blogera tak "od ręki"?
Po prostu staramy się sprawdzić kim jest nowa osoba rejestrująca się na portalu. Wierzymy w to co jest napisane w krótkiej notce: o sobie i w linki, które są podawane.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#168184

Dzięki za info. Mogę za Kossobora ręczyć;)
Bez sensu Ją wciągnęłam na nE i teraz mam wyrzuty sumienia
Pozdrawiam serdecznie

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#168192

 

nie raz szkoda, ale jeśli nie popieram, nie czytam, nie oglądam to sumiennie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#168208

Z kwietnia 2010 pamiętam hasło - długie ręce FSB. Teraz będą długie ręce CIA.

Wprawdzie w j.angielskim pojawiają się informacje, ale to nie dla mnie no i  nie ma aktualnych. Filmy na yt pokasowane. To jest wszystko, co znalazłam -

23 czerwca 2011

Elektrownia atomowa w Nebrasce jest calkiem pod wodą!

Szokujący raport przygotowała rosyjska Federalna Agencja Energii Atomowej (FAAE) na podstawie informacji dostarczonych przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej. W raporcie podano, że Prezydent Obama zarządził „totalną i całkowitą” cenzurę w mediach na temat tego co się dzieje z elektrownią atomową Fort Calhoun w Nebrasce, zalaną przez wzbierające wody rzeki Missouri. Okazuje się, że w elektrowni doszło do przerw w chłodzeniu zużytych prętów paliwowych, co w efekcie doprowadziło je niemal do stopienia się. Doszło do pożaru, w związku z czym Federalna Agencja Lotnicza zakazała lotów nad tym obszarem.

Rosyjska agencja stwierdziła, że jest to jedna z najgorszych katastrof nuklearnych w historii USA, o stopniu zagrożenia 4 w skali INES. Oznacza to, że istnieje realne zagrożenie dla otoczenia – głównie bliskiego otoczenia elektrowni. Największe miasto Nebraski, Omaha, zlokalizowane jest tylko 20 mil od elektrowni.

Na stronie właściciela elektrowni, Omaha Public Power District, zaprzecza się, że doszło do 4 stopnia zagrożenia, twierdząc, że obecnie „terminologia nie jest dokładna i obecnie inaczej klasyfikuje się katastrofy”.

Blokada informacji o tym co się dzieje z Fort Calhoun przez reżim Obamy, może mieć swoje poważne konsekwencje gdy opinia publiczna dowie się o tym, że jest cenzura na tak kluczowe dla zdrowia i życia treści.Zachowanie administracji Obamy tłumaczy nacisk na tzw. „zieloną energię”, do której nie wiadomo dlaczego zaliczono energię atomową. Cała ta kampania ma na celu zniszczenie elektrowni opartych na węglu. Oblicza się, że ta wojna doprowadzi do podniesienia cen energii o 60% za 3 lata i spowoduje utratę 250 tys miejsc pracy.

Użycie tu słowa „wojna” nie jest przypadkowe, bowiem reżim Obamy przygotowuje się do akcji pacyfikacji stanów, w których energia jest oparta głównie na węglu, jak Ohio, Kentucky i Zachodnia Wirginia. Ćwiczenia „bezpieczeństwa” z użyciem wojsk, helikopterów i oddziałów z psami nie mają żadnego logicznego wytłumaczenia. Być może administracja Obamy obawia się reakcji ze strony społeczeństwa na siłowe wprowadzanie energii atomowej do tych stanów i już dzisiaj pokazuje „kto jest bossem” by zastraszyć ludzi.

Brak informacji w amerykańskich mediach na temat katastrofy w Nebrasce, przypomina do złudzenia to co się dzieje w Japonii, przy czym oczywiście skala zagrożenia jest o wiele mniejsza w przypadku amerykańskiej elektrowni. Dla zwolenników energii atomowej groźne są też niedawne decyzje rządów Niemiec i Włoch o całkowitej rezygnacji z energii atomowej.

Komentarz monitorpolski: w powyższej relacji trzeba oczywiście brać pod uwagę motywy polityczne. Rosjanie mogą chcieć się „zemścić” za krytykę zachowania rządu wówczas sowieckiego, podczas katastrofy Czernobyla. Zatem należy szukać potwierdzenia tego, że w Nebrasce mogło dojść do stopienia prętów…http://www.myweathertech.com/2011/06/17/us-orders-news-blackout-over-crippled-nebraska-nuclear-plant/ info monitorpolski Zagrożona elektrownia w Fort Calhoun.

YouTube:

1) http://www.youtube.com/watch?v=nVtBUGIMUPk&feature=player_embedded

2) http://www.youtube.com/watch?v=-SiD4vAG780&feature=player_embedded

Za: radiopomost.com

Nebraska Fort Calhoun Nuclear Plant Berm (rubber wall) Collapses!! Matthewb2765
http://www.youtube.com/watch?v=tpOJfIbNPiQ

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#169148