Opowieści w 2 dzień Świąt Bożego Narodzenia

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Mahometanie liczą czas od 632 r po Chrystusie, innymi słowy prześladowania chrześcijan w świecie islamskim trwają od 1379 lat.

 
Wśród 12 państw świata, w których chrześcijanom grozi takie samo ryzyko, jak żydom w III Rzeszy, jest 10 islamskich. To nie przypadek. Holocaust chrześcijan (jak w tegoroczne Boże Narodzenie w Nigerii) zapoczątkował Mahomet. Nawet tam, gdzie nie morduje się ich na co dzień, są oni obywatelami 2. klasy i noszą krzyż nie tylko w sercu. Wyobrażają sobie Państwo zakaz wjazdu do Częstochowy żydów, muzułmanów, czy wyznawców ateizmu? Tymczasem nikogo nie zaskakuje zamknięcie dla niewiernych Mekki i Medyny. Jest to ponoć wyrazem postępowego szacunku wobec „inaczej myślących”. Nie ma on zastosowania wyłącznie wobec chrześcijan. Czy wiedzą Państwo, że za przejście na chrześcijaństwo byłemu muzułmanowi grozi kara śmierci (orzekana częściej, niż piętnowane przez „cywilizowany świat” wyroki śmierci wobec morderców w niektórych stanach USA)?. Koran, tzw. święta księga islamu, wzywa do nienawiści. To on określa „odszczepieńców” jako „odpadki” i każe karać śmiercią. Ekologiczną. Przez ścięcie mieczem. Przed południem. Publicznie.
 
 
Opowieść 1.
 
Małżeństwo z Mekki (nazwijmy ich Omar i Abia) byli prawowiernymi muzułmanami. Ich pragnieniem był udział w „świętej wojnie” przeciwko giaurom. Lecz Omar przypadkiem wziął w ręce Biblię, której oficjalnie nie ma w Arabii Saudyjskiej, i z namiętnością oddał się lekturze. Po siedmiu latach przeszedł on na żywią wiarę w Syna Bożego. Wkrótce jego żona i dzieci poszły za przykładem męża i ojca. Dzieci okazały się ryzykiem, bowiem brak im było należytej ostrożności i często w drodze do szkoły nuciły chrześcijańską pioseneczkę. Omar i Abia żyją w pełnej izolacji, bez kontaktu z innymi saudyjskimi chrześcijanami. Ryzykują życie.
 
 
Somalia, rządzona bez islamskich watażków, (na 5.miejscu w rankingu państw niebezpiecznych dla chrześcijan) realizuje Holocaust. Rządzi tam szariat, barbarzyńskie prawo islamskie (stosowane posiłkowo już w orzecznictwie europejskim).
 
Opowieść 2.
 
Manzuur Mohhammed , 25 lat, konwertyta z islamu, został ścięty na publicznym placu w obecności tłumu, wołającego Allah Akbar (Bóg jest wielki). W Mogadiszu muzułmanie zamordowali martkę czworga dzieci, bo była chrześcijanką. 36.letniej kobiecie na oczach sąsiadów poderżnięto gardło. Asza Mberwa pozostawiła czworo dzieci w wieku 4 -12 lat. Jej mąż, Abdinazir Mohammed Hassan, ukrywa się. 21 lutego 2009 roku muzułmanie ścięli 11.letniego Rahama i jego 12.letniego brata Hussajna w obecności 7.letniego, najmłodszego z braci. 18 sierpnia 2009 roku mahometanie zamordowali 41. letniego konwertytę, Ahmeda Matana, ojca dzieciom, ponieważ od dawna nie widziano go w meczecie. 15 września 2009 roku zamordowano 69. letniego Omara Khalafego, przy którym znaleziono liczne Biblie, a 28 września – z tego samego powodu -  46.letnią Mariam Hussein. 14 listopada 2009 roku mahometanie zastrzelili 23.letniego Mumina Yusufaka za próbę nawrócenia 15. letniego muzułmanina. 19 października 2009 roku zastrzelono we własnym domu 45.letnią chrześcijankę, Aminę Muse Ali, bo nie chciała nosić burki. 17.letnia chrześcijanka Nurta Mohamed Farah padła ofiarą przemocy ze strony własnej rodziny. Za dnia przywiązywano ją do drzewa, w nocy zamykano na klucz. Zmarła męczeńską śmiercią. Podobie, jak w Somali, traktuje się chrześcijan w niegdyś chrześcijańskiej Erytrei, jednej z najstarszych cór Kościoła (etiopskiego).
 
To tylko kilka z tysięcy przykładów. Nie prowadzi się statystyk Holocaustu chrześcijan. Nie znamy dokładnej liczby męczenników. Określa się ją czasem na 150 tysięcy rocznie. Open Door zwraca jednak uwagę, że gdyby liczna ta miała wynosić „tylko” 15 tysięcy rocznie, to oznacza, że codziennie 50 chrześcijan straci życie za wiarę.
 
 
 
Post scriptum: Na początku Holocaustu chrześcijan stoi walka z krzyżem. Prowadzona, np. jak w Polsce, w ramach tzw. tolerancji. Potem morduje się ludzi, którzy noszą krzyżyk na szyi. Wreszcie tych, którzy noszą go w sercu. Nie jest to zatem dla Polaków temat odległy i nie z tej planety, jakby się wydawało.
 
Piszę to po to, by nikt nie powiedział, że nie wiedział niczego o tej tragedii.
 
Może dlatego, że o nich zapomnieliśmy, Pan zapomina i o nas?
 
W dzień św. Stefana Męczennika.
 
Wesołych Świąt!
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo mało mówi się o prześladowaniach chrześcijan w świecie .Czasami  misjonarz który wrócił z Afryki opowiada o ciężkiej sytuacji chrześcijan w tym regionie.Dzisiaj w dzień św.Szczepana Męczennika nie był poruszony na kazaniu  temat chrześcijan prześladowanych za wiarę.Opisał Pan przypadki ludzi ,którzy oddali życie za Chrystusa.To są prawdziwi chrześcijanie.Przypomina mi się jak Na Krakowskim Przedmieściu ,opluwano i prześladowano ludzi modlących się pod krzyżem ,a krzyż stał się zabawą dla pijanej hołoty .Było mi przykro że hierarchowie milczeli i milczą w tej sprawie .Jak pozwolimy na znieważanie Krzyża to pozwolimy na odzieranie naszej godności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#209673

Ważne słowa. Dodał bym tylko,że przyczyniaja się do tego media, wszystkie telewizje z wyjatkiem katolickiej TRWAM, prasa, radio, itd i jak tu z taka siłą walczyć? Nie wystarczy dawanie dobrego świadectwa. Media to jest pierwsza władza w państwie. Potrafi obalać rządy, to już przerabialiśmy. Dziennikarze powinni przestac być nietykalnymi świętymi krowami, powinni zacząć odpowiadać za swoje czyny, szczególnie gdy kłamia i nie mówią prawdy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209726

Jan Bogatko

Tak, odpowiedzialność to początek końca kłamstwa.

Wesołych Świąt!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#209797

Jan Bogatko

...w moim kościele ksiądz modlił się w 2. dzień świąt za pomordowanych chrześcijan w Nigerii. Gdyby tego nie zrobił to wstałbym i upomniałbym się o to.

Może wiedział...

Wesołych Świąt!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#209796

Panie Janie!

Tekst ważny, jednak dziś wspominamy Szczepana Męczennika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209728

Szczepan był jeden a ilu takich Szczepanów mamy dzisiaj na świecie? Chociażby w Nigerii. To dobrze, że w Dzień Szczepana Męczennika dowiadujemy się na jaką skalę w dzisiejszych czasach prześladuje się chrześcijan. Dzisiaj to jest normalny holokaust wyznawców Chrystusa prowadzony przez barbarzyńskie komanda islamskie. A my jeszcze im pozwalamy na budowę meczetów jakbyśmy nie mieli pojęcia, co to oznacza. Oni u nas mogą swobodnie wyznawać swoją religię bo jesteśmy tolerancyjni ale proszę spróbować pokazać się w Arabii Saudyjskiej z krzyżykiem na szyi. Ludzie muszą w końcu zdać sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie ze sobą islam i zacząć w końcu szanować we własnym kraju tych, co modlą się pod krzyżem i odpowiednio reagować na wszelkiego rodzaju profanacje symboli naszej wiary.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#209764

Jan Bogatko

Dzisiaj jest wielu Stefanów (Szczepanów), o niektórych pisałem w oba dni świąt Bożego Narodzenia. Holocaust odbywa się na oczach całego świata, który milczy. A może właśnie przestaje milczeć?

Wesołych Świąt!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#209801

Jan Bogatko

...wspominamy ich obu, męczennik był Stefanem (Stefanos) , nazywanym w polskiej liturgii też Szczepanem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Stefan

Wesołych Świąt!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#209799