Ruch Narodowy&Co

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Ruch Narodowy, jeśli chce być lepszy od PiSu, musi być lepszy jakościowo. Mieć bardziej otwartą strukturę, a nie ma, mieć lepszych ludzi, a nie potrafił dotąd wykreować nowych liderów, lepszą nowocześniejszą organizację, proste drogi awansu, jasno opisane zasady działania organizacji, a nie ma, lepsze pomysły, a ma gorsze, czasem idiotyczne. Potrzebuje realizmu a jest jakiś chory z zewnątrz przejęty idealizm i ciągłe klepanie mantry o "realizmie" "chłodnym podejściu do problemów" "niezależności", a jest uleganie manipulacjom. Albo tam powinny być wybory, albo jakoś pisemnie określone i jawne partety, jak w AWS - w końcu chyba sporo ludzi wstępowało do RN a nie ONR czy MW. Generalnie na jakich zasadach działa organizacja, takie jest państwo, w którym potem rządzi albo ma na nie wpływ.
Idee i kierunki są odgórnie zapodawane fejsbukowym masom jak orzeszek papudze porucznika z "CK Dezerterów". Nie widziałem żadnego sondażu na ich podstawowym medium - fejsbukowym profilu, rzadko są jakieś zaproszenia dyskusji, funkcjonuje cenzura komentarzy. A masy jak ta papuga się zachowują. Chyba tylko klaskać potrafią, a "liderom" w to graj. Wyłazi tu giertychowska szkoła niestety i nie tylko tu. Konkretnego programu jest mniej niż w Ruchu Palikota, a ten nie ma go wcale.
Młodzież polska nie ma żadnej swojej organizacji politycznej. Nawet chyba nie rozumie co jest jej prawdziwym interesem. Ojcowie tej młodzieży, ci z Solidarności, zaakceptowali okrągły stół, zasadniczo w ten sposób, że robili to, co w Warszawie zdecydowali, poniewczasie nawet mieli o coś tam nieśmiałe pretensje. Nie tędy droga. Ma być dobrze od razu.
Wipler i Republikanie wpisują się w system, podpinając po Gowina. Nie dość, że to głupie, bo na takiego Gowina, to się ludzie już po lekcji Palikota nie nabiorą. Dwa, że sami się na tego Gowina nabierają. Trzy, tracą autentyczność. Jaki pan, taki kram. Sereżyńska, która dostała prawie połowę głosów nie znalazła się nawet w zarządzie, czyli została faktycznie wypchnięta z tej partyjki. Standard na miarę PO. I oni chcą coś zmienić w tym kraju, dekorację? A trzeba przyznać, że kongresy Fundacji Republikańskiej próbowały w techniczny sposób sygnalizować i szukać rozwiązań realnych problemów Polski.
Ruch starszego pokolenia składający się z kilkudziesięciu raczej rozsądnych kanapowych organizacyjek, którego twarzą jest Kukiz - zafascynowany ideą JOW, jako panaceum na wszelkie bolączki, też nie przejawia specjalnie oznak życia. Monotematyczność i daltonizm Kukiza w rozróżnianiu partii politycznych jest tu chyba odpowiedzią.
Mikke swoim uporem i ruchliwością być może wprowadzi tym razem libartarian do parlamentu, ale ich idee są tylko połowicznym rozwiązaniem. A wprowadzenie jego planu prywatyzacji wszystkiego w cholerę, spowoduje, że zostaniemy zupełnie z gołą dupą. Banki sprzedane, prawie wszystkie prywatne a opłaty za usługi mamy najwyższe w Europie. Tak działa mityczny "wolny rynek".
Generalnie mam wrażenie, że nasi i nie nasi szachiści ustawiający pionki i figury na politycznej szachownicy zbyt boją się polskiej młodzieży (i słusznie) by nie starać się jej skanalizować. Wpuścić w bezsensowne kierunki, organizacje, które doprowadza się do absurdu, rozbija, skłóca. Każda z powyżej opisanych organizacji sama "sobie rzepkę skrobie", 0,00 współpracy.
RN w sondażach nie istnieje, poza Marszem Niepodległości, którego uczestnicy niekoniecznie identyfikują się z RN, inne demonstracje gromadzą po kilkaset, max kilka tys. ludzi. Więc nie wiem, czy jest o czym mówić.
To, że towarzystwo odwołuje się do przedwojennych narodowców, konserwatywnych narodowych wzorców jest niewątpliwie pozytywne, cenne, ale w narodowym interesie jest czerpanie nie tylko z tych wzorców, a całego dorobku narodu, który powstał po tym czasie. Teraz to jakby grupa rekonstrukcyjna - ubrała się w mundury NSZ, ma repliki broni i z tego powodu uważa, że jest NSZ. A NSZ wtedy dobrze, nalepiej ze wzystkich rozumiało, kto jest wrogiem a kto przyjacielem. No i mamy rok 2013 a nie 1944.
Nie rozumiem, jak można z jednej strony honorować Żołnierzy Wyklętych a z drugiej pośrednio współpracować z organizacją, która ich mordowała. Robić akcje przeciw propagandyście Baumanowi a jednocześnie faktycznie uczestniczyć w akcjach propagandowych jego następców. Pluciem na PiS, to współczesne AK, wpisywać się mainstream.
Jednak ostatnio mamy kompletne przegięcia, i nie mówię tu o kąpaniu się z meduzami po pijaku. Choć takie zachowanie się, jak opisane przez USAPOŁ, jakoś mi nie pasuje do ludzi odwołujących się do takich postaci jak Bytnar czy Żołnierze Wyklęci. To mi się kojarzy z Hoffmanem czy tym, jak mu tam, no tym "melexem" z PiS.
Bieganie po obcych ambasadach też nieciekawie mi się kojarzy. A jeśli to jest to Syria -najwierniejszy sojusznik Moskwy, jak np Kuba, czy Bułgaria za czasów ZSRR, nawet bardziej, bo przerwanie pomocy oznacza natychmiastowy koniec reżimu. W komunikacie ze spotkania Winnickiego z ambasadorem Syrii czytamy:
„Przedstawiciele polskich środowisk narodowych wyrazili swoje zrozumienie i poparcie dla działań władz syryjskich, a także uznanie dla polityczno-społecznego modelu realizowanego przez państwo syryjskie. Tkwiącą korzeniami w programie BAAS ideę ... nowoczesnego państwa narodowego ... uznali za prawdziwy wzór dla całego bliskowschodniego regionu.”
Syria pod rządami BAAS to typowy, jednak wyjątkowo krwawy reżim komunistyczny, który odpowiada za śmierć dziesiątek tysięcy ludzi jeszcze w latach 80 tch, potem gdy po upadku ZSRR wsparcie się skończyło typowo złodziejski, niedemokratyczny, represyjny, post-komunistyczny. Na dodatek BAAS to największy morderca chrześcijan na Bliskim Wschodzie, to u nich szkolił się Ali Agca przed zamachem na papieża. Po wejściu do Libanu w 1976 roku armia syryjska i wspierane przez nią milicje walczyły głównie z milicjami chrześcijańskimi do roku 1991, gdy obalili chrześcijańskiego prezydenta tego kraju. Libańczycy w 2005 pokojowo wypchnęli Syryjczyków ale ci pozostawili Hezbollah. Teraz ten przez udział w walkach w Syrii wciągnął Liban w kolejną wojnę, bez pytania o zgodę władz, społeczeństwa tego państwa. W samym Libanie znów zaczyna się wojna domowa. Pierwszą z chrześcijanami rozpoczęli Palestyńczycy, tak przez narodowców hołubieni. Teraz praktycznie rozpoczął już ją równie hołubiony Hezbollah.
I dalej „Uczestnicy spotkania doszli do wspólnych wniosków konieczności zapewnienia przepływu informacji ... nawiązywania relacji przez młodych obywateli obu państw.” Z Syrią, która zadeklarowała wejście do Związku Radzie..., tzn Związku Celnego, przeciw wchodzeniu do którego właśnie protestują Ukraińcy, czy też jej głównym sponsorem, Rosją?
Generalnie w nowej propagandzie putinowskiej, słowo wytrych, to "chrześcijanie". Akurat w polityce nie do końca na miejscu. Bo do nas ostatnio przyszli tacy z napisem na klamrach pasów "Gott mit uns" a przedtem po dokonaniu rozbiorów 3 chrześcijańskie narody nas przez 130 lat okupowały. A tego faktu długo nie uznawała jedynie muzułmańska Turcja. Pierwszy w polityce jest nasz interes narodowy, potem długo, długo nic. Ale wielu spieszy na tę mszę, na którą ogonem diabeł dzwoni.
Prezydent Komorowski się jedna z Cerkwią Prawosławną na specjalnej konferencji w Warszawie na UKSW : "W chrześcijaństwie, w łączącej Wschód i Zachód wspólnej aksjologii widział „nowe źródła nadziei dla Europy”."Idea dwóch europejskich płuc pozostaje inspiracją dla wszystkich ludzi dialogu z obu części kontynentu. Dla tych, którzy chcą podążać drogą pojednania i poszukiwania tego, co wspólne" Jakby podobnie jak Dugin, tylko innymi słowami.
Jedyny, który głosował przeciw likwidacji WSI, fan rosyjskich międzylądowań, wyraził też nadzieję, że "do dzieła polsko-rosyjskiego dialogu będzie się włączać coraz więcej ludzi i środowisk" "Aby polsko-rosyjskie pojednanie stało się faktem, konieczna jest szeroka koalicja ludzi dobrej woli". O tym "pojednaniu" pozytywnie wypowiadali się min.Winnicki i Zawisza, po polskiej stronie organizował je purpurat, który był TW. Mamy nową koalicję?
Rosyjskim KGBistom (kontrolującym Cerkiew tak samo, jak jakiś wydział na Łubiance) których Smoleńsk uwiera, potrzebne jest polskie pojednanie, by zacząć od nowa. Dostać karte blanche, na której zapiszą sobie kolejną listę nazwisk do rozwałki.
Główną rolę gra tu Dugin, doradca Putina, z "jego" teorią Euroazianizmu - Rosja nie jest ani wschodem ani zachodem, tylko Euroazją. Rosja, o ile USA jest potęgą morską, chce być potęgą lądową, kontynentalną. Ta potęga ma równoważyć potęgę USA. Centrum unii euroazjatyckiej ma być Moskwa. Greccy nacjonaliści, którzy tak to opisują, są taką współpracą zainteresowani. Ostatnie wydarzania, zabicie ich 2 członków spowodowało, że realnie są najpopularniejszą partią w kraju. Jakiś cichy "przyjaciel" w tym pomógł? Tam gdzie jest ropa musi być zamęt, najlepiej wojna. USA militarnie wycofują sie z Europy, ona się rozbraja, ktoś chce zająć ich miejsce? I gdzie będzie nowa granica wpływów?

Powtarzają to wezwanie rosyjscy narodowcy (Ruski Ruch Monarchistyczny) którzy szli w Marszu Niepodległości "my mamy dzisiaj wspólnych wrogów, a jest to syjonistyczny i islamski globalizm. Dążą one do ujarzmienia naszych narodów, do zniszczenia tradycyjnych kulturalnych i religijnych wartości i zasiedlenia naszych krajów azjatyckimi emigrantami. Te siły chcą zderzyć nas wzajemnie i zniszczyć najsilniejsze i najtwardsze słowiańskie warownie chrześcijaństwa, katolicką Polskę i prawosławną Rosję." Tu trzeba parę spraw sprostować. W Rosji do cerkwi chodzi jedynie parę procent mieszkańców, więc "warownia" to przegięcie. Oba kraje, ze względu na złe rządy poważnie chorują min. na odpływ własnych obywateli, a emigracja do Polski kogokolwiek, to wg badań science fiction przez wiele lat. No ale walka z takimi księżycowymi problemami z importu to specjalność naszych "narodowców".

Operetkowi nacjonaliści, jako wentyl bezpieczeństwa, funkcjonują w Rosji dawna. Tylko, że Żyrinowski się już zużył i teraz szuka się następców.

W przemówieniach na koniec Marszu Niepodległości o tym dlaczego ta rocznica raczej nie wspominano, dla kontrastu Kaczyński poświęcił temu połowę swojego przemówienia i w Krakowie i Warszawie. Większość przemówień liderów była reklamą partyjnego programu, niezbyt właściwą w tym miejscu i czasie. Przodował tu Zawisza. Wrogami określone zostało lewactwo, UE i idąca zachodu ideologia, sojusznikami inne partie nacjonalistyczne. Temat Rosji, która nieco wcześniej przeprowadziła potężne manewry przy naszych granicach - nie istniał.
Chyba marzeniem każdego establishmentu jest prawactwo, które się będzie nawalało z lewactwem. Wtedy rządzący mają spokój, wektory sił się zerują. Jednak jedyne działanie polskiej młodzieży, które miało wpływ na całą Europę i świat, było wspólnym NARODOWYM działaniem od prawa do lewa. Protesty przeciw ACTA.
A na koniec, wisienka w torcie, czyli podejście do sprawy buntu Ukrainy, to chyba żywcem tłumaczenia z "Moskiewskiego Konsomolca" itp czasopism.
I RP zniszczył brak porozumienia z kozakami, zawiniony przez polską stronę, zaprzeczający zasadom, które to państwo zbudowały. Widać lubimy powtarzać błędy, za które potem płacimy przez setki lat.
Amen
Obrazek - KGB, FSB, RCP (Rosyjska Cerkiew Prawosławna)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pełna zgoda!
Gratuluję świetnego tekstu.
MD

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394688

Z przykrością go pisałem, ale to prawda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394692

Bardzo dobry, wnikliwy, analityczny tekst ukazujący złożoność spraw. Rzadki gaunek w którym wyłożono łopatologicznie koincydencje, tak ulotne. Wszystko podane w formie lakonicznej gdy przyrównać do zawiłości i rozległości tematu.

Profesjonalizm w całej odsłonie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394696

10 pkt.tylko za to zdanie o Ruchu Narodowym:
"Teraz to jakby grupa rekonstrukcyjna - ubrała się w mundury NSZ, ma repliki broni i z tego powodu uważa, że jest NSZ"
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#394701

li pojednania i to jest ta oficjalna czyli widowiskowa część teatrzyku z Ruskiej Budy. Nieoficjalna toczy się pod stołami.
Co do RN - on jest taki ruch i taki narodowy jak platforma jest obywatelska - tylko z nazwy.
O nazwach pisałam w przedostatniej notce, że są bez żadnego pokrycia.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#394704

podpisać się pod tym obiema rękami.
I dać 10! wykrzyknik w tym przypadku to silnia ;)))

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#394703

to zbiór nowych argumentów w moich "nocnych z synami rozmowach", którzy zanadto wg mnie skręcają w stronę RN. Są młodzi, porywczy, a świat wydaje się im taki czarno-biały... Doszło nawet do tego, że słuchałem polskiej grupy rapowej "Medium", żebym wiedział, o czym z nimi rozmawiać (zresztą polecam wszystkim). Trochę więc dyskutujemy, trochę kłócimy się, potem godzimy i wyjaśniamy, ale póki co i tak jestem górą, bo to ja trzymam "kasę" ;-))) Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394706

Z przykrością muszę stwierdzić, że przedstawiona tu "analiza" wpisuje się dokładnie w nastawienie PiS do RN, które od samego początku było takie same tzn. jednolicie negatywne.Wszystkie rozsądne głosy nawołujące również na tym portalu do sojuszu prawicy zostały tu zignorowane. Nawet wpis na stronie RN polecający korzystanie z działalności i publikacji PiS został przez autora zignorowany i pominięty. Tworzy to całkowicie fałszywy obraz Ruchu Narodowego. Można się jedynie domyślać źródeł frustracji autora. W ostatnim czasie ukazało się kilka publikacji przedstawiających dowódców AK jako bandę nieodpowiedzialnych kretynów, lub wręcz zwykłych sowieckich kolaborantów. PiS czuje silny związek z tradycją AK, ale młode pokolenie ma najwyraźniej całkiem odmienne poglądy na bezsensowne bohaterstwo kolumbów z II wojny światowej. Młodzi ludzie zostali wtedy cynicznie wykorzystani przez politycznych graczy z przedwojennego establishmentu, a przecież stare przysłowie mówi, że jeśli nie można pokonać wroga to należy się do niego przyłączyć. Nie była do tego zdolna ówczesna elita w odniesieniu do Niemców. Nie była ona zdolna pogodzić się z porażką własnych koncepcji politycznych i koniecznością usunięcia się w cień. Ten element strachu przed tym, co nowe i młode można wyczuć w artykule. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że PiS jeszcze władzy nie zdobył i nie ma co dzielić. Nie istnieje zatem potrzeba krytyki RN, ponieważ nie jest konkurentem do podziału tortu i wisienek na nim. Ale pewien strach w szeregach PiS już widać.
W tym kontekście Ruch Narodowy jako spadkobierca NSZ mógłby opublikować w rewanżu tekst podsumowujący PiS jako " bandę starych, zmurszałych dziadów, co to uwielbiają, gdy ich ktoś pałuje, bo wtedy z różańcami polecą do Kościoła i z jakimś masochistycznym uwielbieniem będą skomleć przed ołtarzem." Osobiście nie uważam, że coś takiego się pojawi na stronach RN, ponieważ po pierwsze nie mają oni ludzi, którzy mogliby się tym zajmować na bieżąco. A po drugie z punktu widzenia RN tekst powinien być odebrany jako ewidentna, kolejna prowokacja spłodzona przez nie wiadomo kogo w celu szkalowania Ruchu Narodowego i rozbijania jedności prawicy polskiej. Dziwi tylko fakt, że przyklasnęło mu bezkrytycznie tylu czytelników mało politycznie wyrobionych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#394732

R.Zaleski przedstawił w swej analizie wiele zarzutów dość mocno dotykających problemów RN. Do żadnego z nich jednak w swej "ocenie" nie odniósł się Szlachetka podlaski. Gdyby na nie odpowiedział merytorycznie, mógłby wtedy napisać na zakończenie:
"Dziwi tylko fakt, że przyklasnęło mu bezkrytycznie tylu czytelników mało politycznie wyrobionych."

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#394750

Ja dzisiejszą scenę polityczną porównuję do wieży Babel. Naprztykało się tyle różnych partii, partyjek, ugrupowań, stronnictw... a wszyscy, jeden przez drugiego,przekrzykują się wzajemnie mając w zasadzie gdzieś sprawy naprawdę ważne dla Polski. Nikt z nikim nie chce się porozumieć aby w końcu coś pozytywnego dla kraju stworzyć bo każdy chce być ważny, że ma własną kanapę. Wokół nich kręcą się jacyś starsi i mądrzejsi od nich aby doradzać, kręcić, robić szum. Każdy ugrywa swoje partyjniackie interesy. Dopóki ta polityczna Wieża Babel nie rozsypie się, nie będzie normalnego, spokojnego życia politycznego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#394773

Niech będzie dobrze zorganizowany, czysty i transparentny.
Piszę to, rzecz jasna, jako wyborca PiS :):):)
Spokojnie da się dogadać na poziomie wyższym niż partyjne interesy, szczególnie jeśli można znaleźć pole do współpracy, a także (co najważniejsze) wspólny kierunek;
PS
Muszę powtórzyć "z przyjemnością przeczytałem Twój post" (komentowałem już z podobnym komentarzem) i, choć jestem "naczelnym chamem Niepoprawnych", z równą przyjemnością znów dałem "dyszkę":):):)
PPS
Jeszcze raz, już spokojnie i bez pośpiechu, zapoznałem się z Twoją analizą sytuacji ruchu narodowego na scenie politycznej:):):)
Nie obraź się (bo istnieje podtekst nieprzyzwoity), ale muszę powiedzieć:
"Z ust mi pan to wyjął".
Ot, taka tam "kawaleryjska pieszczota":):):)
Świetne!
[komentarz edytowany]
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#394800

warazenie ze autor szczuje na RN, a w tej chwili gdy Polska Plonie wszytkie rece sa potrzebne do walki, a skostnialy PIS unikajacy konfrontacji nigdy wladzy nie zdobedzie jesli bedzie pierdzial w zasiedziale stolki.

Z rezymem nie wygra sie metodami demokratycznymi,a opozycjonisci z PISu chyba juz sie przyzwyczaili do swojej roli oportunistycznego pobierania kasy i bezpiecznego zycia- bo takie sa fakty. Ulica noze zmienic wladze a nie siedzacy PIS albo maserujacy w porzadku i bez ekscesow , przeciez Krakow to mydlenie w oczach to co zrobil PIS Polaka jestw stanie wojny od 10kwietnia 2010 morduja jak chca Polakow,a na to reakcja PISu tylko pokojowe marsze.Czekajmy az nas wszytkich wydusza. Wxale sie nie dziwie ze mlodziez nie idzie do PISu bo tio nie jest partja dla nich i kazdy o tym wie i tylko dziwie sie strategom PISu ze tego nie chca wiedzic. RN popelnia glupstwa ale dzila i idzie w kierunku odzyskania wolnosci i jest sila czy jest to sztuczna sila kierowana prze Moskwe to sie moze okazac dosc szybko. autor uzywa w tekscie chwytow ponizej pasa zeby negatywnie okreslic RN po co to autor robi? a no po to zebyu zniszczyc radyklany polski ruch mlodych ktorych trudno kontrolowac posadami na opozycjonistycznych stolkach. Wyczuwam ze autorowi wcale nie chodzi o PIS tylko o oslabienie ewentualnego aljanta PISu.Juz gorszego aljanta PISu od LPR z Giertychem PIS nie mogl miec ale nie bylo wyjscia RN jest duzo lepszy a moze nie byc wyjscia i co autor bedzie namawial ze RN jest zly i poswieci Polske zeby dalej rzadzila PObolszewia. Nawet uklad z djablem jest dobry, aby to co teraz sie dzieje spuscic do szamba.RN moze pogonic kota Palikociarni i przejac ich elektorat ktory nigdy za PISem nie bedzie glosowac,ja wciaz widze ze Kaczynski ma zlych doradcow, byc moze kretow chyba ze sam jest tak skostnialy ze nie potrafi myslec perespektywicznie co zreszta widac po nijakich jego slamazarnych ruchach.Wszytko odbywa sie w zolwim tempie.Autor przytacza fakty z faktami sie nie dyskutuje ale manipulacja jest az nad zbyt widoczna na to zeby wciagnac nas w negatywne myslenie o RN. PS.Autor jest mistrzem w socjotechnice zawsze dobierze dobre zdjecie zeby sie dobrze kojarzylo.Ale jak widac nie wszyscy sie na to zlapali.Nie jest to pierwszy tego autora antypolski wpis.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#394808

Przywódcy obecnego "Ruchu Narodowego" napewno nie reprezentują całego RUCHU NARODOWEGO w Polsce. Jest to napewno swego rodzaju Narodowa Demokracja, stosująca nawet retorykę ND z lat 1919-1926. Przypominam, że mamy rok 2013. Chciałbym tylko dodać, że z ND wywodziła się Falanga.

I jeszcze jedno. Do RUCHU NARODOWEGO należy również NARODOWY KONSERWATYZM. A założeń takowego w retoryce Ruchu narodowego nie słyszę. A więc dobrze byłoby gdyby przywódcy nazwali swój ruch tym czym jest napewno. ENDECJĄ! A wszystko będzie jasne!
__________________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#394812

Faktycznie nic procz zapalu nie ma,ani idei ani lidera ani organizacji-powijaki i manipulatorzy. Panslawistyczne brednie,pojednanie z cerkwia-jakim trzeba byc ignorantem aby o tym mowic?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#394823

czasie.Uwazam ze wspoaniala idea byloby polaczenie sie wszytkich chrescijanskich slowian w walce z zydokomuna i muzulmanstwem bo w jednosci sila.

Naszym najwiekszym wrogiem jest kacapska rosja pod wladza mafiozo KGBysty Putina sami Polacy nie dadza rady go oslabic to tylko moga zrobic Rosjanie i dlatego uwazam kazde wsparcie Rosjan krorzy czuja sie slowianami i chca wejsc do kultury zachodniej oraz obalic putiniowski rezym jest na reke Polakom.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#394931

SORRY ZA BRAK ODPOWIEDZI NA KOMENTY - PROBLEMY ZE SPRZĘTEM. A teraz to chyba już późno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#396169