REN wybrał władze

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

„Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”

Zebrani w Rajczy w dniach 1 - 3 czerwca 2012 roku uczestnicy głodówek w obronie polskiej szkoły, mając wsparcie uczestników protestu z Warszawy, Wrocławia i Siedlec postanowili kontynuować walkę o tożsamość narodową i edukację w polskiej szkole poprzez Stowarzyszenie RUCH EDUKACJI NARODOWEJ – REN powołując Stowarzyszenie o takiej nazwie.
Celem ruchu jest stymulowanie ogólnonarodowej debaty o edukacji dla stworzenia nowego systemu oświaty.
Ruch wspiera powołaną 19 maja 2012 roku w Krakowie Obywatelską Komisję Edukacji Narodowej (OKEN) w celu przygotowania nowych podstaw programowych dla polskiego szkolnictwa.

Wybrano władze stowarzyszenia.

Zarząd Stowarzyszenia
Janina Jadwiga Chmielowska TARNOWSKIE GÓRY - prezes
Janusz Wolniak WROCŁAW – v-ce - prezes
Bogusław Leonard Dąbrowa-Kostka KRAKÓW – v-ce prezes
Ryszard Majdzik KRAKÓW – skarbnik
Witold Paweł Korona CZĘSTOCHOWA – sekretarz
Vacat ( dla Warszawy v-ce prezes)

Komisję Rewizyjną w składzie:
Jan Karandziej NYSA – przewodniczący
Jerzy Maciej Kublikowski SIEDLCE– v-ce – przewodniczący
Ola Walentyna Lamorska NOWA RUDA

Ruch zaprasza do współpracy wszystkich, którym leży na sercu przyszłość kolejnych pokoleń Polaków.

„Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”

Kontakt: ruchedukacjinarodowej@gmail.com tel. 505 054 344 Jadwiga Chmielowska; 605-432-666 Bogusław Dąbrowa – Kostka; 601 782 551 Janusz Wolniak

CZŁONKOWIE ZAŁOŻYCIELE:
Bogusław Leonard Dąbrowa-Kostka KRAKÓW
Kazimierz Zygmunt Korabiński KRAKÓW
Ryszard Majdzik KRAKÓW
Jerzy Maciej Kublikowski SIEDLCE
Janina Jadwiga Chmielowska TARNOWSKIE GÓRY
Andrzej Jan Kamiński TARNOWSKIE GÓRY
Anna Franciszka Zaskórska TARNOWSKIE GÓRY
Zdzisław Jan Bojarski CZĘSTOCHOWA
Witold Paweł Korona CZĘSTOCHOWA
Jerzy Andrzej Zimny CZĘSTOCHOWA
Jan Karandziej NYSA
Janusz Wolniak WROCŁAW
Radosław Rozpędowski WROCŁAW
Ola Walentyna Lamorska NOWA RUDA
Krystyna Antonina Śliwińska NOWA RUDA
Rajcza, dnia 2 czerwca 2012 roku

Brak głosów

Komentarze

Popieram z całego serca, krzewię poparcie, tylko taka watpliwość; Czy nie za dużo "funkcyjnych" w stosunku do liczby członków? Żeby znowu nie żartowali nieprzychylni, że u Polaków w trzyosobowym zespole musi być dwóch kierowników. Pozdrawiam Panią i trzymam kciuki, swoje też próbuję robić, uwrażliwiając kogo mogę.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#262066

"Czy nie za dużo "funkcyjnych" w stosunku do liczby członków?"
odp.
Zgodnie z ustawą o stowarzyszeniach :
Stowarzyszenie zarejestrowane w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) to jedna z form prowadzenia działalności społecznej.

1. Stowarzyszenie jest zakładane na zebraniu założycielskim przez co najmniej 15 osób, które stają się członkami założycielami stowarzyszenia.

2. Na zebraniu założycielskim członkowie podejmują uchwały o: powołaniu organizacji, wyborze komitetu założycielskiego , uchwaleniu statutu, mogą też wybrać zarząd i komisję rewizyjną.

3. Następnie komitet założycielski składa wniosek (razem z wymaganymi załącznikami) o rejestrację stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisania do KRS.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262082

Mnie nie chodziło o liczbę członków. Mnie chodziło o liczbę funkcji (w stosunku do liczby członków). Chyba ze przepisy też to regulują, wtedy się wycofuję. A jeśli nie, to mogłoby być ich mniej - z przyczyn, jakie podałam wcześniej - a w miarę rozrastania się można tę liczbę zwiększać.

Sprawa programów szkolnych bardzo leży mi na sercu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262086

"Mnie chodziło o liczbę funkcji "

poczytaj o stowarzyszeniach .
podyskutujemy PO lekturze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262093

W Stowarzyszeniu REN może być przeszło 100 osób już teraz. (Głodujący i bezpośrednio wspierający - obsługujący głodówki) Nie wszyscy mogli przyjechać i złożyć podpisy stąd tylko 15 tyle ile wymaga sąd.
Do władz weszło po 1 przedstawicielu z każdej dotychczasowej głodówki - tylko Kraków jako ci co rozpoczęli całą akcję maja 2 członków we władzach.
Czy wyjaśniłam dobrze?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#262215

Pani Jadwigo, tak mi się wtedy napisało, bo zobaczyłam jedną i drugą listę i od razu machnęłam komentarz, nie zastanawiając się nad przyczyną tego.

Wyjaśnię, dlaczego tak zareagowałam. Znam instytucję, w której jak się popatrzy na wewnętrzną książkę telefoniczną z wyszczególnionymi działami, to oprócz prezesa i wiceprezesów widać dyrektorów, kierowników i... po paru pracowników im przypisanych (takie "klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki"). Stąd moje wyczulenie, a może nawet przeczulenie.

Pozdrawiam serdecznie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#262230

głodujących było od 7 osób do 3 minimum w każdym z 7 ośrodków Doliczając wspierających solidarnościowo od 1 do 3 dób to daje liczbę przeszło 50 osób. Nie chcemy by ktoś z jakiegokolwiek środowiska pomyslał, ze nie ma wpływu na dalsze działanie. Nic nie będzie hamowane, zmieniane, forowane bez nas. To właśnie ten bezpiecznik przed przechwyceniem i wykorzystaniem wysiłku innych. Godówka 12 czy nawet 9 dni to jednak jest jakieś poświęcenie i wysiłek. Kazde srodowisko zostało zauwazone. Kazde zgłaszało swoich do władz! Ruch jak się rozwinie to powinien mieć nawet do kilkunatu tysięcy członków. Wszystkich którym zależy na edukacji naszej młodzieży ZAPRASZAMY

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#262233

Jasne, to, co Pani pisze, jest całkowicie zrozumiałe i oczywiste, mogłam przypuszczać to od samego początku - te intencje itd.

Nie wiem, w jaki sposób można się włączyć wspierająco, bo ten ruch jest bardzo ważny, to ostatnia deska ratunku dla naszej oświaty. Ja na razie ograniczam się do informowania i do uświadamiania ludziom powagi sprawy - no i do udziału w pikietach przed MEN-em. Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#262238

Podałam maila do kontaktów. Musimy dotrzeć praktycznie do kazdej najmniejszej miejscowosci. Robic spotkania z rodzicami Radami Szkół, samorzadowcami itp. Za kilka dni powiesimy w internecie ramowy plan. Kazdy pomysł mile widziany. TEGO NIE MOZNA ODPUSCIC. Tam gdzie były głodówki można zglaszac sie do głodujących.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#262240