"Nie złamie Wolnych żadna klęska..."

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

W związku z nadchodzącą rocznicą Powstania Warszawskiego mam kilka pytań do ewentualnych organizatorów:
Czy również w tym roku władza weźmie zakładników z pośród nielicznego luż grona Kombatantów, podobnie jak Niemcy w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 (czy waleczna Armia Sowiecka w Grodnie w 1939) wzięli kobiety i dzieci dla osłony czołgów, aby nie została wybuczana tak jak to już się zdarzało? ("siny Niesiołowski: bezcenne...")
Czy również w tym roku na cmentarzu Powązkowskim będę zmuszony słuchać, zamiast marszów powstańczych, co jest tradycją, utworów Fryderyka Chopina który z Powstaniem Warszawskim ma tyle wspólnego co ja z Platformą Obywatelską, a którego nazwisko jest ostatnio nadużywane do "promocji" w Europie, i niczego poza tym?
Czy Bufetowa, razem ze swoim towarzystwem, nie mogłaby po prostu w tym dniu i czasie pozostać w domu jeśli nie potrafi zdobyć się na to aby zachować się godnie?
Cóż, jeśli nie - ja i tak pójdę na Cmentarz Powązkowski w Warszawie, na godzinę 17.00 na Apel Poległych, tak jak mój Świetej Pamięci Ojciec, Powstaniec Warszawski, chodził jeszcze za komuny na groby swoich kolegów poległych w Postaniu. Tak jak chodził tam Pan Prezydent Lech Kaczyński i wielu innych. Jak zwykle, zapalę znicze na grobach - często symbolicznych, jeszcze częściej bezimiennych - szukając zwłaszcza tych na których nie ma jeszcze żadnego światła. Taki jest obyczaj.
I jeszcze jedno: Nie powinno się - moim zdaniem - dyskutować czy Powstanie miało sens czy nie. To jest nasza historia i tak po prostu zostanie, czy się komu to podoba czy nie. Bolszewicy i sowieccy, i rodzimi, zawsze twierdzili że Powstanie było klęską i zbrodnią za którą odpowiadają jego Organizatorzy. Tak było też w podręcznikach do historii z których się uczyłem jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Mniej więcej podobnie twierdzi też współczesny kombatant z Bydgoszczy a potem z Afganistanu. A ja powtórzę tylko to co mówił mój Ojciec: Polacy tak pragnęli walczyć przeciwko Niemcom, że stworzyli w tym celu największą na świecie podziemną armię. I mieli świadomość, że drugi z agresorów z 1939 roku właśnie się zbliża. Walczyliby nawet wtedy, gdyby ta walka nie została zorganizowana. Wiedzieli, że jeśli Polacy nie pokażą sobie i światu że stać ich na walkę o Niepodległość, nie uda się jej przywrócić być może już nigdy. Żadnym z okupantów nie udało się zawłaszczyć walki Polaków o niepodległość Polski. Nawet - jak się później okazało - za cenę ćwierci miliona ludzkich istnień i zniszczenia Miasta. Dlatego dla mnie, pytanie czy Powstanie Warszawskie miało sens, lub czy okazało się klęską, zawsze pozostanie tylko źle zadanym pytaniem i niczym ponad to.
A marsze powstańcze znam nie z youtube'a ani z płyt CD. Śpiewał mi je mój Ojciec kiedy byłem dzieckiem.
Do zobaczenia Pierwszego Sierpnia.
Honic

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pieprzyć organizatorów z Ratusza. Można im zaśpiewać ten ocenzurowany kawałek z "Pierwszej Brygady" ;-))). Ale zaznaczam, że to nie będzie mój pies! :-)))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#277315

po wejsciu z armią czerwona do polski utajnił wszystkie akta osobowe dotyczące ich pochodzenia i koligacji rodzinnych, polski system prawny jest w ich rekach.  Nie wiemy kto jest kto, "mądry Żyd, to ukryty pod fłaszywym nazwiskiem", to oni opanowali całe życie społeczne, polityczne, wszystkie dziedziny życia mające wpływ na całokształt życia polaków. Polska prokuratura i sadownictwo w rekach zydostwa od 1944, służby specjalne, UB, WSI, i wszystkie tajne służby w państwie polskim. Wszystko to "co stało się" z udziałem obcych  to co sie stalo w Katyniu jest ich dzielem sąsiadów witających w 1939 roku obie armie zarówno tą z zachodu jak i tą ze wschodu. Mordy w katowniach bezpieki, walka z polskim panstwem podziemnym AK, WIN oraz innymi ugrupowaniami patriotycznymi to ich robota, najwieksi mordercy w historii swiata. Polakow morduja  z dwoch powodow za chrzesciajanstwo i katolicyzm- dwa ta ziemia nad Wisla marzy sie im od wiekow jako "nastepna ziemia obiecana". Mirosławiec ich "dziełem", Smolensk ich "dziełem", seryjny  samobójca ich metoda. Ogłupiony naród  polski jest przeznaczony do likwidacji, determinacji - na zagładę całkowite wyniszczenie, w ciągu najbiższych 15 lat doprowadzą do likwidacji 50% populacji ludności polskiej. To nie teoria spiskowa to sa fakty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#277334

za ladą i sprzedawać zimne napoje - zamiast leźć tam, gdzie jej nie chcą.
Swoją drogą, z tak bezczelnym zakłamaniem dawno nie mieliśmy do czynienia. Ta banda niszczy wszystko, co polskie, niszczy konsekwentnie samą Polskę, łapę na Muzeum Powstania Warszawskiego już położyła, sowietom pomniki stawia, i jednocześnie pcha się tam, gdzie są położone najpiękniejsze karty naszej historii.
Bo Powstanie to piękna karta. Nie nam oceniać ten zryw. On był i nikt dziś pewnie nie jest w stanie podsumować, w ilu sercach obudził, mimo klęski, nadzieję, że Polacy potrafią i będą walczyć o swój kraj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#277340