Order Jarosława Mądrego i psychuszka

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Przeleciałem wzrokiem tytuły i zauważyłem, że Minister Sikorski otrzymał ważny ba, „najważniejszy” order na Ukrainie. No, dobrze, zajrzyjmy. Okazuje się, za"znaczny osobisty wkład włożony w walkę z następstwami katastrofy czarnobylskiej, realizację międzynarodowych programów humanitarnych oraz wieloletnią działalność społeczną". Wszystko się zgadza, Sikorski był wśród tych, którzy gasili reaktor w Czarnobylu, realizował programy humanitarne i działa społecznie, słynie z bezinteresowności. Tu się żaden złośliwiec nie pożywi, same truizmy, wszystko się zgadza ;-).

Ale ciekawsze, że order ma nazwę: Jarosława Mądrego.No, wyobrażam sobie tą burzę mózgów speców od rządowego PR, jak z tego wybrnąć. Przecież właśnie usiłują wciskać ludziom zbitkę Jarosław- psychol, Jarosław- morderca, Jarosław- pedofil. A tu Mądry. Hmmm. Nie wiadomo, co robić. Najlepiej nie pisać, jaki to order, tylko, że „najważniejszy”. Może nie zajrzą.

A Sikorski, jaki musi mieć dysonans poznawczy, co spojrzy na order, to go wstrząsa, raz, z nienawiści, dwa, ze strachu, bo wybory blisko, a potem prokurator, kto wie, czy nie o szóstej! O SZÓSTEJ! No, co prawda teraz też wpadają chłopcy z ABW o szóstej, ale przecież wszyscy wiemy, że to, co innego, teraz wpadają z miłością, by wyrozumiale napomnieć zbłąkaną duszę i naprowadzić ją na drogę dobra i jasności. Nawet buty ściągają, jak wpadają do swojego, z właściwej partii.

Nie to, co za Okrutnego Zbigniewa, czy Antoniego o Strasznych Oczach, gdy siepacze wpadali, by fingować samobójstwa. Jak rzewnie śpiewała Adrianna Biedrzyńska ( artystka zaangażowana, pytanie tylko, przez kogo) oburzana na niewyobrażalne bestialstwo ABW- “Czy oni nie wiedzą, że czas ma dwa końce i że człowiek śpi o tej porze?”.“Tuliłam go w dłoni/ Chciałam Ciebie osłonić”. Jezu, co za kretyństwo, co za kicz! Ale, zostawmy to…

Ważniejszy news jest o czymś innym. Naprawdę, doniosłość tego, co się stało, zrozumiemy za jakiś czas, ten dzień będzie ważną cezurą w historii polskiego życia politycznego i nie staram się tu być sarkastyczny. Mówię poważnie.

Oczywiście, najważniejszym newsem tygodnia jest przejście „projektu PO” do następnego etapu, przekroczenie kolejnego Rubikonu podłości, czyli pójście, wzorem sowieckiego modelu, na zaprzęgnięcie psychuszek do zwalczania opozycji. Ech, czasu młodości się przypominają, te psychuszki, ta schizofrenia bezobjawowa ( wyjaśniam młodzieży, bezobjawowa, bo jedynym objawem choroby było krytykowanie władzy radzieckiej, oczywiście, nikt normalny nie krytykował, zatem- CBDO, schizofrenik). No i pasuje, bo , kto to słyszał, żeby krytykować TAKI rząd? Demokracja, demokracją, opozycja, opozycją, ale, żeby zaraz krytykować? Nadużywać demokracji w tak jątrzący, załgany, pełen hipokryzji, nikczemny i obrzydliwy sposób? Oczywiście, tolerować tego dłużej niepodobna. Oczywiście, przywódcy opozycji nie wsadzono do zakładu zamkniętego na obserwację, chociaż, właściwie, dlaczego „oczywiście”? Może właściwsze byłoby „na razie”.

Na razie wystarczyło, ze wszystkie tabloidy i portale wywaliły to na pierwszą stronę, jako news. Co z tego, że małym drukiem gdzieś na trzeciej stronie jest komentarz, że to oburzające? Liczy się to, że miliony ludzi zobaczyły jednym okiem w drodze do autobusu, pchając wózek z zakupami, czy kupując w kiosku cos innego, że Jarosław Kaczyński będzie badany psychiatrycznie, albo, że sąd nakazał zbadanie Kaczyńskiego. Wystarczy, nic więcej nie potrzeba. „ Widzisz, Zosiu, Józku, Władku, nie mówiłam, ze to wariat? Już sąd wie , co robi. On tak dzieli i jątrzy!” Ten genialny sędzia zasługuje doprawdy, by zostać, jak wiem, Człowiekiem Roku Wprost, niwecząc szanse niejakiego Huberta, menela z dworca, czy pułkownika Krasnokutskiego, faworytów na przyszły rok.

Nie ważne, że sprawa dotyczy wypowiedzi z 2008, a lekarstwa Jarosław brał w 2010. Oczywiście, to nie ma żadnego znaczenia, bo chyba nikt naprawdę, niezależnie od przekonań i sympatii politycznych, nie ma wątpliwości, o co tu rozgrzanemu sędziemu chodzi. To jest, jak podanie piłki, wystarczy nogę przyłożyć. A strzelców nie zabraknie.

Pamiętam zresztą, jak w 2007 pełno było domorosłych psychoanaliz , na podstawie obserwacji TV wywodzono że Bracia to wariaci, ba, jeden uczony wywodził, że gra w filmie „ O dwóch takich, co ukradli księżyc” tak wżarła się im w umysły, tak zdeformowała ich psychikę, że teraz usiłują robić to samo, co na filmie, konkretnie, kraść Polskę. Myślicie, że to żart? Ze sobie zmyśliłem? Oj, niestety, nie raz pisałem, ze tego cyrku mój umysł nie przeskoczy i nie prześcignie.

http://www.wsieci.rp.pl/opinie/seawolf

http://freepl.info/seawolf

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy

http://seawolf.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Marti

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166096

Gratuluję świetnego pióra!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166106

SeaWolfie z calym szacunkiem

- byl Lech Kaczynski i Lech W....

- byl Jaroslaw Madry :

( za wikipedia ) - Jarosław I Mądry

(norm. Konug Jarisleif; ukr. Ярослав I Мудрий, ros. Ярослав Мудрый) (ur. 978 – zm. 20 lutego 1054)

– pochodził z dynastii Rurykowiczów, syn i następca Włodzimierza I Wielkiego i Rognedy, wielki książę Rusi Kijowskiej (Gardariki) od 1016.

W 1018 pokonany przez Bolesława I Chrobrego podczas wyprawy kijowskiej, w 1019 pokonał ostatecznie swojego starszego brata Świętopełka I w walce o sukcesję po ojcu. Panowanie Jarosława było dla Rusi czasem szybkiego rozwoju i sukcesów militarnych. Książę w latach 20. i 30. XI wieku prowadził wojny z Jaćwingami, Litwinami i Polską. W 1021[1] przeprowadził atak odwetowy wobec swego bratanka Briaczysława, który najechał wcześniej Nowogród. W 1031 r. zajął on Grody Czerwieńskie i pomógł objąć władzę Bezprymowi w Polsce. W 1036 roku rozbił pod Kijowem Pieczyngów. Zadarł nawet z Bizancjum: w latach 10431046 prowadził wojnę z cesarstwem. Wspomógł też w 1047 roku Kazimierza I Odnowiciela w walce z powstaniem pogańskim i Miecławem.

Za jego rządów rozbudowano wiele grodów ruskich, a w szczególności Kijów. Stolica Rusi została wyniesiona w 1037 r. do rangi metropolii – w tym samym roku rozpoczęto budowę katedry Mądrości Bożej (Sofijskiej), gdzie można znaleźć najstarsze w sztuce Rusi mozaiki i freski. W 1051 r. powstał pierwszy na Rusi klasztor Ławra Peczerska, w kijowskich jaskiniach nad Dnieprem.

Za jego panowania opracowano zbiór staroruskich i słowiańskich praw zwyczajowych oraz bizantyńskiego prawodawstwa, zwany Prawda Ruska.

Po jego śmierci Ruś weszła w okres rozbicia dzielnicowego. Jarosław Mądry wprowadził seniorat, ale niedługo po jego śmierci senior Izajasław musiał opuścić Kijów, który stał się miejscem walk o władzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166120

Jesli Sikorski rzekomo walczyl z komunistami sowieckim w Afganistanie po 79'

to jak zaledwie kilka lat pozniej gasil pozar w CZernobylu ( AD 86' ) ???

Szczeka mi spadla jak lyzka Harvestera.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#166122

Rosja sowiecka obdarowywala orderami kogo popadnie. Na piersiach brakowało miejsca. Powstawały fabryki które to produkowaly. Byłem w takiej w Leningradzie teraz St. Petersburgu. W związku z wyborami będzie ich coraz wiecej. Bedą tez tytuły profesorskie itp. wyglupy. Leper, Walesa i inni maja tego całe fury. Sikorskiego nikt poważnie już nie bierze. Nas Polakow w Niemczech oszukal mówiąc ze mniejszość polska mieć będziemy. Bedą, ale biura byłych esbekow którzy nas pacyfikuja i sklocaja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#166132

Tłumaczyły Społeczeństwu, że jest "nierozgarnięte", zacofane, uważając wizytę u psychologa za coś świrniętego.
Olejnik M. uznała, że człowiek postępowy i światły powinien się leczyć u psychologa:) Więc Sędzia pewnie też korzysta z porad psychologa, tylko jemu nie podają leków a wmówili, że są to środki na wzmożenie "inteligencji postępowej".
10 daję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

extremo99

#166144