LRAD, czyli coś tu niemile pachnie.

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Miałem dzisiaj obśmiać parę rzeczy, czy raczej parę osób, jak zwykle, w tym kilku Szalonych Starców plujących na gazety wyłożone w kioskach (Bratkowski), wyzywających nielubianych przez siebie polityków od zgniłych jajek ( Dziurawy Stefek), wygrażających wściekle pięściami w stronę ekranów telewizyjnych, gdy pojawia się na nich Jarosław Kaczyński, ale w oko mi wpadło coś znacznie ważniejszego, a i śmiesznego też, choć nieco inaczej.

Otóż na stronie http://blogmedia24.pl/node/49915 znalazłem tekst przedziwnej, rzadko spotykanej urody, mianowicie „Odpowiedź Centrum Informacyjnego Rządu na nasz list do Sekretarz stanu Pani Julia Pitera w spr. LRAD”. Generalnie jest to przesłanie- „mam was ze kompletnych idiotów, debili i co mi zrobicie, głupki?”. Oczywiście, to przesłanie jest przetłumaczone na język urzędniczy i ubrane w gładkie zdania, ale sens jest ten sam.

Otóż panią Małgorzatę Juras, podpisaną, jako Główny Specjalista, zapytano o tak zwane LRADy zakupione przez polską policję. Tu parę słów wyjaśnienia. LRAD to nowa, tak zwana non- lethal, czyli niezabijająca broń używana z powodzeniem przez armię USA na Bliskim Wschodzie, czy choćby przez statki do obrony przed atakującymi piratami, co niżej podpisany może poświadczyć, bo sam posiadał te LRADy w swoim wyposażeniu, między innymi na „Queen Elisabeth 2”, jak widać na zdjęciu. Są to urządzenia, wyglądające, jak głośniki, emitujące tak zwane “powerful deterrent tones” z natężeniem dźwięku SPL=149 dB(A)/1m w wąskiej, zogniskowanej 15 stopniowej wiązce, ustawionych na obrotowej podstawie umożliwiającej celowanie tą wiązką, używać zgodnie z ich oryginalnym przeznaczeniem, to jest do rozpraszania tłumów i odpierania ataków bez użycia broni palnej.

A co pisze pani Małgorzata? Proszę bardzo, pośmiejmy się razem:

W skrócie:
„Szanowni Państwo!

W odpowiedzi na e-mail z 22 czerwca skierowany do minister J. Pitery przekazuję wyjaśnienia przygotowane przez Biuro pani minister:

Z udzielonych w przedmiotowej sprawie przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Adama Rapackiego wyjaśnień wynika, iż zakup 6 kompletów urządzeń rozgłaszających dużej mocy – LRAD był przedmiotem dwóch przetargów nieograniczonych, ogłoszonych przez Policję w 2010 r. (znak: 181/BLP/127/Cut/10/EMi oraz 272/224/Cut/lO/KM).

Ogłoszenie wskazanych powyżej przetargów wynikało z konieczności doposażenia Oddziałów Prewencji Policji w związku z zabezpieczeniem spotkań zaplanowanych w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie UE, co było zgodne z Harmonogramem składania wniosków o uruchomienie rezerwy celowej na realizację zadań w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa w trakcie polskiej Prezydencji, zatwierdzonym przez Podsekretarza Stanu w MSWiA – pana Piotra Stachańczyka. W dokumencie tym działanie nr 3 «Teleinformatyka» przewidywało zakup 5 szt. Urządzeń rozgłaszających dużej mocy – LRAD. W późniejszym terminie, za zgodą dysponenta środków finansowych (Ministerstwo Spraw Zagranicznych), uzyskano zgodę na zwiększenie zakupu o 1 komplet. Łącznie Policja zakupiła 6 takich urządzeń.

(...)

Zespół przygotował dokument zawierający specyfikację techniczną, zgodnie z którą przedmiotem zamówienia było urządzenie rozgłaszające dużej mocy – LRAD, a jego przeznaczeniem wykorzystywanie do przekazywania komunikatów, informacji i ostrzeżeń podczas akcji i operacji policyjnych prowadzonych w związku z klęskami żywiołowymi, katastrofami, awariami technicznymi oraz zdarzeniami o charakterze nadzwyczajnym.

(...)

Łączna wartość dokonanego zakupu wyniosła 780 tys.

Użytkownikami końcowymi zakupionych urządzeń są poniżej wymienione Oddziały Prewencji Policji:

- Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku,
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,
- Komendy Stołecznej Policji w Warszawie,
- Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu,
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Odnosząc się do kwestii związanych z wykorzystywaniem zakupionych urządzeń, podkreślić należy, że – zgodnie z udzielonymi przez MSWiA wyjaśnieniami – zamawiający nie przewidywał i nie żądał, aby ww. sprzęt posiadał funkcję umożliwiającą obezwładnianie osób za pośrednictwem dźwięku o wysokiej częstotliwości. Ze specyfikacji technicznej zakupionych urządzeń wynika, że prawdopodobnie mają one taką możliwość, jednakże winno się traktować ją, jako funkcję dodatkową, na którą zamawiający nie miał wpływu. Należy bowiem zdecydowanie zaznaczyć, że powyższy parametr nie jest i w aktualnym stanie prawnym nie może być wykorzystywany w działaniach Policji.

Reasumując powyższe, stwierdzić należy, że zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez Policję podczas prowadzonych działań prewencyjnych.

Z poważaniem –

MAŁGORZATA JURAS

główny specjalista

Centrum Informacyjne Rządu

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów”

Pani Małgorzato- Jest Pani niewątpliwie specjalistką wysokiej klasy, niepodobna w to wątpić, nie powiem, od czego, ale powiem tylko tyle, jako praktyk, że LRADy nadają się do wszystkiego, tylko nie do: „przekazywania komunikatów, informacji i ostrzeżeń podczas akcji i operacji policyjnych prowadzonych w związku z klęskami żywiołowymi, katastrofami, awariami technicznymi oraz zdarzeniami o charakterze nadzwyczajnym.”

Jest to bardzo drogie urządzenie i wykorzystywanie go do wyżej wymienionych celów przypomina wbijanie gwoździa kalkulatorem. Można? Można, nie sposób zaprzeczyć! A, że przy okazji okazało się, że kalkulator potrafi liczyć, całkować i pierwiastkować, to już przecież tylko sama radość z niespodziewanych dodatkowych funkcji. Taki bonus, czy gratis, jak płyn zmiękczający dołączony do kartonu z proszkiem do prania. No, patrzcie, nie dość, że gwóźdź wbity, nie dość, że papiery na biurku można przycisnąć przed przeciągiem, to i niespodziewanie i policzyć coś można, no, kto by pomyślał! Jaki udany zakup!

Tu na poważnie- wolałbym, żeby nam otwarcie powiedziano, że owszem, „kupujemy za ciężkie pieniądze sprzęt do rozpraszania rozruchów, choć czasy są ciężkie i wszyscy oszczędzają, ale trudno, nie wiadomo, co będzie, a lepiej ogłuszać, niż strzelać, a co, wolicie, żebyśmy do was strzelali, mohery, pisiory pieprzone?????? No, co, wolicie ???????”

Między nami mówiąc, proszę bardzo, nie wiadomo, czy tych LRADów, podobnie, jak scentralizowanej bazy danych ABW Bondaryka, nie będzie kiedyś używać w obronie „ładu i porządku” minister Macierewicz na polecenie Premiera Kaczyńskiego, a ekipa Tuska nie poczuje się, jak kiedyś Krzyżacy maszerujący spod Grunwaldu we własnych, solidnych, dobrej jakości kajdanach.

Natomiast fakt, że, zamiast powiedzieć prawdę, wciska się nam takie bzdety dla kretynów w nadziei ( czy raczej, używając zreformowanej ortografii BUL- Komorowskiej: nadzieji), że nikt się nie zna i nie zainteresuje, powoduje, że zaczynam się naprawdę zastanawiać, co tu się kroi.

P.S. Zachęcam do przeczytania felietonów w Rzepie i w Freepl.info

http://www.wsieci.rp.pl/opinie/seawolf

http://freepl.info/seawolf

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy

http://seawolf.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk, to miasta gdzie odbędą się mecze Euro 2012. W Krakowie i łodzi też są potężne stadiony (katedry też). Może trzeba iść tym tropem ? Bat na kiboli, czy katoli ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#181453

Nie wiesz może Wilku, czy dodanie zapachu koktailu mołotowa nie poprawiłoby zapachu tych LRADów?
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181459

Jeśli to jest takie okrągłe, jak na obrazku Seawolfa,to może nadać się na tarcze strzelniczą. A jak się toto podziurawi, to już chyba nie zagra. :-)

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181694

To wszystko przez politykę miłości obecnego rządu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Grudniowy

#181461

fotela niejakiedo tuska jesteśmy tymi durniami którzy zasługują na najwększą pogardę którą nas raczy. Obłudnie kłamie rozgłaszając miłość a szykuje się do wojny. I będzie ją miał jeśli jej szuka. Zdumiewa jak łatwo daje się dziś rozpoznać widzialne teraz już gołym okiem symptomy nadciągającej hekatomby. Będziemy "cieszyli" oczy katastrofą o jakiej nie myślał nikt z nas. Jeśli sfałszują wybory, będzie jeszcze gorsze "widowisko". Kto z nas przeżyje, kto zapłaci najwyższą cenę to zawsze pozostaje zakryte do ostatniej chwili. Tylko czasem zdarza się że olbrzymi balon pęka bez wilkiego hałasu a powietrze uchodzi zeń z cichym popiskiwaniem. Czy tak zakończy się era okrągłego stołu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181490

Cuchnie strachem przed Narodem,który pokazał się po 10
kwietnia.Mecenasi tych platformusowych matołów(ci sami,co
lewusów),którzy wykreowali tych matołów, dla matołów,
zmianownikowanych we wszelkich obelżywościach ich wiodących
cech, musieli już wtedy stwierdzić, że w uczciwej grze nie
mają żadnych szans. Błyskawicznie załatwili LRAD-y, uzbroili
plicję i parapolicyjne formacje w odpowiednie ustawy. Dla
Straży Granicznej szykują. Specjalne głośniki w Warszawie
już grają. Prowokacje za prowakacjami. Wybory prezydenckie
i samorządowe udało się bezkarnie sfałszowć. Szwindle jakoś
poukrywali. Do stracenia mają bardzo dużo.
"Mecenasi" propagandą kłamstw i oszustw utrzymują sztucznie
bardzo wysokie poparcie, niczym te "świstaki", cały czs ten
szajs zawijając w sreberka,co i tak cuchnie. Biała chorą-
giew trzepocze nad wszyskim, czego się tylko tkną.
Jak stronnik powyżej też uważam, że pełną parą prą do wojny,
a że to są kundle, mecenasi hukną, bo to leży w ich interesie, podwiną ogony, gdzieś w budach poukrywją się i
będzie cicho. Będzie tylko później kłopot z ich szukaniem
i wyciąganiem z tych bud, w których sie ukryli.
Dla spokoju, "mecenasi" poniektórego ubiją a innego sprzedadzą.
Pozdrawiam.
P.s.Nawet ładnie to wygląda, jak się już niektórzy szamoczą,
niby ryby w sieci wyciągniętej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181505

Daj Boze, a my pomozmy. faxe

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

faxe

#181508

To, że głoszą bajdy, bezsporny fakt, myślą że są przygotowani
do pacyfikacji społeczeństwa również. Target "ww zakupów" nie
ma uzasadnienia w przyszłorocznych rozgrywkach sportowych, lecz
w sytuacji kiedy REALIA EKONOMICZNO - GOSPODARCZE OJCZYZNY
WYJDĄ NA ŚWIATŁO DZIENNE A OBYWATELE ....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

merypol

#181523

Gdy okazało się że dziennikarzowi stojącemu na uboczu podczas demonstracji wybito oko gumową kulą to rząd "miłości" postanowił zainwestować w bardzo drogi sprzęt żeby na następnej demonstracji pozbawić go jeszcze słuchu. Jak ryknie Bul-komoruski głosem jelenia na rykowisku z siłą 150 decybeli to żaden demonstrant tego nie wytrzyma.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181525

Cytat: " (...)  czy tych LRADów, podobnie, jak scentralizowanej bazy danych ABW Bondaryka, nie będzie kiedyś używać w obronie „ładu i porządku” minister Macierewicz na polecenie Premiera Kaczyńskiego,"

Ech, ale się rozmarzyłam ... :) !!!

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181529

przypomnieć:

http://www.bibula.com/?p=40339
http://niepoprawni.pl/blog/2456/strzezcie-sie-wladza-moze-do-was-strzelac-juz-bez-ostrzezenia

i systemów pochodnych (syreny i głośniki)
http://www.bibula.com/?p=39972
http://niepoprawni.pl/blog/2456/totalna-inwigilacja-przygotowania-do-tlumienia-zamieszek

oraz ustawy dopuszczającej LRAD do użycia podobnie jak i strzelanie bez ostrzeżenia do wszystkich ludzi :
http://www.bibula.com/?p=39839
http://www.bibula.com/?p=41251

Do tego dochodzi jeszcze e-inwigilacja, która jest właśnie przepychana kolanem tak samo jak była kwestia użycia LRAD.
http://niepoprawni.pl/blog/2456/jak-moglbys-pomoc-nam-w-twojej-inwigilacji-%E2%80%93-pyta-abw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181530