Korwin i Nowy Ekran „na musiku”

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

„Na musiku”, jak w kartach, czyli właściwie bez innego wyjścia, jak protest w Strasburgu. Przy okazji niedawnych wyborów wiele czasu poświęciliśmy najrozmaitszym przekrętom wyborczym, jakimi Platforma Obywatelska testowała nasza czujność i poczucie humoru. Oj było tego, było! Za każdym razem wymyślali co innego, ale za każdym razem cos tam musieli wykręcić. Nie mogło być tak, żeby prostu zarejestrować kandydatów, wrzucić kartki, policzyć, ogłosić- nie , to by było za proste nie mówiąc o tym, ze zwyczajnie nudne.

No więc, a, to kratka Komorowskiego większa, klasyczny, wielokrotnie stosowany w reklamach chwyt- apel do podświadomości, a to głosy uczynione nieważnymi przez jakikolwiek dopisek, albo naddarty rożek, a to głosy kupowane na ulicy, a to zaświadczenia , a to spisy wyborców w drugiej turze nowe, zamiast kontynuowanych tych z pierwszej ( sam się nie zorientowałem, będąc w komisji, co to ułatwia, po prostu nie można sprawdzić, czy ktoś się nie podpisał za kogoś w pierwszej turze, za kogoś, kto niespodzianie, a jątrząco się pojawi w drugiej).

No, a przede wszystkim słynna akcja SMSowa „ Zmień Polskę, idź na wybory”, tudzież „zabierz babci dowód”, arcydzieło, autentycznie genialna akcja, w której sąsiednie państwo bez użycia broni pancernej i lotnictwa, samym tylko pośrednim wpływem na pewną fundację zmieniło bieg wyborów i spowodowało, że władze objął rząd bardziej przychylny i spolegliwy, że tak powiem bardzo uprzejmie i ogólnikowo.
No i ta debata w studio, gdzie Premiera Kaczyńskiego niespodziewanie i łamiąc ustalenia skonfrontowano z wyjącą bandą partyjnych kiboli, by miliony ludzi mogły go sobie obejrzeć obdartego z godności i image twardego szeryfa.

No i oczywiście te wszystkie cudownie rozmnożone karty w Brukseli, czy klasyczny przypadek w Wałbrzychu, gdzie DZIAŁACZE partii rządzącej zostali przychwyceni z dymiącym pistoletem na machlojach i kupowaniu głosów, przypadek, które w normalnym kraju o jakich, takich standardach demokratycznych spowodowałby skandal przewyższający Watergate, no, ale jesteśmy w Polsce, gdzie parasol rozpostarty nad „Projektem PO” jak sami szefowie PO to nazywają skutecznie wytłumia takie niezdrowe zainteresowania.

No, nie na darmo poprzedni szef PKW dorobił się w swym pracowitym życiu, nie jednego, nie dwu, ale aż trzech pseudonimów operacyjnych, w różnych okresach – w latach 60, 70 i 80, oczywiście, nie trzeba dodawać, że bez swojej wiedzy i zgody. Jak tam jest z obecnym, nie śmiem nawet wątpić, że jest czysty, jak łza, albo i dwie, ale numer, jaki wykręcił PKW przy ostatnich wyborach był w istocie potencjalnym najskuteczniejszym przekrętem wyborczym , jaki można było wymyśleć, genialnym w swej prostocie i skuteczności.

Przepis na Matkę Wszystkich Przekrętów jest prosty, przypominam, bo wszak jeszcze niejedne wybory przed nami:

Kwestionujemy ( my, znaczy ONI) podpisy złożone na listach komitetu wyborczego A, w rezultacie Komitet nie zostaje zarejestrowany, bo pozostałych podpisów jest za mało. Komitet idzie do Sądu Najwyższego, uzyskuje wyrok stwierdzający, że PKW nie miał racji i łamie prawo. Proszę bardzo, nie ma problemu, dura lex, sed lex! PKW daje Komitetowi A dodatkowy czas na zbieranie podpisów, w oczywisty sposób i to w obie strony, naruszając zasadę traktowania wszystkich komitetów jednakowo. W obie strony, bo z jednej strony dostał tydzień extra, z drugiej, bo zamieszanie mogło zniechęcić potencjalnych wyborców. Komitet A, natychmiast idzie do sądu z żądaniem ... unieważnienia wyborów!.

Mamy jeszcze w zapasie Komitet B, w jego przypadku robimy jeszcze śmieszniejszy numer, nie rejestrujemy go, bo jedna z lokalnych komisji nie zdążyła policzyć i sprawdzić jego podpisów. No, jaka straszna przykrość, ale co zrobić, przepraszamy serdecznie i z głębi serca. Nie zdążyła i już, zarobiona była, zaspała, kalkulator się zaciął, baterie wysiadły, czy cóś, no, w każdym razie, nie zdążyła i co nam zrobicie? „Nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi”, że pojadę Bareją. Oczywiście, Komitet B idzie do sądu i ma zupełną rację. Też bym poszedł w tym przypadku.

I teraz- wariant pierwszy, wybory wygrywa PO, protest zostaje obśmiany przez 127 konstytucjonalistów, 12 telewizji, 3 kabarety, gitarzystę w kapelutku przyklejonym Loctitem do łysej glacy oraz duet byłej piosenkarki i jej pudelka, z którym dzieli IQ w stosunku 50 – 50. Protest zostaje, oczywiście, oddalony i to z oburzonym żachnięciem, że patrzcie, co za idiotyzm i bezczelność. Celebryci w programie „Drugie śniadanie kabotynów” stwierdzają, że w życiu nie widzieli tak bezczelnej i żałosnej próby podważenia demokratycznej woli wyborców, ale jak dobrze, że Sąd Najwyższy czuwa z nieubłaganą, bezstronną pryncypialnością. Wybory są ważne.

Wariant drugi, wybory wygrywa PiS, 127 konstytucjonalistów, 12 telewizji, 3 kabarety, gitarzysta w kapelutku przyklejonym Loctitem do łysej glacy oraz duet byłej piosenkarki i jej pudelka, z którym dzieli IQ duetu w stosunku 50 – 50, pochylają sie z zadumą nad skomplikowanym problemem prawnym, oczywistym naruszeniem prawa przez PKW i koniecznością, niestety, mimo dodatkowych kosztów, unieważnienia wyborów przeprowadzonych w taki skandaliczny sposób. Celebryci w programie „Drugie śniadanie kabotynów” stwierdzają, że w życiu nie widzieli tak drastycznego błędu PKW i skandalicznej możliwości uniemożliwienia grupie wyborców wyrażenia swej woli, ale, jak dobrze, że Sąd Najwyższy czuwa z nieubłaganą, bezstronną pryncypialnością. Wybory sa unieważnione.

Proste? Proste! Dokonane w biały dzień , w majestacie prawa i na oczach wszystkich. No, ale , jak wszyscy wiemy, wybory wygrało PO, zatem mamy wariant pierwszy. Nikt się przesadnie nie ekscytował protestem, także z powodu realizmu, bo wiadomo było , co niezawisły sąd powie, zanim jeszcze znany był skład sędziowski. I rzeczywiście, właśnie zapadł wyrok, że wybory są ważne, nic się niewłaściwego nie stało, a jak się stało, to nie miało to wpływu na wynik. Cała historia pozostała w pamięci jedynie , jako hamulec bezpieczeństwa pozostawiony na wypadek, gdyby inne zabezpieczenia zawiodły i gdyby PiS zdobył za dużo głosów. No i nauka na przyszłość, na ile zdumiewających sposobów można ustawiać wyniki wyborów.

Do rozstrzygnięcia pozostaje już tylko, czy Komitety A i B, czyli Nowy Ekran i Korwin są świadomymi graczami w tej MWP ( Matce Wszystkich Przekrętów), czy też jedynie przypadkowo wybraną, nieświadomą ofiarą- narzędziem. Zatem zobaczymy, czy zrealizują swoje solenne zapowiedzi, że pójdą z tymi protestami do Strasburga, czy też odegrały już swoją rolę w MWP i sprawa zamknięta, pozamiatane. Swoja drogą, warto obserwować dalszy bieg tej sprawy, bo bezczelność i bezkarność PKW muszą zostać ukrócone, tak jak zapałki powinno się wyjmować z ręki dziecka. Kto wie, na jaki pomysł wpadną następnym razem?

P.S. Zachęcam do przeczytania weekendowego felietonu w „Gazecie Polskiej Codziennie”, na stronie 10, oraz jutrzejszego felietoniku na stronie 2. Jak zawsze też w poniedziałek „angielski” felieton w Freepl.info

http://freepl.info/seawolf

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/

http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy

http://seawolf.salon24.pl/

Zachęcam też do słuchania felietonów w wersji audio, na

http://niepoprawneradio.pl

Brak głosów

Komentarze

Skoro mowa o wyborach, to pozwolę sobie zamieścić poniższy link.

http://umtsno.blogspot.com/2011/10/urna-wyborcza-z-30-gosami-ani-nie-bya.html

Uważam, że nie ma co kwilić nad rozlanym mlekiem.
Przegraliśmy wybory, a przyczyn było wiele, jednak ta opisana w treści, która jest zawarta w linku, mogła się okazać decydującą.
Przed Polakami cztery lata, które należy wykorzystać na to, ażeby wygrać kolejne wybory.
Uważam, że to właśnie my, wyborcy powinniśmy zadbać o to, ażeby nie dochodziło do podobnych sytuacji.

Odnośnie Korwina i NE, to nie liczyłbym na realizację swoich uprzednich zapewnień.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#208474

że żaden Sztrasburg nie wchodzi w grę, a odstąpienie od tej zapowiedzi będzie objaśnione bardzo zgrabnie, logicznie i przekonująco.

No i w ogóle przygotujmy się na wybory za cztery lata, bo za cztery lata ONI już nie będą chachmęcić :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#208501

Witam

Wszystko było przygotowane do perfekcji. Rzeczywiście protesty były ostatecznością... Wpierw był niestety niewypał akcji obywatelskiej, która miała wprowadzic "mężów zaufania". Później oczywiście liczenie i przetworzenie głosów przez "firmy"... i na koniec - gdyby juz ic nie wypaliło - byłyby powtórzone wybory, byc moze zamieszki, itd...

Problemem jest to, ze zarówno w wyborach prezydenckich wygrał Kaczyński (stąd powstanie PJN tuż przed głosowaniem w wyborach samorzadowych) jak i ostatnio PiS (stąd szybki podział, bo nie wiadomo kiedy beda nastepne wybory - sytuacja międzynarodowa)...

Smutne...

Pozdrawiam

P.S.

Dobrze, że napisałes ten tekst...

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#208505

 

Ostatnio musiałem świecić oczami za Joannę od krzyża, którą NE ma na swoim kanale na YT w obfitości.
Remek.
"Pieniądz jest nerwem wojny"

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#208506

Jak to fajnie, że mnie już tam nie ma.

Vote up!
0
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#208510

asekuracja z pretekstem do unieważnienia wyborów -bo trudno uciec od wrażenia, ze liczenie głosów wykluczało "niekorzystny" wynik wyborów.

Fakt brakowało mi tych neutralnych:))), niewskazujących broń Boże na kogo głosować, wezwań w stylu: zmień kraj idź na wybory. Przy czym o ile "zabierz babci dowód" było akcją nieformalną, acz przedstawianą z sympatią przez media, to "zmień kraj..." to było oficjalnie propagowane wezwanie, rzecz jasna wyłącznie w trosce o frekwencję:)))  Brakowało mi też  tego niepokoju - wynikającego oczywiście  z chęci zapewnienia wysokiej jakości demokracji, a nie wpływania na  wynik wyborów, bo media wszak są obiektywne:))  - o prawidłowość liczenia głosów, jaki był wyrażany w 2007 roku. I tą odsiecz w postaci obserwatorów wyborów:)) (zdaje się i teraz jacyś byli, ale chyba w mniejszej ilości, no i bez przytupu).

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#208511

za swoją dociekliwość w sprawie Smoleńska, utratą immunitetu i oskarżeniem w sprawie publikacji raportu o WSI.

Książka Wojciecha Sumlińskiego nie zrobiła na mainstreamie żadnego wrażenia, choć moim zdaniem powinna przerazić. Mnie w każdym razie ta lektura "poraziła" i zobaczyłam rzeczy i ludzi wokół siebie , w świetle, o którym wcześniej nie miałam pojęcia.

Mam wrażenie ,że po 1989 roku znaleźliśmy się w polskim odpowiedniku "Truman Show" tylko nie wiem kto tak naprawde jest głównym rezyserem tego reality show , bo kto tak naprawde na tym dobrze zarabia , to juz mniej więcej wiemy.

A oto informacja na WP , co w ramach interwencji głównych sponsorów tego show, ma zamiar zrobić Warszawska Prokuratura Apelacyjna.Cytuję:

: Macierewicz może stracić immunitet PAP, Radio Zet | aktualizowane 50 minut temu fot. wp.pl / Michał Mandziak Antoni Macierewicz AAA Warszawska prokuratura apelacyjna chce uchylenia immunitetu posła Antoniego Macierewicza (PiS) za publikację raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Chce mu zarzucić ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy. - Wysłaliśmy wniosek do Prokuratury Generalnej - powiedział zastępca Prokuratora Apelacyjnego w Warszawie Waldemar Tyl. Jako pierwsze informację podało Radio ZET. REKLAMA Czytaj dalej Jak ujawnił Tyl, wniosek pochodzi z początku grudnia. Procedura wymaga, by do Sejmu skierował go Prokurator Generalny. Za ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy grozi kara do 8 lat więzienia. - To jest informacja, której można było się spodziewać po wielu procesach cywilnych wytoczonych w związku z publikacją raportu z likwidacji WSI. Zobaczymy jak to się zakończy. Ja uważam, że Antoni Macierewicz przekroczył zakres, w którym określała go ustawa - powiedział Bogdan Borusewicz w rozmowie z Moniką Olejnik. Śledztwo w sprawie "podejrzenia popełnienia przestępstwa przez członków komisji weryfikacyjnej, polegającego na niedopełnieniu ciążących na nich obowiązków rzetelnej weryfikacji prawdziwości danych zebranych w toku postępowania likwidacyjnego WSI i dopuszczenia do zamieszczenia w raporcie nieprawdziwych danych pochodzących z niewiarygodnych źródeł, dotyczących osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, co stanowiło działanie na szkodę interesu prywatnego tych osób i podmiotów" jest prowadzone od jesieni 2007 r. Szef komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz wiele razy podtrzymywał wszystkie swe wypowiedzi co do raportu i mówił, że jego ustalenia są oparte na dokumentach WSI i ustaleniach komisji weryfikacyjnej. WSI przestały istnieć 30 września 2006 r. Powołanym w 1991 r., na miejsce służb informacyjnych WSW, WSI zarzucano wiele nieprawidłowości, m.in. brak weryfikacji z lat PRL, tolerowanie szpiegostwa na rzecz Rosji, udział w aferze FOZZ, nielegalny handel bronią, dziką lustrację b. wiceszefa ABW. (kab, mj)

      Dla Ciebie willku , jak zwykle 10.

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#208544