Pogarsza się moralność finansowa Polaków

Obrazek użytkownika contessa
Nazwa serwisu: 
[WGOSPODARCE.PL]
Cytat: 

"(...) Dla blisko jednej trzeciej Polaków odpowiedź na pytanie: czy można usprawiedliwić, gdy ‘ktoś nie zwraca uwagi kasjerowi, który pomylił się na własną niekorzyść?’ brzmi ‘tak’. Oznacza to, że w oczach 32% nie ma niczego złego w wykorzystaniu cudzej nieuwagi. Według ankietowanych w badaniu ‘Moralność finansowa Polaków’ , takie zachowanie można usprawiedliwić: zawsze - 3,6%, często - 7,8%, czasem - 20,6%” - czytamy w komunikacie. (...)"

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:8)

Komentarze

Niestety.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#1599324

- założyciel Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej - Benjamin Franklin (o zagrożeniu dla USA). Jest tu i o "obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości"

[ tłumaczenie z oryginału ]

" Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie Żydzi się osiedlili, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Trzymają się na uboczu, nieprzystosowani. Próbują zniszczyć inne narody od strony finansowej, jak to było w przypadku Hiszpanii i Portugalii. Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych . Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych ludzi, którzy nie przynależą do ich rasy. Jeżeli nie zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, że zaczną tu rządzić i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwudziestu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach. Ostrzegam was ponownie, jeśli nie wykluczycie [stąd] Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach. Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, to ta hiena nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję."

źródło : Benjamin Franklin o zagrożeniu dla USA

No i wykrakał Benjamin - około 65 % Kongresu USA to Żydzi lub sympatycy Izraela.

Pomóżmy odzyskać niepodległość Ameryce !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Tuskość to nienormalność,antypolskość, zdradzieckość i faszyzm w najczystszej postaci. Nie mam najmniejszej ochoty, aby był on brzemieniem dla naszej Ojczyzny, - zgiń i przepadnij czarci bękarcie.

PS.- zawsze "kliknij" w moją miniaturkę-ciągle są nowe.

#1599334

Mam wrażenie, że to tak jakoś pokrywa się z elektoratem Platformy.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1599340

Nie, żeby stanąć przeciwko Tobie, ale że źródła informacji kłamią.

Zdarzyło mi się kiedyś, w hipermarkecie zauważyć babinkę w starym płaszczu, opiętą w biednym płaszczu skurzanym paskiem. Wyglądała nieziemsko biednie. Miała w koszyku chleb i mleko. Chodziła między regalami i skonsternowana oglądała "cuda" niedostępne dla jej (renty?) urobku zbierania jagód/grzybów w lesie...

Wyjąłem z czeluści mych zasobów 20 (słownie: dwadzieścia) złotych i udając, że zgubiła, wręczyłem jej, znikając jak najszybciej z jej pola widzenia, by się nie zorientowała, że coś nie tak..

Dziś sobie tak myślę, że te 20 to była kpina z jej sytuacji życiowej, ale wtedy myślałem, że jak będzie więcej, to nie przyjmie "swej zguby" i w swej uczciwości zaniesie do kasy.

Może wyjdę na samoluba, ale jak ja się wówczas czułem szczęśliwy tym drobnym gestem!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Miłosierdzie okazane wilkowi, okrucieństwem dla owiec.

#1599835