Treści z tagiem: polskie górnictwo

Obrazek użytkownika batavus23
Kraj

Czasy ostateczne zbliżają się dla polskiego górnictwa. Spadające ceny węgla przyprą do muru nowy rząd i spowodują wprowadzenie niepopularnych reform. Zamknięcie kilku kopalń może okazać się jedynym wyjściem. Rząd Platformy Obywatelskiej uciekł przed tym ostatecznym rozwiązaniem. PiS natomiast będzie zmuszony stawić czoła niezadowolonym górnikom, którzy ruszą na sejm.  

Nierentowne...
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Kryzysu nadprodukcji nie da się wyleczyć ŻADNYMI rozwiązaniami z repertuaru zarówno związkowego, jak i rządowego; to jest kwadratura koła, albo "Paragraf 22" - J. Hellera. Nie można zapewnić wszystkich dotychczasowych miejsc pracy z jednoczesnym dodatnim wynikiem finansowym kopalń.
To matematycznie niemożliwe; przecież aby kopalnie były rentowne - trzeba fedrować taniej, a to oznacza,...

1.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.9 (głosów:5)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
 

Poniżej takie sobie moje dywagacje, które oczywiście w dużej części będą przez większość uznane niemal za tzw. teorię spiskową, ale mniejsza z tym.

 

B. Komorowski pozbawiony jest strategicznego zaplecza politycznego. Piszę strategicznego, bowiem taktyczno-operacyjnie jest nim na razie PO, przy czym nie jest to naturalne środowisko Namiestnika. 

 

Wystarczy...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:19)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Śledząc przekaz mainstreamowy można zauważyć, że temat protestu górniczego jest omawiany niejako "obok" najważniejszych informacji i niemal zawsze podaje się jednocześnie informację o tym, że owe kopalnie (przeznaczone do likwidacji) są bankrutem, generują milionowe straty i budżet państwa musi do nich dopłacać.

 

Jakoś nikt nie próbuje jasno i przejrzyście wytłumaczyć dlaczego...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)