Treści z tagiem: pokolenie 89

Obrazek użytkownika DoktorNo
Kraj

Swego czasu Danz napisał notkę pt. Koniec Lata Lemingów, której tytuł nawiązujący do "Lata Muminków", poświęconej końcowi błogiego okresu rządu Donalda Tuska, i nadchodzących poważnych wyzwań dla rządu, który póki co to największą uwagę przywiązuje do pijaru, wizerunku i "zarządzania". Moim zdaniem, koniec tego okresu błogości wystąpił dopiero teraz, na zimę 2009.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Kraj

Bardzo się cieszę, że również na salonie rozgorzała dyskusja o pokoleniu '89 - ludziach, którzy urodzili się juz w wolnej Polsce i którzy stoją właśnie przed progiem dorosłości. Dyskusję zapoczątkował WPROST, podjął ją znacznie szerzej DZIENNIK dopuszczając do głosu przedstawicieli pokolenia. Opinie były bardzo różne, ale wyróżniła się jedna - pesymistyczna wizja Marty Megger.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Kraj

Wszystko zaczyna się od bardzo optymistycznego artykuliku w "Dzienniku" na temat sondażu CBOS badającego nastroje dzisiejszych 19-18-stolatków, zatytułowanego "Wyrasta nam pierwsze pokolenie optymistów". Do redakcji zaczęły spływać listy od ludzi młodych, w tym bardzo krytyczne, takie jak ten, napisany przez Martę Megger:

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Kraj
Świat pani Megger jest zbyt prosty. Jest czarno-biały. Patrząc w takich kategoriach, bardzo łatwo przyczepić każdemu pokoleniu czarną łatkę. Do naszego, postawionego dziś pod pręgierzem przez starsze generacje, takie opis, jaki przedstawiła pani Megger pasuje jak ulał. Piją, palą, nie ustępują miejsca w tramwaju, myślą tylko o sobie i pieniądzu. Może rzeczywiście te zachowania widać najlepiej,...
0
Brak głosów