Treści z tagiem: odpowiedzialność zbiorowa

Obrazek użytkownika gps65
Idee
Współczesna polityczna poprawność szalejąca na Zachodzie Europy i w Ameryce Północnej, polega na tym, że nie można wymieniać narodowości, albo rasy, sprawców różnych przestępstw. Nie można mówić, że islamiści to terroryści. Jak jakiś islamista dokona krwawego zamachu, to nie znaczy, że wszyscy islamiści są źli i chcą zabijać ludzi.
3.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:6)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Na czym polega platformerski myk z posłem Piotrowiczem?

No, to jest stara taktyka “Łapaj złodzieja”. To jest gra w słówka, gra nawet tylko fonetyczna, bo semantycznego sensu w tym niewiele.

Otóż człowieka ocenia sie po jego relacjach z innymi. W tym wypadku sprawa ma dwa aspekty – aktualny i miniony, historyczny, co jednak nie ma wpływu na zasadę podstawową, że ocenia się całą...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)
Obrazek użytkownika gps65
Idee
We współczesnej Polsce ktoś narzuca nam dyskurs publiczny dotyczący moralnego dziedziczenia. Stawia się tezę, która jest powszechnie głoszona i raczej akceptowana, że spuściznę narodową należy przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza. A zatem musimy po przodkach dziedziczyć nie tylko majątek, ziemię, dobra, które posiadali, kulturę, którą stworzyli, nie tylko to, co robili dobrego i chlubnego,...
1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj


Niepojęte jest milczenie o dwu okolicznościach związanych ze zbrodniami, jakich na Wołyniu dokonała część Ukraińskiej Powstańczej Armii.
 
Po pierwsze: podmiotami prawa międzynarodowego w pewnym sensie przypominającymi „zbiorowości” są nie „narody”, a byty konkretne, jakimi są państwa. Zgodnie z prawem międzynarodowym i logiką, za terytorium odpowiada ten, kto je...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog
Postpolityka i chaos, a nam, jak co roku kanikułę psują Żydzi. To już się staje zupełnie nieznośne. Lubię Żydów, ale nie do tego stopnia by rok w rok odprawiać nad nimi publicystyczne rekolekcje. Na miły Bóg, to się robi nudne.
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog
Jednym z najnowszych i najcenniejszych egzemplarzy w mojej kolekcji sentencji, mott i bonmotów jest takie oto cudownie wieloznaczne i z każdej strony prawdziwe stwierdzenie: "It's not about who's right, but who's left". Nie wiem jak tam obecnie na naszej prawicy ze znajomością niuansów angielszczyzny, więc wyjaśnię. (Nie obrażać się, dla kogo to oczywiste!).

Może najpierw skąd...
0
Brak głosów